Philips avent lansinoh biberon kullananlar lütfen yardım

Cilekcetiner

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2014
364
84
38
Selamlar. Bi derdim var. Bebeğim 3 buçuk aynalık. Daha önce chicco biberon kullanıyordu akışı fazlaydı. Philips avent aldım dün ama bebeğim heralde ona alıştı diye 120 cc mamayı 1,2 saatte bitiriyor hep uyuyakalıyor yoruluyor. Bu normalmi ilk sorum kullananlar sizin bebek kaç cc yi ne kadar zamanda yiyiyor
Ve 2. Sorum koluna sallayınca akıtmadıgı için suyun ideal sıcaklığını nasıl anlıyorsunuz ?

Sicakligini anlamak icin emzik kismini biraz sıkın sut/mama dokulur anlayabilirsiniz.

Philips avent ve lansinohlar artik delik agizli degil centik agizli üretiliyor, yaklasik 1 yildir boyle. Ayni biberona farkli baslik/emzik alabilirsiniz, centik agizlarda akis daha fazla.

Merhaba her ikisini de kullanıyoruz kızım ayırt etmiyor hepsinden içiyor. Ben örneğin 90 cc mama yaparken 70 ml soğutulmus şu 20 ml termostan kaynar su koyarım kontrol etmeme gerek kalmaz . Tabi sizin bebeğinize göre yapmanız lazım. Benim kızım suan bazen 120 genelde 90 içiyor ama gün içinde arada 60 ml 60 ml parça halinde veriyorum çünkü ek fida da yiyor suan

Aldığınız biberonun emziğinin numarası doğru mu diye kontrol edin 4 yazması lazım biberon emziğinin üstünde daha düşükse ondan zorlanıyor da olabilir

Siz ve herkes öyle mi yapıyor ağız kısmısnı sıkıyor ben alışmışım hemşire öyle koluna salla bak demişti öyle bakmaya şaşırdım resmen. Bilmiyorum dün. Ebevekten aldım ama çok az bnmkide hızlıya rahata alışmış en iyisi diye aldım ama hızlı akan ucuz bişey mi alsam iki saatte yemesi anormal sanırım

Anladım peki 90 cc yi veya 120 yi kaç dakikada bitirmesi normal dir

Aldığınız biberonun emziğinin numarası doğru mu diye kontrol edin 4 yazması lazım biberon emziğinin üstünde daha düşükse ondan zorlanıyor da olabilir
3 ve 4 aldım ikisinde de zorlanıyor. Ama 3bucuk aylığa ideal olmalı anlamadım acaba rahat akan daha dandik bişey mi alsam alıştığı gibi emmek zor geliyor sanki azda geliyor iki saatte uyuyarak yemesi anormal sanırım

Emzirmiyorsanız meme reddi yaşar diye düşünmüyorsanız eski biberonuyla rahatsa aynısıyla devam edebilirsiniz bence benim bebeğim mecbur kaldığım zamanlarda dışarı çıkacaksam falan bırakıyorum o zaman biberon kullanıyor sadece o yüzden avent kullanıyorum benimki de yavaş içiyor uyuyarak dediğiniz gibi ama ben haftada 1 verdiğim için sorun olmuyor sürekli verince dediğiniz gibi sıkıntı

Teşekkürle cevap için evet emiyor maalesef benimki ya bu markayı çok övdüler ama çocuk beslenmiyor yavaşlıktan anlamadım neyi bu kadar beğeni diyor işte meme ret ettiği için iyi herhalde yoksa sırf biberonla beslenen bebek için sanki uygun değilmiş

Anladım peki 90 cc yi veya 120 yi kaç dakikada bitirmesi normal dir
Benim kızım hızlı hızlı içer huyu öyle . Ama yavaş yavaş içen bebeklerde var doktor şey demişti 3 saatte 1 beslenme yapması lazım yani max 3 saat açlık olabilir 3 saati geçemez. Önemli olan içmesi hızlı veya yavaş değil endişe etmeyin

Bnmkisi 2 saatte acıkıyor banada Dr üç saatte demişti ama asla dayanamıyor çok ağlıyor. 3 buçuk aylık 2 saatte 120 içiyordu sizce normal mi şimdi aventte hiç içemiyor veya 90 cm yi uyuya uyuya saatlerce. Az önce aventte 120 yaptım iki yudum aldı uyudu bugün hiç uyumamıştı bıraktım öyle. Direk uyuyor aventtte ya bana hayal kırıklığı oldu bide biberon uçları falanda aldım sanırım hepsi kalıcak

Ben lansinoh kullanıyordum sonra avent aldım 1 numaraydı responce olandan dediğiniz gibi acayip yavaş akışlıydı sonra responca olanın daha küçük olduğunu okudum natural emzikten aldım benimki de 3 aylık şu an yine 1 numaralı emzik kullanıyorum 5 dk içiyor 90 cc mamayı.

Yaa ben benimki ne acaba ama natural biberon içinden de o emzik olabilir bakıcam pff. 5 dk da mı 90 cm benimki bi saati aşıyor peki alınizle bakınca akıyormu sallayınca fln veya siz sıkınca ucu nasıl geliyor pff

Yani ne zaman acıkırsa o zaman besleyebilirsiniz en fazla 3 saat aç kalabilir demişti ama bu zaten ilk aylarında olan bi durumdu. Avent biberonu elinizle sıkınca geliyor mu mama? Bizim başımıza soule bir dırım geldi bir tane biberon almıştık avent ağzı delik değilmiş meğer hemen değiştirdik onu

Benim kızım prematüre philips avent ile içemedi. 60cc verirdim 1 saat bitiremeden uyurdu. Lansinoh natural response kullanıyoruz o akıyor. Zaten çok meme emen bir çocuk değil boşa zorlanmasın içsin diye avent ile vermiyorum

Evet geliyor ama nasıl zor nasıl az varla yok arası delik. Neyse teşekkürl
yaa lansinoh ta aynı sanıyordum keşke onu alsaymışım. Neden bu kdr övülüyor avent aynen çocuk uyuyor beslenmiyor 3 ve 4 no sunu aldım ikisinde aynı hiç akmıyor denecek kdr az

Dr brown ve tommie de kullandım onlar daha hızlı akışlı

benim kizim da 3 bucuk aylik ogle uykusu uyutuyor musunuz? ben gunde 3 gunduz uykusu uyutuyorum ve mamasini ya da annr sutunu biberonla uyandiktan sonra veriyorum uykusu olmuyor icerken. ona dikkat edin isterseniz belki de bebis uykulu oldugu icin uyuyakaliyordur. philips kucuk cam biberonu ve lansinoh biberonu kullaniyorum ben de memnunum ikisinden de

Avent biberonda hava deliğini denk getirerek biberonun ağzını kapatmanız lazım yoksa bebek mamayı çekemiyor. Kaç numara biberonun emziği?

Şimdi okudum 3 numaranın akışı yavaş gelir 2 aylıkken 3 numaraya geçmiştim ben. 4 numara yavaşsa 5i deneyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…