Pgt siz tüp bebekle gebe kalıp sağlikli bebeği olanlar

Gekue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
37
15
32
Hanımlar merhaba, 32 yaşındayım 3 yıllık evliyim bebeğim olmadı yapılan tahliller sonucunda az yumurtam olduğu her iki tüpümün tıkalı olduğu üstelik 9 kromozomun kopup 11 inci kromozoma tutunduğu onun da kopup 13 üncü kromozoma tutunduğunu söyledi doktor yani kromozom bozukluğu var prp yaptırdım 8 yumurta toplandı orta kalite 3 ü 5.gne kaldı transfer oldum 28 Haziran'da sonuç negatif doktorum Pgt yaptırmadı 3 embriyo az dedi biyolojik şans vereceğim dedi o da tutmadı kıbrısı öneriyor maddi manevi olarak bittim perişanım benim gibi olup hamile kalan var mı lütfen 😫🙏🙏💓

Merhaba Gekue,
Yakın zamanda eşimde translokasyon problemi olup olmadığı araştırıldı. Sonucu temiz çıktı. Ancak ben bu süre zarfında, translokasyon isimli genetik rahatsızlıkla alakalı çok makale okudum. ve gruba yazıldım. öncelikle translokasyon, şansa bırakılacak bir rahatsızlık kesinlikle değil. pgt yaptırmadan transfer olmanı önermem. okadar acılar çeken arkadaşlar tanıyorum ki, seninde aynı acıları yaşamanı asla istemem. Çünkü translokasyona sahip bireyin, embiriyorsuna genetik baktırmamak çok büyük bir risk. hamile kalabilirsin ve bebeğin sağlıksız olabilir. uzun yaşamayabilir, organları eksik olabilir. engelli olabilir. sma lı olabilir. inan bana bir çok kötü ihtimal var. sana önerim, kesinlikle doktorunu değiştirmen olur. Translokasyonlu bireyin , pgt siz sağlıklı bebek dünyaya getirme oranı çok çok çok düşük. imkansız değil ama çok düşük. diyelim şans eseri, kendin gibi dengeli translokasyonlu bir birey dünyaya getirdin. aynı sorunları senin çocugunda ilerde çocuk sahibi olmak istediğinde yaşayacak. aynı acıları çekecek.... :KK43:

Havuz yöntemi ile, pgt destekli embiriyo biriktirin. astaksantik, balık yağı, inositol, l arjinin l karnitin folik asit bulunan vitaminlerden temin edin. örneğin, maxijuno ve asta life. yediklerinize içtiklerinize dikkat edin. şeker tüketmeyin. akdeniz usulü beslenin. fazla kilonuz varsa verin. unutmayın tek bir yumurta ve tek bir sperm yeter bebek olması için.. translokasyonlu bir embiriyonun tutunma şansı da çok az. muhtemelen 3 ü de sağlıksız embiriyolardı. :KK43:

X