Doğuma Hazırlık peygamberimizin çocukluk kız arkadaşının ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

necla_r

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
101
0
39
kızlar ben 5 haftalık hamişim şuan cinsiyeti belli degil ama
peygamberimizin açocukluk arkadaşının ismini ögrenmek istiyorum çok merak ettim degişik bi isimmiş duyulmamış fazla duyduguma göre bileniniz varsa yardım edin şimdiden tşk
CADIARZU

süt kardeşi olmasın ...çocukluk kız arkadaşını ilk defa duyuyorum..süt kardeşiyse şeyma ismi..

kandil günü mustafa karataşın puroramında bahsetmişler annem degişik bi isimdi aklımda tutamadım diyor bende ilk duydum

Damra!
teyzemin erkek torununun ismi DAMRA..
bir gün yahu bu oğlan çocuğu nasıl isim koydunuz ona kız ismi damla gibi dedim...
lafımı ağzıma tıktılar resmen..
aaaa öyle deme Damra Peygamber efendimizin süt kardeşinin adı dediler bana....

damra bencede kulağa itici geliyor
birde çok özür dileyerek birşey sorucam.
isim koyarken illa kuranda geçmesi yada butür sebeblerimi olması gerekiyor.
ben böyle birşeyi düşünmüyorum.hatamı ediyorum acaba?

kimi insanlar Kur'an da geçsin istiyor.
bende düşünmemiştim..hata da etmiyorsun yani canım

aslında bende öyle kuranda geçen bi isim düşünmüyorum kuranda geçipde anlamı kötü olan bi sürü isim var benim için anlamı önemli kulaga hoş gelemsi önemli
bize bırakırlarsa tabii:))))))

ısimlerin Kuran da geçmesi şart diye bir şey yok, ama çocuğun anne babası üzerindeki haklarından biri de güzel isim konulmasıdır. Çünkü hayatı boyunca o isimle çağırılacak, anlamı olumlu ve güzel olan isimler tercih edilmeli...

Belemir galiba kız ismiynis esimin halassinin oğlu koyduds

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…