perisan oldum kizlar ya ne zormus annelik

• Konu Sahibi yellowangelrufi
  • Başlangıç Tarihi
Y

yellowangelrufi

Ziyaretçi
6 haftalik hamileyim 4 gundur perisan etti beni kusmalar ne yesem cikarir oldum korkudan bisey yiyemez hale geldim inanin bunu yasayan daha iyi bilir bebisim gelismiyecek diye korkuyorum cunku yedigim durmuyo midemde ne yapcam bilmiyorum bulanti hapi kullaniyorum yagli hamur isleri kusmayi tetikleyecek seylerde yemiyorum ama olmuyo hapin bile faydasi olmadi annelik kolay is degilmis gercekten ins hayirli saglikli olur evlatlarimiz ve onlari dogurdugumuza hic pisman etmezler ins Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun

canım bebişin 3 ay yediklerinden beslenmiyo zaten kendini zorlama ama bana gebe diyetisyeninbulantı için tavsiyeerini sana söyleyeyim sıvı ve katı yiyecekleri birarada amayın az yiyin 2 saatde yiyin kalkmadan önce başucunuzda bişeyler bulundur ytaktan kalkmadan önce onları ye eger çok kusma oluyosa zaten doktorun hap verir ALlAH yardımcın olsum ama bütün bunlar bitince senin bi parçan kucagında olacak inşallah sabretmeye deger

canım allah yardımcın olsun inşallah fazla sürmezz

ohooo be canım sen daha yolun başına bile gelmedim.şimdiden pes etme bakalım.kusmalar bebeğin sağlıklı olduğu anlamına glir.hele bi doğsunda ozaman annelik ne kadar kutsal ve nekadar çok zormuş anlayacaksın...

ben 9 haftalığım hala bulantılarım var her güzel şeyin bir bedeli var seve seve çekmek lazım :) geçmiş olsun

valla benimde bulantilarim cok feciydi yataktan kalkamazdim basim donerdi bide surekli yattim okulumada gidemedim hasta yattim hep ama uc ay gectikten sonra yani 12.haftam bittigene arada bualntim ve mide eksimem oluyo ama o akdar degil ben biraz rahatladim simdi 16. haftamdayim bu seferde bas agrilarimla basim dertte her ne kadar parastemol icebilirsin desede doktorum ben yinede icmemeyi yegliyorum cekiyorum insallah seninde bulantin 12.haftadan sonra hafifler gecer gider akrnimda birascik ciktii ayy cok guzel oluyo ama ne mutlubize her dedi cekmeye deger bebsim icin Allah olmayanlarada bu duyguyu yasatsin insallah her guzel seyde illa ki bi zorluk olucak :) herkese Allah yardim etsin kolay ahyirli dogmar nasip etsin insallah..

4.aya kadar dewam ettı benımde her yedgmı su bıle buna dahıl çıkaryodum..4.ayda bitti ama 7.aya grdım ve halaaaaa mıgdem cok yanıyorrr.sadece süt ii gelıyor yanmama..

benımde oleydı canım ya dun dr gıttım gavıscon verdı yemeklerden yarımsaat sora ıcıorum dunden beri sukur kusdmadım.benım mıdem hem eksıyor hemde yanıyodu 8 haftalık hamıleyım bende zorda ne demek kılo verdım ınan:çok üzgünüm:

sık ye ben ole yapıorum yaklasık az ama 4 5 ogun karnın bos bırakma dedı dr.bana hastaneye yatırım dedı ama ılac ıyı geldı.bu rada mıde bulantısı olmayanların bebegı kotu anlama gelmıyor sadece bunye farklılıgı SUTLU KAYFE mıde bulantısı bebegın daha ıyı oldunada gelmıo benım bıldım mıde bulantısı cekmeyen cok hamıle var bu bunye kesınlıkle

kızlar 16. haftadan sonra merak etmeyin hiç birşeyiniz kamyacak ama o zamana kadar birazcık çektiriyor bu minikler bende 16. haftama kadar süründüm resmen kilo verdim serum yedim ama Rabbime şükürler olsun şimdi 23. haftamızldayız ve içimde bişeyin hareket ettiğin hissedince çok mutlu oluyorum.hepinize geçmiş olsun inşallah biran evvel geçer sıkıntılarınız

sunuda eklemek ıstıyorum canım ya yedıklerını ıyıce cıgnede ye.hızlı yeme dr bana bole dedı.bazen mıde erıtemıyor bebek buyudukce nıdeye baskı yapıuor cunku

canım bende öyleydim. hastanede yattım. çıktım 2 gün sonra yine aynı. bu kez doktora gitmedim evde yattım 1 hafta daha sürdü. açlık değil de susuzluk çok zor geldi bana. televizyonda bile görsem susadım diye çocuk gibi ağlıyodum. aşırı kilo verdim ayakta duramıyodum gözlerimin önü kapkara oldu. annem beni görünce tutamadı kendini ağladı. çok kötü bi dönemden geçtim.çok zor canım inşalah geçer. benim 15. haftamda bitti hepsi. ama şimdi mide yanmam başladı da bu o kadar kötü değil allahtan.
inşallah biran evvel kurtulursun

Son düzenleme:
kizlar Allah hepinizden razi olsun dualarinizi esirgemeyin Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun ins tabiki gulu seven dikenine katlanir okadar cok istedimki bebisi cekecez mecburen kalp atislarini duymadim daha kontrolde duyunca herseyi unuturum heralde Allah olmayanlarada nasip etsin hayirli saglikli olsun bebislermizde bu cileler tatli ani olarak kalir aklimizda herkse ayri ayri tsk ederim kib

ya kızlar bende fenayım valla kusmam yok ama bulantılar perişan etti beni kussamda rahatlasam diye düşünüyorum o degil evde 5 yaşında kızım var yazık yavruma yemek yapamıyorum valla dışardan alıyorum kızımda böyle olmamıştım be bu anlayamadım valla

Canım mesajını okurken 2 yıl öncesine gittim bi an. Benim de hamileliğimin 6.haftasından itibaren yoğunlaşan bulantılarım taaki doğumhaneye girene dek devam etti. Gözünü aslaa korkutmak istemem tabi kişiden kişiye değişiyo bu durum kiminin 12. haftadan ititbaren azalıyo hatta yok oluyo ama benim durumum felaketti hatırlayınca dahi içim ürperiyo haalen. 9 ay boyunca sürekli kusmama rağmen 4,5 kilo dünya tatlısı bi tosuncuk dünyaya getirdim :) Sana tavsiyem az az sık sık yemek ye ben genelde ekmek,peynir, grisini tarzı yiyecekler aralarda yerdim miğdemi boşbırakmamaya çalışırdım sende bi dene. Bu arada moralini yüksek tut bu çok önemli kendini bırakma sakın. Bebeğini kucağına alınca çektiğin tüm sıkıntılar kaybolacak allaha emanet ol :)

Son düzenleme:
sagol inan cok kotuyum beni anladigini biliyorum basim donuyo agriyo hap kullaniyom faydasi olmuyo dua ediyorum sadece bidaha olmasin yada bitsin cabuk diye surekli yatiyorum zaten kaldiramiyorum basimi ilk hamileligim yani ne bileyim bilmezdim bukadar zor oldugunu insan yasayinca anliyo hamile olanlarin neler cektigini Allah a sukur bebis nasip etti ya hic nasip etmeseydi annelik duygusunu tadamadan can verseydim dusunmesi bile kotu Allah herkese nasip etsin ins herkes tadar anneligi eeeeee nedemisler gulu seven dikenine katlanirmis cocuklari okadar cok severdimki bekarkende anlatamam bayilirdim sukur nasip etti Allah ins benimle kalir hayirli saglikli bi evlat olur cektigim acilari unutturur kib canim sagolasin

ben 5 ay boyunca kustum hiç korkma genelde 12.haftadan sonra geçiyomuş yanlız benimki uzun sürdü bebeğim gelişmiyo diye üzülme zaten ilk 3 ay bebek annedeki stoktan besleniyo ama kusuyorum diye yememezlikte etme zaten yesende kusuyosun yemesende

dedigin giibi bende yemeye calisiyorum ac ac kusmak daha kotu yoruyo beni ins en kisa zamanda gecer Allah herkesin yardimcisi olsun sagolun desteklerinizden dolayi

geçmiş olsun canım. senı benım kadar kımse anlayamaz. ben o bulantıları doğurana kadar çektım. doğum yapacağım gun bıle sabah kusup oyle gıttım hastaneye sezeryana. annelık zor deme şımdıden daha doğum sonrası var :)

her neyse ben 6 ay boyunca beslenemedım. peynır ekmek yedım durdum. su bıle ıçemıyordum. son 3 ay bıraz yemeye başladım. ama tum korkularıma rağmen bebegım beslendı ve 4,5 kılo doğdu. benım depolardan karşılamış bebek ıhtıyaçlarını. doktor oyle soyledı. yanı korkma bebege bısey olmaz ınsallah. sen kendını düşün az az sık sık ye.

ebru da benım yazdıklarımın aynısını yazmış. sonradan farkettım ve cok şaşırdım. biz aynı kişi değiliz. ama demek ki kaderımız benzemış :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…