Pelvik organ sarkmasi

Ahh ya çok geçmiş olsun🙏🏻Kıyamam 😔Sıkıntılarınız için çok üzüldüm ama inşallah zamanla geçecektir. Benim durumum aslında çok karışık. Hem hemoroid var hem fistül hem rektosel 🤦🏻‍♀️Hayat kalitem inanılmaz düştü. Artık ameliyat olsamda kurtulsam diyroum. Peki sizin ameliyatınızı kadın doğum doktorumu yaptı yoksa genel cerrahmı. Hangi şehirdesiniz birde. Benim de 2 çocuğum var. Ve dediğiniz gibi şehir dışından annemi çağırmam gerekicek bu durumda. Son olarak genel anestezi ilemi oldunuz acaba? Ne kadar sürdü operasyon. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyor ve sağlıklı günler diliyorum 💐
Çok geçmiş olsun önelikle.Fistülünüz nedir acaba? Rektovajinal Fistül mü?

Merhaba . Bende oldum bu ameliyati.yaklasik 35 gün oldu. Ama hala oturmakta zorlanıyorum. Dikişler duruyor. Ben 2.ci doğumda çok zorlandım. Daha sonra afedersiniz buyuk tuvaletim yapmakta zorlanıyordum. Büyük tuvalet vajinaya baskı yapıyordu. Arada doku zedelenmesi oluyor işte. Zor dogum. Doğumdan 40 gün sonra cinsellikte de canim çok aciyordu. Hayat kalitem düştü yani. Mecbur kaldım ameliyata. Ama zor bir ameliyat. Size ve varsa çocuğunuza bakan birileri olsa çok iyi olur. Ben pek oturamıyorum 2 cocukla malum. :KK43: umarım çabucak iyilesirim. Doktorum genç kız gibi oldun dedi . :S 😑 Canımın derdine düşmüşüm orayla pek ilgilenmedim ama bazen diyorum acaba olmasamiydim çünkü hala iyilesemedim. Nemli bölge her tuvalette ilaçlı su ile taharet alıyorsunuz ve kurutma makinesi ile.kurutuyorsunuz. Çile resmen....
Ameliyatla duzeldiniz mi peki ameliyat olduğunuza memnun musun cevap verirseniz sevinirim

ben 5 hafta oldu henuz alt dikislerim bile duruyor ama gayet ıyiyim. bende rahim disariya cikiyordu. şu anda yok. umarim bir dahada sarkmaz. sadece rahim astircaksaniz onu acik yada kapali karindan yapiyolar zaten acik yapilan
sezeryan gibi dis dikislerim iyilesti. icerisi tam olarak 3 ayda iyilesirmis.
Rektoseliniz var mıydı iyulestiniz mi

Zor dogumdan sonra pelvik organ sarkmasi oldu.doktor rahmi alalim yumurtalar kalacak rektoselide ve idrar torbasınida tedavi edelim vajinayida daraltirim dedi..hepsi bi kerede olacakmis hicbir sorun olmayacgini söylüyor doktor ve alaninda en iyilerinden biri.ama ben genede korkuyorum.aranizda bu durumu yasayan varmi bilgi verirseniz sevinirim.bu arada 35 yasindayim cocuk düşünmüyorum
Nasıl oldunuz ameliyat oldunuz mu iyulestiniz mi

Merhaba . Bende oldum bu ameliyati.yaklasik 35 gün oldu. Ama hala oturmakta zorlanıyorum. Dikişler duruyor. Ben 2.ci doğumda çok zorlandım. Daha sonra afedersiniz buyuk tuvaletim yapmakta zorlanıyordum. Büyük tuvalet vajinaya baskı yapıyordu. Arada doku zedelenmesi oluyor işte. Zor dogum. Doğumdan 40 gün sonra cinsellikte de canim çok aciyordu. Hayat kalitem düştü yani. Mecbur kaldım ameliyata. Ama zor bir ameliyat. Size ve varsa çocuğunuza bakan birileri olsa çok iyi olur. Ben pek oturamıyorum 2 cocukla malum. :KK43: umarım çabucak iyilesirim. Doktorum genç kız gibi oldun dedi . :S 😑 Canımın derdine düşmüşüm orayla pek ilgilenmedim ama bazen diyorum acaba olmasamiydim çünkü hala iyilesemedim. Nemli bölge her tuvalette ilaçlı su ile taharet alıyorsunuz ve kurutma makinesi ile.kurutuyorsunuz. Çile resmen....
Ameliyatan sonra iylesebildiniz mi musuniz

X