Pelvik organ sarkmasi

Birnur06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2018
12
7
39
Zor dogumdan sonra pelvik organ sarkmasi oldu.doktor rahmi alalim yumurtalar kalacak rektoselide ve idrar torbasınida tedavi edelim vajinayida daraltirim dedi..hepsi bi kerede olacakmis hicbir sorun olmayacgini söylüyor doktor ve alaninda en iyilerinden biri.ama ben genede korkuyorum.aranizda bu durumu yasayan varmi bilgi verirseniz sevinirim.bu arada 35 yasindayim cocuk düşünmüyorum

Zor dogumdan sonra pelvik organ sarkmasi oldu.doktor rahmi alalim yumurtalar kalacak rektoselide ve idrar torbasınida tedavi edelim vajinayida daraltirim dedi..hepsi bi kerede olacakmis hicbir sorun olmayacgini söylüyor doktor ve alaninda en iyilerinden biri.ama ben genede korkuyorum.aranizda bu durumu yasayan varmi bilgi verirseniz sevinirim.bu arada 35 yasindayim cocuk düşünmüyorum
Merhaba bende de aynı problemler var
Doktor arayışındayım mahsuru yoksa doktorunuzu öğrenebilirmiyim

hangi sehirdesiniz oldunuzmu ameliyati bende yasiyorum ayni sıkıntıları

hangi sehirdesiniz oldunuzmu ameliyati bende yasiyorum ayni sıkıntıları
Evet oldum 1 bucuk ay once.rahmim alindi rektoselde onarildi.iyilesme süreci zor oldu suan bile tam toparlayamadim sayilir.size bakacak biri varsa ve doktorunuz gercekten uzmansa olun derim.ayrica siz ve konu hakkinda bilgi almak isteyen arkadaslarla detaylari mesajla konusabiliriz.gecmis olsun

Evet oldum 1 bucuk ay once.rahmim alindi rektoselde onarildi.iyilesme süreci zor oldu suan bile tam toparlayamadim sayilir.size bakacak biri varsa ve doktorunuz gercekten uzmansa olun derim.ayrica siz ve konu hakkinda bilgi almak isteyen arkadaslarla detaylari mesajla konusabiliriz.gecmis olsun

bende oldum zor bir karardi ama baska caremde yoktu. ben mersinde oldum bu ameliyati 12 gun gecti ustunden siz nerdesiniz. beraber takip edelim iyilesme surecimizi. ben de hem karinda hem altta dikis oldu mecburen tabi. karnimda sizlama var dikislerde. 1 hafta antibiyotik ve agri kesici kullandim. Siz neler yaşadınız

bende oldum zor bir karardi ama baska caremde yoktu. ben mersinde oldum bu ameliyati 12 gun gecti ustunden siz nerdesiniz. beraber takip edelim iyilesme surecimizi. ben de hem karinda hem altta dikis oldu mecburen tabi. karnimda sizlama var dikislerde. 1 hafta antibiyotik ve agri kesici kullandim. Siz neler yaşadınız
merhaba sizinde mi dogumdan sonra oldu semptomlarınız neydi tam olarak acaba

Merhaba bende de aynı problemler var
Doktor arayışındayım mahsuru yoksa doktorunuzu öğrenebilirmiyim

merhaba sizinde mi dogumdan sonra oldu semptomlarınız neydi tam olarak acaba
3. dogumumdan sonra oldu. agri sızı yoktu sadece maalesef rahim dışarı sarkmaya baslamisti

anladimm cok gecmis olsun peki idraar kaçırma falan olmuş muydu otururken rahatsiz oluyor muydunuz
idrar kacirma daha once olmuştu tot ameliyati olmuştum ikinci bebekten sonra bu ameliyatta sarkmadigi icin dokunmadik dedi doktorum, ama normalde onuda asilyorlarmis. bu arada benim rahmim alinmadan asildi

Merhaba bendede ayni problemler var.Ameliyat ile sonuca ulaşabilir miyim eskisi gibi olabilirsiniz bilmiyorum. Korkuyorum.Ameliyat olan arkadaşlar hayat nasil oluyor ameliyat sonrası.Olmalimiyim sizce.

Merhaba ameliyat sonrası eski halinize donebildinizmi.Ameliyat olmaya korkuyorum. Ya hicbirsey iyileşmez daha da kötüleşirse diye endişelerim var.Siz nasil hissediyorsunuz?

Merhaba ameliyat sonrası eski halinize donebildinizmi.Ameliyat olmaya korkuyorum. Ya hicbirsey iyileşmez daha da kötüleşirse diye endişelerim var.Siz nasil hissediyorsunuz?
ben 5 hafta oldu henuz alt dikislerim bile duruyor ama gayet ıyiyim. bende rahim disariya cikiyordu. şu anda yok. umarim bir dahada sarkmaz. sadece rahim astircaksaniz onu acik yada kapali karindan yapiyolar zaten acik yapilan
sezeryan gibi dis dikislerim iyilesti. icerisi tam olarak 3 ayda iyilesirmis.

ben 5 hafta oldu henuz alt dikislerim bile duruyor ama gayet ıyiyim. bende rahim disariya cikiyordu. şu anda yok. umarim bir dahada sarkmaz. sadece rahim astircaksaniz onu acik yada kapali karindan yapiyolar zaten acik yapilan
sezeryan gibi dis dikislerim iyilesti. icerisi tam olarak 3 ayda iyilesirmis.

iyi bir doktor sart iyi arastirin mersindeyseniz benim doktorumu tavsiye ederim. universite hastanesinde oldum ben cokta uyguna hemde

Merhaba. Son durumunuz nedir. Ameliyat olmaya karar verdinizmi acaba?
Bendede büyük ihtimal rektosel var. Ve buna bağlı kabızlık şişkinlik vs. Çok zor. Hayat kalitem çok düştü ama nedense ameliyattan da olabildiğince kaçıyorum. Hangi şehirdeniz? Ben İzmirdeyim ve henüz iyi bir Dr bulabilmiş değilim🙄

Merhabalar hangi doktora oldunuz isim verirmisiniz bide sizde vajina dışından belli oluyor muydu

Ameliyat sonrası iyileşme süreçlerinizi de yazsaydınız çeşke bizlere bilgi vermiş olurdunuz. İyi ki de ameliyat oldum diyor musunuz.

Merhaba. Son durumunuz nedir. Ameliyat olmaya karar verdinizmi acaba?
Bendede büyük ihtimal rektosel var. Ve buna bağlı kabızlık şişkinlik vs. Çok zor. Hayat kalitem çok düştü ama nedense ameliyattan da olabildiğince kaçıyorum. Hangi şehirdeniz? Ben İzmirdeyim ve henüz iyi bir Dr bulabilmiş değilim🙄
Merhaba . Bende oldum bu ameliyati.yaklasik 35 gün oldu. Ama hala oturmakta zorlanıyorum. Dikişler duruyor. Ben 2.ci doğumda çok zorlandım. Daha sonra afedersiniz buyuk tuvaletim yapmakta zorlanıyordum. Büyük tuvalet vajinaya baskı yapıyordu. Arada doku zedelenmesi oluyor işte. Zor dogum. Doğumdan 40 gün sonra cinsellikte de canim çok aciyordu. Hayat kalitem düştü yani. Mecbur kaldım ameliyata. Ama zor bir ameliyat. Size ve varsa çocuğunuza bakan birileri olsa çok iyi olur. Ben pek oturamıyorum 2 cocukla malum. :KK43: umarım çabucak iyilesirim. Doktorum genç kız gibi oldun dedi . :S 😑 Canımın derdine düşmüşüm orayla pek ilgilenmedim ama bazen diyorum acaba olmasamiydim çünkü hala iyilesemedim. Nemli bölge her tuvalette ilaçlı su ile taharet alıyorsunuz ve kurutma makinesi ile.kurutuyorsunuz. Çile resmen....

Merhaba . Bende oldum bu ameliyati.yaklasik 35 gün oldu. Ama hala oturmakta zorlanıyorum. Dikişler duruyor. Ben 2.ci doğumda çok zorlandım. Daha sonra afedersiniz buyuk tuvaletim yapmakta zorlanıyordum. Büyük tuvalet vajinaya baskı yapıyordu. Arada doku zedelenmesi oluyor işte. Zor dogum. Doğumdan 40 gün sonra cinsellikte de canim çok aciyordu. Hayat kalitem düştü yani. Mecbur kaldım ameliyata. Ama zor bir ameliyat. Size ve varsa çocuğunuza bakan birileri olsa çok iyi olur. Ben pek oturamıyorum 2 cocukla malum. :KK43: umarım çabucak iyilesirim. Doktorum genç kız gibi oldun dedi . :S 😑 Canımın derdine düşmüşüm orayla pek ilgilenmedim ama bazen diyorum acaba olmasamiydim çünkü hala iyilesemedim. Nemli bölge her tuvalette ilaçlı su ile taharet alıyorsunuz ve kurutma makinesi ile.kurutuyorsunuz. Çile resmen....
Ahh ya çok geçmiş olsun🙏🏻Kıyamam 😔Sıkıntılarınız için çok üzüldüm ama inşallah zamanla geçecektir. Benim durumum aslında çok karışık. Hem hemoroid var hem fistül hem rektosel 🤦🏻‍♀️Hayat kalitem inanılmaz düştü. Artık ameliyat olsamda kurtulsam diyroum. Peki sizin ameliyatınızı kadın doğum doktorumu yaptı yoksa genel cerrahmı. Hangi şehirdesiniz birde. Benim de 2 çocuğum var. Ve dediğiniz gibi şehir dışından annemi çağırmam gerekicek bu durumda. Son olarak genel anestezi ilemi oldunuz acaba? Ne kadar sürdü operasyon. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyor ve sağlıklı günler diliyorum 💐

X