Peluş paspas temizliği

Chocolita

Nirvana
Pro Üye
30 Ocak 2017
12.237
191.755
images (11).jpg

Arkadaşlar peluş paspas ya da peluş koltuk şallarınızın temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Gerek koltuk üzerinde, gerek sehpa da, yere atınca da çok hoş duruyorlar. Ama peluş olduğu için yıkamada bozulur mu diye düşünüyorum.. Halıcıya sordum, 30 derecede yıkarsan bişey olmaz dedi. Ama olur yaa bence yine o peluşler birleşip diken diken bir görünüm yapabilir. Kullanan varsa önerilerinizi bekliyorum..

benim var makinede 40 derecede yıkıyorum.
ıslakken bozulmuş gibi duruyor da eski halini alıyor kuruyunca.

:KK70:
makineden çıkartınca hafif silkeledim
çamaşır askısına astım
kuruyunca tekrar silkele eski haline döner.

bize halılarla hediye gelmisti bu paspas. 2 yıl oldu alalı 3-4 defa yıkandı.
resim çekersem atarım.

:KK70:
makineden çıkartınca hafif silkeledim
çamaşır askısına astım
kuruyunca tekrar silkele eski haline döner.

bize halılarla hediye gelmisti bu paspas. 2 yıl oldu alalı 3-4 defa yıkandı.
resim çekersem atarım.
Yıkandıktan sonra yapışır diye acaba tarakla mı açmak gerekir diye düşünmüştüm bende :) hmm iyiymiş o zaman bir çırpmayla..

Paspası nerde kullanıyorsun?

Yıkandıktan sonra yapışır diye acaba tarakla mı açmak gerekir diye düşünmüştüm bende :) hmm iyiymiş o zaman bir çırpmayla..

Paspası nerde kullanıyorsun?

oturma odasında yerdeydi.
kızım yürüteç kullanmaya başlayınca kaldırdım yatak odasına serdim.

Bunu koltuk şalı olarakta kullanıyorlar.. Sehpa üzerine örtüyorlar. Ama kullanışlı olmaz ki o şekilde de

Yani dekor olarak olur
ama ben üstüne oturmam yada sehpada üstüne kahvemi koymam.
yerde kullanmak daha hoş
yanına büyük mumluklar çiçekler koyuyorum. ortama bütünlük katıyor.

kızım emekleyemiyor. 9 aylık
kafasının üstünde gidebileceğini zannediyor :KK70:
ama yürüteç kullanmaya başlayınca yatak odasına taşıdım.
Bebek yürüteçe gidince sen her şeyi yatak odasına taşıdın sanırım :) benimkide 8 aylık. Bizde yakında başlarız yürütece herhalde. Orta sehpanı ne yaptın salondaki? Benim salon küçük. Bebek yürüteçle gezmek isterse pek alan kalmıyor bebişe..

Bebek yürüteçe gidince sen her şeyi yatak odasına taşıdın sanırım :) benimkide 8 aylık. Bizde yakında başlarız yürütece herhalde. Orta sehpanı ne yaptın salondaki? Benim salon küçük. Bebek yürüteçle gezmek isterse pek alan kalmıyor bebişe..

aynen evi biraz sedeleştirdim :)
benim kız balkon kapısıyla giriş kapısı arasında gidip geliyor sehpam duruyo yüksek değil çarpma ihimali yok
annemdekine basını vurmuştu. sonra yürüteçi aldık bize getirdik baya oyalanıyor.

aynen evi biraz sedeleştirdim :)
benim kız balkon kapısıyla giriş kapısı arasında gidip geliyor sehpam duruyo yüksek değil çarpma ihimali yok
annemdekine basını vurmuştu. sonra yürüteçi aldık bize getirdik baya oyalanıyor.
Yürüteç bir yere takılıp yuvarlanmasa inşallah ya. Benim erkek kardeşim öyle düşmüştü.. Ne bileyim bende korkuyorum. Emekliyor mu hiç? Emeklerse sert köşelere orta sehpaya başını çarpabilir mesela. Ya da tv ünitesine..

Yürüteç bir yere takılıp yuvarlanmasa inşallah ya. Benim erkek kardeşim öyle düşmüştü.. Ne bileyim bende korkuyorum. Emekliyor mu hiç? Emeklerse sert köşelere orta sehpaya başını çarpabilir mesela. Ya da tv ünitesine..

Düşmedi hiç.
birde yürüteçte fazla tekerlek olmalı 12 tekerlekliydi ve takılacak ter yok bazen halıya cıkarken zorlanıyor.
onuda hızlı çıkış yaparak çözdü :KK70:

kızım emeklemeyi çözemedi malesef
yuvarlanarak gidiyor. :KK70:

zaten eve gittiğimde saat 17:30 oluyor.
kızımı babası getiriyor annemden
yemek hazırlarken mama sandalyesine koyuyorum.
yemek yedirince uykusu geliyor. 30 dk uyur.
sonra battaniye üzerinde oyun oynarız
biraz yürütece biner.
22:30 uyku vakti.
zaman kısıtlı olunca böyle gecer günümüz.
çevresine yastık koyarım. işim varsa.

X