Aile Planlaması Peki ya yasil korunacağız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU2

Ziyaretçi
Merhaba şekerlemelirim lokumlarımm canım arkadaşlarımmmmmm gelelimmmmm bu konuyaaa evet herbirimiz teker teker evleniyoruz ve eminimki araızda bebiş için erken diye düşünenler vardır şöylee evliliğimizin tadını çıkaralım diyenler vardır.. Peki ya biz bayanlar nasıl korunucaz?? çoğu kişiden hap duydum ama hapta kilo yapıyo diyolar denge bozuyo yan etkileri olur diyolar ve inanın kafa karıştıroyrlar ben son zamanlar şu yasmin hapınıda çok duymaya başaladım. biliyosunuz kızlar ablam nişanlı ve haziranda evleniyo birazda onun için soruyorum bu soruyu ee bizlerede fikir olsun hem diye açtım konuyu....

canim haplarin bir cogu öyle dogru..bende burda kadin doktoruna gittim ve birebir görüstüm..ve banada yasmin hapini yazdi,yan etkisi oldukca düsük olan bir hap mis..bakalim onu denicez..aslinda bakarsan hepsi ayni sey,3 aylik igne var onu yaptir ama 3 ayin hormonlari birden vücuduna girince tuhaf oluyormus insan..ne bileyim,en mantiklisi ve güvenilir korunma yöntemi bence hap.
Ben sahsen öyle konuracagim.

yok iğne yöntemini kullanmam zatenn ancak hap olur oa ddiğin gibi yasminnn.. yahu neden hep biz korunuyoruz erkekler neden korunmuyorki yaa :KK43:

Aşkolsun Kizlar 35 Kişi Okumuşşşş :KK43: Yorum Yapan Olmamişşş :KK43:

ben de yeni evliyim canım doktor miranova'yı tavsiye etti. 3.kutudayım ve çok memnunum hiç bir şikayetim olmadı çok şükür kilo fln aldırmıyo :dance:

Anladim Canimmm çevremdeki Arkadaşlar Yasmini öneri Ve Micronom Diye Bi Hap Varmiş Onun Yan Etkileri çokmuş Kiloda Aldiriyormuş Diye Duydum

ben korunmuyorum ama korunmaya karar versem hap kullanmam heralde.. hergün ilaç içmek külfet gibi gelio bana.. unutuyosun filan, olabiliyo.. kilo aldırmaları falan da eskidendi, artık pek yan etkisi olmuyo veya çok az kişide ortaya çıkıyo.. ayrıca doğum kontrol haplarının vücuda faydası var.. bugün bi adet düzensizliği şikayetyle gtsen dr a,sana bu haplardan verir..

neyse sadede geleyim en iyisi:) korunmaya karar versem 3 aylık iğnelerden yaptırırım bünyeme bi sakıncası olmicaksa.. sonuçta her kontrol yöntemi de herkese uygun olamıyo, dr a danışmak lazım.. iğne biraz korkutucu ama 1 defacık ne de olsa.. bence en kolay yöntem budur..

ben hastalıgımdan dolayı yıllarca hap kullandım halada kullanıorum bu yuzden kornamk ıcın ıgneyı tercıh edıcem tabıkı öncesı bı uzman görunucem :KK43:

Iğnelerden Korkmuyorum Açikcasi çünkü Iğneye Alişkin Birisin Ee Malum Bronşitli Olarak Büyüdüm Ve Her Sene 15 Tane Iğne Yerdim Ben :)) Neyse Gegelim şu Hap Mevzusuna Banada Hap Pek Yakin Gelmiyor çünkü Sürekli Hap Içiyosun Heran Içmek Zorundasin Heran Aklinda Olmak Zorundasin :KK43:( Off Ne Zor Işmiş Bu Yaaa

kızlar ben seneler evvel bu üç aylık iğnelerden yaptırmıstım ve 5 doz sonunda 3 sene mensten kesıldım..çok zor bır donemdı ve ıgnelerden dolayı kıst olusmustu gözünüzü korkutmak ıstemem ama tedavı gördum epeyce ve kılo aldım...metobolızmamı bozdu hıç önermem..

chatlock OOOOOOVVVVVVV GEÇMİŞ OLSUN BEBEĞİMMM VERDİĞİN BİLGİ İİN ÇOK TEŞEKKÜRLERRRRRRR.... YAAA EŞLERİMİZ KORUNSADA BİZ KORUNMASAK OLMAZMI???

gercı benım esım olacak odun korunucam dıor ben ona guvenmıorummmmmmmmmmmmmmsırnaşık şey

chatlock OOOOOOVVVVVVV GEÇMİŞ OLSUN BEBEĞİMMM VERDİĞİN BİLGİ İİN ÇOK TEŞEKKÜRLERRRRRRR.... YAAA EŞLERİMİZ KORUNSADA BİZ KORUNMASAK OLMAZMI???

canım ben de yeni doktora gittim görüştüm
benim de nikah 22 haziranda
kontrol etti ultrason falan çekti ve yasmin i yazdı
ben 2 gündür kullanıyorummm hem adeti düzenliyomuş hem de adet ağrılarını da azaltıyomuş
ayrıca sivilcesi falan olanlara da iyi geliyomuş
en iyi hap kullanmak bencee CADIARZU
tek korkum kısır yapıyo denmesi
onu da sordum doktor yok öyle bişey dedi
tabi herşey Allahtan gerisini biz bilemeyiz
Ama arkadaşlar inşallah en hayırlı zamanlarda bizim de tatlı bebişlerimiz olurrrr:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

eşlerin korunması konusunda ise
nişanlım benim için farketmez diyo ama şahsen ben istemezdim

Son düzenleme:
valla kızlar ben doktorumla konuştum yaşıma en uygun korunma yöntemi olarak hapı tavsiye etti ama size tavsiyem bi hap bi üç aylık iğne falan düşünmeyin aslında en sağlıklı ve yanetkisi olmayan korunma yöntemi kondom

ben yasmin kullanıyorum şimdilik kilo falan yok

valla kızlar ben doktorumla konuştum yaşıma en uygun korunma yöntemi olarak hapı tavsiye etti ama size tavsiyem bi hap bi üç aylık iğne falan düşünmeyin aslında en sağlıklı ve yanetkisi olmayan korunma yöntemi kondom

ben yasmin kullanıyorum şimdilik kilo falan yok

zeynepcım dogru dıorsunda ben sureklı hap ıcıorum ztaen bıde bunu ıcersem delırırım o yuzden bska yöntem arıorum uc aylık ıgne ıcınde kımse ıı bısey demıor

odunumda korunurum dıor ama guvenım sıfır ne yapacam bılmıorum
olmadı doguruverırım bı velettkafamçokkarıştı

zeynepcım dogru dıorsunda ben sureklı hap ıcıorum ztaen bıde bunu ıcersem delırırım o yuzden bska yöntem arıorum uc aylık ıgne ıcınde kımse ıı bısey demıor

odunumda korunurum dıor ama guvenım sıfır ne yapacam bılmıorum
olmadı doguruverırım bı velettkafamçokkarıştı

bence pek güvenme valla
çocuğu bi yapar haberin olmazzzz:uhm::uhm:tatlicadiarzu

bence pek güvenme valla
çocuğu bi yapar haberin olmazzzz:uhm::uhm:tatlicadiarzu

guvenmıorum zaten

gecenlerde laf arasında olmazsa yaaprız bıtane dedı o yzuden hıc guvenmıorum ev alana kadar olmasın cocuk sonra bol bol yaparız:sm_cool:

ben kacıorum ii geceler yarın uyanamıycam :KK43:(((

Ozaman Yasmin Diyoruzzzzz :) Bu Arada Ablamin Düğünüde 22 Haziranda..

valla kulakdan dolma bır suru sey duyuyoruz hatta gorduugm kısıler bıle var ama tabı bılınmez bır komusmuz kullanıodu hap korummak ıcın sımdı ıstıolar cocuk ama olmuyorrrrrrrrr ayrıcaaa gercekden asırı kılo aldı hormonları bozulduuuuuuu

ben benımkıne dıom kılo almamııııııııı kıllanmamı ıstıyorsan hap ıcecem ılerde ama ıstemıosan sen korunacaksın sekerım dedımmmmmmmmmmmmmm erkekler asla kabul etmıooooooooooooo bakalım ılerde ne olacaksaaaaaaaaaaaaaaaa

X