Pcosluyum tüp bebek için çok mu masraf gerek..

carmencarmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
59
9
26
Arkadaşlar merhaba içimi dökmek istiyorum aslında biraz .. Doktor a gittim adetimin üçüncü günüydü hormon testi verdim ve ultrason muayenesi oldum doktor bende Pcos olduğunu söyledi . Haftaya da HSG için tarih verdi tüplerin kapalı mı bakalım diye . Biz eşimle 1 senedir evliyiz ama maalesef hamile kalamadım ruhsal olarak çok bunaldım üzüldüm . Üzen konu özellikle tüp bebek yaptırmaya mecbur kalırsak çıkacak masraflar çünkü eşim düğün zamanı baya bi kredi borçlarına girdi henüz bitmesi için önümüzde 1 sene var zaten kart borçlarını anca yettırıyoruz üstüne çocuk konusunda olumsuz durumlar gelişince iyice stres yapmaya ola ki tüp bebek yaptırmak zorunda kalırsak bu tarz şeylerin hep çok pahalı olduğunu maddi olarak cok zorlayıcı olduğunu söyleyenlere denk geldim Bu tüp bebek olayı devlet hastanelerinde yada üniversite araştırma hastanelerinde devletin karşılayacağı şekilde olması mümkün olmuyor mu zaten borçlarımız var yeni evliyiz üstüne tüp bebek vs olayına hangi maddiyatla gireceğiz inanın o kadar üzgünüm ki bu konuda bir fikri olan var mı

devlet bir kısmını karşılar ama tüm sartları sağlıyor olmanız gerekir bu birincisi.

ikincisi hemen illa tüp bebek olacak diye karamsarlığa kapılmayın. pcos tek basina tüp bebeğe yöneltmez. öncesinde bir çok farklı tedavi yöntemi uygulamıyor tüp bebeğe gidene kadar.

kaldı ki tüp bebeğe ne zaman, hamgi şartlarda başlayacağınıza da siz karar veriyorsunuz.

bende de pcos var ve 13.ayda hamile kaldım ben kendiliğinden. esiniz de muayene olsun. su an hemen karalar bağlamanıza, umutsuz olmanızı gerektirecek bir durum yok.

devlet bir kısmını karşılar ama tüm sartları sağlıyor olmanız gerekir bu birincisi.

ikincisi hemen illa tüp bebek olacak diye karamsarlığa kapılmayın. pcos tek basina tüp bebeğe yöneltmez. öncesinde bir çok farklı tedavi yöntemi uygulamıyor tüp bebeğe gidene kadar.

kaldı ki tüp bebeğe ne zaman, hamgi şartlarda başlayacağınıza da siz karar veriyorsunuz.

bende de pcos var ve 13.ayda hamile kaldım ben kendiliğinden. esiniz de muayene olsun. su an hemen karalar bağlamanıza, umutsuz olmanızı gerektirecek bir durum yok.
Eşim test verdi bir sorun olmadığı görüldü kendisinde yani benimle alakalı bir problem mevcut bu durumları herkes gibi ilk defa tecrübe ediyorum bende farkındayım ama psikolojik olarak hassas biriyim sanırım her şeyi önden düşünüyorum desteğiniz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler

Eşim test verdi bir sorun olmadığı görüldü kendisinde yani benimle alakalı bir problem mevcut bu durumları herkes gibi ilk defa tecrübe ediyorum bende farkındayım ama psikolojik olarak hassas biriyim sanırım her şeyi önden düşünüyorum desteğiniz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler
hiç endişe etmeyin. pcos gebelik sürecinde tedaviye en güzel cevap veren hastalık. kaldı ki dediğim gibi bunun adımları var. yumurta takibi, aşılama vs. ondan sonra doktorunuzun da fikrini alıp size en uygun zamanda tüp bebeğe başlarsınız. doktorunuz da sizi yönlendirir zaten. hiç sıkmayın canınızı. ben pcosu hiç takmıyordum 😂 esimde de sorun vardı benim. bizim belamız da oydu. ama hamile kalabildim. hiç üzülmeyin 🥰

hiç endişe etmeyin. pcos gebelik sürecinde tedaviye en güzel cevap veren hastalık. kaldı ki dediğim gibi bunun adımları var. yumurta takibi, aşılama vs. ondan sonra doktorunuzun da fikrini alıp size en uygun zamanda tüp bebeğe başlarsınız. doktorunuz da sizi yönlendirir zaten. hiç sıkmayın canınızı. ben pcosu hiç takmıyordum 😂 esimde de sorun vardı benim. bizim belamız da oydu. ama hamile kalabildim. hiç üzülmeyin 🥰
Evladınız sağlıkla büyüsün inşallah bekleyen herkesin sonucu böyle ansızın mutlulukla taçlanır teşekkürler 🙏 🌸

X