PCOS SENDROMU VE HAMİLELİK

Şu an adet söktürücü hapla soğan kürünü beraber kullanıyorum düzenli ilişkiyede giriyorum hemen keseceğim hayıt otunu deneyeceğim, yarın eczadan gynositol’da bir alayım bilgilendirme için teşekkür ederim Saraçoğlu soğan kürünü çok öneriyordu ama hamile olduğumuzu dönem başı anlayamayacağımız için çok haklısınız ❤️
soğan kürünü deneyip de dediğin gibi dönem başı anlamadan düşük yapan kişiler oldu etrafımda gittiğim her doktorda söyledi bunu soğan kürüne bulaşma diye o yüzden her okuduğuma söylüyorum çok isterken mutluluğun hayal kırıklığına dönüşmesin gynositol doktoruna da sorabilirsin fiyatı bi tık fazlaydı ben kullanırken ama biraz azalmaya gitmişti benim yumurtalar umarım sende de işr yarar güzel dileklern içinde çok teşekkür ederm darısı sana inşallah ❤️🙏🏼

soğan kürünü deneyip de dediğin gibi dönem başı anlamadan düşük yapan kişiler oldu etrafımda gittiğim her doktorda söyledi bunu soğan kürüne bulaşma diye o yüzden her okuduğuma söylüyorum çok isterken mutluluğun hayal kırıklığına dönüşmesin gynositol doktoruna da sorabilirsin fiyatı bi tık fazlaydı ben kullanırken ama biraz azalmaya gitmişti benim yumurtalar umarım sende de işr yarar güzel dileklern içinde çok teşekkür ederm darısı sana inşallah ❤️🙏🏼
Maxijuno ve eşim için maxigo önerenler oldu bunları denediniz mi hiç şu an söylediğiniz gynositol’la bunlar arasında kaldım tüm önerileri denemek istiyorum aslında ❤️ İnşallah keşke olsa da bende sizin gibi öykümü paylaşsam ama söylediklerinizi uygulayacağım eşim de böyle söylüyor kafaya takmayı bıraktığın an pozitif alıcaz bence diyor hep 🥹

Merhabaaaa inşallah bebek haberinizi ve öykünüzü buradan duyurur bana da minik umut tohumları ekersiniz 🫶🏻🫶🏻🫶🏻 Açıkçası kendimi ben değil çevrem şartlıyor :KK43: yumurtlama tedavisi sürecinizi anlatırsanız çok memnun olurum ❤️
İnşallahhh sizler de bir an önce bebiş haberinizi paylaşırsınız 😍🐣 çevrenizi dinlemeyin diyeceğim ama çok zor biliyorum 😔 ben de kimseyle paylaşmıyorum mesela adet olamadığımı veya çocuk konusunda zorlandığımı (henüz düşünmüyoruz diyorum) 😅 ama bu öyle bir şey ki pcoslu olup hemen hamile de kalabilirsiniz🍀 eğer eşiniz spermiyogram testi vermediyse onu versin derim, günümüzde sperm hareketliliği ve sayısının düsüklüğü de hamile kalamamakta çok etkili çünkü.
Yumurtlama tedavisinde de önce yumurtalarınız ilaçla belli bir büyüklüğe ulaştırılıyor doktor onların büyüklüğünü takip ediyor mesela bu ay benim iki tane vardı sonra onlar belli bir büyüklüğe ulaştı, ulaşınca da yumurta çatlatma iğnesi vuruldum. Vurulduktan sonra da doktorunuz saatler söylüyor o saat ve günlerde ilişki yaşıyorsunuz. Doktora gittiğimde ve pcoslu olduğumu söylediğimde bu yöntemin %85 işe yaradığını söylemişti benim bu ay olmadı bugün adet oldum ama diğer ayı bekliyorum inşallah 🥰🌸

Maxijuno ve eşim için maxigo önerenler oldu bunları denediniz mi hiç şu an söylediğiniz gynositol’la bunlar arasında kaldım tüm önerileri denemek istiyorum aslında ❤️ İnşallah keşke olsa da bende sizin gibi öykümü paylaşsam ama söylediklerinizi uygulayacağım eşim de böyle söylüyor kafaya takmayı bıraktığın an pozitif alıcaz bence diyor hep 🥹
Dediğini hiç duymadım kullanmadım da ama eğer eşinin testleri normalse o bişey kullanmasın bence birde adamın hormon dengesi bozulmasın yaptırmadıysanızda bi sperm testi mutlaka yaptırın eczacınıza veya doktorunuza bi sorun hangisini önerecek sonuçta değerlerin de önemli belki birinin içindeki iyi gelmeyecek sana değerlerini arttıracak düşürecek bilemezsin
Bende öykümü anlatmak için o kadar sabırsızlandım ki anlatamam sana eşinde haklı bence o da bu kadar güzel düşünüyorken sen bir süre uzaklaş herşeyden baktın olmuyor bi 4-5 ay sonra tüp bebek vs düşün zaten 1 yıl olmuş evleneli hemen ilaçlara tıbbi yöntemlere meyillenme sonuçta kati bi sorun yok hamile kalman için sadece bazı engeller var her 10 kadından 4-5 inde var bu pcos sadece sen ben gibi bazılarımızın ki daha sancılı geçiyor o kadar pozitif düşün zor biliyorum ama yapa ilirsin

İnşallahhh sizler de bir an önce bebiş haberinizi paylaşırsınız 😍🐣 çevrenizi dinlemeyin diyeceğim ama çok zor biliyorum 😔 ben de kimseyle paylaşmıyorum mesela adet olamadığımı veya çocuk konusunda zorlandığımı (henüz düşünmüyoruz diyorum) 😅 ama bu öyle bir şey ki pcoslu olup hemen hamile de kalabilirsiniz🍀 eğer eşiniz spermiyogram testi vermediyse onu versin derim, günümüzde sperm hareketliliği ve sayısının düsüklüğü de hamile kalamamakta çok etkili çünkü.
Yumurtlama tedavisinde de önce yumurtalarınız ilaçla belli bir büyüklüğe ulaştırılıyor doktor onların büyüklüğünü takip ediyor mesela bu ay benim iki tane vardı sonra onlar belli bir büyüklüğe ulaştı, ulaşınca da yumurta çatlatma iğnesi vuruldum. Vurulduktan sonra da doktorunuz saatler söylüyor o saat ve günlerde ilişki yaşıyorsunuz. Doktora gittiğimde ve pcoslu olduğumu söylediğimde bu yöntemin %85 işe yaradığını söylemişti benim bu ay olmadı bugün adet oldum ama diğer ayı bekliyorum inşallah 🥰🌸
Çok güzel anlatmışsınız %85’i duyunca bi umutlandım hangi hastaneye ve doktora gidiyorsunuz acaba ben İstanbul da yaşıyorum bu arada, salı gününe randevumuz var spermiyogram testi için sürekli kaçıyordu bu hafta nasıl olduysa ikna oldu, yumurta çatlatma süreci acılı bir işlem mi bu arada, paylaşmasam da sürekli hastalıklı gözüyle bakılıyor, garip garip yaftalamalar yapılıyor inşallah sizinde yeni yılda bebiş haberinizi alırız bize de umut olursunuz 👶🏼😍😍😍😍😍

Dediğini hiç duymadım kullanmadım da ama eğer eşinin testleri normalse o bişey kullanmasın bence birde adamın hormon dengesi bozulmasın yaptırmadıysanızda bi sperm testi mutlaka yaptırın eczacınıza veya doktorunuza bi sorun hangisini önerecek sonuçta değerlerin de önemli belki birinin içindeki iyi gelmeyecek sana değerlerini arttıracak düşürecek bilemezsin
Bende öykümü anlatmak için o kadar sabırsızlandım ki anlatamam sana eşinde haklı bence o da bu kadar güzel düşünüyorken sen bir süre uzaklaş herşeyden baktın olmuyor bi 4-5 ay sonra tüp bebek vs düşün zaten 1 yıl olmuş evleneli hemen ilaçlara tıbbi yöntemlere meyillenme sonuçta kati bi sorun yok hamile kalman için sadece bazı engeller var her 10 kadından 4-5 inde var bu pcos sadece sen ben gibi bazılarımızın ki daha sancılı geçiyor o kadar pozitif düşün zor biliyorum ama yapa ilirsin
Evet salı günü spermiyogram testi verecek, ilaçları da dediğiniz gibi doktor kontrolünde alıcam bana çok yardımcı oldunuz allah razı olsun bu yollardan geçmiş biriyle geçmeyip kolayca çocuk sahibi olmuş insanların bakış açıları gerçekten çok farklı oluyor 🙏🏻

Çok güzel anlatmışsınız %85’i duyunca bi umutlandım hangi hastaneye ve doktora gidiyorsunuz acaba ben İstanbul da yaşıyorum bu arada, salı gününe randevumuz var spermiyogram testi için sürekli kaçıyordu bu hafta nasıl olduysa ikna oldu, yumurta çatlatma süreci acılı bir işlem mi bu arada, paylaşmasam da sürekli hastalıklı gözüyle bakılıyor, garip garip yaftalamalar yapılıyor inşallah sizinde yeni yılda bebiş haberinizi alırız bize de umut olursunuz 👶🏼😍😍😍😍😍
Yaaa teşekkür ederimmm 😍😍 İzmir’de yaşıyorum ben Can hastanesinde tedavi görüyorum. Pcoslu hastaların çoğunda doğal yolla denenip olmadığında bu yönteme başvuruyor doktorlar muhtemelen sizin doktorunuz da aynı yola başvurur belli bir süre sonra 🍀 forumda bakarsanız zaten ilk denemesinde bile hamile kalanları bile görebilirsiniz hiç canınızı sıkmayın sağlıklı beslenmek bence çok çok önemli günde 3 ceviz yemek bile pcosta doğurganlığı artırıyormuş. Yumurtlama tedavisi acılı değil ilaçları içiyorsunuz iğneden sonra bir iki gün kasıkta minik ağrılar oluyor o kadar 💖 inşallah bizlerin o moralini bozan insanları bir an önce haksız çıkarırız💖🐣bizi de haberdar edin gelişmelerden 🍀🍀

Yaaa teşekkür ederimmm 😍😍 İzmir’de yaşıyorum ben Can hastanesinde tedavi görüyorum. Pcoslu hastaların çoğunda doğal yolla denenip olmadığında bu yönteme başvuruyor doktorlar muhtemelen sizin doktorunuz da aynı yola başvurur belli bir süre sonra 🍀 forumda bakarsanız zaten ilk denemesinde bile hamile kalanları bile görebilirsiniz hiç canınızı sıkmayın sağlıklı beslenmek bence çok çok önemli günde 3 ceviz yemek bile pcosta doğurganlığı artırıyormuş. Yumurtlama tedavisi acılı değil ilaçları içiyorsunuz iğneden sonra bir iki gün kasıkta minik ağrılar oluyor o kadar 💖 inşallah bizlerin o moralini bozan insanları bir an önce haksız çıkarırız💖🐣bizi de haberdar edin gelişmelerden 🍀🍀
Eşimin kardeşi evlenir evlenmez hamile kaldı ve ben bekarken dahi sen çok zayıfsın taşıyamazsın bile bebeği derdi hep o kadar üzüldüm ki, hala öyle diyor, pekmez içiyordum artık cevizi de dahil edeceğim 😍 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim inşallah burada pcosla nasıl hamile kaldım başlıkları da açarız o kadar çok istiyorum ki bizi biz anlarız ❤️

Eşimin kardeşi evlenir evlenmez hamile kaldı ve ben bekarken dahi sen çok zayıfsın taşıyamazsın bile bebeği derdi hep o kadar üzüldüm ki, hala öyle diyor, pekmez içiyordum artık cevizi de dahil edeceğim 😍 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim inşallah burada pcosla nasıl hamile kaldım başlıkları da açarız o kadar çok istiyorum ki bizi biz anlarız ❤️
Ahh insanlar öyle saçma cahil yorumlar yapıyor ki 😅 siz de onlara ben zayıfım hamile kalınca da zayıf kalıcam fit anne olucam oh diyin 🫶🏻🫶🏻 rica ederim ne demek inşallah sağlıklı güzel haberler alalım 2024te🍀🫶🏻

Soğan kürünü deneyen var mi aranızda arkadaşlar bende de PCOS var ve bi konuda soğan kürünün çok işe yaradığını söylüyorlar yine de bilmiyorum herkes farklı farklı tavsiyeler de bulunuyor insanın aklı karışıyor bazen

Soğan kürünü deneyen var mi aranızda arkadaşlar bende de PCOS var ve bi konuda soğan kürünün çok işe yaradığını söylüyorlar yine de bilmiyorum herkes farklı farklı tavsiyeler de bulunuyor insanın aklı karışıyor bazen
Ben regl gelmesi için içmiştim ama işe yaramamıştı, çocuk düşüncesi için kullanmadım

Selam kızlar, evleneli 1 yıl olmak üzere düzensiz adetler, doktorlar, oldu gibi hissetmeler, akla gelmeyecek bitki kürleri ve lanet olası PCOS, PCOS olup hamile olanlar ses verebilir mi? Çünkü artık yıldım!
Kuzum bende de pcos var. 8 aylık evliyim bende. Pcos olduğu için sadece 1 ay korunduk. Sonra akışına bıraktım. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah

Ahh insanlar öyle saçma cahil yorumlar yapıyor ki 😅 siz de onlara ben zayıfım hamile kalınca da zayıf kalıcam fit anne olucam oh diyin 🫶🏻🫶🏻 rica ederim ne demek inşallah sağlıklı güzel haberler alalım 2024te🍀🫶🏻
Amiiiiin inşallah mutlu yıllar bu arada ❤️🎉🎉🎉

Selam kızlar, evleneli 1 yıl olmak üzere düzensiz adetler, doktorlar, oldu gibi hissetmeler, akla gelmeyecek bitki kürleri ve lanet olası PCOS, PCOS olup hamile olanlar ses verebilir mi? Çünkü artık yıldım!
Yıllardan beri pco vardı ilaçsız adet olamıyordum,sonra çölyak hastası oldum ve glutensiz beslenmeyle adetlerim düzene girdi,7 yıldan sonra doğal gebelik oldu tabi sonra kaybettim.şu an yumurtlama takip ediyorum düzenli çatlıyor ama aşılama tutmadı 7 aydır kalamadım henüz:KK43:

ben hemde tedavisiz bir şekilde hamile kaldım

ben hemde tedavisiz bir şekilde hamile kaldım
ben bir buçuk yıllık evliyim, 08.2023 ayında polikistik over olduğumu öğrendim. ilk belirtilerim şiddetli kasık ağrısı özellikle sağ tarafımda ve adet gecikmesiydi. 2 ay düzenli adet oluyorsam 3. ay olmuyordum. sürekli bu şekilde ilerliyordu. evlendiğimiz günden beridir de sadece 3 ay falan korunmuşuzdur 1 yılı aşkın bir süredir de korunmuyorduk. her ay acaba hamile miyim umutlanmaları 3-5 gün adet gecikmeleri psikolojik olarak mide bulantıları yaşıyordum. test alıyordum sonucu negatif görünce tabiki çöküyordum her ay olduğu gibi. 8. ayda doktora gittik adetim yeni bitmişti. yumurtlama tedavisinde kullanılan klomen ilaçını verdi 5 gün boyunca kullandım. ilaç bittikten sonra adetin ilk başlangıcından itibaren 16.gün progestona başladım. derken sonuç yine hüsran oldu. sonra doktorumu değiştirdim. durumu anlattım ve o da aynı sistemle ilerletti fakat farklı ilaçlarla, famera kullandım ve sonrasında duphaston. duphaston hem adet söktürücü hemde bebek varsa tutunmasını sağlayan bir ilaçmış. o ay da yine hüsran oldu gebelik elde edemedik. sonra doktorumuz eşimden de sperm testi istedi. test sonucunda rakamlar iyi fakat sperm hareketliliği bir tık yavaşmış. bunun için doktor çeşitli vitaminler ve ilaçlar yazdı eşime. eşimde aynı zmaanda ilaç kullandı. bunların yanı sıra ben deli gibi kürler ballı polenli karışımlar hayıt otları falan deniyorum. ama yok olmadı. 1 ayda bu şekilde denedik. doktorumuz bir ay daha deneyelim sonra rahim filmi isteriz dedi. aralık ayı boyunca doktora gitmedim. doktoruma ben bu ay dinlenmek istiyorum ilaç kullanmak istemiyorum dedim, o da hoş karşıladı çünkü psikolojik olarak çöktüm. en son 28 KASIM da adet olmuştum. adetim Aralığın 2'sinde bitmişti. 2 sinden sonra hergün ovülasyon testi yaptım. pcos olduğu için 2. çizgi hep çıkıyor ama koyulaşmasını takip ettim . 2sinden sonra ki 8. gün yani ayın 10'unda yavaş yavaş koyulaşmaya başladı çizgi. eşimle kendi ilişki takvimimizi oluşturduk. aralığın 10u dahil olmak üzere bir dolu bir boş şekilde ilerledik. tam koyu çizgiyi 10. gün yani aralığın 12'sinde gördük. yumurtlamadan sonraki 2 gün de de bir dolu bir boş şekilde ilişki takvimimizi oluşturduk en son ilişkiden birkaç gün sonra Aralığın 18'inde de DUPHASTON ilacını içtim 7 gün boyunca. Gebelik oluşmuşsa tutunsun diye oluşmamışsa adet olayım diye. pazartesi günü ilaca başladım pazar günü bitirdim. Normalde ben duphastonu kullanınca ilacın bittiği gün yada birkaç gün sonrası adet oluyorum ama olmadım. ama gögüslerim efsane hassaslaştı. sütyensiz bile rahat edemiyordum o derece olmuştu birkaç günde. içimden bir ses sürekli test yap test yap diyordu. yılbaşı da yaklaştığından eşime de süpriz olsun istiyordum. çarşamba günü akşamı yani 27 Aralıkta gece kaset test yaptım ve pozitif çıktı. o an ki duyguyu anlatamam. çünkü ilk kez gebelik testinde anında 2.çizgiyi gördüm. ertesi sabah hızlı gebelik testi denedim o da pozitif. akşam denedim o da pozitif. cuma günü sabah denedim o da pozitif. doktorumdan randevu aldım 29 aralık cuma gününe ve kan tahlili verdik. ultrasyonda göremedik ki bu çok normalmiş. kan tahlilinde değerim 156 çıktı ve araya yılbaşıı girdiğinden ikinci kan tahlilini 02.01.2024'de verdim yani 4 gün sonrasına dokotrumuzun değerin yükselip yükselmediğini boş gebelik mi sağlıklı gebelik mi diye anlayabilmesi için ikinci kanı da verdik . ikinci kan tahlili 756 çıktı. aynı hafta cumartesi günü için randevu oluşturmuştuk ve 06.01.2024 'de de cumartesi günü bebeği ve keseyi gördük. haftaya kalp atışını dinlemek için gideceğiz. ben en başta stresi bıraktım ve hergün gece uyumadan önce uyku ve uyanıklık arasında hamile olduğumu hayal edip dua ettim sürekli. Rabbim isteyen herkese versin.

X