PCOS - Diane ve Aldactone kullanımı

morinekyavrusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
2
0
29
Birkaç senedir ilaç kullanıyorum. Önce Diane ile başladım ama bir yıl sonunda çok fazla ara kanamalarım olmaya başladığı için doktorum Yasmin'e geçirtti. Yasmin'i kullanırken daha da kötü oldu durumum ve ğç dört ay sonra tekrar Diane'ye geçtik, yanında da Aldactone kullanmam gerektiğini söyledi. Doktorum ''Aldactone'u 30 gün kullan, sonra gel de potasyum ve sodyum testi yapalım'' dedi. Ben de öyle başladım ama anlamadığım birkaç şey var:

1- Şimdi ben bu Aldactone'u Diane ile birlikte kullanmayacak mıyım? Yani Diane 21 gün sürüyor ya, Diane bittikten sonra da 30 güne kullanmaya devam mı edeceğim yoksa yeni Diane kutusuna başlayana kadar ara verip Diane ile birlikte mi kullanacağım? 30 gün dediği için doktorum böyle diyorum, ben 30 gün kullan gibi bir şey dediğini hatırlıyorum.

2- Ayrıca Aldactone'un içinde 16 tablet var, ben tekrar bir kutu daha mı alacağım? 30 gün kullanacaksam 2 tabler açıkta kalıyor, nasıl olacak?

Siz nasıl kullanıyorsunuz Diane ve Aldactone'u?
Umarım anlatabilmişimdir derdimi. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba; bende aynı ilaçlarla tedaviye başladım. Aynı ikilemi bende yaşadım yanlış mı anladım acaba diyerek. Daha sonra şuna kanaat getirdim. Aldactoneyi her türlü her gün alıyorsun, Diane de normal kullanıldığı gibi 21 gün kullanıp, 7 gün ara..Yani bir eczaneden Aldoctone alman gerekiyor çünkü dediğiniz gibi kapsül sayısı az.. Benim merak ettiğim forumda bu şekilde ikisini kullanıp sonuç alan oldu mu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…