Pcos da glifor kullanımı

bodis

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
144
49
26
Polikistik over için doktor glifor yazmıştı 7 ay oldu hiç kilo veremedim günde bir tane 1000 mg kullanıyorum glifor kullanıp hamile kalan var mı ve nasıl kullanıyorsunuz

Bende 2 ay once kullanmıstım sonra devam etmedım baska doktorua gectım basta 850 mg kullandım sabah aksam şimdi 1000mg verdı 1.5 haftadır kullanıyorum dıyette yapıyorum ama arada kacıyor 1 senedır korunmuyorum bende hamile kalamadım

Sabah akşam toplam 2 tane mi kullanıyorsunuz 14 aydır deniyorum olmuyor pcos var ve tiroit az çalışıyor hamile kalmayı kolaylaştırması için yazdı doktor ama ne zayıflayabildim ne de gebelik oluştu

Aynısı ben pcossum demedi bana ama yumurtalıkların pcos gorunumunde dedı amh 3.95 fsh lh falan herseyım normal adetim 3-4-5 gun falan gecıyor bazen bazen gecıkmıyor tiroid ilacı duzenlı kullanıyorum zaten 2 senedir gliforada yeni basladım onuda yumurtalık takvıyesi ve insilun direnci için dedi bide combinol verdi kullan dedi eşimdede bir sıkıntı yok kısmet artık

İnşaAllah bir gün sizinde kucağınız dolar.Tedaviye başlanacak mı
Tedaviden kastınız aşılama tüp beben falansa doktorum önermiyor erken olduğunh söyluyor ama ben aşılama düşünüyorum bu sıralar çünkü etrafımdakı herkes hamile olunca ınsan üzülüyor

Evet tedavi olarak yumurta takibi
yumurta geliştirme çatlatma iğnesi aşılama vs doktor eşimin sperm testine göre bir tedavi önerecek inşallah herkesin kalbinden geçen olur

Evet tedavi olarak yumurta takibi
yumurta geliştirme çatlatma iğnesi aşılama vs doktor eşimin sperm testine göre bir tedavi önerecek inşallah herkesin kalbinden geçen olur
Amin inşallah herkesin ben 2 kere çatlatma iğnesi vuruldum ama işe yaramadı oda arada ovulasyon testlerı kullanıyorum catlama falanda goruyorum ama olmuyor kısmet artık zamanı değil daha herhalde

Amin inşallah herkesin ben 2 kere çatlatma iğnesi vuruldum ama işe yaramadı oda arada ovulasyon testlerı kullanıyorum catlama falanda goruyorum ama olmuyor kısmet artık zamanı değil daha herhalde
İnşaAllah tez zamanda güzel haberi alırsınız alırsanız bizimle de paylaşın gebelik haberleri duymak insana iyi geliyor

Polikistik over için doktor glifor yazmıştı 7 ay oldu hiç kilo veremedim günde bir tane 1000 mg kullanıyorum glifor kullanıp hamile kalan var mı ve nasıl kullanıyorsunuz
Benim doktorum glifor vermişti ama zaten bu süreçte bebek olmaz demişti İnsülin bebek olusumuna engel ilacı da öyle ama İnsülin düştüğü zaman hamilelik olabilir demişti

Benim doktorum glifor vermişti ama zaten bu süreçte bebek olmaz demişti İnsülin bebek olusumuna engel ilacı da öyle ama İnsülin düştüğü zaman hamilelik olabilir demişti
Nasıl yani ben şeker hastası değilim pcos olduğu için metformin içeren glifor verdi doktor gebelik kolaylaşsın diye insülin direncim yok

Nasıl yani ben şeker hastası değilim pcos olduğu için metformin içeren glifor verdi doktor gebelik kolaylaşsın diye insülin direncim yok
Bende de polikistik var İnsülin ara ara yükseliyor düşüyor ilacı kullandığınız süre zarfında bebek oluşumu zor diye biliyorum öyle söylemişti yani doktorum

Bende de polikistik var İnsülin ara ara yükseliyor düşüyor ilacı kullandığınız süre zarfında bebek oluşumu zor diye biliyorum öyle söylemişti yani doktorum
Bana doktor gebelik olana kadar kullan dedi gebeliği kolaylaştırsın diye hangisi geçerli bilmiyorum

Bana doktor gebelik olana kadar kullan dedi gebeliği kolaylaştırsın diye hangisi geçerli bilmiyorum
Bende glifor kullanıyorum pcos var insülin direnci için verdi doktorum banada gebe kalmaya yardımcı diye nasil oluyordu kullanırken gebeliği engelliyor ben anlamadım insülin direnci yüksekken yumurtlama olmaz genelde oda gebeliğe engel olabiliyor diye doktorlar onun için metformin içeren ilaclar veriyorlar yumurtlamaya yardımcı olsun diye çok tuhaf geldi doktorun böyle demiş olmasi

Bende anlamadım neden öyle demiş doktoru siz faydasını gördünüz mü gliforun gebelik oluştu mu

Bana da yumurtalarda pcos görüntüsü var dedi insülin değerim biraz yüksek çıkınca matofin verdi günde 1 kez sabah yutuyorum 1 haftada 2 kilo verdim yanına ek olarak yumurtaları geliştirin diye inofolic combi hp al dedi onu aldım hesapladı ekiminn17sinde duphaston kullan gebelik oluşursa bu ay tutunsun yoksa da adetin 2.gunu gel tedaviye baslicaz dedi

Bende anlamadım neden öyle demiş doktoru siz faydasını gördünüz mü gliforun gebelik oluştu mu
Hayir oluşmadı ama şeker seviyem normal seviyelere düştü insülin direncinden dolayı baya yüksekti ama gebelik olana kadar kullanacaksın dedi doktorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…