Pco hamile kalma isteği

nilufer_1807

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2020
188
97
34
Öncelikle merhaba 30 yaşında 2 yılık evliyim 2 aydır bebek deniyorduk . Adetlerim genel olarak 1 ay olur 1 ay olmaz genelinde bu şekildedir . Neyse dr gittiğimde Pco sendromu var sende dedi ve inci şeklinde görüntüyü gösterdi .Adetimin 3. Günü tahlil vermeye devlet hastanesine gittim oradaki doktor sende pco yok vücut tipin de yok dedi . Ultrason la baktığında sorun yok gibi geçiştirdi neyse sonuçlarda dhea -s 463 çıktı endoklin servisine yönlendirdi gittim ılımlı seviyedesin müdahale gerekmez dedi . Kadın doğum doktoru 21. Gün gel progrstron testi yapalım dedi zaten Eylül ayında adet beklemiyordum . Test 0.18 yumurta yok haliyle doktor biraz alaycı şekilde yumurta olmadan civciv olmaz dedi neyse şimdi ekim ayını bekleyeceğim mecburen ama çok korkuyorum ya yumurtam yoksa hiç olmassa diye birde her doktor farklı konuşuyor iyice karıştım . Size 30 Ağustos (regl 3. Gün ) sonuçlarımı yorumlasanız var mi aranızda aynı değerler ? Özel doktora gittiğimde ilk takip ederiz kilo ver dedi 1 ayda 6 kilo verdim şuna 56 kiloyum 62 den düştüm ama kafamda Çok olumsuzluk var . Kadın doğum doktoru arkadaşımla akşam telefonda konuştum adet gören her kadın 50 yaşında da olsa bebek ihtimali vardır dedi stresi bırak doktoru bir kaç ay kafandan at olmassa git diyor geç kalma korkun olmasın olur gibilerinden bişeyler dedi

Eklentiler

• B7B9C66F-F61D-4AFA-89BC-FD2B1FDDD37A.jpeg
    95,2 KB · Görüntüleme: 199
  • 7CC9422C-BC5B-4FE6-AC6D-C3BBC01C499A.jpeg
    162 KB · Görüntüleme: 192
Son düzenleme:
Evet canım pko var ve bazı değerlerinde yüksek çıkmış ama ürünü kaybetme yumurlamani da ovulasyon testi ile takip edebilirsin ve o günleri degerlwndirirsen daha fazla şansın olur bu süreçte şanı anlayacak iyi bir kadın doğumcu bul kendine pko lu olup hamile kalan biçok insan var ben de pko yum ve ikinci çocuğuma 4 yıldır uğraşıyorum allah vaktinde nasip eder inşallah

Canım pko yumurta azlığı değil yumurta coklugudur yumurtam yoktur diye korkma. Tek kötü yanı ovulasyon belli olmadığı gebelik geç elde ediliyor.bende pkoluyum ama çok şükür gebeyim yardımcı tedavi ile sende hamile kalabilirsin

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için pco olup bebeği olanlar güzel motive ediyor. Ama işte takıntı haline getirdim birde direk doktor yumurta yok deyince zaten bekliyordum ama ne bileyim hazır değildim herhalde ya da umutlanmak istedim . Ekim ayı da iyi bir doktor araştıracağım

Çok teşekkür ederim yorumunuz için Yani direk tedavi mi alayım yoksa bir kaç ay deneyelim mi doktora gittiğimde hep geriliyorum . Şehir dışındaki doktor arkadaşım 6 ay oluruna bırak dedi . Birde bu ay yumurtlaman yok diye olmayacağı anlamına gelmez dedi rahatladım biraz

Bence bekle canım. Bende iki ay yumurtlama tedavisi gördüm ilaçla. Doktorum bu ay yumurtan oluşmadı tedavi iptal dedi ama regli olmayınca test yaptım hamileymişim çok şükür. Yumurtam geç oluşup geç çatlamış meğer. Rabbim her isteyene nasip etsin inşallah

Ne kadar güzel olmuş direk yumurta yok bu ay deyip alay edince doktor üzüldüm hiç bir ilaç vermeden gönderdi bu ara çok üstüne düştüm sonuç olarak 50-55 günde regl oluyorsam yumurtam olduğuna inanıyorum bekleyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…