Sebze Yemekleri Patatesli dilimler (resimli) çok kolayy

ilayda26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
922
3
Hem kahvaltılar hem de misafir menüleri için çok uygun, pratik bir tarif bu. 28 cm teflon tepsi kullandim.ben sıcakken hemen yensin, kalmasın diye küçük bir tepside yaptım, ölçüler isteğe göre arttırılabilir

2 yumurta
2 ortaboy patates
yarım su bardağı yoğurt
yarım su bardağı sıvıyağ
yarım paket kabartma tozu
1 su bardağından biraz fazla un
yarım su bardağı peynir rendesi
yarım su bardağı doğranmış yeşil zeytin
yarım su bardağı doğranmış siyah zeytin
2 tane ince kıyılmış taze soğan
kıyılmış maydanoz
tuz, isteğe göre karabiber

Patatesleri soyup, tavla zarı büyüklüğünde küp küp doğrayın. Yumurtaları bir çay kaşığı kadar tuz ile çırpın. (tuz miktarını kullanacağınız peynir ve zeytinlerin tuzuna göre ayarlayın) Sıvıyağ, yoğurt, un ve kabartma tozu ekleyip biraz daha çırpın. Doğradığınız patatesleri, zeytin, peynir, maydanoz ve soğanı ekleyip, kaşıkla karıştırın. Yağlanmış tepsiye döküp 180 derece fırında üzeri kızarıncaya kadar pişirin. Sıcakken servis edin.

ama bu cok nefis gorunuyooooocokacimcoookilk firsatta deniyicemyerimseniben

elinize sağlık çok güzel gözüküyor bende çok severim zaten

görüntüsü çok güzel ellerine sağlık.bişey sorucam patatesleri haşlamıyoruz galiba.iyice pişer mi bu şekilde bir tarif denemediğim için soruyorum.cahilliğimi mazur görün.tşk..

patatesler pişiyormu anlamadım bide heralde bütün malzeme birbirine karışıp öle tepsiye dökülüyor heralde

hımm çok güzel görünüyor benim edim patatese bayılr bende en kısa zamanda deneyeceğim ellerine sağlık

canım patatesler haşlanmış olacak sanırım değil mi yoksa böyle çiğden mi pişiyor?Ama çok güzel görünüyo ellerine sağlık.

görüntüsü çok güzel ellerine sağlık.bişey sorucam patatesleri haşlamıyoruz galiba.iyice pişer mi bu şekilde bir tarif denemediğim için soruyorum.cahilliğimi mazur görün.tşk..

Estafurullah cahillik ne demek , patatesleri çigden koyuyoruz, küçük küp dogradigimiz için, çabuk pisiyor çig kalmiyor.

ben bunu yapıyorum
çokta severim
yalnız sizinki sanki börek gibi durmuş
benimki kek gibi oluyoda

Güzel bir tarif.Bende bunun biraz değişiğini tavada yapıyorum,patatesler küp şekinde doğranıyor az yağda kızartılıyor,üstüne tercihe göre sucuk -sosis-domates-biber ekleniyor-birazda kekik.Sonra bir kasede çırptığınız yumurtaları üstüne boca edip kapağı kapatıyorsunuz.Yumurtalar pişince rendelenmiş kaşarı üstüne ekliyorsunuz.Altını da kapatıyorsunuz tabi yanmasın diye:)Kaşar o sıcaklıka eriyor.Afiyet olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…