Aile Planlaması Paronaya oldum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

jane eyre_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2014
1.104
1.908
Merhaba hanımlar,iki buçuk aylık evliyim ve şu an çok çok yeni olduğumuz için çocuk düşünmüyorum bu sebepten eşim korunuyor.Fakat gerek forumda okuduklarım gerekse başka yerlerden duyduklarımdan dolayı ya kaza olursa ya hamile kalırsam diyip duruyorum,zaten panik atak mevcut bende bu yüzden ilaç da kullanıyorum ama yok bu korku çok fazla günlük yaşamamı ve ilişkimizi de etkilemeye başladı.Kendimi telkin etmeye çalışıyorum olursa da artık Allahtan diyorum ama kendimi bir türlü sakinleştiremiyorum,göğüslerim şişse ağrım olsa acaba hamile miyim diye test yapıp duruyorum uzun zamandır iyiyken ataklarım sıklaşmaya başladı.Nasıl atıcam bunu kafamdan bilemiyorum.

Esinle problemin nedir seni bu kadar paranoyak yapan?

Eger simdilik bir probleminiz yoksa, tek yapman gereken, daha cok yeni evli oldugunuz icin cocuk konusunu erteleyin korunmaya devam ederek.
Bir de uzun bir sure bu forumlardan uzak dur. Gercek hayatina esine odaklan.

Yok hayır eşimle bir problemim yok,benim sorunum ya hamile kalırsam diye düşünüp durmam,o sebepten ilişkiye girmekten de korkar oldum

İyi bir markanın prezervatiflerini alın. Ben 6 yıllık evliyim ve korunmak istediğimiz vakitlerde hep kondomla korunduk, daha hiç patlak çatlak çıkmadı, kaza da olmadı çok şükür. Paranoyakça düşünceler kafanıza geldiğinde hemen başka bir şeye odaklanın ve kafanızdan kovun. Korunuyorsunuz, elinizden geleni yapıyorsunuz. Bir de unutmamak lazım, sadece bu konuyla ilgili değil, genel olarak ne kadar vesvese edip hayatı kendimize zindan etsek de her şey eninde sonunda olacağına varır.

O zaman dr ile görüşüp tedavinizi gözden geçirmesi gerekiyor,
Sorununuz yoksa eşiniz ile, tavsiyem sakin olup olursa da güzel birşey olacağını düşünmeniz,

Korunuyorsunuz zaten bu ihtimali %90 düşürür. Geriye kalan %10 içinse hakkaten büyük bi şans olması lazım bebişim, biz korunmayıp istediğimiz halde bile o doğurgan yumurtlama dönemini denk getirmek için gün sayıyoruz bazen.
Tabi ben çocuk fikrine hala sıcak değilim, ama bi yanım da anne olmak istiyor. Benim gibi bi tip bile bu kadar rahatken bence obsesyona bağlama...

saglam bir sekilde korundugunuzdan eminseniz ferahlamaya calisin.Sizi rahatlatacak korunma yntemi yada yontemleri neyse onlari tercih edin.Ve o tur yazilari okumayin cunku etkileniyorsunuz demek ki.Yine de cocuk olursa omur boyunca evlat sahibi olamamis insanlari dusunun.

Korunuyorsunuz zaten bu ihtimali %90 düşürür. Geriye kalan %10 içinse hakkaten büyük bi şans olması lazım bebişim, biz korunmayıp istediğimiz halde bile o doğurgan yumurtlama dönemini denk getirmek için gün sayıyoruz bazen.
Tabi ben çocuk fikrine hala sıcak değilim, ama bi yanım da anne olmak istiyor. Benim gibi bi tip bile bu kadar rahatken bence obsesyona bağlama...
Isı takibi, ovulasyon testi, gün ve saat hesapları, çeşit çeşit bitkisel kürlerle 1,5 yıl hamile kalamadım. Korunup da hamile kalanlara da ağzım açık bakıyorum öyle.

Isı takibi, ovulasyon testi, gün ve saat hesapları, çeşit çeşit bitkisel kürlerle 1,5 yıl hamile kalamadım. Korunup da hamile kalanlara da ağzım açık bakıyorum öyle.

Sürtünerek ilişkiye girmiş olanların bile hamile kalma korkusu var bazen, ne içiyorlarsa ben de istiyorum. Bi gün ben de denicem zaten şu sürtünme olayını, belki bu sefer olur :KK70: hahah

Sürtünerek ilişkiye girmiş olanların bile hamile kalma korkusu var bazen, ne içiyorlarsa ben de istiyorum. Bi gün ben de denicem zaten şu sürtünme olayını, belki bu sefer olur :KK70: hahah
Bir damla sperm dışarıya kaçmasın diye neredeyse amuda kalkacağım. Hayatımda bir kere hamile kalacağım diye korktum o da ilk geceydi :KK45:. Dalga konusu olmak istemedim yani:KK53:

X