Parmak emen bebek

biradamavisi

Duygusallanıyorum, ne hoş.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2012
548
293
Merhaba arkadaşlar. Bebeğim doğduğundan beri ellerini hep ağzına götürürdü zamanla ellerini emmeye başladı ama son bir kaç gündür sürekli işaret parmaklarını emiyor böyle emzik gibi cuk cuk ses çıkartarak hemde. El emmeyi normal karşılıyordum oral dönem diye ama bu parmak emme canımı çok sıkıyor alışkanlık olursa bırakması zormuş çünkü emzik de veremiyorum meme reddi yaşadık emzik verdiğim dönem. Napacağımı şaşırdım Bir de parmak emmede sanki başparmakta daha çok bağımlılık oluyor gibi okudum benim bebeğim genelde sağ işaret parmağı arada da sol işaret parmağını emiyor. Benzer durum yaşayan var mı?

Benim kızım da ilk zamanlar parmağını emiyordu ben de panik olmuştum ama 5. Aydan sonra geçti parmak emmesi hatta elini ağzına götürmesi de oldukça azaldı şu anda.

Benim de ikizlerimden biri dünden beri baş parmağını emiyor. Az önce yatırdım kontrol etmek için girdim yine parmağını ağzına sokmuş.
Görüp çıkarttığımda sinirleniyor. Emzik vermeye çalışıyorum asla almıyor illa parmağını emecek. Bir çözüm bulursanız lütfen beni de bilgilendirin.

Benim kızım da emzik hiç almadı onun yerine parmaklarını ağzına sokup emerdi hep ve aynı dediğiniz gibi baş parmak değil de işaret parmağı genelde. Allah'tan fazla sürmedi ama ben şuna bağlıyorum artık alışkanlık mıdır bilmem ama sürekli bir şeyi tutacak, emmese de burnunun ucunda duracak bir şeye ihtiyacı vardı ben de ona uyku arkadaşı veriyorum hep bu bazen yumusak bir battaniye oluyor bazen sevdiği bir oyuncak ya da üzerinde diş kaşıyıcıları olan bir oyuncak işimizi görüyor. Parmak emmeyi bu sayede bıraktı ama bu uyku arkadaşı mevzu da bağımlılık yapar mı bilmiyorum tabi dişlerine vs bir zararı olmuyor nihayetinde.

bence emzik bir kıstas değil
benm kızım emzik alıyor
ama şapur şupur baş parmağını emiyor hatta bazen yumruk şeklinde yapıp komple bütün parmaklarını emio

bence emzik bir kıstas değil
benm kızım emzik alıyor
ama şapur şupur baş parmağını emiyor hatta bazen yumruk şeklinde yapıp komple bütün parmaklarını emio
Uykuya geçişte ve uyku esnasında da baş parmağını emiyor mu? Bizim iyice arttı geceleri uyutmuyor beni parmak emme sesi sürekli ağzında işaret parmağı kafayı yemek üzereyim

Evet uyku arkadaşı bende deneyeyim. Öneriniz var mı peki ? Bizimki ultrasonda bile hep elleri yüzüne temas ederek uyurdu bende onu düşünüyorum belki de bir nesne gerekliliği vardır.

Uykuya geçişte ve uyku esnasında da baş parmağını emiyor mu? Bizim iyice arttı geceleri uyutmuyor beni parmak emme sesi sürekli ağzında işaret parmağı kafayı yemek üzereyim
Emziği atıor ve emiyor bende emziii geri takıorm en son inat etmeti braktm
Emzik vermedm
Elini her ağzına götürdüğünde elimle indirdm.. O koydu ben indirdim ısrarla
Saçlarını okşadm dikkatini dağttm..
Öyle öyle hafif yenmeye başladkk

Evet uyku arkadaşı bende deneyeyim. Öneriniz var mı peki ? Bizimki ultrasonda bile hep elleri yüzüne temas ederek uyurdu bende onu düşünüyorum belki de bir nesne gerekliliği vardır.
Evet biz de doğuncaya kadar göremedik yüzünü kızımın hep elleri suratındaydı. Genelde battaniyesine sarılıp onu yüzüne çekip uyuyor. Bir de beşiğine kendi ördüğüm amigurumi oyuncaklar koydum yastığının 2 yanına bazen uyandığında onları kucaklıyor koklaya koklaya tekrar uyuyakaliyor tabi bazen de biz destekliyoruz her zaman olmuyor :) Ama bu alışkanlığı kazandığından beri parmak emmiyor denemekte yarar var

Teşekkür ederim deneyeceğim kaç aylık bebeğiniz?

Ne mutlu valla. Bizimki çekğnce parmağını ağzından daha da sinirleniyor

Tam o dönemleri parmaklarını keşfediyor. Bnm kızımda 3.5 aylıkken başladı hala daha da elleri ağzında çok normal. Diş döneminde de olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…