pap smear testi önemli!!!!

baby nurse

izmiri çok özlüyor....
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2008
1.741
6
44
arkadaşlar sağlıkçı olarak uyarmak istedim yılda bir smear testinizi yaptırın!Bu testin yapılması çok kolay ve ağrısız..Rahim ağzı kanseri hiçbir belirti vermeyebilir çok sinsi seyredebiliyor düzeni test yaptırırsanız erken teşhis bu hastalıkta yaşam kurtarıyor.ben bu hastalığı yaşayan bir çok kadın görüyorum ve hiçbirinin haberi yok rastgele smear yaptırmasalar belki ilerde kanser olacaklar ve ölecekler!rahim ağzı kanseri dünyada kadın ölümlerinde 2. sırada yer alıyor....kendinizi önemseyin

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ben geçen hafta yaptırdım sonucumu bekliyorum.

bende de yara vardı..test yapılması gerekiyordu..çok korkuyordum sonucun kötü çıkmasından 4 gün hiç uyuyamadım..sonucu aldım temizx çıktı..yakmaya gerek yokmuş dondurmak yeterli imiş .. bakalım onuda yaptıracam cesaretimi toplayınca.....BU KONUYU İHMAL ETMEYİN ARKADAŞLAR YAPTIRIN.

arkadaşlar sağlıkçı olarak uyarmak istedim yılda bir smear testinizi yaptırın!bu testin yapılması çok kolay ve ağrısız..rahim ağzı kanseri hiçbir belirti vermeyebilir çok sinsi seyredebiliyor düzeni test yaptırırsanız erken teşhis bu hastalıkta yaşam kurtarıyor.ben bu hastalığı yaşayan bir çok kadın görüyorum ve hiçbirinin haberi yok rastgele smear yaptırmasalar belki ilerde kanser olacaklar ve ölecekler!rahim ağzı kanseri dünyada kadın ölümlerinde 2. Sırada yer alıyor....kendinizi önemseyin

ben korkuyorum
geçen sene yapacakti doktor ; tamam dedim.
O metal seyi görünce kendimi kasmaya başladim.
Kadincağiz 2 sefer denedi olmadi. Tabii benim nazimimi çekecek .
Kendini hazir hissettiğinde gel dedi.

Ben hala gitmedim. Ben zaten ilişkiyede çok zor girmiştim .vajimusmus ne evlendikten 8 ay sonra tam anlamiyla olmuştu.

Seamer testi için belli bir gün varmi?
Yani adetli veya adetsiz ...????

ben korkuyorum

Ben hala gitmedim. Ben zaten ilişkiyede çok zor girmiştim .vajimusmus ne evlendikten 8 ay sonra tam anlamiyla olmuştu.

gerçekten korkmanızı gerektirecek hiçbirşey yok doktorunuza söylerseniz spekulumun hani o korktuğunuz metal şeyin küçüğünü takar zaten smearın alındığını bile hissetmezsiniz küçük bir çubuğu rahim ağzına sürüyor yaptırdığın zaman bana hak vereceksin gerçekten ihmal etme canım

ben korkuyorum

ha unutmadan adetin bitmiş olması gerekiyor vede öncesi 3 gün ilişki olmazsa iyi olur

canım bende pko varmı yokmu diye kontrol amaçlı tıp fak. gitmiştim iki gün önce tüm tahlillerim yapıldı meme kontrolume kadar sonra elime bir kağıt ve bir bardak verdiler anlamadım ne olduğunu bardağı patalojiye götürdüm ve bana bir kağıt verdiler meger smear testiymiş :)
yakında sonuçlar çıkar doktora gösteririm..
işin en güzel yanı ne biliyormusun..
benim hiç aklımda yokken doktorumun bunu yapmış olması...
bende dediklerine sonuna dek katılıyorum..
bayan olarak her 6 ayda bir tüm tetkiklerimizi yaptırmalıyız...
erken tanı ve teshis çok önemli...
bilgilendirdiğin için çok teşekkürler..
her bayan dikkate almalı bence...

canım bende pko varmı yokmu diye kontrol amaçlı tıp fak. gitmiştim iki gün önce tüm tahlillerim yapıldı meme kontrolume kadar sonra elime bir kağıt ve bir bardak verdiler anlamadım ne olduğunu bardağı patalojiye götürdüm ve bana bir kağıt verdiler meger smear testiymiş :)
yakında sonuçlar çıkar doktora gösteririm..
işin en güzel yanı ne biliyormusun..
benim hiç aklımda yokken doktorumun bunu yapmış olması...
bende dediklerine sonuna dek katılıyorum..
bayan olarak her 6 ayda bir tüm tetkiklerimizi yaptırmalıyız...
erken tanı ve teshis çok önemli...
bilgilendirdiğin için çok teşekkürler..
her bayan dikkate almalı bence...

gerçekten bazı doktorlar bu konuda çok duyarlı ve bu sayede birçok vaka yakalanabiliyor işin kötü yanı dediğim gibi çok sinsi seyrediyor ve bunu yaşayan 25 li yaşlarda bir sürü kadın var erken teşhiste cın 1 veya cın2 ise rahim ağzının bir kısmı küçük bir operasyonla alınarak kurtulunabiliyor ama geç kalınmışsa rahim bile alınabiliyor düşünsenize hiç doğum yapmamış bir kadın için facia bu?????önemsediğin için ayrıca teşekkürler...

merhaba arkadaşlar bende test yaptırdım temiz çıktı ama benim başka bir sorunum var koltuk altlarımda yağ bezesi var bununla ılgılı bılgı sahıbı olan warmıı

X