Pankreas 4. evre

Bilgilendirme için teşekkür ederim yanında ben yoktum ben olsaydım sorardım. Karin ağrısı ve bele vuran ağrıyla başladı sonra karında sıvı birikmesiyle devam etti . Şuan çok kötüyüm çok teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim . Bizimki parca alınmayacak durumdaymış

Çok teşekkür ederim büyük ihtimalle bünyesi hızlandırdı farklı hastalıkları da vardı

ya bizimki çok ihmalkar bir insan
rahminde kist farkedildi, bununla alakalı doktora gitmeyi ertelemiş
kanama oluyormuş bize söylememiş, kanamalar artık dayanamayacağı seviyeye gelince beni doktora götürün dedi de öyle farkettik
hemen ameliyat günü verildi 1 hafta sonra ameliyata girdi. 3.5 saat sürdü ameliyat.
bir süre sonra taburcu oldu, ışın tedavisi gördü 5 kür.
sonra 3 ayda bir düzenli kontrollere geleceksin dedi doktorlar
en son kontrole geldiğinde bizde kaldı hatta 1 gece, doktor temizsin falan demiş
muhtemelen şu an yine kontrolü yaklaştı
hani diyorum tamam pankreas gözükmüyor teşhis edilemiyor o yüzden vs
hastanın karnını açacak halleri de yok "var mı yok mu" diye
peki belirtisi, erken teşhis etmenin de mi yolu yok ?
sadece çok ilerlediğinde mi belirti veriyordur nedir
bi de kontrol sırasında sanırım sadece daha önce kanserin tespit edildiği kısma bakıyorlar
başka organlara sıçrama atlama var mıdır bunu nasıl anlarız ki
anneannem zor bir insan şimdi bu konu beni tedirgin etti ama kadına telefon açıp hadi doktora gidip şu kontrole bu kontrole girelim de diyemiyorum
çok evhamlı çünkü

Of çok geçmiş olsun .. Allah şifa versin.

Bu pankreas kanseri nasıl teşhis ediliyor? Babamın pankreasından parça aldılar. İyi huylu çıktı ama yaklaşık 1,5 buçuk sene oldu kontrole gitmiyor.
Ben de genetik olabilir diye her 6 ayda bir kontrole gidiyorum. Ultrasonda pankreasın baş ve gövde kısmını gördüklerini ama kuyruk kısmını yoğun gazdan dolayı görmediklerini söylüyorlar. Bir şey olsa ultrasonda çıkar mı? Tomografi miydi Mr miydi yanlış hatırlamıyorsam orda da bir şey çıkmadı. Doktorlar genelde ultrasondan bakıyorlar.

Biraz sinsi bir hastalık Biz de ilk önce sırta vuran Ağrı ile başladı emaar'da karaciğerinde lezyon fark edildi Bir de pankreasın da anormal bir değişim karaciğerdeki lezyon her insanda olabilirmiş ama pankreas için çok oyaladılar bizi. Sonra aklı başında bir doktor sevk etti diğer hastaneye diğer hastanede de ilk parçanın sonucu boş çıktı 2 parçanın sonucu da ne var ne yok dendi 3 parçanın alımı için profesörlerle görüşüyordu bu defa ameliyat hazırlığı yaparken maalesef ameliyatı yapılamayacağı kadar yayıldığını da öğrendik korkutmak gibi olmasın ama ultrasonda çıkmıyor pankreasın ucunda olduğu için özel bir biyopsi araçları var o da her hastanede yok yani yayılım göstermediği sürece belli etmiyor kendine

Merak etmeyin ağrısı ister istemez size hastaneye götürüyor tek tavsiyem anneannenize özel sağlık sigortası yaptırın Bizimkilerin durumu olmadığı için devlet hastanelerinde çok vakit kaybettik

Bu hastalığı çevremizde vs hep duyardık Allah şifa versin vs derken üzülürdük. Taki başımıza gelene kadar annemede geldi malesef akciğer 4 evre olana kadar fark etmedik. Öyle çok yıpratıcı bir süreç ki kemoterapiyle zar zor bir yıl yaşadı. O kadar zor bir hastalıkki Allah kimseye vermesin herkese şifa versin

Bugün yanına gittim dayimla konustum doktorlar 1 ay omur biçmişler Rabbime dua etmekten başka bir şey elimizden gelmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…