Panik atak anksiyete beni bitirdi

Aynı durumdayız. Bizde izmirdeyiz Aralık başında oğlumun boynunda başını yana çevirdiğinde ortaya çıkan bir sislik farkettim. Ultrason ve kan testi yapıldı boyutu takip edilecek denildi. Enfeksiyon kaynaklı önemli değil deniliyor. 3 doktora sordum üçününde cevabı aynı.fakat benim aklım bana oyunlar oynuyor. doktorların yorumlarını tekrar tekrar aklımdan geçiriyorum bir sorun yok diyip kendimi ikna ediyorum sonra bir bakıyorum kaygılarım korkularım beni ele geçirmiş duaya ve namaza sığınıyorum biraz rahatlıyorum. Ama bu bir kısır döngü sürekli beni dibe çeken bir duygu karmaşası icindeyim. Nasil kurtulunur bilemiyo
Canim ilk gordugumde sisligi bende senin gbi dusnuyordum doktorun dedgini animsamak icin devamli aklimdan geciriyodum unutmamak icin sonra tabi anca 1 hafta dayanip bu defa baska doktora gidiyordum ama kbb doktoru dediki bnde bile var kendimi bildim bileli gecmiyor gitmiyor zararsz orda duruyor dedi ve sonrasinda tek bizim basimiza gelmis sanarken bir cok yakinimdaki annenn cocugundada oldgunu farkettim yanyana 3 dugum olanida duydum bi sure onu kafanda kurcaksin 8ay sonunda artik kabullendim birsey olmadigni cnku kotu bisey olsa 3aya kalmaz siserdi cocukta baska sikayetler olurdu gcmeyen

Kac cm yada mm ? Siznki
Canım genelde çoğunlukla enfeksiyon dan oluyor zaten çevremde o şekil çok gördüm doktor başka belirtiler yoksa korkmaniza gerek yok demişti oğlumun daha önce gözle görülüyordu şimdi dediğin gibi boynunu yana çevirince görünüyor Rabbım evlatlarımızı korusun insaAllah

Merhaba arkadaşlar içimi dökmek istiyorum benimle aynı durumda olan arkadaşlar var mı varsa bu durumu nasıl atlattiniz ben 23 yaşındayim 2 cocuk annesiyim bundan 8 ay önce hersey yolundaydı hastahane yolunu dahi bilmiyordum hasta olduğum zamanlar bile evde kndi yaptiklarimla iyileşiyordum takıntı yapmıyordum ama artık öyle değil mayıs ayının başından beri hayat bana zindan en ufak bir yerim ağrıdığında hemen kötü hastalık düşünüyorum netten araştırıyorum ve daha da kötü oluyorum atak geçiyorum o süreç içinde 3 kere dahiliye gittim 1 kere genel cerrahi gittim hemotoloji gittim sayısız acillerdeydim çok şükür tüm tahliller ultrason emr tomografi sonuçları hepsi temiz cikti ama ben doktorlara inanmıyorum o derece gelmişim sürekli hastaneye gidip baştan aşağı tüm teknikleri yaptırmak istiyorum ailemden biri en ufak bi rahatsızlığından hemen ağlıyorum kessin kötü birsey var diye kndimi yiyorum namazımı kılıyorum kuranımı okuyorum Allaha el açıyorum ama yine kötüyüm beynimde hep kötü hastalıklar var hep netten araştırma yapıyorum benm durumda olan varsa lütfen yazın en azından banada iyi gelir kusura bakmayın uzun oldu biraz hakkınızı helal edin 🥺
Yıllardır bu sebeple ilaç kullanıyorum psikiyatri ve online terapi ile normale döndüm nefes egzersizi çok önemli atak geldiği an derin derjn nefes al burnundan ver ve etrafındaki nesnelerin ismini yuksek sesle tekrarla çok işe yarıyor ama muhakkak yardım al inan bir süre sonra baş etmeyi öğreniyorsun.

Yıllardır bu sebeple ilaç kullanıyorum psikiyatri ve online terapi ile normale döndüm nefes egzersizi çok önemli atak geldiği an derin derjn nefes al burnundan ver ve etrafındaki nesnelerin ismini yuksek sesle tekrarla çok işe yarıyor ama muhakkak yardım al inan bir süre sonra baş etmeyi öğreniyorsun.
Psikiyatri ilaclarini sadece 2 gün kullanıp bıraktım uyku yapıyordu oturduğum yerde gözlerim daliyordu terapi ler fazla istedikleri için gidemiyorum dediğiniz taktikleri yapicam çok teşekkür ederim inşaAllah geçer sizin tamamıyla geçti mi sadece panik atak mı vard sizde

Psikiyatri ilaclarini sadece 2 gün kullanıp bıraktım uyku yapıyordu oturduğum yerde gözlerim daliyordu terapi ler fazla istedikleri için gidemiyorum dediğiniz taktikleri yapicam çok teşekkür ederim inşaAllah geçer sizin tamamıyla geçti mi sadece panik atak mı vard sizde
İlaçları bırakmanız doğru değil zamanla alisacaktiniz biraz zman gerek benim ilaçlar etkisini 4 ile 6 haftada gösterir.anksiyete ve panik atak vardı bende.Panik atak die bı kitap okudum terapiler de öğrendiğim nefes egzersizleri falan suan hiç atak gelmiyor çok sukur

Nisan 2022de basladi hersy ust uste hastalik ameliyat falan geldi basima 2cocugm var onlarn hastaligi sonra hazirand memede brads 3 sold kitleler cikti yasiorm ama yasamak denirse subatta ultrosnm var sirtim agrio kac kere acile gittim kas agrisi dediler tahliller yapildi akciger flmi cekildi genede kendimi yiyorum kansermiym acaba kemiklermemi sicradi die bilmiyorum ama hiciyi degilim aileme anlatmiorum cok takiosun hergn doktorami gidilir diolar psikoljk diolar ole iste
AYNEN BENDE OYLE BABAMI ERKEKN KAYBETTIM ANNEMDE FEÇL GEÇİRDİ VS UZUNTÜLEWR DERKKEN HEP ERKEN YAŞTA ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNÜÜM BU ARALAR BANADA COK SIK GELMEYE BAŞLADI birde sexeryan yerimde kitle oluşmul ameliyatla aldrmam lazım ama daha henuz kendımı haazırlayamadım ameliyat için bendede geceleri anıden kalkıp a buram bumu oldu krızmı geçiyrıyorum vsvs diyorum kımseye bir şey diyemıyorsun anlamıyorlar çünkü senı

Aynı durumdayız. Bizde izmirdeyiz Aralık başında oğlumun boynunda başını yana çevirdiğinde ortaya çıkan bir sislik farkettim. Ultrason ve kan testi yapıldı boyutu takip edilecek denildi. Enfeksiyon kaynaklı önemli değil deniliyor. 3 doktora sordum üçününde cevabı aynı.fakat benim aklım bana oyunlar oynuyor. doktorların yorumlarını tekrar tekrar aklımdan geçiriyorum bir sorun yok diyip kendimi ikna ediyorum sonra bir bakıyorum kaygılarım korkularım beni ele geçirmiş duaya ve namaza sığınıyorum biraz rahatlıyorum. Ama bu bir kısır döngü sürekli beni dibe çeken bir duygu karmaşası icindeyim. Nasil kurtulunur bilemiyorum.bend

bendede aynı şekilde kayılgarımız korkutuyor bızı ben hep kaygılanacak bir şey buluyorum biri bitip diğer konuya geçiyor gibi mesela o konuda kendımı telkin edip inandirıyorum beyın ıkna oldumu başka konu bulup kaygılanmama sebeb oluyor ilaç kullandım 5 yıl kadar ama hiç fayda etmedı bıraktım uzun zaman oldu

bendede aynı şekilde kayılgarımız korkutuyor bızı ben hep kaygılanacak bir şey buluyorum biri bitip diğer konuya geçiyor gibi mesela o konuda kendımı telkin edip inandirıyorum beyın ıkna oldumu başka konu bulup kaygılanmama sebeb oluyor ilaç kullandım 5 yıl kadar ama hiç fayda etmedı bıraktım uzun zaman oldu
Şuan resmen bni anlattınız bnde doktora gittim ilac verdi kaç gün kullanıp bıraktım sürekli sersemlik uyku yapıyordu cocuklarimdan dolayı bıraktım beynimiz bizimle oyun oynuyor resmen beynim vücudumu ele almış gibi sürekli içimde bi huzursuzluk var uyumaya bile korkar oldum cnku sürekli kötü rüyalar görüyorum gün boyu o rüyaların etkisinde çok kalıyorum

AYNEN BENDE OYLE BABAMI ERKEKN KAYBETTIM ANNEMDE FEÇL GEÇİRDİ VS UZUNTÜLEWR DERKKEN HEP ERKEN YAŞTA ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNÜÜM BU ARALAR BANADA COK SIK GELMEYE BAŞLADI birde sexeryan yerimde kitle oluşmul ameliyatla aldrmam lazım ama daha henuz kendımı haazırlayamadım ameliyat için bendede geceleri anıden kalkıp a buram bumu oldu krızmı geçiyrıyorum vsvs diyorum kımseye bir şey diyemıyorsun anlamıyorlar çünkü senı
Basin sagolsun Allah anenede sifalar versin rabbim aklimiza mukayet olsun nediycm bilmiyorum bunun bi yolu olsa hemn yapicm bu stresden kaygidan kurtulmak istiyorum pskiyatriye hc gtmedm gtmeyide hic dusunmedm ish hepimiz huzrlu oluruz

Şuan resmen bni anlattınız bnde doktora gittim ilac verdi kaç gün kullanıp bıraktım sürekli sersemlik uyku yapıyordu cocuklarimdan dolayı bıraktım beynimiz bizimle oyun oynuyor resmen beynim vücudumu ele almış gibi sürekli içimde bi huzursuzluk var uyumaya bile korkar oldum cnku sürekli kötü rüyalar görüyorum gün boyu o rüyaların etkisinde çok kalıyorumkorkmayın

örgü örün ben öyle yapıyorum işe gidip geliyorum gün içinde iş yerindeyım akşamlarıda orgümü oruyorum allah şifalar versin hepimize

Aynen arkadaşım ben tansiyon takintimdan kurtulmak için kaç doktor gezdim devlette yüzüne bile bakmıyorlar hep özellere gittim hergun acildeydik özel hastanede 180 bin borca battım bu hastalık yuzunden rabbim hepimize şifa versin

:) aynısını yaşadım uzun süre. Benim çözümüm şöyle oldu. Amaan ölecek miyim öleyim. Hasta mıyım hasta olayım en kötğ ne olur diyip durumu kabullenmek ve hastalanmaktan korkmamak. Sonuçta bir gün öleceğiz hasta olacağız amannn diyip küçümseyin bence. Ayrıca hastalık fikri aklınıza gelse bile nette asla araştırmayın. Bişey olsaydı çıkardı zaten. Daha kötü olursam hastaneye giderim ne olcak ki diyin. Bence tabi bu ben böyle yaptım.

Merhaba arkadaşlar içimi dökmek istiyorum benimle aynı durumda olan arkadaşlar var mı varsa bu durumu nasıl atlattiniz ben 23 yaşındayim 2 cocuk annesiyim bundan 8 ay önce hersey yolundaydı hastahane yolunu dahi bilmiyordum hasta olduğum zamanlar bile evde kndi yaptiklarimla iyileşiyordum takıntı yapmıyordum ama artık öyle değil mayıs ayının başından beri hayat bana zindan en ufak bir yerim ağrıdığında hemen kötü hastalık düşünüyorum netten araştırıyorum ve daha da kötü oluyorum atak geçiyorum o süreç içinde 3 kere dahiliye gittim 1 kere genel cerrahi gittim hemotoloji gittim sayısız acillerdeydim çok şükür tüm tahliller ultrason emr tomografi sonuçları hepsi temiz cikti ama ben doktorlara inanmıyorum o derece gelmişim sürekli hastaneye gidip baştan aşağı tüm teknikleri yaptırmak istiyorum ailemden biri en ufak bi rahatsızlığından hemen ağlıyorum kessin kötü birsey var diye kndimi yiyorum namazımı kılıyorum kuranımı okuyorum Allaha el açıyorum ama yine kötüyüm beynimde hep kötü hastalıklar var hep netten araştırma yapıyorum benm durumda olan varsa lütfen yazın en azından banada iyi gelir kusura bakmayın uzun oldu biraz hakkınızı helal edin 🥺
Üzülme canım yanliiz degilsin gecen müge anlı 24 tansiyonla program yapıyorum dedi oha dedim ben olsam panikten 30 olmuştu dedim Allah onlardaki bu rahatlığı bizede versin insallah

Bunu iki kere yaşadım ilki korona olduğumda ikincisi kürtaj olduğumda. ikisinde de aynı şekilde hastaneden çıkmadım karnım ağrıdı kanserim başım ağrıdı beyin kanaması geçiriyorum hatta öyle saçma hastalıklar buldum ki yok akciğerim söndü nefes alamıyorum daha neler neler. Hatta iş ileri boyutlara gitti önce eve giremedim annemde kaldım günlerce. Sonra evimden çıkamadım markete dahi gitmedim titreme geliyordu dışarı çıkınca. En son psikolojik tedavi görmeye başladım. Şimdi 3 ay oldu çok şükür kendime geldim ilacımıda artık bırakıyorum. Size tavsiyem daha fazla vakit kaybetmeden psikiyatriye gidin. Çünkü bekleyince geçmeyip aksine kötüleyen bir hastalık bu
Merhabalar bende aynı durumdayım hala 🥹 geçmedi ananemi koronadan kaybettim bidaha başladı 1 senedir korkular dediğiniz gibi hep acildeyim üşüyorum yok korona mı yok grip mi eyvah cigere inerse bronşit astım oldum ona taktım hamile çıktım bide ilaçları kestim hepsini ama terapi antidepresan hiç bana yaramadi

X