Popüler Konu ÖZMUAYENE

Fibroadenom ne oluyor?
sert beze zararsız yani. adet dönemlerinde meme hassasiyeti arttığından ve dolgunlaştığından ağrı yapabilir. dediğim gibi düzenli izlemeniz lazım ağrılar anormalse aksatmamak lazım. tabi bunları takıntı yapmadan alışkanlık haline getirmek yeterli. bende de mevcut kendileri :)

Böyle bir zamanda bu şekilde bilgilendirici bir yazı gelmesi beni çok şaşırttı. Öncelikle teşekkür ederim
Ne yazıkki ben de risk altındayım. 6 ayda bir ultrason çekilmem gerekiyo. Geçen hafta da çekildim kontrol altında olmalıymış.
Bu illete geçen yıl ablam yakalandı çok şükür ki geç kalınmamıştı , ameliyat edildi lenfler ve kitleler temizlendi, kemoterapi gördü. Yılmadı. Şuan gayet iyi.
Allah herkese şifa versin inşallah.
Peki gen testi yapıldı mı size?

sert beze zararsız yani. adet dönemlerinde meme hassasiyeti arttığından ve dolgunlaştığından ağrı yapabilir. dediğim gibi düzenli izlemeniz lazım ağrılar anormalse aksatmamak lazım. tabi bunları takıntı yapmadan alışkanlık haline getirmek yeterli. bende de mevcut kendileri :)
Tamamdır düzenli muayene şart diyorsunuz takibe alıcam memiklerimi :KK70:

çok gerekli ve faydalı bir konu, normalde hiç aklıma gelmez kontrol etmek falan bu başlığı gördüğüm iyi oldu.

Böyle bir zamanda bu şekilde bilgilendirici bir yazı gelmesi beni çok şaşırttı. Öncelikle teşekkür ederim
Ne yazıkki ben de risk altındayım. 6 ayda bir ultrason çekilmem gerekiyo. Geçen hafta da çekildim kontrol altında olmalıymış.
Bu illete geçen yıl ablam yakalandı çok şükür ki geç kalınmamıştı , ameliyat edildi lenfler ve kitleler temizlendi, kemoterapi gördü. Yılmadı. Şuan gayet iyi.
Allah herkese şifa versin inşallah.
Canım benim ablandaki ne kstiydi bende bende iki gogsumdede kistler var
SONUÇ:

· Sağ meme alt dış kadranda 11.5 mm çapında ve 7.3 mm çapında lobüle düzgün sınırlı T1 hipointens, T2 hiperintens kontrastlı serilerde seçilemeyen lezyonlar ( fibroadenom?). USG ile birlikte değerlendirme önerilir.

· Bilateral memede büyüğü sağ meme üst orta bölümde 7 mm çapında bir kaç adet kistik lezyon.

· Sol meme alt dış kadranda milimetrik İMLN ile uyumlu oluşum.

· Bilateral aksillada benign görünümlü milimetrik lenf nodları.

sonucumu çarşamba veya perşembe günü gosterecegim doktora çok huzursuzum yorumlarınızı bekliyorum

Göğüslerdeki sivilceleri veya yağ gözeneklerini sıkmak da göğüste kötü huylu kitle oluşumuna neden oluyomuş. Sakın sıkmayın tanıdığın başına geldi Allah'tan iyi huyluydu. Ameliyat oldu ama erkenden farkedilmeseydi kötü olurmuş..

çok şükür bir sıkıntı yok sertlik falan da gelmiyor elime gayet yumuşak derim sert de değil

Aklıma geldikçe yapardım ama bak ne zamandır unutmuşum..
Hatırlattığınız için teşekkürler..

Canım benim ablandaki ne kstiydi bende bende iki gogsumdede kistler var
SONUÇ:

· Sağ meme alt dış kadranda 11.5 mm çapında ve 7.3 mm çapında lobüle düzgün sınırlı T1 hipointens, T2 hiperintens kontrastlı serilerde seçilemeyen lezyonlar ( fibroadenom?). USG ile birlikte değerlendirme önerilir.

· Bilateral memede büyüğü sağ meme üst orta bölümde 7 mm çapında bir kaç adet kistik lezyon.

· Sol meme alt dış kadranda milimetrik İMLN ile uyumlu oluşum.

· Bilateral aksillada benign görünümlü milimetrik lenf nodları.

sonucumu çarşamba veya perşembe günü gosterecegim doktora çok huzursuzum yorumlarınızı bekliyorum

Canım o nun kitle olmalı ki ameliyat edildi bildiğin meme kanseriymiş yani
Kistler bende de var şehirdışındayım şuanda sonuçlarım da yanımda değil, zaten ufak ufak süt bezesi gibi kistler çoğu kadında oluyomuş önemli olan büyüyüp büyümemesi anladığım kadarıyla.
Huzursuz olma biz sonucu yorumlayamayız genel cerraha git en kısa zamanda, için rahat etsin.

Benim elime geliyor kitle tarzı bi şeyler ama oğlumu 10 ay önce sütten kesmiştim şimdi sıkınca hala süt geliyor onunla alakalıdır diye düşünüyorumo_O

Kontrolümü yaptım şükürler olsun ki problem yok :cool:
Hatırlatma için teşekkürler :KK52:

Annem 52 yaşında radyoterapi gördü. Sanırım benim 42 yaşında takip olmam gerekiyor. Şu an 25 yaşındayım. Banyodan sonra muayene zaten yapıyordum ama şimdi emziriyorum. 2aylık bebeğim var. Yani küçük kitlelerin elime gelmesini normal karşılıyorum. Hata mı yapıyorum?

Canım o nun kitle olmalı ki ameliyat edildi bildiğin meme kanseriymiş yani
Kistler bende de var şehirdışındayım şuanda sonuçlarım da yanımda değil, zaten ufak ufak süt bezesi gibi kistler çoğu kadında oluyomuş önemli olan büyüyüp büyümemesi anladığım kadarıyla.
Huzursuz olma biz sonucu yorumlayamayız genel cerraha git en kısa zamanda, için rahat etsin.
Sağol canım benim perşembe günü gideceğim İNŞALLAH allah razı olsun sanada geçmiş olsun ihmal etme kontrollerini benim martta 2 yıl olacak ihmal ettim erken teşhis hayat kurtarır insallahhhh benimde kötü huylu çıkmaz

X