Özlemek size ne verir, ne alır?Bana hiç

miralife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
3.464
21
özlemek bana herşeyi yaptırdı .eşimie kızmaktan çok nefret etmemi sağladı,onu sevmekten çok ayrılmak istediğimi sağladı,onu beklemekten ümitsizlikten saçmalamamı sağladı...
ama bunun adı ayrılık bitti ve kavuşuyoruz oldu çokşükür allahım çok şükür çok mutluyumözlemek umutlarımı almıştı ama sevgimi tekrardan geri tam anlamıyla yaşamak kadar nefes kadar geri verdi ve yaniden eşimmm,herşeyimmm demekten ve duymaktan mutluluğumuzu verdi!:asigim::nazar::1hug:

Arkadaşım başlık yanlış yere açılmış
Bu tür konular"İlişkiler duygular ve hayatın içinden"kısmına açılır.
Bilginize..:icecream:

ben tekrar geleceğini bildiğim insan için çok yıpratmam kendimi..
evet özlerim ama Allah da dileğim sağsalim gelmesidir..:Saruboceq:
birde temelli gidenler vardır..onların özlemleri ağırdır bende..
elinde kalan da sadece eskiye dayanan fotoğraflar ve gidip gördüğün mezarıdır..:çok üzgünüm:

bana göre özlemek çirkin duyguları değil güzel duyguları cıkarır ayyuka...
insan sevmedigini özlemez ya
nefret etmek, ayrılmak istemek, hayatı hem ona hem kendine zindan etmek niye?
bu duygular su yüzüne çıkıyorsa ya özlenen gerçekten sevilmiyordur
yada o duygunun adı özlemek değil çok daha başka şeydir...

uzak kalmak banada ozlem yerıne nefret ondan uzaklasmamı saglar o yuzden uzak kalmamaya calısırım

Birşey anladıysam noliyimbenneyaptımki

İyisimi ben gidip kahvaltımı yapayımda beynime kan gitsin.mirmirmirmir

özlemek.
bana hasreti onun kokusunun her an burnumun dibinde hissetmek.
ona sarılmayı daha cok istememi arttıran bir duygudur:nazar:

özlüceğim kişiye neden nefret kusayım neden onu cıkılmaza sokayımki:1closedeyes:

özlemek hasret kalmaktır. Nefesini her an ensende hissetmektir:eek:

allam allam gecen cumartesi görüşmemize rağmen yine özledim:çok üzgünüm:
hemde cok özledimmmmmmmmmmmmmmm:asigim:

Özlemek bence güzel birşey...
Sevdiğinin hasretiyle yanıp tutuşmak...
O özlemle onu bir saniye olsun aklından çıkaramamak...
Ama bazen acı verdiğide doğrudur...
Özellikle başkalarını gördüğünde yan yana el ele, özlemin kat kat artar...
Ve taşıyamaz olursun...
Sevdiğinden haber alınca ya da sesini duyunca hafifler azde olsa...
Özlemek güzeldir a.s

özlemek güzeldir..... hele sevdıklerını özlemek onların yoklugunda dahada anlarsın....
sevgıyı
dahada baglanırsın...herseylerı gözunun onunden gecer...
nefret ettıklerın aklına bıle gelmez...nefretle ozlem farklıdır...
özledım ve sevgısını anladım deyip kavuştuktan sonra aradaki özlem geçince yıne nefretmı edıceksın yada oylemi olmalı...
özluyorsan sevıyorsundur...
burnunda tütüyorsa..ayrılmak ölümden beterdir...
nefretse bambaşka ..birşeydir...

özlemek....hasretle kavrulmak... sabah kalktiginda onu düsünmek, gece yatarken "nolur rüyama gelsin" demektir... gün boyu yanindaymis gibi konusup durmaktir onunla... ayriyken kizdiginda, kizdigina kizmaktir bi nebze de... özlemek.... yanip tutusmaktir bee... yokluguna alisamamaktir... özlendigini bildiginde daha bir güzeldir... aci verirken mutlu da eder böyle özlemek... hayaller kurmaktir kavusacagin güne dair.... kocaman bir sarilmayi arzulamaktir yastiklara sarila sarila... özlemek onunla yatmak, onunla kalkmak,carsiya pazara onunla gitmektir....onun icin süslenmektir aslinda biraz da... heyecanla bi internet cafenin kamerasindan görmenin verdigi mutluluk, dokunamamanin verdigi acidir özlemek....özlemek sevmenin bir parcasidir iste.... seven, gündüz gördügünü gece özler.... 1 dakika önce ayrilmis olmak farketmez...dakikalar özleyen icin yillardir....
ancak özlenen ve özleyen o hasret dolu dakikalari bir araya geldiginde unutuyorsa o zaman da kavusmak acidir... keske özlesem ve özlensem der insan tüüüm hasret yanginlarina ragmen....
özlemek bambaskadir yaa.... cok özeldir.....

özlemek bana herşeyi yaptırdı .eşimie kızmaktan çok nefret etmemi sağladı,onu sevmekten çok ayrılmak istediğimi sağladı,onu beklemekten ümitsizlikten saçmalamamı sağladı...
ama bunun adı ayrılık bitti ve kavuşuyoruz oldu çokşükür allahım çok şükür çok mutluyumözlemek umutlarımı almıştı ama sevgimi tekrardan geri tam anlamıyla yaşamak kadar nefes kadar geri verdi ve yaniden eşimmm,herşeyimmm demekten ve duymaktan mutluluğumuzu verdi!:asigim::nazar::1hug:

yazinizdan fazla birşey anlamadim ama sanirim mutlu oldunuz sonunda :) mutlulugunuz daim olsun diyelim :)

özlemek bana ne verdi..kiymet bildirdi..şükretmeyi ögretti..güçlü olmayi ögretti..idare etmeyi ögretti..susmayi ögretti..dua etmenin önemini,verdigi rahatligi gösterdi..

özlemek ne aldi? buna cevap vermemin bi anlami yok..ne aldiysa aldi..

ben gurbetteyim ve ailem turkiye de...ozlemek bana esime daha cok baglanmayi ogretti,sabri ve gecen zamana dur dememeyi,herseye ragmen mutlu olmayi ogretti....

özlemekk bende eşimsi eğer ne kadar sevdiğimi daha çok anlarımm çünkü insan bazen yanındakinin değerini yanındayken anlayamıyor
neyimi götürür o eşimle beraber geçireceğimm günlerimi götürürr
aşkımmm senii çokk seviyorummm bitanemm

özlemek.. özlemek benim zamanla yaptığım en iyi iş oldu.. 13 yaşımdan beri sürekli birilerini özledim.. sevdiğim yurt dışındaydıonu çok özlerdim sonra sevdiğim nişanlım oldu nişanlımı özlemeye başladım ama öyle bi özlemek ki her gece telefonda ağlamak gel diye yalvarmak.. sonra evlendim.. buraya geldim..
en çok önce annemi özledim babamı abimi doğduğum büyüdüğüm şehri çocukken oyun oynadığım sokakları çocukluğumdaki çocukları bunları yazarken gözümü kapatıp hayal ediyorum.. şimdi benim memleketimde ne yapılıyordur.. neye üzülüyordur insanlar neye seviniyordur.. beni özlüyormudur mesela demirlerine kollarımı dayayıp bütün şehrin kokusunu içime çektiğim o balkon..
şimdi mesela annem ne yapıyordur.. yüreğinin bi köşesinde mutlaka benim ismim atıyordur
babam kimseye anlatamıyordur özlemini
abim gizli gizli ağlıyordur
özlemek... bi çaresi var mı ki göz yaşıyla ıslanan cümleler kurmaktan başka....:a015:

bana ne öğrettiğine gelince: kavuşmanın mutluluğunu öğretti sadece..
benden aldıklarını saysam, bitmezzz:a015:

ya anlaşılmayacak gibi değil konun ama şu var anladığım eşine gerçekten çok kızarak özlemek zorunda kalmışsın ki ,canın çok yanmış belliki,sana bu kadar özlemeyi yaşatan adamdan bir o kadar nefrette ettiysen ki etmişsin gerçekten çok yaralamış seni.daha önceki yazılarındanda belli çok seviyorsun eşini ve sonunda kavuşuyorsunuz nihayet deli gibi mutlu olun sadece ve deli gibi nefret etmeyin sakın.mutluluklar!

Özlemek; sevmektir ilk once
Cunku sevmezsen ozlemessinki delicesine.
Özlemek; aglamaktir
Akan her gozyasinda anilari animsamaktir.

Özlemek; uzaklara dalmaktir
Cok uzaklara…

Özlemek; umit etmektir
Hayal etmek basarmanin yarisidir misali.

Özlemek; saklamaktir
Bazen yalnizligindan, bazen ise etrafindaki gereksiz kalabaliktan.

Özlemek; haykirmaktir
Sesin kisilircasina ozledim diye bagirmaktir.

Özlemek; kizmaktir
Bazen ozlemine neden olanlara, bazen ise kadere çaresizce.

Özlemek; yanilmaktir
Gece yarisi kalktiginda, herseyin bir ruya oldugunu anladiginda mesela.

Özlemek; sabretmektir
Usanmadan safagi gÖzlemektir
Yillari, aylari, haftalari, gunleri, saatleri, dakikalari hatta saniyeleri kovalamaktir.

Özlemek; yasamaktir
Yalnizliga inat mucadele etmektir

Özlemek; KAVUŞMAKTIR
Bir daha ayrilmayacasina… Hayal bileŞeniz olsa.a.s.a.s.

Özlemek; sevmektir ilk once
Cunku sevmezsen ozlemessinki delicesine.
Özlemek; aglamaktir
Akan her gozyasinda anilari animsamaktir.

Özlemek; uzaklara dalmaktir
Cok uzaklara…

Özlemek; umit etmektir
Hayal etmek basarmanin yarisidir misali.

Özlemek; saklamaktir
Bazen yalnizligindan, bazen ise etrafindaki gereksiz kalabaliktan.

Özlemek; haykirmaktir
Sesin kisilircasina ozledim diye bagirmaktir.

Özlemek; kizmaktir
Bazen ozlemine neden olanlara, bazen ise kadere çaresizce.

Özlemek; yanilmaktir
Gece yarisi kalktiginda, herseyin bir ruya oldugunu anladiginda mesela.

Özlemek; sabretmektir
Usanmadan safagi gÖzlemektir
Yillari, aylari, haftalari, gunleri, saatleri, dakikalari hatta saniyeleri kovalamaktir.

Özlemek; yasamaktir
Yalnizliga inat mucadele etmektir

Özlemek; KAVUŞMAKTIR
Bir daha ayrilmayacasina… Hayal bileŞeniz olsa.a.s.a.s.
tek kelimeyle şahaneydin canım ve bir an evvel kavuşman dileğimle..........a.s.

X