özlediklerimizi paylaşalım mı ?

E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlar geçmişi düşündüğümde bir çok şeyin özlemini duyuyorum, bazen içim acıyor. mesela ben
bayramların bayram tadında geçtiği günleri özledim, tatil olmamalı bayramlar

kötü gün dostu, mahallenin paparazisi bakkal amcaları

arife gecesi yakılan kınaları

perşembe akşamları muhtaç ailelere yapılan yardımları

hastalıkta kapını çalıp, hal ve hatır soran komşuları

birbirlerini hiç tanımayan insanların selamlaşmalrını

merhabaların altında sebep aramayan ilişkileri

ve daha pek çok şeyi özledim...

hadi sizde özlemlerinizi paylaşın

hep özlemlerim çocukluğumda..

ortada sıçan oynamayı,

ip atlayıp, sek sek oynamayı,

sokaklarda koşmayı,

perşembe günleri bir Ayşe teyzem vardı komşumuz
Allah rahmet eylesin Kolaç dediği bir hamur işi yapar çocukları toplardı hep bunu özledim, birde perşembe olmasına rağmen niye cuma gecesi derdi anlamaya çalıştığım o günleri özledim,

ceylanlardan dondurma yemeyi,

akasya ağaçlarından akasya yemeyi,

bilahare herşeyi özledim..

Bütün Güzellikleri,yok Olan Değerlerimizi..
Bakkalari,komşuluklari,selâmlari,sokaklari,bayramlaşmalari,sokak Oyunlarini,komşu Teyzenin Bizi Bakkala,firina Yollayip Birşeyler Aldirmasini...gece Korkmadan Dolaşabilmeyi,çocukluğumu...
Her şeyi özledim.eskiye Ait Olan Her şeyi...yaşlanmaya Doğru Adimlar Bu Olsa Gerek..

Walla bende çok özledim ama giden zaman geri gelmiyor ne yazık ki,keşke her şey çokcukluğumuzdaki gibi saf ve masum kalabilseydi.

leblebi şekeri,leblebi tozu,horoz şeker,pamuk şeker,oyun gemisi,oyun treni,bizim
sokak,pilli bebek,beyaz gölge,mavi ay,adile naşit,barış manço,tüm eski şarkılar,eskiye dair ne varsa...
:teselli:

SUSAM SOKAĞINI ÇOOOK ÖZLEDİM. BİRDE YAKARİYİ!!!!!

arife gecesi kına yakarlardı dimi ben anneme yalvarırı yaktırır sonrada sabahı bekleyemez yıkatırırdım. Bayramları özledim dondurmacının kornasını özledim ailemle piknik yapmayı özledim okul günlerimi özledim yaz yaz bitemeyecek ben geçmişi çok özledim

benimki yakın zamandan bir özlem ama deniz kenarında oturup deniz kokusunu içime çekmeyi,sıcak yaz akşamlarındaki cır cır böceklerinin sesini özledim.Neyseki ben bu özlemime yakında kavuşacağım çünküüü yaz geliyoooorr:) darısı başınıza.. sağlıcakla kalın..

susam sokağını, mahallece toplanıp film izlemeyi, kanallar bozulunca anteni düzeltmeye çıkan babaya, ikinci kattan beşince kata olmadııııııııııııııııııııı'' diye bağırmayı, dondum, ortada sıçan, seksek oynamayı...daha aklıma gelmeyen eski günlere dair herşeyi özledimmm

kurban bayramında köye gittiğimiz zaman bayram sabahı salıncağa binmeyi özledim köyün yaşlılarının en önce salıncağa binipte eski türkülerini söylemelerini özledim

Rahmetlik babannemi, birde ellerime arefe akşamında yaktığı kınanın kokusunu..

lise yıllarımı
aşkımı
huzuru ve mutluluğu
baba ocağını
borçsuz bir yaşamı :)
çok özledimmmmmmmm

kurban bayramında köye gittiğimiz zaman bayram sabahı salıncağa binmeyi özledim köyün yaşlılarının en önce salıncağa binipte eski türkülerini söylemelerini özledim

cnm bunu bende öslicem sanırım...

Yaşlılarımısı ,tasa koydum ayranı geldiiiii kurbaaann bayraaamıııııı....

hatırlattın şimdi yaaaaaaaa

ey allammm:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

istanbulda yaşayanlara komik gelebilir ama ben en çok İSTANBUL'u özledim...annemi,ablalarımı,kardeşimi,yiğenlerimi ve can dostlarımı özledim...taksimin arka sokaklarında arkadaşlarımla tavla oynamayı,üsküdar sahilinde deniz kıyısında oturup yada hareme kadar yürüyüp cnm kankamla muhabbbet etmeyi,biyerde oturup çay içmeyi özledim.....hemde deli gibiii.....ahhh istanbull ahh.....:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :1no2: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

ailemi çocukken ailemle mis gibi sobada kızarmış ekmekle kahvaltı yapmayı yakantop istop oynamayı kardeşlerimle didişmeyi ve okul yıllarımı çok özledim

ben istanbuldaki firdevs ablamı özlediiimmm:KK43::KK43: gerçi bazen televizyonda görüyorum ama yinede çok özlüyorumm:KK43::KK43: birlkte iskambil oynamayı özledim:KK43:

Ben aşkımı çok ama çok özledim:çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

2 yıl önce bizi bırakıp giden babaannemi çok özledim.:çok üzgünüm:

X