Özgecan’ın katiline Kıbrıs’ta da yer yok!

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Mersin’de hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan’ın katili Ahmet S. Altındöken’in cenazesi için KKTC’de kimsesizler mezarlığına defnedilmesi önerisi ortaya çıkınca Kıbrıslı Türkler ayağa kalktı.
Sitene Ekle

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı evine gitmek üzere bindiği minibüste tecavüze yeltenip hunharca katleden minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken'in tutulduğu yüksek güvenlikli cezaevinde tabancayla öldürülmesinin ardından Altındöken'in defin krizi sürüyor. Özgecan'ın katilinin cenazesi ise Mersin, Tarsus ve Adana'da dolaştırıldı, ancak defnedilemeyince ortada kaldı.

ÖNERİ KATİLİN AVUKATINDAN GELDİ

Bu Sabah Mersin'de katilin annesi oğlunun cenazesinin orta kaldığı gerekçesiyle sağlık sorunları yaşadığı nedeniyle defin işleri takibini avukatına devrettiği belirtildi. Sabah gazetesinde yer alan haberde Katilin avukatının önerisine göre, Altındöken'in cenazesinin KKTC Kimsesizler Mezarlığı'na gömülmesi oldu. Önerinin ardından Mersin'deki yetkililer KKTC'yle temasa geçerek durumu izah ettiği belirtildi. KKTC'de duyulan olay sonrası katilin cenazesine tepki yağdıran halk, sosyal medya üzerinden " Böyle pislik adamların cenazeleri ile ülkemizi pisletmeyin. Ona burada yer yok" diyerek öneriye sert tepki gösterdi.

KATİLİN ANNESİ: "ÇÖPE Mİ ATAYIM"

Altındöken'in annesi "Öldü daha ne olsun. Çöpe mi atayım. Oğlumun cenazesini vermiyorlar" diye ağladı. Cenazenin defnedileceği köyün muhtarı ise "Kabul etmiyorum. Kilitledim mezarlığı, zorla açıp girecek halleri yok. İnsanlık suçu ya, canlı canlı adamın bilekleri kesilir mi? Mezarlığa koymama yetkisine sahibim. Bu köy benim köyüm. Ben kabul etsem bile onu geri kepçe ile çıkarırlar" demişti.

http://www.milliyet.com.tr/ozgecan-in-katiline-kibris-ta-da-gundem-2227502/

KKTC ne alaka, TC de kimsesizler mezarlığı mı kalmadı.
hayret bir şey, sessiz sedasız gömün şu adamı, bu kadar mı zor yani.
o istemiyor bu istemiyor, kadavra olsun istenmiyor, çöpe atılsın diyenler var.
olacak iş mi, o manzaraya kim şahit olmak ister, iyice psikopata bağladık.
bari yakılsın da bitsin gitsin artık

insanların tepkisi belkide en güzel mesajdır.namus yoksunlarına caydırıcı olur belki.Ölümüz bile ortada kalır diye düşünür zarar vermekten çekinir.

Tabiki ciddi olarak demedim bunu,ama bir şekilde kimsesizler mezarlığına gömülmesi lazım..
Evet yakılma işlemi yasak..
Belki serbest olsaydı daha iyi olurdu herhalde..

Anası ısrarla aynı mezarlığa başvuruyomuş galiba. haberlerde oyle anladım yanlış anlamadıysam.

Olmuş gitmiş cezası asıl şimdi başlıyor cenazesi gitmeden haberi gidiyor herhalde.
Sessizce hatta tercihen gece gomsunler.

Olmuş gitmiş cezası asıl şimdi başlıyor cenazesi gitmeden haberi gidiyor herhalde.
Sessizce hatta tercihen gece gomsunler.

Bu konuyu okuyunca aklimdan bazi sabit seyler geciyor.
Ne guzel bi tepki yurdumun insanindan..
Ne guzel yurekli bi adam ozgecanimizin babasi..
Ayrica ben bu katilin ölmesine sevindim. Hani " laigini buldu" diye degil. Yasasaydida her gun ölseydi defalarca. Ama benim sevinme sebebim daha cok, bu islere megilli olanlara guzel bi goz dagi olmus olmasi. "Sonun bu adam gibi olur' deme sekli bu ölum. Ve ayrica munevver karabulut kizimizin davasida bi ölumle sonuclandi. Giden gencecik kizlarimiz geri donmuyor, o gaddarca kesilirkenki acilari gecmiyor. Ama belki azalir toplumda bu seylerin tekrari sirf " katilin sonu ölumle sonuclaniyor" oldugu icin.

Evet bencede yakilabilir. Ya hic degilse bir ormanlikta yada nebilim sessiz sedasiz bir sekilde bir yerde gömebilirler. Acaba diyorum avukati bunu bilerekmi yapiyor ismi duyulsun diye?

Ve ayrica bende bu ölüme sevinemedim. Keske icinde tüm hayatini o hapiste gecirecegi bilgisi ile her gün her gün biraz daha ölseydi. Ama su var, onun babasi ondan asagi degil. O Özgecani, öldürülüp, yakilmasinin talimatini vermis. Ve su an hem oglunu kaybetmesi hem o hapiste her gün ölüm korkusu ile yasamasi cok güzel bir ceza oldu ona.

Su zamanda resmen ibretlik bir olay...
lakin neticede bir ceset oyle yada boyle gomulmesi lazim

Paranın gücü denilen bir şey var.Parası olsaydı kafasını bile kesse,savunan ünlü bir avukatı olurdu,ölünce de Karacaahmet mezarlığına gömülürdü.

Annesi, anne o l a r a k haklı . bu adamın da çocuğu var kabri olmak zorunda. Sadece bunu doğuran bilmem ne diye bakıyor bazıları. Ama bu adamın çocukları var onu kim dusunuyor ? Onların suçu ne peki.? Tek.suçlu kendisi. Ama biri genç yaşta ölerek oduyor birileri de omur boyu katilın cocuklari olarak odeyecek...

Gomsunler ya görmeyince ne oluyor insanın içi böyle sogumaz.

Paranın gücü denilen bir şey var.Parası olsaydı kafasını bile kesse,savunan ünlü bir avukatı olurdu,ölünce de Karacaahmet mezarlığına gömülürdü.
karacaahmete gömülmüş gibi yapılırdı

Kim bilir nasıl cefa cektirdiki o kıza şimdi olusune bile yer bulunmuyor Allahım ne buyuksun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…