Özel okul ve pandemi

Lallela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
23
4
Merhaba hanımlar bu yıl okullar açılacak mı sizce, aramızda öğretmen olup bu konuyu daha yakından bilenler vardır belki.
Geçen yıl Devlet okulları açılıp kapandığında bile özel okullar açık mıydı, 2gün yerine 4 ya da 5 tam gün mü gidiyorlardı, bilginiz varsa benimle paylaşırsanız mutlu olurum.
Bu yıl ilkokul 2.sınıfa gidecek kızımı özel okula yazdırmak istiyorum ama uzaktan eğitime dönüş yapılıp bilgisayar karşısından ben bir şeyleri öğreteceksem de o kadar parayı da boşa dökmek istemiyorum çünkü geri de alamıyoruz bildiğim kadarıyla.
Okuyan,fikir veren, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler ❣️❣️❣️

Açılır ancak devam edebilir mi zaman gösterecek. Benim çevremde 2 gün giden özel okullar da vardı, çarşamba hariç 4 gün giden okullar da vardı. Ama ilkokul kademesi genelde 4 gün gitti.

Açılır ancak devam edebilir mi zaman gösterecek. Benim çevremde 2 gün giden özel okullar da vardı, çarşamba hariç 4 gün giden okullar da vardı. Ama ilkokul kademesi genelde 4 gün gitti.
Tam kapanmada sadece kapandılar yanlış bilmiyorsam bir de. Çok kararsız kaldık

Devlet okulları uzaktan eğitimde iken özel okullar da öyleydi tabii. Böyle bir ayrım olması beklenemez zaten.

Benim bir arkadaşım özele verdi ama 5 gün gidecek. Sınıf öğretmeni bir sınıftayken sınıfın diğer yarısına branş öğretmenleri girecek. Yazdıracagınız okula bunu sorabilirsiniz.

Özel okula para boşuna diyorsunuz ama en azından sabah başlayıp normal saat kaça kadarsa bir şekilde ders alıyor çocuklar.

Ama devlet okullarında öyle değil. Çoğu öğretmen haftasonuna bile ders kaydırıyor vs. Aynı randıman ve katılım olduğunu düşünmüyorum.

Ama bir arkadaşımızda çocuğunu özel okuldan alıp devlete verdi.
Özel hoca ile anlaşıp daha uygun bir maliyede haftada 2-3 gün ders aldırdı. Böyle bir yolda deneyebilirsiniz.

Merhaba hanımlar bu yıl okullar açılacak mı sizce, aramızda öğretmen olup bu konuyu daha yakından bilenler vardır belki.
Geçen yıl Devlet okulları açılıp kapandığında bile özel okullar açık mıydı, 2gün yerine 4 ya da 5 tam gün mü gidiyorlardı, bilginiz varsa benimle paylaşırsanız mutlu olurum.
Bu yıl ilkokul 2.sınıfa gidecek kızımı özel okula yazdırmak istiyorum ama uzaktan eğitime dönüş yapılıp bilgisayar karşısından ben bir şeyleri öğreteceksem de o kadar parayı da boşa dökmek istemiyorum çünkü geri de alamıyoruz bildiğim kadarıyla.
Yani bütün öğretmenlerden aşı bilgisi istendi, sınıf gruplarında da velilerden istenildi. Muhtemelen açılır devam de edileceğini düşünüyorum. Her yer neredeyse normale döndü (! Ki bunun olmaması gerekli) okulları hayli hayli açarlar.

belirsiz her şey

Geçen sene devlet okullari 2 gün açıkken özel okullarda 2 gün açıktı.
Gruplara böldüler sınıfları
Ama uzaktan eğitim görülürken özel okullarda uzaktan eğitim verdi

Bence bu sene daha uzun açık kalacaktır.
Öğrencilerde (belli yaştaki) aşı olursa daha kesin olur bence.

Maalesef onlar branş öğretmenleri ile tam gün getirdiler çocukları.
Ortaokul ve lisede mı? Tüm okullar uzaktan eğitime geçtiğinde mı? Ama bu fırsat eşitsizliğine yol açar. Benim kızım ilkokulu bitirdi özelde. Aynı oldu her şey devlet okuluyla. Yani uzaktan eğitim süreci

Ortaokul ve lisede mı? Tüm okullar uzaktan eğitime geçtiğinde mı? Ama bu fırsat eşitsizliğine yol açar. Benim kızım ilkokulu bitirdi özelde. Aynı oldu her şey devlet okuluyla. Yani uzaktan eğitim süreci
Ortaokulu bilmiyorum ama ilkokulu bu şekilde yaptılar. Oğlumun ana okulu kısmına 1. Sınıfları getirdiler mesela.

Universitelerde 1 yil hibrit kararlari alindi, bir univ. hibrit acilirsa biz hocalar icin acilmamis demektir, kimse kismi ders icin kent degistirip ev tutmaz.
ilk ve orta dereceli okullar acilir, tam gun baslar ve sonra anasinifi, 1. siniflar ve sinav gruplari haric kapaniriz. Akilliysalar onumuzdeki donem %50 sinif yogunlugu ile sabahci/oglenci vb. yapar kolejler.
Ancak parami geri almak gibi bir fikrim hic olmadi gecen yil dersler uzaktan da gayet tam randiman devam etti ben memnunum.
Asi olmadim, olamayacagim da, bu noktada aşisiz ailelerin cocuklari okula gelmesin deseler bile umurumda olmaz, en nihayetinde ben de egitimciyim, kendi cocuguma home schooling yaparim.

Aşı yaşı düşeceği için bence açılır, pandemi evet devam ediyor rakamlar yükseliyor ama hiç covid haberi de duymuyorum etraftan, çok ilginç...

Universitelerde 1 yil hibrit kararlari alindi, bir univ. hibrit acilirsa biz hocalar icin acilmamis demektir, kimse kismi ders icin kent degistirip ev tutmaz.
ilk ve orta dereceli okullar acilir, tam gun baslar ve sonra anasinifi, 1. siniflar ve sinav gruplari haric kapaniriz. Akilliysalar onumuzdeki donem %50 sinif yogunlugu ile sabahci/oglenci vb. yapar kolejler.
Ancak parami geri almak gibi bir fikrim hic olmadi gecen yil dersler uzaktan da gayet tam randiman devam etti ben memnunum.
Asi olmadim, olamayacagim da, bu noktada aşisiz ailelerin cocuklari okula gelmesin deseler bile umurumda olmaz, en nihayetinde ben de egitimciyim, kendi cocuguma home schooling yaparim.
bu yıl üniler kesin açılmıyor mu nerden bilgi edindiniz

X