ovulasyoon ve yumurtlama günü arasindaki fark nedir ??

birgxuxl38

biricigim benim
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.423
7
37
arkadaslar beni bu´konu hakkinda bilgilendirirseniz cok sevinirim bide eger arnizda ovulasyon testi kullanan arkadaslrimiz vrsa nasil kullanildigini bize yazabilirmi ??benneyaptımki

selam canim. Ovulasyon ve yumurtlama ayni sey. Ben gecen ay kullandim ovulasyon testinden. Gayette memnun kaldim. Gerci bu ay hamile kalmadim ama sonucta yumurtlama gunlerini gosterdi. Genelde adetinin ilk gununu sayarak 10. gunden itibaren yapmaya baslyorsun. Hamilelik testi gibi. Idrarla yapiyorsun. Yumurtlama donemindeysen iki cizgi cikiyor.

canım bildiğim kadarıyla içinde 5 çubuk var.. erken yumurtlarsan bitmeyebilri:))
2 gün arayla yapılıyor bildiğim kadarıyla.. bende bu ay kullnamayı düşünüyorumm..:)

kızlar aşağıda bir tablo vereceğim. bu tabloya göre hesaplayıp yapacakısınız. mesela 30 günde bir adet görüyorsanız adetinin ilk gününden itibaren sayacaksınız ve tabloya göre 14. günden itibaren yapmaya başlayacaksınız. her gün aynı saatte tekrarı gerekiyor. kızlar eczanelerde 5li satılıyor ve 25 lira. gittigidiyor.com da 10 tanesi 25 lira.

REGL DÖNGÜSÜ TESTE BAŞLAYACAĞINIZ GÜN
21 GÜN ................ 5 GÜN
22 GÜN ................ 6 GÜN
23 GÜN ................ 7 GÜN
24 GÜN ................ 8 GÜN
25 GÜN ................ 9 GÜN
26 GÜN ................ 10 GÜN
27 GÜN ................ 11 GÜN
28 GÜN ................ 12 GÜN
29 GÜN ................ 13 GÜN
30 GÜN ................ 14 GÜN
31 GÜN ................ 15 GÜN
32 GÜN ................ 16 GÜN
33 GÜN ................ 17 GÜN
34 GÜN ................ 18 GÜN
35 GÜN ................ 19 GÜN
36 GÜN ................ 20 GÜN
37 GÜN ................ 21 GÜN
38 GÜN ................ 22 GÜN
39 GÜN ................ 23 GÜN
40 GÜN ................ 24 GÜN

TESTİN UYGULANMASI
1. Testi asla sabah idrarınızla YAPMAYINIZ. Testi yapmadan 4 saat önce aşırı sıvı tüketmekden kaçınınız.
2. Temiz bir kaba aldığınız idrara max seviyesine kadar çubuğu batırınız. 5 sn çubuğu idrar içinde tuttukdan sonra çıkarıp düz bir zemine bırakınız.
3. Bir kaç dakika içinde test sonucunu okuyunuz. 5 dk sonraki sonuçları dikkate almayınız.
4. Sonuç negatif (tek çizgi) ise ertesi gün aynı saatte testi tekrarlayınız.
5. Sonuç pozitif ise (çift çizgi) 24-48 saat içinde yumurtlamanız gerçekleşecek demektir. Gebe kalabilmek için ilişkiye en uygun zamandır.

bu testler tek kullanımlıkmı acaba her ay yeni testmi alıyorsun

canım bnde aldım testten adet döngüm 27 bugün testi deniyicem bakalım yumurtlama günümü
ben eczaneden aldım medismart içinde 5 tane var aldığın zaman içinde hepsi yazıyor senin yumurtlama günün ne zaman olduğunu ble belirtiyor senin için önemli olana adet olduğun günleri aklında tutman.....

kızlar bugün yumurtlama günümse benim için dua edin inşallah bu ay hamiş olurum çok istiyorum artık.....

X