Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

çok ümitli değilim ama inşallah öyledirr bizde çok istiyoruz..acayip moral olacak bana..hala çift kopkoyu değil ama geçen ay ki kadar silik de değil:KK16:

kızlar forumunuzu 2 aydır takipediyorum. geçtiğimiz ay ovulasyon testi kullanmıştım. en koyu çizginin bir öncesi ve 1 sonrası çalışma olmuştu. aynı zamanda bu ay ilk defa kendime incir kürü yaptım ve eşime keçi boynuzu pekmezi içirdim. ve hamile kaldım. 3. denememizdi. sizi bilgilendirmek istedim .
şimdi hamileyim şükürler olsun ama şimdi de başka imtihanlar... geçen hafta çok ateşlendim (bademciğim vardı) yüksek ateşin bebeğe zararı olacağını öğrendim. ve şimdi çok üzgünüm

kızlar forumunuzu 2 aydır takipediyorum. geçtiğimiz ay ovulasyon testi kullanmıştım. en koyu çizginin bir öncesi ve 1 sonrası çalışma olmuştu. aynı zamanda bu ay ilk defa kendime incir kürü yaptım ve eşime keçi boynuzu pekmezi içirdim. ve hamile kaldım. 3. denememizdi. sizi bilgilendirmek istedim .
şimdi hamileyim şükürler olsun ama şimdi de başka imtihanlar... geçen hafta çok ateşlendim (bademciğim vardı) yüksek ateşin bebeğe zararı olacağını öğrendim. ve şimdi çok üzgünüm

ALLAH BÜYÜK inşş sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın

esila1 kullanıcısından alıntı

canım durumun nasıl oldu merak ediyorum hastaneye falan gittin mi?

Kızlaaaarrr,, ben ilk defa bu ay testleri yapmaya başladım. 8 gündür yapıyorum, hiç tek çizgi çıkmadı. hep çift çıkıyor ama silik çizgiler. ama 2 defa 2. ve 5. günlerde diğerine yakın koyulukta oldu. ama hiç aynı koyuluğa gelmedi.. Sizce neden böyle oluyor.. ikisi de aynı koyuluğa gelmesi mi gerekiyor?? Hiçbir belirti de yaşamadım.. Yayınlayabilirsem resimlerini de koyarım.

Kızlaaaarrr,, ben ilk defa bu ay testleri yapmaya başladım. 8 gündür yapıyorum, hiç tek çizgi çıkmadı. hep çift çıkıyor ama silik çizgiler. ama 2 defa 2. ve 5. günlerde diğerine yakın koyulukta oldu. ama hiç aynı koyuluğa gelmedi.. Sizce neden böyle oluyor.. ikisi de aynı koyuluğa gelmesi mi gerekiyor?? Hiçbir belirti de yaşamadım.. Yayınlayabilirsem resimlerini de koyarım.

canim baktigin zaman silik oldugun dusunuyorsan daha pozitif degil tam ayni koyulukta veya
daha cok koyu olmasi gerekiyo

mrb bu gülen yüzlü testler güvenilirmi nerden alabiliriz.bide gülen yüzü gördüğümüz günmü ilişki olacak .lütfen yardım edin kızlar kafam karıştı sayfalara baktım ama bu tarz bişeye rastlamadım daha.şimdiden sağolun.

ARKADASLAR PANİK YAPMAYIN.BENDE KULLANDIM TESTLERDEN İİ SONUC ALDIM DOĞRU VERİYOR SONUCLAR YANİM YUMURTLAMANIZI İİ TAKİP EDEBİLİYORSUNUZ.SORUN YOK.BEN HAMİŞ KALAMADIM O AYRI MESELE..EVİMDE HALEN DURUYOR VE KULLANMIYACAGIM BU AY.SİZ EGERKİ DENİYORSANIZ.HERGUN MUTLAKA DENEYİN.BİRGUN KOYU OLACAKTIR EMİNOLUN.ONUN HARİCİNDA SİZE ÖNERİM ESLERİNİZLE PAYLAŞMAYIN.YANİ BUGUN BENİM YUMURTLAMA GUNUM.HADİ DEMEYİN HERSEYİ OLURUNA BIRAKIN.BENDE SUANDA ÖYLEYİM.ADETİM YENİ BİTTİİ ..GELECEK ADETİMİN SON HAFTASINA KADAR ARALIKLI İLİŞKİ DÜŞÜNÜYORUM.BİDE BU YÖNTEMİ DENEYİN.BEN CALISTGIM HALDE ZORLANIYORUM AMA EVDE OLANLAR VARSA MUTLAKA DEĞERLENDİRSİNLER:nazar::KK49::KK49::KK49:

kızlar bişey sorcam adetim biteli 2-3 gün oldu ama kasıklarım acayip ağrıyo bu kadar erken yumurtluyor olamam değilmi

kızlar bişey sorcam adetim biteli 2-3 gün oldu ama kasıklarım acayip ağrıyo bu kadar erken yumurtluyor olamam değilmi
canım genellikle yumurtlama günü adet dönemin kaç gün sürüyorsa 14 çıkar kalan sayının olduğu gündür.örneğin 30 günde bir adet oluyorsan 30-14=16 16.gün yumurtlama günüdür.bu şekilde hesaplayabilirsin.tabii düzenli adet oluyorsan.

sizce kizlar ovulasyon pozitif ciktigi gunmu yumurtlama oluyordur
pozitif çıktığı gün de olabilir takip eden 2 gün içerisinde de olabilir.o nedenle pozitifi gördüğün günü ve takip eden 2 günü ii değerlendir.

kızlar bişeyi merak adiyorum yaa yumurtlama her ay olurmu yoksa çatlamayabilir mi nolur aydınlatın beni:S
canım her ay yumurtlama olmayabilir.ama bu anormal bir durumdur.eğer düzenli adet oluyorsan yumurtluyorsundur.

arkadaslar bir sorum olacak size.. gerci ben hamileyim ama yinede merak ettim..
bu testlerle bebegin cinsiyetini belirlenebilirmis dogrumu???
test pozitif olana kadar iliski . pozitif olduktan sonra iliski yok.. kizmis.
test pozitif oldugu zaman iliski ve ertesi gün .. erkek olma ihtamili yüksekmis.. ne kadar dogru bilmiyorum.
cvplarinizi bekliyorum..

arkadaslar bir sorum olacak size.. gerci ben hamileyim ama yinede merak ettim..
bu testlerle bebegin cinsiyetini belirlenebilirmis dogrumu???
test pozitif olana kadar iliski . pozitif olduktan sonra iliski yok.. kizmis.
test pozitif oldugu zaman iliski ve ertesi gün .. erkek olma ihtamili yüksekmis.. ne kadar dogru bilmiyorum.
cvplarinizi bekliyorum..

tamemen efsane....bebegin cinsiyetini erkek spermi belirler. yumurta ile ilgisi yoktur.

tamam canim x-chromosom (kiz) yavas ama uzun yasiyor, y-chromosom hizli ama cabuk ölüyor o yüzden de ovulasyondan önce kiz sonra erkek mantikli gibi..

yabanci sitelerde takvimler bile oluyo, son adet tarihini giriyosun, iste su gun iliski olursa kiz, yok su gun olursa erkek diye...isin eglencesi tabi bunlar:KK34:
kromozom olayina gelince...kiz cinsiyet kromozomu xx, erkek ise xy dir. bu iki kromozom birlesince yani xx ve xy, disiden x'i alir, erkekten de ya x ya da y'yi alir. erkekten x alirsa, kadindan aldigi x ile birlikte xx kromozomu olusur ve bebek kizdir. ama erkekten y alirsa, bebek xy olur yani erkek:emir_bebek:

X