Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Bende senin gb bekliyorum canim ha oldum ha olucam diye bisey yok bugun ve yarin gelmezse test yapicam bakalim hayirlisi olsun hepimiz icin

işşallah bebek vardır sendede tatlım olmazsın.Ama bendeki belirtiler bu ay olmadığını gösteriyor herşeyin hayırlısı hakkımızda hayırlısı olsun.

Kızlarr benim bat 03/02 hala olmadım ama oldum olucam belirtileri var hafiften geliyor yani.Ben bu ay çift çizgiyi pes etmeyipte yakaladım hemde 19.günde ama ogün birlikte olamadık onun öncesi gün o hafta gün aşırı yapmıştık ama tutmadı demekki.Diyeceğim şuki belirtiler vs herşey kişiye göre değişiyor yani yorumlarda yumurtlama günü öncesi yaptık tuttu diyende vardı mesala .Aslında şuki kafaya takmayıp gün aşırı denemek gerekir diyorum ben.Kafaya taktıkça aksilik oluyor vs. streste etkiliyor çünkü.Ben ilk hamileliğimde gün hesaplamadım yumurtlama takip etmedim hemen kaldım hamile yine öyle yapmalıyım diyorum kendi kendime :KK43: bakalım kafamı başka şeylerle meşgul edip gün aşırı deneyerek bi dahaki ayı geçirmeyi düşünüyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun hayırlısıyla bebeklerimize kavuşalım.

Aynen arkadaşım sana katılıyorum. Yapılacak en basit şey adet bitiminden bir dahaki adete kadar günaşırı çalışmak. Bunun formülü bu. Ama işte çok yorucu oluyor ve bir süre sonra görev haline dönüştüğü için işin tadı kaçıyor.Benim adam sabahın 06:00 sında kalkıyor 20:00 de geliyor. 4 yaşında kızımız var . Yemek ye , çocuğu uyut bilmemne derken ikimiz de pestil gibi oluyoruz. Nasıl olacak bilemiyoru. Benim bu 4. ayım denememde. Bu ay da olmazsa takip yaptıracağım bari günü belli olur fazla kasmam..

Aynen arkadaşım sana katılıyorum. Yapılacak en basit şey adet bitiminden bir dahaki adete kadar günaşırı çalışmak. Bunun formülü bu. Ama işte çok yorucu oluyor ve bir süre sonra görev haline dönüştüğü için işin tadı kaçıyor.Benim adam sabahın 06:00 sında kalkıyor 20:00 de geliyor. 4 yaşında kızımız var . Yemek ye , çocuğu uyut bilmemne derken ikimiz de pestil gibi oluyoruz. Nasıl olacak bilemiyoru. Benim bu 4. ayım denememde. Bu ay da olmazsa takip yaptıracağım bari günü belli olur fazla kasmam..

evet aynen öyle oluyor gerçekten iki günde bir olunca görev gibi oluyor.Benimde kafam karışık önümüzdeki ay bi daha deneyip olmadı bende doktora gidicem bakalım ne diyor! kürtajdan sonra hiç şikayetim olmadığı için kontrole falanda gitmemiştim hem kontrolde yaptırmış olurum diyorum.hayırlısı olsun hepimiz için canım

cnm 13. gün sabah renkler aynıysa yumurtladığın anlamına geliyo silikleştiğindede çatlamış oluyo yumurta inşallah o günleri değerlendirmişsindir

Çok teşekkür ederim cevap icin cnm bu arada haberini okudum hersey istediğin gibi olur bebişini sağlıklı bi şekilde kucagına alırsın :)

Canim bende ayni testi kullaniyorum dort saat az su ic ki ben bir bardakdan fazla icmiyorum ve idrarini tut onikiyle dort arasi yapiyorum sabah ilk idrarla yapma .
Cevap için tesekkurler :) aynen öyle yaptım sabah 11 ve akşam 7 de yaptım ilk idrarla hıc yapmadım en azından çift çizgileri gördüm bu bile mutlu ettı beni sorunum olmadıgı halde kendı kendıme abartıyorum :KK43:(

bende az önce yaptığım testte çift çizgiyi gördüm ..bir tık daha koyu olsa kontrol çizgisiyle eşit olacak ...belki akşam saatleri daha da koyu olur yarın yine bu saatlerde yapacağım. umarım bhcg de de çift çizgi görmek nasip olur hepimize ..

Borancım bn 21. güne kadar yaptım ovu testi, hep silik hep silik.. Bıraktım en sonunda. 25. günü akıntım geldi, ve ateşimden faland a anladım yumurtladığımı. Sırf merakımdan 4 saat idrarımı tutup yine test yaptım yine silik.. Ben inanmıyorum artık ovu testine falan. Demek ki her bünyenin LH değeri bir olmuyor..

Hayırlısı olsun canım.. Ben de adet olursam gidicem adetin 3. günü tekip için.. Sen de takip mi yaptıracaksın..

valla bilimiyorumki,dr.adetin 3.günü gel dedi,takibe alacak belkide

Arkadaslar ben 32 gunde bir adet oluyorum normalde bugun olmam lazim ama gec yumurtladim 26 yumurtladim 29 catladi adetim gecikirmi gec yumurtlayinca ovulasyon yesti yaptim gebelik varmi diye iki cizgi cikiyor ama t deki cok az silik c ye gore hamile olabilirmiyim

yumurta eğer o ay içinde çatlamıyorsa ovulasyon testi hiçbir şekilde çift çizgi çıkmıyor mu? bilgisi olan var mı?

ederim tabiki cnm buraya hergün sizler için giriyorum inanın varmı bi mutlu haber daha diye..rabbim en kısa zamanda nasip eder inşallah..

Bende bekliyorum canim gec yumurtlamak gec adet olmaya sebep oluyormus yani sekizin de yada dokuzunda olcam merakdan ovulasyon testi yaptim silik ama cok degil c den bi ton falan acik umutlanmakda istemiyorum cok belim agriyo tam olucam diyorum atesimde 37 civarinda gidiyor hic dusmedi ama agri ve akinti var kafam karisiyor anliycagin

Arkadaslar ben 32 gunde bir adet oluyorum normalde bugun olmam lazim ama gec yumurtladim 26 yumurtladim 29 catladi adetim gecikirmi gec yumurtlayinca ovulasyon yesti yaptim gebelik varmi diye iki cizgi cikiyor ama t deki cok az silik c ye gore hamile olabilirmiyim

ikisi de aynı koyulukta kopkoyu olacak diye biliyorum canım ya, yumurtan geç çatladıysa adetin de gecikir. Aslına bakarsan ben de seninle aynı durumdayım. 32 günde bir adet olurum. Bu ay yumurtam 26. günde çatladı. Normalde benim de 8 Şubat'ta regl olmam lazım. Ama geç yumurtladım.. Bakalım..

ikisi de aynı koyulukta kopkoyu olacak diye biliyorum canım ya, yumurtan geç çatladıysa adetin de gecikir. Aslına bakarsan ben de seninle aynı durumdayım. 32 günde bir adet olurum. Bu ay yumurtam 26. günde çatladı. Normalde benim de 8 Şubat'ta regl olmam lazım. Ama geç yumurtladım.. Bakalım..
Evet canim gec olunuyormus adet yumurtlamadan basliyarak 14 gun saycakmisiz yani ben 5 degil 8/9 olcakmisim sende oyle hesapliya bilirsin inşallah hamileyizdirde olmayiz canim tum belirtileri adet le ayni arada miden bulaniyor ve halsizlik var tam adet olcam diyorum ama yok olmuyor atesimde yuksek 37.3 /5 arasinda gidiyor

Bende bekliyorum canim gec yumurtlamak gec adet olmaya sebep oluyormus yani sekizin de yada dokuzunda olcam merakdan ovulasyon testi yaptim silik ama cok degil c den bi ton falan acik umutlanmakda istemiyorum cok belim agriyo tam olucam diyorum atesimde 37 civarinda gidiyor hic dusmedi ama agri ve akinti var kafam karisiyor anliycagin

seni umutlandırmak istemem cnm ama ben adetten 1 hafta önce falan yapmıştım ovu testini hiç çizgi bile çıkmamıştı sonra adete 2 gün kala yaptım dediğin gibi c den bi ton daha açık çıktı adet günü aynı koyuluktaydı ve dediğin gibi akıntım çoktu hatta hep adet olucam sanıyodum..sabırla bekle hayırlısını dile bol bol dua edelim haberdar et ve acele etme cnm biraz rahatlamaya bak ..

X