Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

sağol canm inşş. sence bu iki gün peşpeşe mi yoksa günaşırı mı değerlendirmem lazım ??

canım bence bu geceyi değerlendir sonra bi gün ara ver spermlerin kalitesinide düşürmemek lazım :) zaten bu geceyi değerlendirdiğin zaman nede olsa spermler içeride 3 gün falan canlı kalabiliyo yumurtan yarın çatlasa bile canlı spermler yerini bulur nasipsee :)

canım bence bu geceyi değerlendir sonra bi gün ara ver spermlerin kalitesinide düşürmemek lazım :) zaten bu geceyi değerlendirdiğin zaman nede olsa spermler içeride 3 gün falan canlı kalabiliyo yumurtan yarın çatlasa bile canlı spermler yerini bulur nasipsee :)

ay hadi inşşşşşşş. Rabbim nasip etsinnnn hepimizeee ^^ zaten hemen banyo yapmıyorum bu ay sabah namaznda banyo yapıyorm ki daha çok içeride dursun diyee :KK1:

Kızlar 6 ay önce kürtaj oldum bebegım karnımda öldüğünden.ogün bugun bebek hasreti içimi yakıyor özellikle son 2 ay düzenli ilişki olmasına rgmen bir türlü bebegımız olmuyor dr a kurtajdan sonra gittiğimde sorun yok 1 seneye kadar bebegın olmassa tekrar gel muayene ederiz demişti korunmayı keselı 4 ay oldu ve bebek olmuyor acaba yumurtlamammı olmuyor yoksa yumurtlama günlerinimi karıstırıyorum bilmediğim için bu testi almaya karar verdim bana bilgi verin nolur güvenilir marka bilgisi verin eczacılardan sordum sipariş verirsk getırırız dedi bende netten alcm ama güvenilir marka olsunkı boşa para gitmesin birde ciddi ciddi işe yarıyormu bu testler? mesela bu ay 1gün yapıp 1 gün ara verdik ilişkiye ama 8-10-12-14-16 ya kadar yaptık sonrasını umursamadık hanı 29günde 1 adet gördüğümden yumurtlamam 14-15 günlerde oluyo diye demekkı ya yumurtlamıyorum yada kurtajdan dolayımı nedir yumurtlamam baska zamanlarda oluyor ve günlerimi kacırıyorum Allah rızası için banada cevap verin nolur ????

Kızlar 6 ay önce kürtaj oldum bebegım karnımda öldüğünden.ogün bugun bebek hasreti içimi yakıyor özellikle son 2 ay düzenli ilişki olmasına rgmen bir türlü bebegımız olmuyor dr a kurtajdan sonra gittiğimde sorun yok 1 seneye kadar bebegın olmassa tekrar gel muayene ederiz demişti korunmayı keselı 4 ay oldu ve bebek olmuyor acaba yumurtlamammı olmuyor yoksa yumurtlama günlerinimi karıstırıyorum bilmediğim için bu testi almaya karar verdim bana bilgi verin nolur güvenilir marka bilgisi verin eczacılardan sordum sipariş verirsk getırırız dedi bende netten alcm ama güvenilir marka olsunkı boşa para gitmesin birde ciddi ciddi işe yarıyormu bu testler? mesela bu ay 1gün yapıp 1 gün ara verdik ilişkiye ama 8-10-12-14-16 ya kadar yaptık sonrasını umursamadık hanı 29günde 1 adet gördüğümden yumurtlamam 14-15 günlerde oluyo diye demekkı ya yumurtlamıyorum yada kurtajdan dolayımı nedir yumurtlamam baska zamanlarda oluyor ve günlerimi kacırıyorum Allah rızası için banada cevap verin nolur ????

bence eczaneden al,galenik marka ben onu daha iyi buldum,bu ay i.netten almıştım uyduruk geldi bana,bak canım kürtj rahmi yormuştur,bedenine biraz daha zaman tanı,benim yigenim kürtajdan 1 yıl sonra hamile kaldı,arkadaşımda senin gibiydi karnında ölbü bebek,2 yıl sonrada o kaldı ikisininde kızı oldu şimdi,telaş etme yani olur elbetki bebişin

bence eczaneden al,galenik marka ben onu daha iyi buldum,bu ay i.netten almıştım uyduruk geldi bana,bak canım kürtj rahmi yormuştur,bedenine biraz daha zaman tanı,benim yigenim kürtajdan 1 yıl sonra hamile kaldı,arkadaşımda senin gibiydi karnında ölbü bebek,2 yıl sonrada o kaldı ikisininde kızı oldu şimdi,telaş etme yani olur elbetki bebişin

kürtajı yapan dr daha ufak oldugundan sorunsuz bir kurtaj oldugunu soyledı zaten 2 ay ıcınde korunma sonrası hamıle kalabılırsın dedı 1 seneyı asarsa sorun olcagını soyledı ama ben cok istiyorum sımdı bu testlerden anlamıyorum ondan sızlere sorayım dedım

ben bu testi almaya karar verdim ama kafam karıstı
adet günüm bitince baslayacagım testi gün aşırı yapmaya kocam aksamları oluyor o yüzden aksamları anca testi yaparım mesela ilk yaptım silik cıktı 2-3-4-5 silik cıktı o zamanlar yapamayacam 2 cizgide kopkoyu oluncmı yapcam ve ertesi gününde kafam karıstı ? birileri aydınlatabilirmi beni? normalde ben 2 günde 1 ilişki yasamaya calısıyorum zaten adete yakın koyversemde ama demekkı yumurtlamam günümümü kacırıyorum napıom olmuyr yada yumurtlayamıyorum adetlerim düzenlidir 29 günde 1 oluyrum

ben bu testi almaya karar verdim ama kafam karıstı
adet günüm bitince baslayacagım testi gün aşırı yapmaya kocam aksamları oluyor o yüzden aksamları anca testi yaparım mesela ilk yaptım silik cıktı 2-3-4-5 silik cıktı o zamanlar yapamayacam 2 cizgide kopkoyu oluncmı yapcam ve ertesi gününde kafam karıstı ? birileri aydınlatabilirmi beni? normalde ben 2 günde 1 ilişki yasamaya calısıyorum zaten adete yakın koyversemde ama demekkı yumurtlamam günümümü kacırıyorum napıom olmuyr yada yumurtlayamıyorum adetlerim düzenlidir 29 günde 1 oluyrum

Canim sen ilk yapmaya basladigin için adetin bitince başla çift çizgiyi görene kadar hergun ovu.testini tekrarla.bazilara daha da sağlama almak için çift çizgiden sonra da testi yapmaya devam ediyor belki olurda bir ayda 2 kez yumurtluyorsam diye.çift çizgiyi gördüğün gün değilde ertesi ggün yumurtluyorsun aslında.o yüzden bazilari 3 gün ustuste iliskiye giriyor bazilarida çift çizginin ertesi günü ve onun ertesi günü ilişkiye giriyor.doktorlara gore gün asiri.en önemli gün çift çizginin ertesi günü.o günü kacirma da.bir de su var spermler rahimde 2-3 yasiyorlar o yüzden de gün asidi daha iyi.ama ben her iki yöntemi de demedim olmayacaksa olmuyor.dilerim en kisa zamanda bebeğine kavusursun.

Kizlar ateşim dun geceden beri gittikçe düştü.2 gün önce 37.1 di bu sabah 36.5 a indi.bende bu sabah erken gebelik testi yaptim negatif.adetime 4 gün kaldi.baslarda erken yaptim oyuzden negatiftir diye kendimi avutuyordum bu ay bariz negatif umut duyamiyorum.doktorum asilama diyordu simdi çok kararsizim.bu ayda mi klomen denesem bir kez daha yoksa asilama mi yaptirsam bilemiyorum ne yapacagimi.meğer ne zormus çocuk sahibi olmak.

Eki Görüntüle 949461

kızlar ben yumurtluyor muyum ??

Yumurtluyorsun canım. Bugün, yarın ve öbür günü değerlendir mutlaka.

hmm. bir yerde yumurtlama olduğu günden itibaren 2-3 gün peşpeşe diye okumuştum o yüzden kafam karıştı birz.:44:

Yumurtlama olduğu günden itibaren peşpeşe dene bence de riske atma. Eşinin sperm değerlerinde bir sıkıntı ya da özellikle morfoloji sorunu varsa günaşırı tavsiye ediliyor evet; ama herhangi bir sorun yoksa peş peşe dene.

Canım geçmiş olsun öncelikle ,muhtemelen yumurtlama gününü kaçırıyorsundur. Ovulasyon testi alarak takip et durumunu. Bak mesela ben 30 günde bir adet oluyorum. 15-16 sı gibi yumurtladığımı düşünüyordum, bu ay ovulasyon testi yapıyorum ilk defa ben de. 17. güne geldim hala istenilen koyuluklara gelmedi çizgiler. Demek ki yanlış biliyormuşum, daha geç yumurtluyormuşum.. Hatta burada bir arkadaş vardı o da aynı şeyi söylemişti. O da hep 15-16 sı gibi yumurtladığını hesaplayıp o günler çalışıp bi daha önemsemiyormuş, ovulasyon testi yapınca 22. günde yumurtladığını farketmiş.. En büyük sıkıntımız yumurtlama gününü denk getiremememiz. Ben g.g.com surelab marka ovu testi almıştım. Sen de öyle alırsan daha hesaplı almış olursun. 30'lusunu 27 Tl ye almıştım. 2 de gebelik testi vardı içinde. Hatta yine alacağım azaldı elimdekiler. Eczaneden alırsan pahalıya gelir. Yalnız bu testler biraz hassas testler. Dikkat etmen gereken durumlar var;
İlk idrarınla yapmayacaksın, yapmadan 3 saat önce sıvı alımını keseceksin. Akşama doğru yapsan daha iyi olur. Her gün aynı saatte yapacaksın. Mesela ben 15:00 da sıvı almayı kesiyorum 18:00 da yapıyorum. Adetin kaç gün sürüyorsa, testin içindeki tabloya bakarak kaçıncı gün başlayacağını hesaplarsın. Bu kadar canım.

Kizlar ateşim dun geceden beri gittikçe düştü.2 gün önce 37.1 di bu sabah 36.5 a indi.bende bu sabah erken gebelik testi yaptim negatif.adetime 4 gün kaldi.baslarda erken yaptim oyuzden negatiftir diye kendimi avutuyordum bu ay bariz negatif umut duyamiyorum.doktorum asilama diyordu simdi çok kararsizim.bu ayda mi klomen denesem bir kez daha yoksa asilama mi yaptirsam bilemiyorum ne yapacagimi.meğer ne zormus çocuk sahibi olmak.

Canım aşılama bana ticari ve saçma geliyor. Sonuçta başarı oranı %25. Korunmasız bir ilişkide de oran %25. Tabii eşinde ciddi bir sperm sıkıntı yoksa gereksiz bence. Yumurta takibi yaptırman çok daha mantıklı . Ben kızıma hamiş kalmaya çalışırken 4 kez yaptırdım takip. 4. ye tuttu.

Arkadaslar ovulasyon testi yaniltiyo ben test yaptim pozitif cikti ama daha pazartsi gidcm doktora.gun asiri iliski olsn bide tahmini yumurtlama gununuzu kendin hesaplayin. Testler kafa karistiryo.stres yapiyo.

canım inş.istediğin gibi olur bi gidin tabi en azından bilgi sahibi olursunuz ona göre bişeyler yapmaya karar verirsiniz Allah yardımcınız olsun hiç bir zaman merhametini esirgemesin inş.

sagolasin canim insallah hepimizden...
Biz dun doktora gittik, birtakim testler istedi her ikimizden de , ve esimden sperm testi. Sonra benim aklima geldi acaba ben yumurtluyor muyum , ona da bakilmasi gerekiyor mu diye, esime sordurdum bunun uzerine doktor yumurtlama icin adetin 21.gunu yapilan bir test daha yazdi. Testleri yaptirmak icin hastahaneye gidicez , sonra da sonuclarla birlikte tekrar GP ye. Bakalim testler sonucunda ne cikacak , insallah ikimizde de bir sorun yoktur, sadece vakti gelmedigi icin olmamistir , Allah hayirlisiyla bir an once nasip eder...

selaaaamlaaaar tatlişkolaaar,ayy kızlar aşkolsunya hani nerelerdesiniz,hep bakımda yanlızım çogukez,adetime 4 gün kaldı ama belim agrıyor yaaa:KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme:

adetimin 11.gününden 15.gününe kadar ovulasyon testi yaptım çift çizgiyi yakalayamadım testte bitti ztn acaba yumurtlayamıyomuyum ama adet belirtilerim var yumurtlama tarihim erken olup kaçırmışmıyımdır offf çok zorrr.

adetimin 11.gününden 15.gününe kadar ovulasyon testi yaptım çift çizgiyi yakalayamadım testte bitti ztn acaba yumurtlayamıyomuyum ama adet belirtilerim var yumurtlama tarihim erken olup kaçırmışmıyımdır offf çok zorrr.

Geç yumurtluyor olabilirsiniz.testin bittiyse sağlama almak için gunasiri ilişki olsun.ovu testi kullanırken de zaten ilişki gunasiri oluyor.ben 3 ay ovu.kullandim.elimde 4-5 tane kaldi.onlarda bitince almayacagim başka.çünkü yapmam gereken gunasiri.birde iliskiden sonra en az 1 saat kalkma uroloji doktoru esime oyle yapmam gerektigini soylemis.

selaaaamlaaaar tatlişkolaaar,ayy kızlar aşkolsunya hani nerelerdesiniz,hep bakımda yanlızım çogukez,adetime 4 gün kaldı ama belim agrıyor yaaa:KK43::KK43::KK43:

Selamlaaar :KK39:

11. gününden itibaren yaptıysan kaçıracağını sanmıyorum, geç yumurtluyor olabilirsin, sen yine de adete kadar günaşırı çalışmaya devam et.

Ya kızlar ben bu ovu testinden bişey anlamadım. 12. gününden beri yapıyorum. 12-17 arası yavaşça koyulaşıyordu, bugün 18. günü yaptım hoopp hepten silikleşmiş, bu ne şimdi?

Üzgünüm bugün regli oldum ve yine erken oldum her ay 2-3 gun erken oluyorum canım çok sıkın 28 olmamam gerekirken 26 sında oldum geçen ayda aynısı olmuştu sorun yok demişti doktor ama sorun var sanırım::::KK43:

Ya kızlar ben bu ovu testinden bişey anlamadım. 12. gününden beri yapıyorum. 12-17 arası yavaşça koyulaşıyordu, bugün 18. günü yaptım hoopp hepten silikleşmiş, bu ne şimdi?

Tamam iste çatlatacak.herkesin bünyesi farklı kiminde yavaş yavaş kiminde birden.benim silik olduğunun ertesi günü biraz koyu olurdu.daha ertesi gun yine silik.sonrada hic çizgi yok.farklilasabiliyor.sen bugünü kacirma.

Son düzenleme:
X