Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

Bir sorun olmadığına sevindim canım. Dikkat et kendine :) Bebişler için dileklerimiz aynı. İnşallah hepimize nasip olur hayırlısıyla. Bende bu ay Klomene başlayacağım sanırım. İnşallah bir faydası olur

Hanımlar herkese merhaba bnm adete tahmini 6-7 gün var belki 1-2 gün gecikebiliyo tabi bgn meraktan ovu testi yaptım aşşadaki gbi çıktı en son 26 kasımda yaptığımda koyuydu sonra 28 inde silindi şimdi tekrar böyle sizce nedendir ya tekrar yumurtluyomuyumdur hamilelik çıkmaz çünkü böyle erkenden ne yapsam ki yada hormonal bi bozukluk mu var acaba sizce

Eklentiler

• image.jpeg
    41 KB · Görüntüleme: 150

Ben bu forumlarda insanların beklemedikleri zamanlarda, hatta doktorların bile olmaz dedikleri zamanlarda nasıl hamile olduklarını öğrendim. Bilimle uğraşıyorum evet, ama şunu da biliyorum ki, bilim her şeyi açıklamaya muktedir değil. O kadar araştırma okudum ve kadın hastalıklarının bir kısmının nedenini hala tıp bulabilmiş değil ve ben hastalık ve iyileşme nedenlerinin bir kısmının psikolojik olduğuna inanıyorum. Düşünsene "yalancı gebelik" diye bir şey var ki, bu zihnimizin vücudumuz üzerindeki etkilerinin kuvvetine ilişkin çarpıcı bir örnek... İnşallah nasip olur diyorum, ama hiçbir şeyi bencilce illa olacak diye istememek gereğini de iyi biliyorum ve şu ana dek bana verilen her şeye şükrediyorum...

Dua ve iyi düşünce, bence bilimin açıklayamadığı en güzel şifa...

Umuyorum, klomen sonrası güzel haberlerini alırım canım. Buradan yazalım birbirimize. Dediğim gibi 6. hissim nedense yakın zamanlarda hamile kalacakmışız diyor =) Hayırlısı olsun.

Senem, bence bir iki gün daha testini takip et, benim de adetime yaklaşık bir hafta kala bir iki gün bu şekilde çıkmıştı, ama sonradan lh giderek silikleşti, ve adet günümde nerdeyse tamamen silindi ve adet oldum. Bir süre daha takip etmeli.

Dogru diyorsun aslında insan onca Ümit'le bekleyince heyecan yapıyo biliyorum zaten boş yere bu heyecan bizden bi cacık olmazda işte umut umut umut ne biliyim ya msjı yazdıktan sonrada dedim zaten kendi kendime varsa var zaten erken öğrensem ne olucak diğerini öğrencimde ne oldu hüsran mümkünse doğuma kadar öğrenmesemde olur yani daha az stresli olurdu

Geçen ay aynısını yaşadım ve resmen işkence ediyoruz kendimize Bir de üstüne o dönemler tam "adet öncesi sendromu"na denk gelince, sürekli hamile miyim değil miyim düşüncesi zihnimizde dolanıp duruyor. Dur bakalım bence ne ümitsizliğe kapıl hemen ne de ümide. Biraz zihnini dağıtmaya çalış, çok zor biliyorum, pek de başaramıyoruz bunu ama iyi ya da kötü haberi aldığında her şekilde rahatlayacaksın az kaldı, tabi umarım güzel haber olurr

Evet haklısın sanırım. Bendim de birkaç yıl tıp okumuşluğum oldu, sonrasında bana göre değil diye bıraktım. Biyokimya ile avuttum kendimi. Bende daha çok akademik şeyler okuyorum. Mesela bir araştırma oluyor daha sonra yapılan başka bir araştırma onun aksini yada alternatifini söyleyebiliyor. Bir de iyi bir doktora denk gelmek çok önemli. Bir sürü paragöz olan doktorlar var. İnsanları o tahlilden bu tahlile koşturuyor. Sperm sayısı yeterli olmayan insanlara aşılama yaptırabiliyor v.s. Bitkisel tedavilerinde çok faydası olabiliyor bazen. Bizzat anneannemin uyguladığı bir yöntemle kaç kadının hamile kaldığını gördük. Neyse lafı çok uzattım. İnşallah hislerin doğru çıkar canım. Güzel haberi paylaşırız.

Senin yazım diline bakınca içimden ya biyoloji ya kimya okumuştur demiştim canım =) Bakalım önce doğal yollar, onlar olmazsa tıp, o da olmazsa alternatif tıp. Araştırmanın sınırı yok Görüşmek üzere, 2017 şans getirsin

Valla doğru söylüyorsun ama gerçekten çok deniyorum unutmayı da olmuyo ki anlamadım yani artık sıkıldım bıktım yoruldum ne bilim hepsi ortaya karışık anlıcağınbirde 10 haftalık kalbi durmuş bi kürtajım var iyice bitttim yani bizde sperm azlığı var bide kimse yardım etmeyince çaresiz gbi hissediyorum kendimi kayınvalidem bu konuda çok sorumsuz bence hala yok macun yok ceviz yesin diyip duruyo Atlıcam üstüne haberi yok bütün arkadaşlarım hamile kimi doğurdu bile ben eli boş ordan Oray'a koşturuyorum Allahım ne olur ya Gül yüzümüze ya Rabbim derdimizde dermanımızda sensin

Mrb kizlar oncecikli Allahim isteyen herkese saglikli hayirli bebekler nasip eder insallah... benim regl tarihimden 1 gun once ogrendim hamile oldugumu bugun 1 hafta gecti ovulasyon testi yaptim testim su sekildeydi

Resim yuklemeye calisiyorum yukleyemedim ama ya ikinci cizgi cok koyuydu sadece deneneme amacli yapmistim lh hormonu gebeliktede yukseliyo yani fikir amacli koyucaktim ama olmadi denemeye devam ediyorum

Resim yuklemeye calisiyorum yukleyemedim ama ya ikinci cizgi cok koyuydu sadece deneneme amacli yapmistim lh hormonu gebeliktede yukseliyo yani fikir amacli koyucaktim ama olmadi denemeye devam ediyorum
slında LH yükselmesi olduğundan çift çizgi çıkmıyor. Şimdi, LH ve HCG hormonlarının alfa alt üniteleri yapısal olarak birbirinin aynı. HCG hormonunun beta ünitesi farklı. Bu yüzden betaHCG değerine bakıyorlar kanda. Kadının HCG hormonu idrara geçtiğinda, LH hormonunun alfa yapısı benzerliğinden test pozitif çıkıyor. Benim tahmin ettiğim ovülasyon testleri daha küçük miktarları ölçüyor olabilir ve bu yüzden HCG nin de az miktarlarını tespit ediyor. Gebelik testinden daha hassas olma ihtimali var, bundan gebe iken ovülasyon testi gebelik testinden daha koyu çıkıyor olabilir.

o kadar çok inceledim ki, ovu. testi 2. çizgi çıksa bile hamile kalan hanımlar, çıksa bile hamile olamayan hanımlar, hcg negatif çıksa bile hamile kalan hanımlar.... artık ben de doktor olabilirim:) şaka bir yana hergün hesap yapmak beni yordu. ani kalkışlar baş dönmesine sebep.tek hatam çok afedersiniz ilişki sonrasından beri oluşan kasık ve bel ağrılarımdı. beni tek karıştıran,regl ve gebelik belirtisinin benzer olması. kızıma hamileyken hatırlamıyorum ama başım dönmezdi, ne yapsak bu sayıları. şafak 5. hayırlısı.....

dediklerinizi bilmiyodum ben hamilelikte lh hormonunun arttigini dusunmustum ama keske hamilelik testi yapmadan once baksaydim ovulasyon testine aklima gelmedi hep bende bunu arastiriyodum onceden ama heyecanla unuttum bugun bakmak geldi aklima ve gercekten cok koyu bi cizgi cikti

Ama ovülason testi yanıltıcı olabiliyor. Bazı bünyelerde lh diğerlerinden daha yüksek olabiliyor bazı sebepelerden ötürü. Bu da false positive denen yanlış alarm olabiliyor. Bence gebelik testi kullanarak iyi yapmışsınız yine de :) Ben genelde şüphli durumda önce ovülasyon testi ile deniyorum. Adete yakın zamanda orada bir pozitiflik görürsem gebelik testine başvururum diye düşünüyorum ama henüz bir pozitiflik göremedim tabii

Insallah en kisa zamanda pozitifi gorursunuz gebelik testinde dogru diyosunuz hamile olmadigi halde ovulasyon testinde pozitifi gorende oluyo

Merhaba kızlar. Bende bebek isteyen biri olarak forumdaki bütün yazıları okudum diyebilirim. Ovulasyon testiyle karşılaştım ve hemen aldım. 2 gün sonra pozitifi yakaladım. Bir gün öncesi zaten değerlendirmistik. Pozitifi yakaladığım günü es geçtik ve sonraki iki günü değerlendirdik. Neden bilmiyorum ama bu ay fazlasıyla ümitliyim ve sanki hamile kalacakmışım gibi hissediyorum. Ama 18 aralığa kadar beklemek zorundayım öğrenmek için. Yumurtlama tarihim 1 aralıktı. Beklemek gerçekten çok zor. Hemde bu denli isterken. Yazılanlar bana hep umut oluyor bu nedenle bende aranıza katılmak istedim. Ve bu ay tutturmuş olursam bende herkese ovulasyon testi kullanmasını önereceğim sanırım. Rabbim isteyen herkese çocuğunu kucağına almayı nasip eder inşallah.

Merhaba kızlar özel günüme 1 gün var ama ben dün ovulasyon testi yaptim ve böyle çıktı sol kasigima 4 gündür bir ağrı girip çıkıyor çok affedersin ama sarı renkte bir akinti da oluyor acaba neden?

Eklentiler

• IMG-20161203-WA0002.jpg
    16,7 KB · Görüntüleme: 225
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…