Ovulasyon testi

brt45

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2023
30
1
27
Bugün ovulasyon testine başlayacağım bu zamana kadar (yaklaşık 6 aydır)korunmasız ilişki oluyodu ama denk gelmedi bu testi kullananlar sizde durumlar nasıl?

Arkadaşim kullandığın testin kaliteli olmasına çok dikkat et, çünkü çok bilinmeyen ya da muadil ürünler o ayın heba olmasına sebep olabilir 🙆 Ben de iki yıldır hamile kalmaya çalışıyorum, bir dönem bu ovulasyon testlerini çok sık kullandım, gün gün üstüne tarih yazdım, notlar aldım ama olmayınca olmuyor işte.. Ben artık kendi vücudumu takip etmeye başladım, ovulasyon testi kullanmaktansa o daha mantıklı gelmeye başladı. Sanki o testin de psikolojik olumsuz etkisi altında kaldım ya da bana öyle geldi bilemiyorum. Birkaç yıldır bir adet takvimi döngüsü uygulamasını kullanıyorum, bir kez de onu takip ederek hamile kaldım ama düşük oldu. az çok doğru çıkıyo yumurtlama günleri. Yumurtlamaya yakın günlerde akıntıların yoğunluğu ve kıvamı daha fazla oluyo, o ay hangi taraftan yumurta oluyorsa o taraftan kasıgimda hafif bir sancı oluyor. Bazı insta sayfalarda bu ovulasyon testleri set halinde satılıyor ve takibini de yapıyorlar, çok memnun kalan insan da var ama dediğim gibi bende tutmadı pek 😭

Arkadaşim kullandığın testin kaliteli olmasına çok dikkat et, çünkü çok bilinmeyen ya da muadil ürünler o ayın heba olmasına sebep olabilir 🙆 Ben de iki yıldır hamile kalmaya çalışıyorum, bir dönem bu ovulasyon testlerini çok sık kullandım, gün gün üstüne tarih yazdım, notlar aldım ama olmayınca olmuyor işte.. Ben artık kendi vücudumu takip etmeye başladım, ovulasyon testi kullanmaktansa o daha mantıklı gelmeye başladı. Sanki o testin de psikolojik olumsuz etkisi altında kaldım ya da bana öyle geldi bilemiyorum. Birkaç yıldır bir adet takvimi döngüsü uygulamasını kullanıyorum, bir kez de onu takip ederek hamile kaldım ama düşük oldu. az çok doğru çıkıyo yumurtlama günleri. Yumurtlamaya yakın günlerde akıntıların yoğunluğu ve kıvamı daha fazla oluyo, o ay hangi taraftan yumurta oluyorsa o taraftan kasıgimda hafif bir sancı oluyor. Bazı insta sayfalarda bu ovulasyon testleri set halinde satılıyor ve takibini de yapıyorlar, çok memnun kalan insan da var ama dediğim gibi bende tutmadı pek 😭
Sizde ümitsizliğe kapılmayın tabiki her ay negatif görmek yıpratıyor ama stresten de olmuyor benim bi problem yok dedi ama çok stresliyim

Bugün ovulasyon testine başlayacağım bu zamana kadar (yaklaşık 6 aydır)korunmasız ilişki oluyodu ama denk gelmedi bu testi kullananlar sizde durumlar nasıl?
Bu ay denedim ben de henüz herhangi bir sonuç almadım 15 Ağustos gibi belli olacak bakalım 😊

Test fotolarınız var mı birde takvimle tutuyormuydu pikiniz
Takvime göre 4 gün erken gördüm piki. Geçen ay uygulamaya göre değerlendirmiştik, gebelik olmadı. Bu ay test ile ilerledik, yumurtlama tarihim farklı çıktı

Eklentiler

• IMG_20230729_235411.jpg
    IMG_20230729_235411.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 414
Pik görene kadar ilişkide acele etmeyin.
Spermleri harcamayın.
Benim pik gününe kadar geçen 4 gün boyunca ilişkim olmadı.
İllaki faydası olur sperm sayısına.

İnşallah ay sonuna güzel haber alırız sizde takipte misiniz
Şuan hamileyim de ama 1,5 sene takip ettim
Yapılmış 1 poşet dolusu ovülasyon testim var🥰 testler hakkında tüm konuya hakimim

Eklentiler

• C44FCBC4-C0DA-4C3F-9689-3B1E463D36CB.jpeg
    C44FCBC4-C0DA-4C3F-9689-3B1E463D36CB.jpeg
    175 KB · Görüntüleme: 278
Allah'm kucaginada almayı nasip etsin kaç haftalık artık bizim ovulasyonlarada s4n bakarsın birde actok sabah akşam fark ediyo mu
Allah razı olsun🤲🏼
Aç tok farketmiyor
Sadece ilk idrarın olmayacak.
Saat 3-4 gibi yap mesela.
Ve testi yapmadan önce 2 saat su içme
İdrarın suyla seyrelmesin🥰

Allah razı olsun🤲🏼
Aç tok farketmiyor
Ben yorumunuzu görmeden önce yapmıştım 10 na doğru son kahve mi suyumu içtim 12 de de testimi yaptım dün 7.30 da denemek için yapmıştım bugün ikinci hergun aynı saatte olması şart mı

Ben yorumunuzu görmeden önce yapmıştım 10 na doğru son kahve mi suyumu içtim 12 de de testimi yaptım dün 7.30 da denemek için yapmıştım bugün ikinci hergun aynı saatte olması şart mı

Allah razı olsun🤲🏼
Aç tok farketmiyor

Eklentiler

• 20230801_121651.jpg
    20230801_121651.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 198
Hergün aynı saatte olursa takibi daha kolay olur. Şahsen ben öyle yapıyordum

X