Ovülasyon testi nedir nasıl yapılır? Bilgisi olan arakadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ecem1628

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
775
590
30
Arkadaşlar merhaba,

4 yıllık evliyim vajinusmus hastasıydım kasım ayında yendim çok şükür. Şuan bebek düşünüyoruz geçen ay ilk kez korumasız ilişkiye girdik sadece 1 kez ama yumurtlama dönemime denk getiremedim diye düşündüm o yüzden bu ay ovülasyon testi aldım.
Regl tarihim 13 nisan 5 gün sürüyor en fazla , regl bittikten sonra ovülasyon testine başlıyıcağım benim anlamadığım diyelim ki ovülasyon testinde pink gördüm ilişkiye girdim o gün sonraki günler ne yapmam gerekiyor internette 2 gündebir ilişkiye girin diyorlar yani gün aşırı sperm kalitesi düşüyormuş. Yada yumurtlama döneminden öncede korumasız ilişkiye girsem sürekli bu ay 2 günde bir olur mu? Yardımcı olurmusunuz bu konuda ?

cnm teste basladigin zmn pik gordugun gun kesinlikle iliski olmasi gerekiyo bunun disinda yumurtlama gunun 2 gun onceside iliski olmasi da onemli benim doktorum boyle soylemisti spermler 72 saat canli kalabiliyo cunku yumurtaliklarda oncesi ve yumurtlama gunu iliski olmasi şart yani yumurtlama gununden sonrada biz 1 gun arayla birliktelik olurdu bizde doktorumuz oyle soylerdi cunku ama gebelik bir turlu olusmadi o ayri tabi

Hayırlısı olsun canım olur inşallah bende adetten sonra bir gün arayla düzenli ilişki düşünüyorum ama ovülasyon testi de yapıcam tabi en azından yumurtlama günümü bileyim o günde ilişkiye gireyim diye

anladim cnm hakkinda hayirlisi olsun insallah olumlu sonuclar alirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…