Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon Testi ile hamile kalan var mı ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

qazwsxrfc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2024
1
0
29
Arkadaşlar 1. aşılamam tutmadı. 2. aşılama yapılmadan ara vermek istiyorum fakat bu sürede ovülasyon testi ile deneme yapmalı mıyım ? Yoksa zaten aşılama ile ideal zamanda transfer yapıldığı için ovülasyon testi denememe gerek yok mu ? Yardımcı olur musunuz ?

Aşılamaya ara verdiğiniz dönemde ovulasyon testleri ile değerlendirme yapmak istiyorsaniz deneyin. Belki tutar aşılmaya gerek kalmaz.

yaa o zaman bu ay regl olursam bende alayım. peki nasıl kullanmam gerekir? silik çizgiyi gördükten sonra mı denemelere başlanmalı?
bence bir deneyin derim hiç değilse yumurtlamayı net görmüş oluyorsunuz. Ben aşılama yaptırmadım , o süreç nasıl bilmiyorum. Regl bitince teste başlıyorsunuz ilk idrarla değil ancak sıvı tüketimini 2 saat önceden kesin ve testi yapın. 2 çizgiden biri hep çıkıyor önemli olan diğer çizginin net ve koyu olarak çıkması. 2 çizgi de net ve koyu şekilde çıktığı gün ilişki olmalı. Yumurta hazır demekmiş. Test yapmaya devam edin o 2. Çizgi silikleşecek bu da yumurtlama gerçekleşmiş demektir. Ben 2 çizgiyi de koyu ve net olarak gördüğümde gün aşırı olarak 1 hafta ilişki yaşadım. Yumurtlama gerçekleştikten sonra da testi yapmayı bıraktım açıkçası

yaa o zaman bu ay regl olursam bende alayım. peki nasıl kullanmam gerekir? silik çizgiyi gördükten sonra mı denemelere başlanmalı?
Bir gebenin günlüğü var youtube kanalı oradan öğrendim isterseniz onu da bi izleyin daha iyi anlarsınız belki biraz karışık yazmış olabilirim:)

bence bir deneyin derim hiç değilse yumurtlamayı net görmüş oluyorsunuz. Ben aşılama yaptırmadım , o süreç nasıl bilmiyorum. Regl bitince teste başlıyorsunuz ilk idrarla değil ancak sıvı tüketimini 2 saat önceden kesin ve testi yapın. 2 çizgiden biri hep çıkıyor önemli olan diğer çizginin net ve koyu olarak çıkması. 2 çizgi de net ve koyu şekilde çıktığı gün ilişki olmalı. Yumurta hazır demekmiş. Test yapmaya devam edin o 2. Çizgi silikleşecek bu da yumurtlama gerçekleşmiş demektir. Ben 2 çizgiyi de koyu ve net olarak gördüğümde gün aşırı olarak 1 hafta ilişki yaşadım. Yumurtlama gerçekleştikten sonra da testi yapmayı bıraktım açıkçası
bazıları da silik görünce başladım demişler ama bende sizin gibi yapayım net çizgiyi görünce başlayayım denemeye. Çok teşekkür ederim bu arada detaylı anlattığınız içinn :KK200: :KK36:

X