Gebeliğe Hazırlık OVÜLASYON TESTİ DEĞERLENDİRMESİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

avukatthanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2024
3
0
27
Kızlar merhaba, 8 aylık evliyim 2 aydır korunmuyoruz. İlk ay uygulamalarda yazan ovülasyon dönemini de dikkate alarak gün aşırı ilişki yaşamaya çalıştım. Maalesef bu durumu görev bilincine getirince çok keyif verici olmuyor. İlk ay olumlu sonuç almadık, yoluma ovülasyon testi ile devam ediyorum. Bu ay reglim 16 Mayıs- 20 Mayıs tarihleri arasındaydı. Reglinin 7. Gününden itibaren testlere başladım. Testlerin fotoğrafını bırakıyorum. 10. Günde bi koyulaşma oldu ama tam t ile c aynı koyuluğa gelmedi dolayısıyla pik olup olmadığını bilemedim. 9. Gün ve 11. Günde birliktelik oldu ama maalesef 10. Günü es geçtik sperm kalitesi açısından. Bugün 12. Gün yine hafif koyuluk var. Merak ettiğim pik oldu mu yani ara ara bu şekilde pik noktasına ulaşmayan koyuluklar olması normal mi? 14. Günde falan tekrardan tam koyu olması mümkün mü? En son koyduğum fotoğraf da bugüne ait test sonucu.

Eklentiler

• IMG_2490.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 525
  • IMG_2472.png
    544,4 KB · Görüntüleme: 530
Son düzenleme:
Adet baslangıcından itibaren 14. Gun yumurtlama olur .ancak nadiren de olsa erken olanda olabilir testlere adet bitimi baslamak en saglıklısı belki erken dönemde kacırmıs olabilirsiniz yumurtlamayı .bu bir ihtimal ama henuz bormal takvıme gore 3 gununuz var pik gününe

4 gun adeti de sayarsak ki bitimiyle basladım tam 14. Günde piki yakaladım zaten aynı gun yumurta kontrolune de gıtmıstım 23 mm idi bugun yarın catlar dedi hekimim 15. Gunde çatlama oldu

Kızlar merhaba ovülasyon testine göre pik yaptığı son gün ve çatlamanın ertesi günü değerlendirdim.
Benim geç yumurtlama oluyor 3-4-5 güm kadar. Şimdi de adet günü yarın, normalde adetten önceki 3 gün peçeteye koyu kahve akıntı gelir. Bu sefer yok. Erken gebelik de silik çıkıyor. Ekli fotolar 1 er gün arayla gebelik testi. Meraktayım

Eklentiler

• IMG_2979.jpeg
    224,2 KB · Görüntüleme: 384
  • IMG_2983.jpeg
    226,5 KB · Görüntüleme: 350
Bu paylaştığınız erken gebelik testiyse hemen kana gidin gebelik bar görünüyor hayırlı olsun

Bu paylaştığınız erken gebelik testiyse hemen kana gidin gebelik bar görünüyor hayırlı olsun
Evet erken gebelik testi. Ovülasyon da yaptım, ikinci çizgi oldukça belirgin çıktı. Kan vermeye Yarın sabah gidebilirim. İş seyahati çıktı günübirlik şehir dışı.
Hadi bakalım aylardır istiyorduk tutar belki

Merhabalar. Simdi okurken merak ettim. Hamilelik var mi? Kan testine gittiniz mi? Umarim guzel haber almışsınızdir.

Merhaba bişey sorabilirmiyim nolur çok acil

27 Haziran'da klomen kullanmaya başladım dün bitti klomen ve doktorum 8 temmuzda yani pazartesi günü gitmemi söyledi ancak ovulasyon takibide yapıyorum ve yarın yumurtlama günüm şimdi yumurtlama günüm yarın olucagi için doktorun yanına 8 inde neden gidiyorum acaba iğne yappma durumu olduğu için yarın gitmessem haftaya dediği gün gitmem sorun olmazmi sonuçta yarın yumurtlama inşallah açıklayıcı olmuştur nolur yatmadan beni bilgilendirirmisiniz

normal şartlarda 11 i yumurtlama gununuz bence . Yarın doktorunuz yumurta gelısımıne bakacaktır duruma gore catlatma yapabılır.ben klomen kullanmadım oncekı gebelıgımde kullanmıstım ama 5 sene olmus ınanın hatırlamıyorum

Sız yarın yumurtlama oldugunu nasıl anladınız? Test mı yaptınız ? Dongunuz kaç gun yarın yumurtlama olmaması lazım normalıne gore eger yumurtanız gelıstıyse gec kalırsınız tabıkı

Merhaba kızlar benim reglim 15 ağustosta başladı 21 inde bitti biz o gece değerlendirdik bugün de paylaştım testi yaptım. Testime bakabilir misiniz

Eklentiler

• IMG_8299.png
    215,9 KB · Görüntüleme: 61
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…