Ovulasyon sonrası belirti olabilir mi?

Gerçekten zaman geçmek bilmiyor. Bu anlarda süratle geçen zaman sanki ağırlaşıyor bir türlü geçmek bilmiyor.. Allah bekleyenlere sabrının mükafatını versin. Isteyen bekleyen herkes sağlıkla bebeklerine kavuşsun dilerim ❤️❤️❤️

Bir de tavsiyem illaki test yapacaksın fakat 4 günden daha önce başlama veya uzun döngün varsa yumurtlamayi biliyorum diyorsun ovulasyon testiyle takip yapmışsın. Yabancı sitelerinde çok fazla okuduğum için orada bir kural var yumurtlamadan sonra geçen 10. Gün itibariyle test yapıyorlar ondan önce yapılan testlerin zaten çıkması ikiz değilse çok zor erken gebelik olsa bile. En gec ise yumurtlamadan sonra 14.ve 15. günde genelde çıkar önemli olan tarihinden emin olmak.
Ayrıca sana tavsiyem gönlünü ferahlatmak isterken seni umutsuzluğa düşürecek yorumlara sakın takılma. Bir kısım gerçekten hiç belirti almaz benim yakınımda çok insan var hiç belirti almadan hamile olduklarını öğrendi bir kısımda ilişkiden sonraki günle birlikte belirti almaya başlar alt karin krampları, igne batmasi cekilme hissi, mide dalgalanmalari, gaz, susamalar, gece uykunun bölünmesi, tuvalete çıkışın artması, hormon dalgalanmasiyla birlikte kabizlik.

Bir de tavsiyem illaki test yapacaksın fakat 4 günden daha önce başlama veya uzun döngün varsa yumurtlamayi biliyorum diyorsun ovulasyon testiyle takip yapmışsın. Yabancı sitelerinde çok fazla okuduğum için orada bir kural var yumurtlamadan sonra geçen 10. Gün itibariyle test yapıyorlar ondan önce yapılan testlerin zaten çıkması ikiz değilse çok zor erken gebelik olsa bile. En gec ise yumurtlamadan sonra 14.ve 15. günde genelde çıkar önemli olan tarihinden emin olmak.
Ayrıca sana tavsiyem gönlünü ferahlatmak isterken seni umutsuzluğa düşürecek yorumlara sakın takılma. Bir kısım gerçekten hiç belirti almaz benim yakınımda çok insan var hiç belirti almadan hamile olduklarını öğrendi bir kısımda ilişkiden sonraki günle birlikte belirti almaya başlar alt karin krampları, igne batmasi cekilme hissi, mide dalgalanmalari, gaz, susamalar, gece uykunun bölünmesi, tuvalete çıkışın artması, hormon dalgalanmasiyla birlikte kabizlik.
Yukarıda hepsini saymışım en önemlisi göğüs hassasiyeti normalden cok farklı kendini hissettiren bir hassasiyet olur.😊

İnşallah canımmm var mı sende belirti bende sadece sağ tarafımda çok ayakta kalınca ağrı saplanıyor bugün duş alırken de oldu oturmak zorunda kaldım
Aynen çok ayakta kalınca alt tarafıma ağrı giriyor sonra oturunca geciyor. Tüm belirtileri yaşıyorum ama diyorum ya çok idmanliyim kimyasal gebelik olmasın düzgün ilerlesin. Allahim inşallah hepimizin yüzünü güldürsün. Yerleşmeye çalışırken çok yorma kendini aman ağır kaldırma ağır spor hareket yapma. Hepsi etkiliyor.

Aynen çok ayakta kalınca alt tarafıma ağrı giriyor sonra oturunca geciyor. Tüm belirtileri yaşıyorum ama diyorum ya çok idmanliyim kimyasal gebelik olmasın düzgün ilerlesin. Allahim inşallah hepimizin yüzünü güldürsün. Yerleşmeye çalışırken çok yorma kendini aman ağır kaldırma ağır spor hareket yapma. Hepsi etkiliyor.
Herşeyden o kadar korkuyorum ki zaten ne yesem araştırıyorum Amin inşallah bu ay gönlümüzdeki duayı kabul eder Allah 🤍 Az kaldı bakalım 🫠

Belirtileriniz hamilelik belirtilerine tıpatıp uyuyor ben de aynı süreçteyim beklemedeyim. Çok defa kimyasal yaşadığım için ayrica düşüğümde oldu artık ezberledim. Reglden önce belirtiler oluyor ve sizinkiler gebelik belirtileri fakat önemli olan regl tarihinde adet görmemek regl tarihini geçebilmek bence. Çünkü daha sonrasında değer birden düşebiliyor. Bu sebeple reglden sonra test yapın diyorlar yoksa kadınların bir kısmı gerçekten hamileliğini çok erken farkediyor. Bunlardan biriyim iyi mi kötü mü bu durum emin değilim. Bekleyişi çok zor oluyor acaba tutunacak mi bu defa falan derken zaman geçmek bilmiyor 😊😊 inşallah istediğiniz gibi olur bebişler sağlıkla gelir.
bu yazdıklarınızla beni ne kadar mutlu ettiniz anlatamam.. benim belirtilerim hala devam ediyor reglime 8 gün kaldı, regl tarihim geçmeden test yapmayı düşünüyordum ama yazdıklarınızdan sonra geçmesini beklemek çok mantıklı geldi, doğru söylüyorsunuz çünkü; bazen vücut kendiliğinden atıyor hamileliği. Ettiğiniz dua dilerim en başta sizin için kabul olur ve bebeğinize kavuşursunuz, bunu sizin için çok istedim gerçekten. benim daha ilk denememdi tutarsa büyük bir lütuf, tutmazsa da 'hayırlısı buymuş' derim ama gerçekten çok istiyorum bebeğime kavuşmayı..

Ovulasyon testim gitgide koyulaşıyor sizce hamilelik ihtimali var mı

Eklentiler

• IMG_20230828_110746.jpg
    IMG_20230828_110746.jpg
    121,2 KB · Görüntüleme: 332
bu yazdıklarınızla beni ne kadar mutlu ettiniz anlatamam.. benim belirtilerim hala devam ediyor reglime 8 gün kaldı, regl tarihim geçmeden test yapmayı düşünüyordum ama yazdıklarınızdan sonra geçmesini beklemek çok mantıklı geldi, doğru söylüyorsunuz çünkü; bazen vücut kendiliğinden atıyor hamileliği. Ettiğiniz dua dilerim en başta sizin için kabul olur ve bebeğinize kavuşursunuz, bunu sizin için çok istedim gerçekten. benim daha ilk denememdi tutarsa büyük bir lütuf, tutmazsa da 'hayırlısı buymuş' derim ama gerçekten çok istiyorum bebeğime kavuşmayı..
Çok teşekkür ederim böyle dönemlerde "damdan düşenin halinden damdan düşen anlıyor." Birlikte mutluluk haberleri alalım beraber sevinelim inşallah hep birlikte olunca her şey daha güzel.. Hepiniz emek veriyorsunuz sabırla kimisi içinde tutuyor söylersem ya olmazsa sonradan mahcup olursam diyor. Bu 2 hafta gibi görünen kısacık süre içinde bir sürü karmaşık duyguyu barındırıyor. ❤️❤️😊😊

Ovulasyon testim gitgide koyulaşıyor sizce hamilelik ihtimali var mı
Bu ovulasyon testi işi biraz karışık canım. Evet LH hormonu gerçekten hamilelikle yükseliyor fakat bazen kişi 2 kez yumurtlar bunun garantisi yok yani yumurtluyor da olabilirsin. Belirtilerin nasıl? Regl tarihlerin düzenli mi? Yumurtlamanın kaçıncı günü? Bu soruların cevapları testlerine yorum yapmak için önemli olacaktır.

Yumurtlamadan sonra kasık ağrılarım oldu adet olacakmışım gibi. Sonra yumurtlamadan 5 gün sonra lekelenme oldu pembe akıntı. Adetime 1 hafta var. Genelde düzenli ilerliyor stres yapmadıysam

Merhaba bana da yardımcı olurmusunuz rica etsem adetim ayin 9 yada 10unda olur bu ay olmadım Ovulasyon testi yaptım bu ay ama kafaM karıştı iyice yumurtlama olmuşumu catlama olmuşumu acaba cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim

Eklentiler

• IMG_8056.jpeg
    IMG_8056.jpeg
    126,6 KB · Görüntüleme: 299
  • IMG_8055.jpeg
    IMG_8055.jpeg
    156,2 KB · Görüntüleme: 240
  • IMG_8054.jpeg
    IMG_8054.jpeg
    134,6 KB · Görüntüleme: 291
Yumurtlamadan sonra kasık ağrılarım oldu adet olacakmışım gibi. Sonra yumurtlamadan 5 gün sonra lekelenme oldu pembe akıntı. Adetime 1 hafta var. Genelde düzenli ilerliyor stres yapmadıysam
Bence olma ihtimali yüksek. İnşallah sağlıklı ilerler beta hcg testiyle de onaylarsın. Şuan belirtilerin var mı varsa ne giib belirtiler acaba? Merak ettim kasık ağrıların hafifledi mi implantasyon olmuş gibi duruyor.

Merhaba bana da yardımcı olurmusunuz rica etsem adetim ayin 9 yada 10unda olur bu ay olmadım Ovulasyon testi yaptım bu ay ama kafaM karıştı iyice yumurtlama olmuşumu catlama olmuşumu acaba cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim
27 Ağustos yumurtlama günü ve ondan sonra silikleşmeye başlamış aynen çatlama olmuş canım. 😊😊 Bazen çok aşırı koyu olmayabiliyor ona takılıyorsan önemli olan pik yani en koyuyu bulup sonra silikleşmesini görmek. 27 en koyu 28 silikleşiyor benim fikrimce.

Ayy insallah catlama olmuştur pcos olduğum için birazda korku var çok teşekkür ederim yorumun için 🫶
27 Ağustos yumurtlama günü ve ondan sonra silikleşmeye başlamış aynen çatlama olmuş canım. 😊😊 Bazen çok aşırı koyu olmayabiliyor ona takılıyorsan önemli olan pik yani en koyuyu bulup sonra silikleşmesini görmek. 27 en koyu 28 silikleşiyor benim fikrimce.

X