Ovulasyon pik mi yardım??

Benim bu ay ki ovulasyon testi böyleydi. Bende pkos var ve müthiş kaşık ağrısı yaşadım. Yumurtlamadan yüzde yüz emindim diyebilirim. Neden böyle olmuş olabilir ? Aynı bu şekildeydi
Bende hemüz o kasık ağrısı yok . Her ay o kasık ağrısı gelince pik olır benim . Demek yarın olcak benimki

Birgebeningünlüğü sayfası yumurtlama günü dahil sonraki iki günü de ara vermeden değerlendirmeyi öneriyor
İşte şuan attığım yumurtlama değilse ve yarın yumurtlama olursa yarın ve soneaki iki günü değerlendircem. Dünde ilişki oldu, e bugünde şüphedeyim diye ilişki yaşarsam çok fazla olur

Bunu bilemezsiniz ki hangi günden hamile kalacağınizi. Spermler 72 saat vücudunuzda yaşayabilir. Hatta yumurtlamadan önce gerçekleşen ilişkiden kız bebek olma ihtimali yüksektir diye bir durum var. Gebelik için bir sperm yeter ama bu hangi ilişkiden olacağı meçhul. Doktorlar en iyi zamanı yapıyor zaten. O da yumurta catladiktan 36 saat sonrası. Eğer sperm sorununuz yoksa isterseniz yumurtlama boyunca her gün deneyin. Yani bugün ve yarını da. Bu süreçte besin takviyesi vs alınabilir. Gebelik isteyince insan her şeyi deniyor 😊
Sperm sorunu yok ama yine de çok fazla olur gibime geldi. Yumurtlama ve soneaki iki gün öneriliyor. Dün oldu bugünde olursa , yarında yumurtlama olursa toplam 5 gün üst üste aşırı kalitesizleşir bence

Canım benimde olurdu bı ay hiç olmadı ağrıya takılma bence
Ağrıya takılmak değilde testte pik olmadığını göreviliyorum. Çizgiler aynı koyulukta değik yani pik sayılması için aynı koyupukta olması lazım. Bende aynı koyulukta değil kasık ağeısı da yok yani yumurtlama değil :) yarın yumurtlama olcaktır

Ağrıya takılmak değilde testte pik olmadığını göreviliyorum. Çizgiler aynı koyulukta değik yani pik sayılması için aynı koyupukta olması lazım. Bende aynı koyulukta değil kasık ağeısı da yok yani yumurtlama değil :) yarın yumurtlama olcaktır
Uygulamadaki tarihle tutuyormu ovülasyon testin öyleyse yarın ve bir sonraki gün değerlendir bence

Yumurta 24 saat canlı kalıyprsa neden yumurta çatladıktan 36 saat sonra ilişki diye söyleniyor ki
Doktorlar sureci takip edince her şey planlı oluyor. Onlar iğneden 36 saat sonra en uygun zamanda yapıyor. Kiminde iğne çabuk etki ediyodur kiminde geç. Herkes için en uygun o zaman demek ki. Ama senin şuan öyle bir durumun yok çünkü hangi vakitte catladigini bilemezsin.

Arkadaşlar selamlar. Ovulasyon testim sizce pik mi? Yoksa yarın mı pik olur ?
Dün ikişki oldu o yüzden şimdide olursa ve pik değilse yarın ve diğer günü de değerlendirmem gerekcek ve bu da fazla gibi sperm kalitesi açosondan. Bugünü es mi geçelim ?
Benim bildiğim bu teste göre pik. Ben de ovülasyon testiyle hamile kalmıştım. Çift çizgiyi net görünce o gün dahil 3 gün boyunca değerlendirmeyi tavsiye ediyolar

Yumurta 24 saat canlı kalıyprsa neden yumurta çatladıktan 36 saat sonra ilişki diye söyleniyor ki
Yumurta 24 saat kalıyor ama salınımından sonra 24 saat kalıyor. Şöyle düşün yumurtaların aslında yumurtalıkta bekliyor ve zamanı gelince salınım yapıldığında yumurtaların yumurtalıktan çıkıyor spermle buluşacağı yere geliyor orada 24 saat kalıyor bu 24 saatte orada sperm varsa döllenme gerçekleşir. Sperm 72 saat canlı kalabilir. Yani senin yumurtan gelene kadar spermle doldurabildiğin kadar doldur 😂😂 yumurta geldiğinde boş kalmasın 😂😂

Yumurta 24 saat kalıyor ama salınımından sonra 24 saat kalıyor. Şöyle düşün yumurtaların aslında yumurtalıkta bekliyor ve zamanı gelince salınım yapıldığında yumurtaların yumurtalıktan çıkıyor spermle buluşacağı yere geliyor orada 24 saat kalıyor bu 24 saatte orada sperm varsa döllenme gerçekleşir. Sperm 72 saat canlı kalabilir. Yani senin yumurtan gelene kadar spermle doldurabildiğin kadar doldur 😂😂 yumurta geldiğinde boş kalmasın 😂😂
Her ay çık iyi şekilde dolduruyoruz ama olmuyor hiçbir şey anlamadım ben artık valla. Eşimin spermleri epey fazla ve iyi . Benim yumurtalıklsrım sağlıklı. Ama 6-7 aydıe her yumurtlama dönemi dediğiniz gibi yapmamıxa rağmen onun dışında da düzenli ilişkimiz olmasına rağmen olmjyor. Prolaktinimin 40 olduğunu öirendim dpktor engel değil o değer tek başına dedi ama ilaçla da düştü yine yok. Sebepsiz yere olmaması berbat hi şeymiş her gittiğimiz doktorun her şey süper yolunda diyip sonuç alamamamız. Artık neye bağlicağkmı bilmiyorum

Her ay çık iyi şekilde dolduruyoruz ama olmuyor hiçbir şey anlamadım ben artık valla. Eşimin spermleri epey fazla ve iyi . Benim yumurtalıklsrım sağlıklı. Ama 6-7 aydıe her yumurtlama dönemi dediğiniz gibi yapmamıxa rağmen onun dışında da düzenli ilişkimiz olmasına rağmen olmjyor. Prolaktinimin 40 olduğunu öirendim dpktor engel değil o değer tek başına dedi ama ilaçla da düştü yine yok. Sebepsiz yere olmaması berbat hi şeymiş her gittiğimiz doktorun her şey süper yolunda diyip sonuç alamamamız. Artık neye bağlicağkmı bilmiyorum
Valla çok iyi anlıyorum aynı bizim durumumuz da öyle hiç bişey yokken olmuyor çocuk olsun kafasıyla yapıyoruz bazı şeyleri ondan olmuyor sanırım doktor stresi azaltın diyor ama nerdeeeeed

Valla çok iyi anlıyorum aynı bizim durumumuz da öyle hiç bişey yokken olmuyor çocuk olsun kafasıyla yapıyoruz bazı şeyleri ondan olmuyor sanırım doktor stresi azaltın diyor ama nerdeeeeed
Ben artık onunla alakalı olduğunu da düşünmüyorum ya . Çocuk olmazsa tabi stres yaparız bu bizimle alakalı bü şey değil ki evlenen her kadın yaşar hunu ywni çocuğu olmadı mı neden olmadı diye strese giree. Onların niye oluyor ilk aydan 3. Aydan ? Bence bazı zorunları doktorlar göremiyor ufak bi şey bile engel olabiliyor çocuğa ama bizim sorunumuz görünmüyor demekki

Sigara yok alkol yok aburcubur yok sağlıklo beslemiyoruz spor yapıyoruz fit iz . Yani bilmiyorum bazı şeyler kader kosmet demekki o yüzden sebep bulmaktan vazheçtim. Adam var günde 3 paket sigara içiyor çocuklaı bi düzine oluyor, başkaso varher türlğ hastalığı var 6 ay regl olmuyor ama bakıyorsun çocukları gayette oluyor . Kosmet diyorum ben artık me stres me sağlıksız yaşam ne de baika şey oşacsğı varsa oluyor olmicağı varsa olmıyor

X