Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnnovita benimkinin markası. Güvenilir mi değil mi yakında öğrenicem. İlk defa ovü yaptım ben de bakalım birkaç güne hamile miyim değil miyim bakıcam. Ona göre güvenilir derim :)) biraz erken yumurtladım ovü testine göre.. İnşallah tutmuştur.
İnşallah yaa❤️🤰 hayırlısını nasip etsin allahım çok güzel yumurtlama olmuş sonuçta değerlendirmişsin de gerisi Allah’ın takdiri🙏 Senlik birşey kalmamış 👏

İnşallah yaa❤🤰 hayırlısını nasip etsin allahım çok güzel yumurtlama olmuş sonuçta değerlendirmişsin de gerisi Allah’ın takdiri🙏 Senlik birşey kalmamış 👏
Benim sana tavsiyem regl bitimi hemen ovü testine başla.. Ben hergün aynı saatte yaptım testi. Bide son saatlerde birşey içmemen lazım. Bunları sana Aselece Aselece yazacaktır :) ben oruç tuttuğum için zaten bir şey içmiyordum. Öyle hergün 6da iş çıkışı yaptım. 10. Gün test pik yaptı bende. 11. Gün de çatladı. İnşallah senin de görücez çatladığını :))

Benim sana tavsiyem regl bitimi hemen ovü testine başla.. Ben hergün aynı saatte yaptım testi. Bide son saatlerde birşey içmemen lazım. Bunları sana Aselece Aselece yazacaktır :) ben oruç tuttuğum için zaten bir şey içmiyordum. Öyle hergün 6da iş çıkışı yaptım. 10. Gün test pik yaptı bende. 11. Gün de çatladı. İnşallah senin de görücez çatladığını :))
Ay inşallah çok sağol iyi dileklerin için. Aseler birkaç sayfada takip ettim herkese yardımcı olmuş allah razı olsun bekliyroum onun desteğini de😍 yalnız seinn 11. Gün erken çatlamış sanki dediğin gibi belli olmaz adetten hemen sonra başlayın dimi garanti olsun

Ay inşallah çok sağol iyi dileklerin için. Aseler birkaç sayfada takip ettim herkese yardımcı olmuş allah razı olsun bekliyroum onun desteğini de😍 yalnız seinn 11. Gün erken çatlamış sanki dediğin gibi belli olmaz adetten hemen sonra başlayın dimi garanti olsun
Aynen canım adet bitince başlarsın. Hadi hayırlı ve güzel haberler yazalım inşallah :))

Merhaba canım yazini görünce cok mutlu oldum.18 aydir anne olmak istiyorum ama bir türlü olamadm.dr bir sknti olmadigni soyledi ama adetm bazen gununde oluyo bazen bir hafta ileri oluyor bir türlü yakalayamadm galiba yumurtlamayi.o yuzden test aldm.suan reglm 3.gunu ve hic bir fikrim yok lütfen yardim et 🙏 ne zaman baslamaliym teste
Regl bitincw diolar ama benm birden bitmiyor ilk uc gun falan normal oluyorum sonra iki gün falan sadece lekelenme oluyor neye gore bittiğni baz almam lazm 🙏
Canım sende mi bu ay başlıyorsun ovu testine oh ne güzel birlikte inşallaj ❤️

cnm merhaba tekrar birsey sorabilirmiyim..bugun adetime 1 hafta kala beyaz koyu akintim var neden olabilir sence?
Gebelikte oluyor yogun beyaz kıvamlı akıntı. Test yapmadan
Merhaba canım yazini görünce cok mutlu oldum.18 aydir anne olmak istiyorum ama bir türlü olamadm.dr bir sknti olmadigni soyledi ama adetm bazen gununde oluyo bazen bir hafta ileri oluyor bir türlü yakalayamadm galiba yumurtlamayi.o yuzden test aldm.suan reglm 3.gunu ve hic bir fikrim yok lütfen yardim et 🙏 ne zaman baslamaliym teste
Regl bitincw diolar ama benm birden bitmiyor ilk uc gun falan normal oluyorum sonra iki gün falan sadece lekelenme oluyor neye gore bittiğni baz almam lazm 🙏
Merhaba hosgeldin canim. 10 gunun ustu regl kabul edilmez rahim yolunda yara varsa enfeksiyon varsa iliskilerde zorlaniyorsan bunlar kanama yada lekelenme sureni uzatir. Ve regl kanamasi denmez. 10. Gunden itibaren leken olsa bile ovulasyona başla canim. Teste basladiginda saat 12 ile 16 saatleri arasinda bir saat sec hergun ayni saatte yapmaya basla. Testi yapmadan 2 saat once sivi hic bir sey alma. Testi yaptiktan sonra alabilirsin. Testin uzerine adetin basindan kacinci gunde oldugunu yaz mesela 10. Gun saat 2.00 11. Gun saat 2.00 gibi buraya test resimlerini atarsan degrrlendirme yapar hangi gunler iliski yasaman gerektigini anlatirim.olman gereken adet tarihini soylerim.yapman gereken gebelik testi tarihini de soylemis olurum. Bu arada ilk ay ovulasyon denemede hamile olabilirsin de olmayabilirsin de olmazsan umutsuzluga kapilma vucuttaki ovulasyona gore iliski kendini alistiriyor olabilir diger aylar da mutlaka devam et ovu testine.

Hazir orucluyum diye su icmemisken bidaha deneyeyim dedim iyiki de yapmisim🥰tamam cnm bnm cok sagol yarin yine yaparim test bu aksami da degerlendirirm ins.bu arada sen nasil hemen duyuyosun msjlari hizir acil gibisin her daim burda Allah razı olsun
Sizler yumurtlamayi yanlis degerlendirip bir ay daha bos gecsin istemiyorum mumkun mertebe sayfa telefonda hep acik is yaptikca yeniliyorum bakiyorum mesaj var yardimci olabilecegim bir durum hemen yaziyorum ki yeni gelenler oluyor onlar da beklesin istemiyorum. Tabi bazen istisnalar oluyor hamilelik yavas yavaş hareketlerimi kisitlamaya basladi agrilarim cogaldi bu yuzden aksamlari erken uyumaya başladım istemsiz olarak oturdugum yerde hemde. Hayirlisi bakalim yine de sizler oncelikli görüyorum gec kalmayin hemen hamile olun diye

Kızlar merhaba, sayda çok olduğu için tamamını okuyamadım kusura bakmayın tekrara düşersem. Bende bu ay başlayacağım ovu testine netten çoklu almak istiyorum güvenilir mi Öner’iniz var mı? Bilindik şeyler dışında dikkat etmem gereken nedir? En erken ne zmaan başlamalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu ay dr takibine başladım ancak yumurta oluşmamış gecikmem oldu zaten adetim şuan ondan önce günümde olurdum ancak adetim az geliyor o da rahim inceliğindenmiş oyle dedi dr.
Merhaba canim hosgeldin. Testi internet sitesinde gittigidiyordan uygun fiyata alabilirsin eczabelerde 5 tanesi 30 lira internette hem gebelik hem coklu ovu testi 30 lira. Ki bize 5 tane ovu testi yeterli olmaz o yuzden cokludan al hemen siparis ver. Testi yapmaya gelince adet bitimi hemen başla teste. Hergun 12 ile 16 saatleri arasinda bir saat sec ve hep ayni saatte yap. Testi yapmadan 2 saat oncesinden hic bir sivi alma. Hic bir gunu atlamadan teste devam et. Buraya test resimlerini atarsan yorumlar degerlendirir hangi gunler iliski olmasi gerekiyor soylerim. Olman gereken adet tarihi yapman gereken gebelik testi tarihini de soylerim. Testlerin ustune hangi gunler yapildigini yaz mesala adet basindan saydiginda 10. Gun saat 2.00 11. Gun 2.00 gibi

Sizler yumurtlamayi yanlis degerlendirip bir ay daha bos gecsin istemiyorum mumkun mertebe sayfa telefonda hep acik is yaptikca yeniliyorum bakiyorum mesaj var yardimci olabilecegim bir durum hemen yaziyorum ki yeni gelenler oluyor onlar da beklesin istemiyorum. Tabi bazen istisnalar oluyor hamilelik yavas yavaş hareketlerimi kisitlamaya basladi agrilarim cogaldi bu yuzden aksamlari erken uyumaya başladım istemsiz olarak oturdugum yerde hemde. Hayirlisi bakalim yine de sizler oncelikli görüyorum gec kalmayin hemen hamile olun diye
allah razı olsun

Aselece Aselece canım siparişi pazartesi vermiştim testlerim dün geldi bat 4 ovulasyon testinden birini yapsam gebelik belirlemede faydası olabilir mi? 4 gün olmasına rağmen hiç belirtim yok bu ay. Bir de adet oldum diyelim ovuya hemen bitince başlıcam da bu pik olma mevzusu nedir çift çizginin en koyu çıktığı zaman mı? Pik olunca 4 gün değerlenicek doğru mu anlamışımo_O

Aselece Aselece canım siparişi pazartesi vermiştim testlerim dün geldi bat 4 ovulasyon testinden birini yapsam gebelik belirlemede faydası olabilir mi? 4 gün olmasına rağmen hiç belirtim yok bu ay. Bir de adet oldum diyelim ovuya hemen bitince başlıcam da bu pik olma mevzusu nedir çift çizginin en koyu çıktığı zaman mı? Pik olunca 4 gün değerlenicek doğru mu anlamışımo_O
Pik olma demek T cizgisinin C cizgisinden daha koyu olmasi yada tam esit olmasi demek canim. Catladigini da pikten sonraki gun test yapiyoruz T cizgisi bir onceki gune gore silik cikiyor ve anliyoruz ki yumurta catladi. Degerlenmesi gereken pik gunu+3 gun daha yani 4 altin gun oluyor canim yaparsan yardimci olurum. Yalniz ovu testiyle gebelik sasirtici sonuc verir gebelik testiyle bakin gebeliginize.. gebelik hcg ile yumurtlama lh ile ölçülüyor kimse gebeyken yumurtlamaz bu yuzden ovu testiyle gebelik bakmayiniz

Pik olma demek T cizgisinin C cizgisinden daha koyu olmasi yada tam esit olmasi demek canim. Catladigini da pikten sonraki gun test yapiyoruz T cizgisi bir onceki gune gore silik cikiyor ve anliyoruz ki yumurta catladi. Degerlenmesi gereken pik gunu+3 gun daha yani 4 altin gun oluyor canim yaparsan yardimci olurum. Yalniz ovu testiyle gebelik sasirtici sonuc verir gebelik testiyle bakin gebeliginize.. gebelik hcg ile yumurtlama lh ile ölçülüyor kimse gebeyken yumurtlamaz bu yuzden ovu testiyle gebelik bakmayiniz
bnde bu ay owulasyn testine baslicam . bat 15 haziran .yani owulasyn testinde esit kirmizilikta cift cizgi ciktgi gun ve snraki 3 gn mu degerlendirilicek ?

bnde bu ay owulasyn testine baslicam . bat 15 haziran .yani owulasyn testinde esit kirmizilikta cift cizgi ciktgi gun ve snraki 3 gn mu degerlendirilicek ?
Evet canim. Adetin bitince hemen basla testlere.. 2 saat onceden sivi alma testi hergun 12 ile 16 saatleri arasinda sectigin bir saatte yap.. T cizgisi c den daha koyu yada esit olursa piktir pik arti 3 gun degerlendirilecek

Teşekkürler canım bir de testi 12 16 arası yapın demişsin de mesai saatlerim arasında zor olur benim için iş yerinde akşam 19 da yapsam geç mi olur

Merhaba canim hosgeldin. Testi internet sitesinde gittigidiyordan uygun fiyata alabilirsin eczabelerde 5 tanesi 30 lira internette hem gebelik hem coklu ovu testi 30 lira. Ki bize 5 tane ovu testi yeterli olmaz o yuzden cokludan al hemen siparis ver. Testi yapmaya gelince adet bitimi hemen başla teste. Hergun 12 ile 16 saatleri arasinda bir saat sec ve hep ayni saatte yap. Testi yapmadan 2 saat oncesinden hic bir sivi alma. Hic bir gunu atlamadan teste devam et. Buraya test resimlerini atarsan yorumlar degerlendirir hangi gunler iliski olmasi gerekiyor soylerim. Olman gereken adet tarihi yapman gereken gebelik testi tarihini de soylerim. Testlerin ustune hangi gunler yapildigini yaz mesala adet basindan saydiginda 10. Gun saat 2.00 11. Gun 2.00 gibi
Allah razı olsun canım n kadar naifsin ki sen hamile olmuşsun ve Emin’im işin gücün vs vakit bulmak zor oluyordur buna rağmen benim işim bitti artık kendimle ilgileneyim demiyorsun bizle ilgilenip destek veriyorsun bı o kadar önemli ki sonuçta tecrübelerini paylaşıyorsun allah gönlüne göre versin inşallaj bugun yarın alıcam zaten 2 gün var adet bitimine ❤️ Bebişin sağlıkla büyüsün inşallah

Herkese merhaba :KK25: Bu ay ovulasyonu üçüncü deneyişim olacak. Eşimin ileri hızlısı düşük olduğu için çok umutsuzum :KK43: Herkes stres yapma diyor elimde değil ki....

Teşekkürler canım bir de testi 12 16 arası yapın demişsin de mesai saatlerim arasında zor olur benim için iş yerinde akşam 19 da yapsam geç mi olur
Aksam 8 ile 10 arasinda yapabilirsin canim ama mutlaka sivi alimina dikkat et olur mu

X