Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tamam canım, çok teşekkür ederim☺ Eğer bebeğim tutunursa ne zaman öğrenebilirim acaba? Regl tarihim gelmeden test yapayım mı acaba birkaç gün kala yoksa bekleyim mi gecikmesini☺
Olman gereken adet tarihi 1 haziran 28 mayista test yaabilirsin canim insallah gebeligin olur dualarim sizinle

Canım ben de ilk defa bu ay ovulasyon testi yaptım, bugün çok yoğun bir şeffaf akıntım oldu ve testte de pik gördüm. Ama herkeste belki aynı akıntı gelmeyebilir.
Benim de o çok yoğun akıntım dün olmuştu ve önceki geceyi değerlendirebildik tek. Dün ve bugün eşim yok ne yazık ki. Öncesi ilişki varsa spermler 2 ya da 3 güne kadar yaşar deniyor ama yumurtam çatlamışsa tabii. Akıntı olup çatlama hazırlığındaysa ve bugün çatladıysa yarın çok geç olur dimi? 🥺😔

Benim de o çok yoğun akıntım dün olmuştu ve önceki geceyi değerlendirebildik tek. Dün ve bugün eşim yok ne yazık ki. Öncesi ilişki varsa spermler 2 ya da 3 güne kadar yaşar deniyor ama yumurtam çatlamışsa tabii. Akıntı olup çatlama hazırlığındaysa ve bugün çatladıysa yarın çok geç olur dimi? 🥺😔
Canım burada bir arkadaş her akıntı yumurtlamadan kaynaklanmaz demişti ben de pek emin değilim yanlış bilgi vermek de istemem. Ama en son regl zamanın ne zamandı ve döngün nasıl gerçekleşiyor? Benim akıntımın yanısıra kasıklarımda ve belimde de ağrılar oldu. Sen hissettin mi öyle şeyler? Genelde testte iki çizgi gördükten sonra 4 gün arka arkaya ilişki öneriliyor, sen de yarını değerlendir arka arkaya☺️ Rabbim nasip ettiyse olur canını sıkma

Benim sat 6 mayıstı, 8 gün sürüyor ve 26 günde bir oluyorum. 25 27 arası değişiyor bazen ama 1 2 günlük sapmalar. Genelde sol kasık ağrım oluyor adet bitimi ve bitiminden sonra bi iki gün içinde şeffaf akıntım oluyor, o da 2 gün kadar sürüp bitiyor adet dönemine dek olmuyor. Yani hep erken yumurtluyorum, hissediyorum derdim. Geçen ay tutmayınca neyi atladım acaba diye bakınıp duruyorum şimdi. 😊

Benim sat 6 mayıstı, 8 gün sürüyor ve 26 günde bir oluyorum. 25 27 arası değişiyor bazen ama 1 2 günlük sapmalar. Genelde sol kasık ağrım oluyor adet bitimi ve bitiminden sonra bi iki gün içinde şeffaf akıntım oluyor, o da 2 gün kadar sürüp bitiyor adet dönemine dek olmuyor. Yani hep erken yumurtluyorum, hissediyorum derdim. Geçen ay tutmayınca neyi atladım acaba diye bakınıp duruyorum şimdi. 😊
Canım dediğin gibi döngü süren az belki adetin başından beri sayınca 11. 12. Gün yumurtluyor da olabilirsin. Bekle bakalım bat a kadar belki meleğin tutunur sana hiç başlamaz regl, başlarsa üzülme hemen bir ovulasyon testi sipariş et ve adet bitiminden sonra yapmaya başla. Pik çizgisini görünce aralıksız 4 gün ilişki yaşamaya çalış ve ayaklarını en as 15 dakika duvara dik.

Canım dediğin gibi döngü süren az belki adetin başından beri sayınca 11. 12. Gün yumurtluyor da olabilirsin. Bekle bakalım bat a kadar belki meleğin tutunur sana hiç başlamaz regl, başlarsa üzülme hemen bir ovulasyon testi sipariş et ve adet bitiminden sonra yapmaya başla. Pik çizgisini görünce aralıksız 4 gün ilişki yaşamaya çalış ve ayaklarını en as 15 dakika duvara dik.
Benim 1 kızım var 4 yaşına az kaldı, o dönemde kısa süre doğum kontrol hapı kullanmıştım ve bebeğim 3.ayda gelmişti bana. Geçtiğimiz yıllar içinde ben korumadım hiç hormon dengem bozulmadı. Bu yüzden hemen olur diye düşünüyordum. Daha 1 kez denedik bu 2.ama olmayınca ilkinde korktum başka şeyler mi var yaş da ilerliyor diye. İnşallah çok bekletmeden gelir meleğim, teşekkür ederim. Ama dediğin gibi ovulasyon testi lazım acaba dememek için teknolojik nimetlerden yararlanmak gerek.🤭

Benim 1 kızım var 4 yaşına az kaldı, o dönemde kısa süre doğum kontrol hapı kullanmıştım ve bebeğim 3.ayda gelmişti bana. Geçtiğimiz yıllar içinde ben korumadım hiç hormon dengem bozulmadı. Bu yüzden hemen olur diye düşünüyordum. Daha 1 kez denedik bu 2.ama olmayınca ilkinde korktum başka şeyler mi var yaş da ilerliyor diye. İnşallah çok bekletmeden gelir meleğim, teşekkür ederim. Ama dediğin gibi ovulasyon testi lazım acaba dememek için teknolojik nimetlerden yararlanmak gerek.🤭
Benim henüz hiç çocuğum yok, sizinkini Allah bağışlasın inşallah 2. Melek de çok bekletmeden gelir☺️ Biz 9 aydır uğraşıyoruz ama teşrif etmedi daha minik ponçiğimiz ☺️ Bu aya kadar galiba yumurtlama zamanımı hep kaçırmışım umarım bu sefer tutar da ben de anneliği tadarım☺️

Benim henüz hiç çocuğum yok, sizinkini Allah bağışlasın inşallah 2. Melek de çok bekletmeden gelir☺ Biz 9 aydır uğraşıyoruz ama teşrif etmedi daha minik ponçiğimiz ☺ Bu aya kadar galiba yumurtlama zamanımı hep kaçırmışım umarım bu sefer tutar da ben de anneliği tadarım☺
Teşekkür ederim, şu mübarek günlerde inşallah sizin de minişiniz bulur sizi 💗 Rabbim çok aratmasın inşallah. Sanırım adet sonrası 2 günde 1 ilişki yumurtlamayı yakalamanın en iyi yolu gibi, o zaman da sperm kalitesi nasıl olur muallak tabii ya hayırlısı artık.🙏

Teşekkür ederim, şu mübarek günlerde inşallah sizin de minişiniz bulur sizi 💗 Rabbim çok aratmasın inşallah. Sanırım adet sonrası 2 günde 1 ilişki yumurtlamayı yakalamanın en iyi yolu gibi, o zaman da sperm kalitesi nasıl olur muallak tabii ya hayırlısı artık.🙏
Amin inşallah canım benim, Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah☺️ Biz elimizden geleni yapalım da nasip olursa her şekilde nasip olur canım☺️ Zaten doktorlarda gün aşırı ilişki öneriyor. Bu ovulasyon testleri de tıpkı gebelik testi gibi çift çizgili oluyor eğer T çizgisi C çizgisinden koyuysa o gün yumurta olgunlaşmış çatlamaya hazır halde oluyor o gün ve sonraki 3 gün çok önemli

Arkadaslar Merhaba! Yardimci olabilirmisiniz acaba? Sat 27.04 Nisan genelde 4 gun surer 5 gun artik gelmez.Mayisin 9 11 12 13 14 15 16 yumurtlama donemimde esimle birlikte olduk cocuk sahibi olmak istiyoruz Allahin izniyle. Sorum bu, dunden beri yani adetime 10 gun kala kahverengi lekelenmem var ve cok s1k idrara cikiyorum.Acaba hamile olabilirmiyim bu kadar erken dollenme olup kahverengi yerlesme kanamasi olabilirmi?

Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için, bir arkadaşıma önermiştim ovulasyon testini kullan diye, adet düzensizliği vardı. Hiç kendim düşünmemişim adet düzenim var ve az çok tahmin ediyorum yumurtlama günümü diye sanırım. Ama iş ciddiye binince kafada tilkiler çeşit çeşit sorular dönüp duruyormuş. Öbür aya bi alıp deneyeceğim, en azından tahmin ettiğim dönemler doğru muymuş onu görmüş olurum. 😊

Arkadaslar Merhaba! Yardimci olabilirmisiniz acaba? Sat 27.04 Nisan genelde 4 gun surer 5 gun artik gelmez.Mayisin 9 11 12 13 14 15 16 yumurtlama donemimde esimle birlikte olduk cocuk sahibi olmak istiyoruz Allahin izniyle. Sorum bu, dunden beri yani adetime 10 gun kala kahverengi lekelenmem var ve cok s1k idrara cikiyorum.Acaba hamile olabilirmiyim bu kadar erken dollenme olup kahverengi yerlesme kanamasi olabilirmi?

İdrara sık çıkma sebebi vücutta hamilelik dolayısıyla artan progesteron hormonu diye biliyorum. Ancak bu hormon etkisini göstermeye başladıysa hcg de yükselmiş olmalı bence. Çok zor biliyorum ama biraz daha sabredip test yaptırmak en iyisi. 🤗

İdrara sık çıkma sebebi vücutta hamilelik dolayısıyla artan progesteron hormonu diye biliyorum. Ancak bu hormon etkisini göstermeye başladıysa hcg de yükselmiş olmalı bence. Çok zor biliyorum ama biraz daha sabredip test yaptırmak en iyisi. 🤗
sagoll canimmm..ama dollenme icin hamilelik icin erken degenlerde var,yumurtan catliyodur degenlerde var olabilirmi acaba uzuldum simdi :KK43:

Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için, bir arkadaşıma önermiştim ovulasyon testini kullan diye, adet düzensizliği vardı. Hiç kendim düşünmemişim adet düzenim var ve az çok tahmin ediyorum yumurtlama günümü diye sanırım. Ama iş ciddiye binince kafada tilkiler çeşit çeşit sorular dönüp duruyormuş. Öbür aya bi alıp deneyeceğim, en azından tahmin ettiğim dönemler doğru muymuş onu görmüş olurum. 😊
Ne demek canım biz birbirimize yardım destek için buradayız☺️ Aynen denemekte fayda var☺️ Hele de bu ay ben hamile kalırsam bilki ovulasyon testlerinin sayesinde ☺️

sagoll canimmm..ama dollenme icin hamilelik icin erken degenlerde var,yumurtan catliyodur degenlerde var olabilirmi acaba uzuldum simdi :KK43:
İlişkinin ilk günü bile yumurtlama olmuş ve döllenmiş olsa dahi üzerinden en az 10 gün geçmesi gerekiyor bebişin rahme yerleşmesi için. Yerleştikten sonra yavaş yavaş kan alışverişi ile hormonlar annede değişmeye başlar ve bunu hissetmemiz batı geçtikten sonra mümkün olmaya başlar. Bulantılar, baş dönmesi...vs Belirtiler inan bana psikolojik oluyor, geçen ay ben tüm belirtileri yaşadım, kesin hamileyim dedim ama hüsran oldu 😊 Umursama, zaman akıp gidiyor ve o rahatlıkla günün gelince baktın adet olmuyorsun test yaparsın, öğrenirsin inşallah gebeysen. 🙏

Canım olabilir de olmayabilir de bu belirtilerin yaşanması için biraz erken gibi geldi bana ama bunları hissedip hamile kaldığını gören de var☺️ Ama biz tabiki napcaz olumlu yanını düşünceeezz inşallah sana doğru yola çıkmış minik bir kalp vardır ama test için acele etme 2 ya da 3 gün kala bir gebelik testi yap bence

X