Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bence senın yumurta buyucek 13mm demıstı dr benım akıntı baslamıstı 27 32 gunde adet olurum ben 26.gunum ama yumurtlama gec oldugu ıcın 40 a gıdıcek gıbı benım adet buay bugun bnmde acayıp akıntım var ya sen ıncıre basladınmı dr bıdaha gel dedımı bıde mm ını ddmı
İnciri 7 gündür yiyorum yok doktor cagırmadı

Slm kızlar uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum ara ara da yazardım
Bende her ay lh testi deniyorum pik olan en koyu günü,öncesini ve sonraki 2 günü toplam 4 gün üst üste değerlendiriyorum bide ne olur ne olmaz diye daha sonra 2 günde bir birkaç defa daha deniyorum ama nasip olmayınca olmuyo:KK43: bu ayda maydanoz buharı yapmıştım adet günüm gelmedi henüz ama siz pik günlerinde kaç gün değerlendiriyorsunuz?

Slm kızlar uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum ara ara da yazardım
Bende her ay lh testi deniyorum pik olan en koyu günü,öncesini ve sonraki 2 günü toplam 4 gün üst üste değerlendiriyorum bide ne olur ne olmaz diye daha sonra 2 günde bir birkaç defa daha deniyorum ama nasip olmayınca olmuyo:KK43: bu ayda maydanoz buharı yapmıştım adet günüm gelmedi henüz ama siz pik günlerinde kaç gün değerlendiriyorsunuz?
A.selam ovulasyonu dogru zamanlamada ve dogru sekilde yaptiginizdan emin olun oncelikle nacizane tavsiyem. Degerlendirmeye gelince ovulasyon pik oldu deyip hemen plan yapmamaliyiz. Catlamayi gorene kadar teste devam etmeliyiz. Piki ve catlamayi gorunce degerlendirme pik günleri catlama günü ve 2 gun daha araliksiz degerlendirilmeli.

A.selam ovulasyonu dogru zamanlamada ve dogru sekilde yaptiginizdan emin olun oncelikle nacizane tavsiyem. Degerlendirmeye gelince ovulasyon pik oldu deyip hemen plan yapmamaliyiz. Catlamayi gorene kadar teste devam etmeliyiz. Piki ve catlamayi gorunce degerlendirme pik günleri catlama günü ve 2 gun daha araliksiz degerlendirilmeli.

Kurallara uyarak yapıyorum zaten canım
Pikten sonrada silikleşmeyi görüyorum
Dediğin şekilde sık deniyorum zaten hemen bırakmıyorum ama nasip işte ☹️
Allah bağışlasın bu arada bebeğini

Kurallara uyarak yapıyorum zaten canım
Pikten sonrada silikleşmeyi görüyorum
Dediğin şekilde sık deniyorum zaten hemen bırakmıyorum ama nasip işte ☹
Allah bağışlasın bu arada bebeğini
Tesekkur ederim darisi sizlere insallah.Canim bir sonraki ovulasyon takibini beraber yapalim mi?

20191217_204322.jpg

T cizgisi C cizgisininden daha koyu olması yumurtanin daha kaliteli olmasindan mi kaynaklaniyor🤔 Aselece Aselece bi de pik olmus dimi

Kızlar merhaba bisey sorucaktım bu ay adetime 5 gun kala ovulasyon testi yapıyım dedim 2 koyu cizgi cıktı bu gec yumurtlama mı oluyo bide 2 gun once beta hcg testi yaptırdım <2.00 cıktı doktorum dusukte olabilir daha yenide olabilir dedi test yaptım ondada hayalet cizgi var sanki bugun adet olmam lazımdı olmadı kafam cok karısık lutfen yardım edin 😅

Eklentiler

• FC6CFC2A-7DD6-495A-8C27-60518D29F2A2.jpeg
    FC6CFC2A-7DD6-495A-8C27-60518D29F2A2.jpeg
    16,4 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar merhaba bisey sorucaktım bu ay adetime 5 gun kala ovulasyon testi yapıyım dedim 2 koyu cizgi cıktı bu gec yumurtlama mı oluyo bide 2 gun once beta hcg testi yaptırdım <2.00 cıktı doktorum dusukte olabilir daha yenide olabilir dedi test yaptım ondada hayalet cizgi var sanki bugun adet olmam lazımdı olmadı kafam cok karısık lutfen yardım edin 😅
Hcg testini sabah ilk idrarla tekrarlamalisin

Aselece Aselece hersey ıcın cok tesekkur ederım bıkmadan usanmadan tum sorularımı yanıtladı,ozel mesaj bıle attı hep sakın olmamı soledı Allah razı olsun senden ..Allahım ısteyen herkese bu duyguyu yasatsın

X