Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bana da birgebeningünlüğü sayfasından al dediler ama ben cesaret edemedim daha önceden hiç instagramdan alışveriş yapmadım bir aksilik çıksa bu ay ovulasyonu kaçılabilirim diye riske atamadım 🙈

Bende hiç oralardan sipariş vermedim
Peki hangi siteden aldın sen? N11'den sipariş verdim ben bu sabah bakalım ne zaman gelecek

n11den aldım canım dün de konuştuk seninle 😂 muhtemelen yarın gelir belki erken verdiysen bu akşama bile yetişir sipariş İstanbuldayım demiştin çünkü

Evet konuşmuştuk ama unutmuşum bir an benim bu aralar kafa gidik kusura bakma canım😄 inşallah dediğin gibi olur heyecanla bekliyorum😍 senin adete kaç gün kaldı ovulasyonda çift çizgiyi kaçıncı gün gördün

Merhaba güzel hanımlar 😊 bende ovulasyon siparişi verdim ilk defa kullanıcam
Dün laboquick sipariş etmiştim ama innovita tavsiye ettiler diye öbürünü iptal ettirip bunu aldım henüz gelmedi çok merak ediyorum
2 buçuk ay önce 10+3'de kürtaj olmuştum ☹ Allah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize 🤲 bu arada Aselece Aselece Rabbim seni de sağlıcakla yavruna kavuştursun dualarını bekliyorum bende canım ovulasyon testini saat kaçta yapsam daha iyi olur ilk idrarla yapılmıyor 12-16:00 arası önerdiler mesela 12 'de yapsam
canım gecmiş olsun öncelikle :KK43: neden kürtaj oldun ve bi belirti hissttinmi bnde yakın zamanda annemi kaybettim oyuzden endişeliyim bebeim nasıl diye :KK43: bugun 9+5 de yim

Evet konuşmuştuk ama unutmuşum bir an benim bu aralar kafa gidik kusura bakma canım😄 inşallah dediğin gibi olur heyecanla bekliyorum😍 senin adete kaç gün kaldı ovulasyonda çift çizgiyi kaçıncı gün gördün
Canım benim 6 Ağustos’ta adet olmam lazım 15 dün var takribi. Ben geçen hafta çok hafif polikistik olduğumu öğrendim ama adetlerim düzenli olduğu için yumurtlama zamanımı az çok kestirebiliyordum 3 gün önce yapmaya başladım ilk gün silik gibiydi ikinci gün koyulaştı çizgi üçüncü gün tekrar silikleşti bu yumurtanın çatladığı anlamına geliyormuş ben birinci günü bir kere üçüncü günü iki kere değerlendirdim ikinci test yaptığım gün eşimle tartıştık diye küsüp uyuduk o yüzden olmadı maalesef 😂 Bugün yine yapacağım ovulasyon testi ama benim şansım az buçuk ne zaman yumurtlayacağım bilmemdi sürpriz bi yumurtlama olmazdı o yüzden 3 kere yaptım gördüm çok şükür. İnanır mısın sabahtan beri kasıklarımda bir sıcaklık yüzüstü yatınca göğüslerim rahatsız ediyor bilmiyorum bu kadar erken belirti olur mu ama umut işte 🥰 test fotolarını da ekliyorum bakarsın 4.yü de birazdan yapacağım 4 de silik olursa artık bırakabilirmişim testi öyle okumuştum

Eklentiler

• B61EE8A1-20FA-43F3-8FB5-ED6AA35A4566.jpeg
    B61EE8A1-20FA-43F3-8FB5-ED6AA35A4566.jpeg
    120,3 KB · Görüntüleme: 19
  • 6596FBBD-D71A-41C8-8796-0681253F090A.jpeg
    6596FBBD-D71A-41C8-8796-0681253F090A.jpeg
    46,3 KB · Görüntüleme: 16
  • BD8974E7-2DF2-477C-AB43-CFDFEECFC84D.jpeg
    BD8974E7-2DF2-477C-AB43-CFDFEECFC84D.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 18
Aselece Aselece canım ben Cumartesi günü pik oldum dün de çatladı yumurta silikleşti çizgiler. Bugün de tekrar yapıcam testi eğer yine silik çıkarsa artık bırakayım mı test yapmayı ne diyorsun

Canım benim 6 Ağustos’ta adet olmam lazım 15 dün var takribi. Ben geçen hafta çok hafif polikistik olduğumu öğrendim ama adetlerim düzenli olduğu için yumurtlama zamanımı az çok kestirebiliyordum 3 gün önce yapmaya başladım ilk gün silik gibiydi ikinci gün koyulaştı çizgi üçüncü gün tekrar silikleşti bu yumurtanın çatladığı anlamına geliyormuş ben birinci günü bir kere üçüncü günü iki kere değerlendirdim ikinci test yaptığım gün eşimle tartıştık diye küsüp uyuduk o yüzden olmadı maalesef 😂 Bugün yine yapacağım ovulasyon testi ama benim şansım az buçuk ne zaman yumurtlayacağım bilmemdi sürpriz bi yumurtlama olmazdı o yüzden 3 kere yaptım gördüm çok şükür. İnanır mısın sabahtan beri kasıklarımda bir sıcaklık yüzüstü yatınca göğüslerim rahatsız ediyor bilmiyorum bu kadar erken belirti olur mu ama umut işte 🥰 test fotolarını da ekliyorum bakarsın 4.yü de birazdan yapacağım 4 de silik olursa artık bırakabilirmişim testi öyle okumuştum

2.de tam koyulaşmış ne güzel😍 zaten o koyuluktan sonra hemen çatlama olmuyomuşki ertesi günü de değerlendirmişsin yeterli bence🤭
Nasipte varsa zaten tutmuştur... İnşallah beklediğin sonucu alırsın🤩

canım gecmiş olsun öncelikle :KK43: neden kürtaj oldun ve bi belirti hissttinmi bnde yakın zamanda annemi kaybettim oyuzden endişeliyim bebeim nasıl diye :KK43: bugun 9+5 de yim

Sağol canım ayy başın sağolsun ya Rabbim sabırlar yağdırsın üzerine😔 senin acın bambaşkadır Rabbim rahmet etsin metanetini arttırsın😢 inşaallah iyidir bebeğin aklına kötü şeyler getirme Allah onu koruyor elbet nasibi varsa zaten her türlü doğacak♥
Benim hamileliğimde başından beri belli değildi kalp atışını duyamamıştım kimi doktor yeni atmaya başlamış dedi kimisi bekleyelim dedi kesem boş görünüyordu ama embriyo oluşmuştu sonuçta yolk kesesi de vardı ama embriyo minnacık kalmış gelişememiş malesef 6 haftalıkken gelişimi durmuş bunu ben 9.haftadan sonra net öğrendim alttan ultrason ile kesinleşti kesem büyümeye devam ediyordu kürtaj olacaksın dediler 10+3'de oldum yinede hamdolsun çok şükür daha kötüsünü yaşamadım. Üzüldüm elbet o bekleme süreci o belirsizlik çok zor bi süreçti ama nasip böyleymiş . Şimdi tekrar başladım Rabbim korktuğumuza uğratmasın sağlıklı nasip etsin sanada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin😔

Son düzenleme:
Sağol canım ayy başın sağolsun ya Rabbim sabırlar yağdırsın üzerine😔 senin acın bambaşkadır Rabbim rahmet etsin metanetini arttırsın😢 inşaallah iyidir bebeğin aklına kötü şeyler getirme Allah onu koruyor elbet nasibi varsa zaten her türlü doğacak♥
Benim hamileliğimde başından beri belli değildi zaten kalp atışını duyamamıştım kimi doktor yeni atmaya başlamış dedi kimisi bekleyelim dedi kesem boş görünüyordu ama embriyo oluşmuştu sonuçta yolk kesesi de vardı ama embriyo minnacık kalmış gelişememiş malesef 6 haftalıkken gelişimi durmuş bunu ben 9.haftadan sonra net öğrendim alttan ultrason ile kesinleşti kesem büyümeye devam ediyordu kürtaj olacaksın dediler 10+3'de oldum yinede hamdolsun çok şükür daha kötüsünü yaşamadım. Üzüldüm elbet o bekleme süreci o belirsizlik çok zor bi süreçti ama nasip böyleymiş . Şimdi tekrar başladım Rabbim korktuğumuza uğratmasın sağlıklı nasip etsin sanada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin😔
Allah razı olsun cok zormus gercekten tarifi olmayan bi acı :KK43: Hakkını helal et nolur hatrlatmak istemedim ama benimde içimde hep bi korku :KK43: 6+5 de kalbi duyduk ertesi gun annemi kaybettim 3 temmuzda dr le konustuk gel bidaha bakalım bebege dedi 7+5 de 9 temmuzda bidaha gttik yine kalbi duyduk gelişimnde sorun yok dedi ama yinede tedirginim :KK43:

Allah razı olsun cok zormus gercekten tarifi olmayan bi acı :KK43: Hakkını helal et nolur hatrlatmak istemedim ama benimde içimde hep bi korku :KK43: 6+5 de kalbi duyduk ertesi gun annemi kaybettim 3 temmuzda dr le konustuk gel bidaha bakalım bebege dedi 7+5 de 9 temmuzda bidaha gttik yine kalbi duyduk gelişimnde sorun yok dedi ama yinede tedirginim :KK43:

Canım benim helal olsun ne demek ya senin acının yanında benimki ne ki😞 Allah sabırlar yağdırsın seninki en zoru😢 Rabbim seni anneciğinle cennette kavuştursun😢
Elhamdulillah bir tane oğlum var bende ona hamileyken 6+5'te kalp atışını duymuştum
Sen sakın tereddüt etme acın çok büyük elbette etkileneceğini düşünmen normal ama Yaradan korur onu...folik asitini ihmal etme beslenmene dikkat etmeye çalış
Acın var anlıyorum çok zor ama bebeğin için yemen lazım kuzum☹️

Canım benim helal olsun ne demek ya senin acının yanında benimki ne ki😞 Allah sabırlar yağdırsın seninki en zoru😢 Rabbim seni anneciğinle cennette kavuştursun😢
Elhamdulillah bir tane oğlum var bende ona hamileyken 6+5'te kalp atışını duymuştum
Sen sakın tereddüt etme acın çok büyük elbette etkileneceğini düşünmen normal ama Yaradan korur onu...folik asitini ihmal etme beslenmene dikkat etmeye çalış
Acın var anlıyorum çok zor ama bebeğin için yemen lazım kuzum☹
valla dikkat etmeye calısıuyorum ona zorlada olsa folık asıte devam unutmuyorum onu cok sukur kalbi durmus olsa bi belirti hssdermıyım acaba varmı bilgin..canım ya ne guzel dualar etmıssın Allah razı olsun

valla dikkat etmeye calısıuyorum ona zorlada olsa folık asıte devam unutmuyorum onu cok sukur kalbi durmus olsa bi belirti hssdermıyım acaba varmı bilgin..canım ya ne guzel dualar etmıssın Allah razı olsun

Sendende razı olsun♥️ duyduğum kadarıyla kalbi durunca belirti olmuyormuş ama sen gönlünü ferah tut 2 haftada bir kontrole git bişey olmaz Allah'ın izniyle... 3 aydan sonra ayda bir gidersin artık

Sendende razı olsun♥ duyduğum kadarıyla kalbi durunca belirti olmuyormuş ama sen gönlünü ferah tut 2 haftada bir kontrole git bişey olmaz Allah'ın izniyle... 3 aydan sonra ayda bir gidersin artık
13 gün önce gttik sorun yoktu ama yerimde duramıyorum ya :KK43:o_O1 agustos ta gdicem yine tabi ozmana kadar dayanabilirsem :)

Canım bide şeyi soracaktım senin adet döngün kaç peki atıyorum 32 günde oluyorsan o zaman 18.günde piki görmen lazımya kaçıncı günde gördün piki?
32 gün döngüm 15.gün koyulaştı 16. Gün silikleşti canım aşağı yukarı o tarihlerde olacağını anlamıştım ben zaten 🙈

Sanırım ben drun dedıgı gıbı yumurtlamıım yoksa 16.gun bugun koyu olurdu heralde kızlar teste devam edeyımmı ılıskı nasıl ıkı gunde bır e mı doneyım ne olur ne olmaz bır ıhtımal ıkıncı yumurtlama olur dıye

Eklentiler

• A67D186F-3643-4F97-8263-C05C4315CF23.jpeg
    A67D186F-3643-4F97-8263-C05C4315CF23.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 23
32 gün döngüm 15.gün koyulaştı 16. Gün silikleşti canım aşağı yukarı o tarihlerde olacağını anlamıştım ben zaten 🙈

Aaa 32 -14= 18.günde yumurtlaman gerekmiyormuydu? 😲 Benimki kaçıncı gün koyulaşacak acaba ama benim adetlerim çok düzenli değil bazen 32, bazen 34 mesela bu ay 35'de oldum

Canım 14 gün çıkmayacaksın döngünün tam ortasında yumurtluyorsun 28 günde bir adet oluyorsan 14. Gün 30 günde bir adet oluyorsan 15. Gün gibi 🤗 benim 4. Gün testimi de yaptım silik çıkıyor hala sanırım doğru yoldayım 🥰

Eklentiler

• F464FBEF-FDB0-4800-ACBA-6C90116249B9.jpeg
    F464FBEF-FDB0-4800-ACBA-6C90116249B9.jpeg
    68 KB · Görüntüleme: 18
X