Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
3 çocukla gerçekten çok zor sizi anlıyorum Allah sabır ve kolaylık versin. Böyle durumlarda baba desteği çok önemli. Ve imkanları olan için yardımcı kadın desteği.. Böyle hikayeler o kadar çok gördüm ve okudum ki o yüzden ikinci çocuğu düşünmüyorum. Kendinizi asla suçlamayın ama şayet sizin kaldıracağınızdan büyük bir stres altında iseniz mutlaka bir psikiyatr ile görüşün ve gerekirse ilaç kullanın. Yoksa tükenmişlik sendromu kaçınılmaz olur..
neyse ki sendrom kapıyı çalıyor ama içeri almadım henüz.babadan destek maalesef o yüzden yorgunum.

Merhaba anneler öncelikle şu mübarek günler hatrina tüm özel çocuklara sağlık sıhhat ailelere sabir ve metanet diliyorum ..
Ne yazıkki kafayı bozmuş durumdayım bir iyiyim bir kötü stresimi eşime de yansitiyorum çok sabırsızim tahammülüm yok hicbirseye bunları çok üzülerek söylüyorum hiç bukadar güçsüz hissetmemistim kendimi .. Evladinda hem kabızlık hem de dermatit yada alerjik sorunlar olan var mi oğlum aşırı terliyor vücudu dokuyor kabızlık mevcut davranış bozukluklarını saymıyorum.. Çok üzülüyorum araştırmalarım sonucu hep ağır metal zehirlenmesiyle karşılaşıyorum ağır metal detoksu uygulayan anne var mi merak ediyorum oğlum gözlerimin önünde eriyor sanki hiç kilo almıyor meobolizmaya ve psikiatriye randevu ayarlayayim dedim psikiatri oldu ama metobolizma için çocuk doktoru sevki gerekliymis yarın sevk için gidicem öncesinde sizlerden bilgi almak istedim birsürü şey okudum kafam allak bullak oldu selasyon falan ağır metalleri atarken daha kötüykötüyede gidebiliriz falan bu konularda bilginiz var mi lütfen paylasimlariniza çok ihtiyacım var..sevgiler

Önce psikiyatriye bi git. Metobolizma randevusu biraz zor aliniyor. Alabilirsen test gerekiyorsa yaparlar. Her agir metal tedavisine selasyon yapilmiyor zaten. Diyetleri var ilaclari var. Zaten devlet hastanelerinde hic duymadim. ozel muayenehanelerde yapiliyo diye biliyorum.sabretmek zorundasin kendi kendine teshis koyup cozum arayamazsin. Kucuk cocuklarda asiri terleme olabilen bisey. Herseyi ona baglama. Bir yemege alerjisi vardir. Ornegin oglumun yumurta alerjisi cikti cildinde kuruluklar oluyodu. Kafasi cok terliyordu yastigi her sabah su gibi oluyorsu ama agir metal cikmadi. Her otizmli cocukta agir metal de cikacak diye bisey de yok. Teri de buyudukce gecti. Allah sabir versin evhamli olmakda zor bir sey. Sabredip sonuca ulasman evham yapip yanlis seyler yapmaktan daha iyi olacaktir. Yoksa bu halinizle sizi sömürecek insanlara daha cabuk yakalanirsiniz kanarsiniz.

Merhaba anneler öncelikle şu mübarek günler hatrina tüm özel çocuklara sağlık sıhhat ailelere sabir ve metanet diliyorum ..
Ne yazıkki kafayı bozmuş durumdayım bir iyiyim bir kötü stresimi eşime de yansitiyorum çok sabırsızim tahammülüm yok hicbirseye bunları çok üzülerek söylüyorum hiç bukadar güçsüz hissetmemistim kendimi .. Evladinda hem kabızlık hem de dermatit yada alerjik sorunlar olan var mi oğlum aşırı terliyor vücudu dokuyor kabızlık mevcut davranış bozukluklarını saymıyorum.. Çok üzülüyorum araştırmalarım sonucu hep ağır metal zehirlenmesiyle karşılaşıyorum ağır metal detoksu uygulayan anne var mi merak ediyorum oğlum gözlerimin önünde eriyor sanki hiç kilo almıyor meobolizmaya ve psikiatriye randevu ayarlayayim dedim psikiatri oldu ama metobolizma için çocuk doktoru sevki gerekliymis yarın sevk için gidicem öncesinde sizlerden bilgi almak istedim birsürü şey okudum kafam allak bullak oldu selasyon falan ağır metalleri atarken daha kötüykötüyede gidebiliriz falan bu konularda bilginiz var mi lütfen paylasimlariniza çok ihtiyacım var..sevgiler
Istanbuldaysaniz cerrahpasa cocuk doktoruna goturun agir metal testi isteyin. Butun diger testleri de yaziyor doktor. Kan gaitada mantar idrar fln.

Önce psikiyatriye bi git. Metobolizma randevusu biraz zor aliniyor. Alabilirsen test gerekiyorsa yaparlar. Her agir metal tedavisine selasyon yapilmiyor zaten. Diyetleri var ilaclari var. Zaten devlet hastanelerinde hic duymadim. ozel muayenehanelerde yapiliyo diye biliyorum.sabretmek zorundasin kendi kendine teshis koyup cozum arayamazsin. Kucuk cocuklarda asiri terleme olabilen bisey. Herseyi ona baglama. Bir yemege alerjisi vardir. Ornegin oglumun yumurta alerjisi cikti cildinde kuruluklar oluyodu. Kafasi cok terliyordu yastigi her sabah su gibi oluyorsu ama agir metal cikmadi. Her otizmli cocukta agir metal de cikacak diye bisey de yok. Teri de buyudukce gecti. Allah sabir versin evhamli olmakda zor bir sey. Sabredip sonuca ulasman evham yapip yanlis seyler yapmaktan daha iyi olacaktir. Yoksa bu halinizle sizi sömürecek insanlara daha cabuk yakalanirsiniz kanarsiniz.
Haklısınız elimde değil

Istanbuldaysaniz cerrahpasa cocuk doktoruna goturun agir metal testi isteyin. Butun diger testleri de yaziyor doktor. Kan gaitada mantar idrar fln.
Bursadayiz umarım gideriz birsey merak ediyorum bentonit kil kullanan anne var mi deneyen oldu mu ? Araştırdım olumlu sonuç alanlar varmış deneyen var mi

Benim durumumda olan yokmu tek benimki mi böylemi yapiyor kimse yokmu
Bizde ve etrafimda bu sekilde taklit yapan otizmli biri gormedim. Sizin durumuz farkli birsey olmali. Belki de bir cem yilmaz yetistiriyosunuz. Taklit becerisi yuksek elinde degildir belki.
Kucukken otizm durumu yasayanlarda ileride psikolojik bazi rahatsizliklar gorulme oluyor ama su anda cocuklarimiz kucuk oldugundan bir sey anlayamiyoruz. Ama bir arkadasimin kizi atipik otizm tanisi almisti 1.5 yasinda sonra duzeldi. Su an ilkokul 3 te okb hastasi. Ama taklit etmenin psikolojik bir rahatsizlik olup olmadigi hakkinda hic bir fikrim yok.

umudumvar17 umarım herşey gönlünüzce olur öncelikle öyle diim! Fakat şöyle acıklayayım bu tarz çocuklar hafif otizm yani otizimin kıyısında ! Büyüyünce aspergere dönüyor fakat inşallah yanılıyoruz Evet bu çocuklar görsel -uzamsal olarak ilerde fakat dil olarak geride ! 4 yaşından sonra her anlamı ile yakalayacak arkadaşlarını konuşma olarak fakat okulu reddeden kendi hobileri olan sürekli ilgi isteyen çocuklarımız olacak büyük ihtimalle ! İlgi alanlarını çözmeye çalışmak ve bunu kullanarak sosyalleşmesini sağlamak bize düşen ! Bu arada küçük kas gelişimi için hamur mıncıklatın ay kumu yapın beraber yoğurun, fasulye kırdırın, buzdolabı poşetine deniz hayvanları koyun donsun plastik çekiçle koron bayılıyorlar, boya verin pimapen kapı boyasın çok seviyorlar bi de balon içine su doldurun onu sıkmayı da seviyor çocuklar ! Küçük oğlunuz için birkaç tavsiye olsun Sağlıkla kalın
Küçük oğlum her kelimeyi tekrar ediyor dil gelişimi maşalllah ya gerçekten büyük oğlum böylr değildi arada farka bakınca büyük oğlum 17 aylıkken ay grubunda olan çocuklar aynı küçük oğlum gibiydi

Tavsiyeleriniz için çok çok teşekkürler

Şu bir haftada büyük oğlum baya gelişti konuşma konusunda

Kreşle vedalaştık öğretmeni dedi ki babalar günü şiirini dört yaş grubu bile bebek gibi okurken sizin oğlunuz Türkçeyi çok güzel kullandı dedi

İngilice öğretmeni onu çok özleyecek dedi maskot gibi herşey hemen öğreniyor öğretmeni hayran ona dedi çok sevindim

Büyük sınıflar da oğluma hayranmış Yol boyu herkes koştu geldi gidiyor mu diye üzüldü

Arada küçük oğlunla geziyorum herkes büyük oğlum sanıyor anlıyorum ki kreşten arkadaşlar

Karne günü fotoğrafları var oğluma bjnlar kim dedim büyük çocukları bile isimleri ile saydı

23 Nisa’n balonu vardı daha demin Burda 23 Nisa’n yazıyor annecim dedi getirdi biz söylemedik ama daha önce bir yerde 23 Nisa’nı görünce sonuçta

Öğretmenleri bir söylediğimiz birşeyi anında öğreniyor dedi geçen gün gitti bir velinin poşetine bakın burda madam coco yazıyor dedi sesi

Görseli çok iyi evet dikkati dağınık ama öğrenmeye engel olmuyot çok hızlı öğreniyor dedi öğretmeni

Yaş grubuna göre zekası çok ilerde dedi öğretmen

Birkaç arkadaşına sarıldı gittik kreşten yazlıkta olacaz bol bol toprak ile oynarız Artık

Canim tesekkur ederim yorumun icin baska otizimli cocuklarda bende gormedim bu durum.beni cok korkutuyor ne olur anneler hicmi benim.gibi olan yok mu bu ne dir baska bir hastalikmi yoksa

Canim tesekkur ederim yorumun icin baska otizimli cocuklarda bende gormedim bu durum.beni cok korkutuyor ne olur anneler hicmi benim.gibi olan yok mu bu ne dir baska bir hastalikmi yoksa
Merhaba
Sizlere danısmak istedigim bir konu var cok kararsiz kaldik aranizda cocugu tam gün rehabilitasyon merkezine giden var mi?
Görüstugumuz bir rehabilitasyon merkezi paket program uyguluyormuş sabah 9 aksam 5 olarak.şimdi benim merak ettigim bu cocuk sabahtan aksama kadar yorulmaz mi nasil dayanir oralarda.krese gidiyordu ama orada oglen uyuyordu.bu gibi yerlerde nasil yapiyorlar bilen var mi?
dil terapisi duyu butunleme ozel egitim ve spor varmis bilenler fikir verebilir mi siz olsaniz cocugunuzu 3 tam gün gonderirmisiniz

Merhaba
Sizlere danısmak istedigim bir konu var cok kararsiz kaldik aranizda cocugu tam gün rehabilitasyon merkezine giden var mi?
Görüstugumuz bir rehabilitasyon merkezi paket program uyguluyormuş sabah 9 aksam 5 olarak.şimdi benim merak ettigim bu cocuk sabahtan aksama kadar yorulmaz mi nasil dayanir oralarda.krese gidiyordu ama orada oglen uyuyordu.bu gibi yerlerde nasil yapiyorlar bilen var mi?
dil terapisi duyu butunleme ozel egitim ve spor varmis bilenler fikir verebilir mi siz olsaniz cocugunuzu 3 tam güngonderirmisiniz
Ayrica flortime da programda var.

Merhaba
dil terapisi duyu butunleme ozel egitim ve spor varmis bilenler fikir verebilir mi siz olsaniz cocugunuzu 3 tam gün gonderirmisiniz

Bizim gittigimiz 45 dk lik egitimle bir tutmayin bence hem kres hem ozel egitim gibi cocuklari yormayacak ama bosta kalmayacak sekilde yapilmis olmali burasi. Keske devlet imkan tanisada cocuklarimizi boyle yerlere gonderebilsek. Haftada 3 gun ben olsam gönderirdim.

çok yorgunum. çok üzgünüm.13 yaşında ergen kızım var.basinda top patlatsan haberi yok kulağında kulaklık efe zaten ağlama krizlerinde eylül de 6ya girecek .oyuncak olmayan ne varsa oynuyor aşırı inatçı. karakteristik özellikleri biliyorsunuz zaten .birde 8aylik oğlum daha var. ev hanımıyım ama çalışsam bu kadar yorulmadım.mesaim biterdi.....Bugün artık pilim bitmiş küçüğe maması yedirip uyuyucam 1saat önce . efe gel gardrobun 4surgu kapağını boz. zaten son haddindeydim. bunu yazmaktan utanıyorum ama onu dövdüm.1sepet oyuncağı tepesinden devirdim. al bunları oyna diye.simdi yanımda uyuyor.cok mutsuzum. yenildim.kendimi pislik gibi hissediyorum
Yapma kendine haksizlik sen degerli bir annesin ki pisman olmussun

Bizim gittigimiz 45 dk lik egitimle bir tutmayin bence hem kres hem ozel egitim gibi cocuklari yormayacak ama bosta kalmayacak sekilde yapilmis olmali burasi. Keske devlet imkan tanisada cocuklarimizi boyle yerlere gonderebilsek. Haftada 3 gun ben olsam gönderirdim.
aynen keşke yaşadığım.sehirde olsa bende göndermek isterdim.

merhabalar 19 aylık oğluma uyaran eksikliği üzerinde durulmuştu. bugün başka bir doktor eğitim aldırabilirsiniz dedi. 19 aylık eğitim için tavsiyeleriniz var mı?

Çocuğun alacağı eğitimin miktarını çocuğun yaşı ve geriliğinin seviyesi belirler Mesela ben asla tam gün göndermem çünkü o seviyede yoğun bir eğitime ihtiyacımız yok. Ayrıca lütfen çok iyi araştırın. Örnek ders isteyin. Ortalık bu işi bilmeden yapan yerler ile dolu. X programı uyguluyoruz yalanlarına inanmayın.. Birçok programın bilimsel dayanağı yoktur. Oraya daha önce gitmiş aileler ile görüşün.. Tüm bunlardan olumlu yanıt alırsanız ve çocuğunuzun gerçekten bu yoğunlukta eğitime ihtiyacı olacak düzeyde ygb si varsa o zaman tavsiye ederim. Fiyat bence çok uygun.. Biz ilk eğitime başladığımızda ayda 8000 tl veriyorduk

X