Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
İstanbul'da mi yaşiyorsunuz? Gönderdiginiz kreşten memnunsaniz ismini öğrenebilirmiyim?
Evet istanbul kucukcekmece deyim . Kresten memnunum çevremde 4 tane oğlumu alacak kres vardı kimi konuşmadığı için ya rapor getir otizmli diye yada hiç Bir sorunu yok diye hastaneden yazi getir dedi. kimi koşullarını beğenmedim ilgisiz geldiler yaRim gün oğlumla durduk arkama bakmadan çıktım otizmli bir çocuğa yokmuş gibi davrandılar. diğerinde çok pahalıydı . isim vermem doğru mu bilmiyorum yakın iseniz k çekmece ye msj atabilirim

Bizim bu
rası küçük bir ilçe zor ikna ettin bezli olmasına zaten bakalım yarım gün deneyecekler olmazsa almak zorunda kalacam bakışın aniden bıraktı çok sinirlerim bozuldu kaldım yalvar yakar kabıçul ettirdim söylersen almazlar kesin ne yapacam şaşırdım kaldım
imkanlar evet çok önemli . söylenmesede anlaşılıyor . yani öğretmeni kesin anlar ben başta herşeyi net anlatmayı uygun buldum ozamn tanı da konmamisti ama yinede bu yolda olduğumuzu bildirdim .zaten kreste Dr kontrol öncesi gözlemlerini hep mektuba yazıp Dr a gönderdiler . bir tanıdığım da kreste yarım gün bezli istememişler evi yakın altını kirletince çağırıp altını anneye degistirtiyorlarmis ne kadar sağlıklı bilemem ben çocuğumun yanına gitsem tekrar beni şalmaz sanırım ikinci ayrılık daha zor olur . Allah herkesin yardımcısı olsun .

Durumuzu bahsedeyim sizlere
22 aylik oglum ve 2 aylık bebeğim var kardeşi doğdu doğalı ilgili bir abi ama farklı davranmayı başladı cok TV izlettim galiba ben çalışırken annranne dede baktı pek ilgi olmadı hali ile
Oğlum parmak ucunda koşuyor dönüyor gibi hareketleri vardı ve ismine tepki vermediğini anladığım an doktora götürmek istedim ailem karşı çıktı çok dışa dönük parkta bile millet krese mi verdiniz cok Candan bir çocuk diyormuş TV kapadım biraz düzeldi
Evet dışa dönük sevdiren bir bebek kendini anne baba mama annenane felsn hep konusur mama su bunları diyor puzzle yapıyor bazen puzzle parçalarını yan yana dizip sonra puzzle yapıyor bu yan yana dizme geçen hafta başladı izin vermiyorum
Biz bir hastahanede çocuk gelişim uzmanına götürdük oraya gider gitmez isim söylüyor doktor oğlum bakmıyor al ver yojk otur yok dinlemiyor hic bir şekilde tepki yok doktor siz tv mi izlettiniz benle iletişim kurmuyo dediğim an öyle kötü oldum ki ben ver dedim verdi otur dedim oturdu neysr ama doktora yapmadı doktor sorular sordu küpü veriyor buraya koy diye oğlum duymazdan gelip küpü ağzına aldı felsn 20 dakika doktorda geçirdik
Bu çocuğun kardeşi olmuş iç dünyası nasıl halde bilemeyiz lohusalık sizde yeni bitmiş belki o ara ilgisiz kaldı dedi ben kardeşini Deli gibi emzirirken oğlumu ihmal etmişim
Doktor otizim diyemem ama gelişim geriliği var 15 aylık dedi 7 ay geri ve açığı kapatmak lazım dedi bize liste verdi 1 ay sürekli çalışacak bu arada jimnastik kulübü önerdi kreş önermedi.gruba.uymaz dedi
Jimnastik klubune dün gitti ve komut uymada sorun var asi ve ağlıyor kendini kasıyor ayak kasları öyle gelişmemiş demişler guruba değil ama 1 ay haftasonu 1 saat çalısma yapalım demişler çünkü biz hic komut vermedik su istedi su verdik herşeyi o istedi yaptık hic ağlamadi zora gelmedi
Kafam öyle karışık ki daha dün topa vuran burnunu gösteren bebek bugün soruyorum göstermiyor dışarda at gördü essek dedi benziyordu minik attı o an sevindim al ver diyorum sürekli ceviz adam diye şarkı var ona eşlik ediyor ama baba nerede anne nerede desem bakıyor gösterme yok
Baba nerede anne nerede nasıl göstermek lazım
İşaret etne yoktu ben 1.5 ay önce tv kapadım sürekli kitapta soru sordum şu an ne görse ha bu diyor soruyor yemeği bitince bitti diyor herşeyin farkında aslında
Belki nöroloji ye gitmekte.lazim bilmiyorum bazen göz damlaları oluyor ne yapacağım şaşkınım herşey üst üste geliyor gibi kafam karışık
Çok korkuyorum.ne yapmam gerekiyor kafam karışık doktor sizin dediginiz gibi mükemmel göz teması yok dedi şok olduk

Merhaba
Öncelikle sizden ricam sakin olup ..oğlunuzun keyfini çıkarmanız...oğlunuzun otizmli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum..3 ay kadar kendine ve oğluna zaman tanı..

Yapman gereken şey çok basit..bol bol oyun..komutsuz oyun..ilgi..taklit et onu..aranızdaki iletişimi tekrar sağla..zıplarsa zıpla..dönerse dön..ona alternatifler sun..ama diretme..hareketli heyecanlı..onun ilgisini çekecek oyunlar..
Arabalarınızı yarıştırın abartın bol bol..sarılın sıkıca..
O ayaktayken iş yapmayın..yada yaptığınız herşeye onu dahil edin..

Durumunuz iyi ise raporla uğraşmayın..floortime,floorplay oyun terapisti (oyun oynamayı size ve ona öğretecek yoksa diğer türlerinden bahsetmiyorum..oyun oynatarak çocuğun psikolojisini anlayanlardan...)

Paketin içine giren hiçbirşeyi yedirmeyin..süt içirmeyin..bol et kemik suyuna çorbalar organik sebze yemekleri..hamurişi kek gibi şeyleri çok nadir verin ..şimdilik..

Durumu anlayıp ondan sonra diyet meselesine girmenizi daha doğru buluyorum..kuzuyu gereksiz yormayalım..(Cem kınacı dan bahsettiğiniz için yazdım bu notu).Biz bir seneyi aşkın yapıyoruz..çok yıprandık..

Oğlunuzla Eğlenmeye odaklanın lütfen..geçmişi silin kafanızdan..bol bol uyaran verin..resimli kitaplara bakın anlatın...mimik yapın abartın..sarılın sıkıca..

Herşey güzel olacak merak etmeyin..kolaylıklar diliyorum..yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum..
Biz her zaman burdayız..

6 yaş oğlum

Merhaba
Öncelikle sizden ricam sakin olup ..oğlunuzun keyfini çıkarmanız...oğlunuzun otizmli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum..3 ay kadar kendine ve oğluna zaman tanı..

Yapman gereken şey çok basit..bol bol oyun..komutsuz oyun..ilgi..taklit et onu..aranızdaki iletişimi tekrar sağla..zıplarsa zıpla..dönerse dön..ona alternatifler sun..ama diretme..hareketli heyecanlı..onun ilgisini çekecek oyunlar..

Durumunuz iyi ise raporla uğraşmayın..floortime,floorplay oyun terapisti (oyun oynamayı size ve ona öğretecek yoksa diğer türlerinden bahsetmiyorum..oyun oynatarak çocuğun psikolojisini anlayanlardan...)

Paketin içine giren hiçbirşeyi yedirmeyin..süt içirmeyin..bol et kemik suyuna çorbalar organik sebze yemekleri..hamurişi kek gibi şeyleri çok nadir verin ..şimdilik..

Durumu anlayıp ondan sonra diyet meselesine girmenizi daha doğru buluyorum..kuzuyu gereksiz yormayalım..(Cem kınacı dan bahsettiğiniz için yazdım bu notu).Biz bir seneyi aşkın yapıyoruz..çok yıprandık..

Oğlunuzla Eğlenmeye odaklanın lütfen..geçmişi silin kafanızdan..bol bol uyaran verin..resimli kitaplara bakın anlatın...mimik yapın abartın..sarılın sıkıca..

Herşey güzel olacak merak etmeyin..kolaylıklar diliyorum..yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum..
Biz her zaman burdayız..

6 yaş oğlum

Vakit bulup uzunca yazdığınız için çok teşekkürler

Galiba biz oyun konusunda çok ama çok geri kaldık o birşeyler için bize gelirken eşimle bende akşamları telefona tv ye baktık aman yemek yiyelim diye ona TV açtık geçmiş ama işte tokat gibi geliyor bazen

Şimdi onu daha çok hayata dahil ediyorum bulaşık makinesi dizerken bardak verdim koy annecim dedim koymaya çalıştı

Ya biz konut veriyoruz her dakika yani dün eşin halkalı oyuncak aldı hani 6 aylık bebekler yapar ya o en küçüğünü içine koydu ilk eşim hayır hayır bunu alacaksın diye diretti bende dur kendi farketsin yanlış yaptı desem de eşim yeşili alacak işaret ediyorum onu görmüyor yanlış yaptığını nasıl anlayacak ki dedi bir an boş bıraktım halkaları yan yana dizip sonra oraya koymaya çalışıyor bazen gülesim geliyor

Sürekli elinde olan birşey için al ver yapıyorum ismini söylüyorum hı diyor geliyor ama dün kızdı of ya dedi çocuk haklı galiba başka doktora mı gitsem bilmiyorum hani hep gülerek güzel güzel ismini desem De bıktı çocuk doktor da biraz iyi yaklasmadı oğluma bunu farkettim

Aslında bütün gün sarılmak ister hattaha geçen gün elimi yanağına koyup sevme hareketi yaptı o an ağladım çok duygulandım ben ihmal ettim seni dedim kendimi suçladım agladigim an öyle üzülüyor ki eğer yanımızda biri varsa ona o gidip vuruyor o bacağına o o ağlattı sanıyor bazen öyle bir an oluyor bana sarılıyo kardeşi ağladigi an daha sıkı sarıldı biliyor kardeşine bakacam annemle.babamkn evine geldim.minik oğluma.gogsumden süt akarken mama veriyorum çok acı belli ama yapacağım.birsry yok oğlum benim kardeşini seçmene alışık ama başka kişiler sevince üzülüyor beni onla paylaşmış ama babası annnenane dedesi için üzülüyor duygusal izliyor direk onları o dönmeler o an başlıyor işte hayır diyoruz hemen düzeliyor

Aslında oğlum çikolata bile yemedi ben çok ama.cok katı davrandım bilmez yani meraklı değil öyle şeylere
Çok süt içer gece uyurken ve eğer uykudan kalkarsa ben dün bimden kefir aldırdım icirdim uyumadan önce birşey soracam kutu süt yerine keçi sütü versem.mi

Benim.oglum yapılı 4 yaş bebeği gibi diyeyim.size belki gitsem kendi sağlığı için diyet bile verirler
Burada bir arkadaş yazmış krep veriyorum.kara buğday unu ile.demis herhalde o un iyidir oğlum pankek ve krep çok sever
Hergun Antep fıstığı ceviz yer elma havuç suyu içer

Bu arada doktor büyüme hormonu açısından 9 da yatakta olsun demişti ben uyumaya yakın möllers omega veriyorum çünkü bir yazı okudum uyumadan önce almak büyüme hormonu açısından iyimis

Cem kinaciys gitmek istiyorum benim oğlumda d vitamini çok.az feritin 7 çıktı aylardır yerden ne bulsa yiyen oğlum.kan ilacı verdim vereli durdu 3 haftadır kullanıyoruz oğlum hergun muz yerdi ayrıca ben hergun kebap bile yapardım ona çok et yedirdilm.bıkti yemiyor bende et bulyon yapıyorum oğlum için

Oyun terapistleri nerede var oğlumu nerelere görürsem bilemiyorum burada birkaç arkadaştsn yer tavsiyesi aldım özel eğitim için bide bebeğim var hani özel eğitim merkezleri servis varmıdır
İstanbul'da iseniz ne yapmak lazım.acaba ailem.dyor herşeyi bıraktık oyun yapıyoruz ama bizle olmaz diyorlar haklilar
Aglamakla da olmaz beni ağlarken görüyor eşim anne nerede diyince gözlerini kapıyor parmaklarınj yüzüne getirip saklanıyor 2 gün böyle yaptı bana çünkü çok ağladım kendimi yedim

Eşim De bende çalışıyoruz ben ücretsiz izin alacam ve ise dönünce yarım gün çalışmayı düşünüyorum ev kredmix var ama gerekirse evimi satarım kirada oturuyorum ailem evimin orada ev aldı. borca girdi ama annem.gerekirse evi satarsn kızım oturduğun evi ben sana verdim senin evin var zaten dedi Allah razı olsun dedim ne diyeyim korkuyorum ne olursa olsun evlat o herşeyi yaparım canımı veririm onun için bende iyi değilim herşey üstüme geliyor yetememezlik duygusu yitiriyor peş peşe doğurup herşeye yetişen anneleri tebrik ediyorum

Biraz uzun oldu ama gece gece iyi yazdım

Merhaba

Biz her zaman burdayız..

6 yaş oğlum
.

Merhaba çok güzel şeyler yazmışsınız. Okuduklarımdan anladığım diyette yapıyorsunuz. Benim kuzumda 25 aylık atipik otizm tanısı kondu. Diyete neye göre başladınız? Mesela çocuğunuzun alerjisi varmı yada bagırsak bozukluğu vs. Diyet yapmadan önce test yapılıyormu? Vitamin değerlerine falan bakılıyormu? Bu işin biyolojik boyutu ne? Dr bize ne tahlil yaptı ne bişey. Tek çare eğitim dedi. Aklım çok karışık biraz yardımcı olurmusumuz? Uyanık olduğu süre boyunca ilgilenin yazmışsınız. Benim 3 çocuğum var biri 8 yas biri 25 aylık biride 6 aylık çok ama çok zorlanıyorum. Kendimi çıkmazda hissediyorum...

.

Merhaba çok güzel şeyler yazmışsınız. Okuduklarımdan anladığım diyette yapıyorsunuz. Benim kuzumda 25 aylık atipik otizm tanısı kondu. Diyete neye göre başladınız? Mesela çocuğunuzun alerjisi varmı yada bagırsak bozukluğu vs. Diyet yapmadan önce test yapılıyormu? Vitamin değerlerine falan bakılıyormu? Bu işin biyolojik boyutu ne? Dr bize ne tahlil yaptı ne bişey. Tek çare eğitim dedi. Aklım çok karışık biraz yardımcı olurmusumuz? Uyanık olduğu süre boyunca ilgilenin yazmışsınız. Benim 3 çocuğum var biri 8 yas biri 25 aylık biride 6 aylık çok ama çok zorlanıyorum. Kendimi çıkmazda hissediyorum...
Bende bu soruları merak ediyorum ve ayrıca benimde bir bebeğim daha var 3 aylık olacak çok ama çok zor işimiz

imkanlar evet çok önemli . söylenmesede anlaşılıyor . yani öğretmeni kesin anlar ben başta herşeyi net anlatmayı uygun buldum ozamn tanı da konmamisti ama yinede bu yolda olduğumuzu bildirdim .zaten kreste Dr kontrol öncesi gözlemlerini hep mektuba yazıp Dr a gönderdiler . bir tanıdığım da kreste yarım gün bezli istememişler evi yakın altını kirletince çağırıp altını anneye degistirtiyorlarmis ne kadar sağlıklı bilemem ben çocuğumun yanına gitsem tekrar beni şalmaz sanırım ikinci ayrılık daha zor olur . Allah herkesin yardımcısı olsun .
Yalnız sizin bulduğunuz kreş ne kadar güzel.size video felan göndermeleri çok hoş bende o tarz bir yer bulup anneli oyun grubu istiyorum

Yalnız sizin bulduğunuz kreş ne kadar güzel.size video felan göndermeleri çok hoş bende o tarz bir yer bulup anneli oyun grubu istiyorum
Video göndermedim vakit buldukça ben gidip aşağıdan oğlumun odasını kameradan izliyorum .günlük gelişmeleri filan da normal defterine öğretmeni ile hergün yazıyoruz o gün ne yaptı vs gibi . hafta sonlarında da fotoğraf yükleniyor . Bu şekilde görüşüyoruz zaten hemen hergün almaya gittiğimde konuşuyoruz ekstra bir durum olduğunda tlf ediyorlar bu şekilde ilgilerinden memnunum açıkçası inşallah hep böyle iyi insanlarla karşılaşırız .

Benim 10aylık kızım var 8aylıkken 4aydır görmediği teyzesi tatil için bize geldi kızımı Can'ımı kucağına aldı hiç göz teması kurmuyor dedi o günden beri kavrulup yanıyorum ilk önce çocuk nöroloji uzmanına götürdük daha sonra çocuk psikiyatrisine.çocuk nöroloji uzmanı uyaran eksikliği var bol bol ilgilenin masal okuyun oyun oynayın tv yi hemen kapayın dedi ve 3hafta sonra tekrar gelin 3hafta geçti ve gittik doktor çok daha ii dedi seslendi dönüp baktı güzel kızım sonra yine bnm içim rahat etmedi bir çocuk psikiyatristine götürdük o da bir sey görmüyorum sağlıklı bi Bebek dedi ama bnm kızım gözlerini ben'den kaçırıo her adıyla seslendiğimde bakmıo ama ii yönleri de var böle koltuğun arkasında kovalamaca oynuyo bn öğretmenim öğlen eve gelince sevinio bn başka odaya gitsem arkamdan gelio bacaklarıma sarılıp beni kucağına al diye ama üstünü çıkarmak giydirmek bizim için eziyet Allah askına bana yardımcı olun benim sorum yavrusu otizm tanısı almış anneler sizin yavrularınız 10 11 aylıkken nasıllarda neler yapıyorlardı nolur cvp verin

Benim 10aylık kızım var 8aylıkken 4aydır görmediği teyzesi tatil için bize geldi kızımı Can'ımı kucağına aldı hiç göz teması kurmuyor dedi o günden beri kavrulup yanıyorum ilk önce çocuk nöroloji uzmanına götürdük daha sonra çocuk psikiyatrisine.çocuk nöroloji uzmanı uyaran eksikliği var bol bol ilgilenin masal okuyun oyun oynayın tv yi hemen kapayın dedi ve 3hafta sonra tekrar gelin 3hafta geçti ve gittik doktor çok daha ii dedi seslendi dönüp baktı güzel kızım sonra yine bnm içim rahat etmedi bir çocuk psikiyatristine götürdük o da bir sey görmüyorum sağlıklı bi Bebek dedi ama bnm kızım gözlerini ben'den kaçırıo her adıyla seslendiğimde bakmıo ama ii yönleri de var böle koltuğun arkasında kovalamaca oynuyo bn öğretmenim öğlen eve gelince sevinio bn başka odaya gitsem arkamdan gelio bacaklarıma sarılıp beni kucağına al diye ama üstünü çıkarmak giydirmek bizim için eziyet Allah askına bana yardımcı olun benim sorum yavrusu otizm tanısı almış anneler sizin yavrularınız 10 11 aylıkken nasıllarda neler yapıyorlardı nolur cvp verin
Merhaba , eminim benden çok daha tecrübeli olan annelerimiz var. Bize henüz tanı konulmadi 5 aydır takipteyiz oğlum 3 yaşında ama bahsetmek istediğim şey sıkı çevremde çok normal çocuk var ve bazen özellikle deniyorum seslenince bakmıyorlar yani bakıyorlar ama her seslenildiginde oyuna fln dalmış iseler bakmayan çok var bosver in bakmasın demek değil söylemek istediğim. İlk önce panik halinden çıkın çocukta sorun olsa da olmasa da her çocuk ilgi bekler oyun bekler masal bekler bunları aslında her zaman yapmamız gerek . hiç birşey bilmeyen bir bireye model olup öğretmen olup anne olup sıfırdan Hayati öğretmeye çalışıyoruz . Mümkün ise yaşıtları ile bir araya getirmeye özen gösterin kendi haline hiç bırakmayın sürekli birileri ilgilensin oynasın paylaşımı iletişimi güçlensin bunlar güçlendikce göz teması da ismine tepki vermesi de artar . Daha çok küçük ve eğer gerçekten bir problem varsa yatkinsa bile şanslısınız çok erken farketmissiniz . Sizinle oyun oynamasını güzel takip etmesi vs. sorun olmasa bile bence panik olmadan bol bol ilgilenip kendi haline kalmasına izin vermeyin . Benim oğlumda 11 aylıkken filan takip eder peşimden ayrılmaz ce Eee oyunları oynardi ama maalesef ablaşı ile ilgileneyim işleri yapayım yemek yapayım dur biraz dinleneyim derken şuan oğlumu geri kazanmaya çalışıyorum . Otizm tanısı yok ama geriden geliyor çünkü yeterince ilgi ve oyun oynamadık kendi sorunlarımız hep önde geldi şimdi sıfırdan oyunu öğretmeye çalışıyoruz. Moralinizi yüksek tutun eminim kısa sürede çok daha güzel olacak belkide hiçbirsey yoktur her çocuk farklı gelişir . Ama tedbiri elden bırakmayın maalesef geçen zaman geri gelmiyor. İleride keşke dememek için bol bol zaman ayırın . Arada Dr kontrollerindede bulunun biraz uzun oldu kusura bakmayın ama ben o zamana geri dönebilsem yaptığım hataların belki hiçbirini yapmazdim. Sağlıkla kalın iyi günler .

Merhaba , eminim benden çok daha tecrübeli olan annelerimiz var. Bize henüz tanı konulmadi 5 aydır takipteyiz oğlum 3 yaşında ama bahsetmek istediğim şey sıkı çevremde çok normal çocuk var ve bazen özellikle deniyorum seslenince bakmıyorlar yani bakıyorlar ama her seslenildiginde oyuna fln dalmış iseler bakmayan çok var bosver in bakmasın demek değil söylemek istediğim. İlk önce panik halinden çıkın çocukta sorun olsa da olmasa da her çocuk ilgi bekler oyun bekler masal bekler bunları aslında her zaman yapmamız gerek . hiç birşey bilmeyen bir bireye model olup öğretmen olup anne olup sıfırdan Hayati öğretmeye çalışıyoruz . Mümkün ise yaşıtları ile bir araya getirmeye özen gösterin kendi haline hiç bırakmayın sürekli birileri ilgilensin oynasın paylaşımı iletişimi güçlensin bunlar güçlendikce göz teması da ismine tepki vermesi de artar . Daha çok küçük ve eğer gerçekten bir problem varsa yatkinsa bile şanslısınız çok erken farketmissiniz . Sizinle oyun oynamasını güzel takip etmesi vs. sorun olmasa bile bence panik olmadan bol bol ilgilenip kendi haline kalmasına izin vermeyin . Benim oğlumda 11 aylıkken filan takip eder peşimden ayrılmaz ce Eee oyunları oynardi ama maalesef ablaşı ile ilgileneyim işleri yapayım yemek yapayım dur biraz dinleneyim derken şuan oğlumu geri kazanmaya çalışıyorum . Otizm tanısı yok ama geriden geliyor çünkü yeterince ilgi ve oyun oynamadık kendi sorunlarımız hep önde geldi şimdi sıfırdan oyunu öğretmeye çalışıyoruz. Moralinizi yüksek tutun eminim kısa sürede çok daha güzel olacak belkide hiçbirsey yoktur her çocuk farklı gelişir . Ama tedbiri elden bırakmayın maalesef geçen zaman geri gelmiyor. İleride keşke dememek için bol bol zaman ayırın . Arada Dr kontrollerindede bulunun biraz uzun oldu kusura bakmayın ama ben o zamana geri dönebilsem yaptığım hataların belki hiçbirini yapmazdim. Sağlıkla kalın iyi günler .
Çok sağolun ilginiz cevabınız için bn çok kaygılı biriyim ne kadar sakin olmaya çalışsamda olmuyor bn sizden bana telefon numaranızı yollamanızı istesem çünkü bu konuyla ilgili bilgisi olan biriyle konuşmak beni rahatlatacak diye düşünüyorum lütfen yanlış anlamayın buna cok ihtiyacım var

Çok sağolun ilginiz cevabınız için bn çok kaygılı biriyim ne kadar sakin olmaya çalışsamda olmuyor bn sizden bana telefon numaranızı yollamanızı istesem çünkü bu konuyla ilgili bilgisi olan biriyle konuşmak beni rahatlatacak diye düşünüyorum lütfen yanlış anlamayın buna cok ihtiyacım var
Msj attım

Hersey iyi giderken ben dün akşam ve bugün şimdi uyutuurkrnn oğluma kızdım babam vardı çok üzüldü bu çocuk çok duygusal yapma lütfen bak titredi sen oradan çıkıp bağırınca yanağını yanağıma getirip uyudu çocuk sabrın bitince zorlama bugünlerde bunu mu yapacaktın vebalı ağır olur dedi çok ama çok üzgünüm bir an sabrım tükendi yeter uyuma diye bağırdım of şimdi uyuyor kalkınca vicdan azabından ölürüm yanımda biri olmasa ne olacaktı peki diye düşünüyorum kızıp bebeği emzirirken o ne yapacaktı kafamı duvarlara vurmak istiyorum.cok ama.cok üzgünüm 2 bebek annesi olmak bana ağır geldi galiba belkide uykuya direndi benle vakit geçirmek istediği içindi iç dünyası ne halde kimbilir kendimi suçlu hissediyorum birdaha asla asla sabırlı olacam

Hersey iyi giderken ben dün akşam ve bugün şimdi uyutuurkrnn oğluma kızdım babam vardı çok üzüldü bu çocuk çok duygusal yapma lütfen bak titredi sen oradan çıkıp bağırınca yanağını yanağıma getirip uyudu çocuk sabrın bitince zorlama bugünlerde bunu mu yapacaktın vebalı ağır olur dedi çok ama çok üzgünüm bir an sabrım tükendi yeter uyuma diye bağırdım of şimdi uyuyor kalkınca vicdan azabından ölürüm yanımda biri olmasa ne olacaktı peki diye düşünüyorum kızıp bebeği emzirirken o ne yapacaktı kafamı duvarlara vurmak istiyorum.cok ama.cok üzgünüm 2 bebek annesi olmak bana ağır geldi galiba belkide uykuya direndi benle vakit geçirmek istediği içindi iç dünyası ne halde kimbilir kendimi suçlu hissediyorum birdaha asla asla sabırlı olacam
Seni çok iyi anlıyorum . İnsan biran kendin yeniliyor maalesef bazen , benimde önceleri çok ani çıkışlarım olurdu . İki çocuk evet çok zor bende ablamıza kızıyorum bazen küçüğün hırsını ondan alıyorum sonradan aklım başıma geliyor ama geç kalmış oluyorum . Bende uyumadığı zamanlar sesimi yükseltirdim. Artık daha kontrollüyum istemediği zaman zorlanıyorum . Herşey zamanında düzgün olsun diye direnmiyorum. Ama çok yıpratma kendinide uyandığında hatırlamayacak bile belki sevgini göster bol bol inan onların minik yürekleri okadar geniş ve sevgi yuklu ki hemen unutuyorlar.Ve annelik zaten sabır işi Hele ki bizim işimiz daha da zor sabret canım sabır .

Seni çok iyi anlıyorum . İnsan biran kendin yeniliyor maalesef bazen , benimde önceleri çok ani çıkışlarım olurdu . İki çocuk evet çok zor bende ablamıza kızıyorum bazen küçüğün hırsını ondan alıyorum sonradan aklım başıma geliyor ama geç kalmış oluyorum . Bende uyumadığı zamanlar sesimi yükseltirdim. Artık daha kontrollüyum istemediği zaman zorlanıyorum . Herşey zamanında düzgün olsun diye direnmiyorum. Ama çok yıpratma kendinide uyandığında hatırlamayacak bile belki sevgini göster bol bol inan onların minik yürekleri okadar geniş ve sevgi yuklu ki hemen unutuyorlar.Ve annelik zaten sabır işi Hele ki bizim işimiz daha da zor sabret canım sabır .
Çok teşekkürler şu yazdığınız beni rahat ettirdi bu arada 2 gündür süt vermiyorum annem bilmediği halde kizim eskiden kısa süreli bakardi oğlana seslenince şimdi hemen bakıyor değişti dedi sütü kesmek bile işe yarıyor mu bilmiyorum keçi sütü Alaçam keşke 1 yaştan sonra mama verseydim bilemedim ben keşke süt vermeseydim hiç

Yarın oyun grubuna gidicez deneme derse bakalım neler olacak anneli bebekli oyun grubu inşallah güzel geçer gitmek istiyorum ona

Çok teşekkürler şu yazdığınız beni rahat ettirdi bu arada 2 gündür süt vermiyorum annem bilmediği halde kizim eskiden kısa süreli bakardi oğlana seslenince şimdi hemen bakıyor değişti dedi sütü kesmek bile işe yarıyor mu bilmiyorum keçi sütü Alaçam keşke 1 yaştan sonra mama verseydim bilemedim ben keşke süt vermeseydim hiç

Yarın oyun grubuna gidicez deneme derse bakalım neler olacak anneli bebekli oyun grubu inşallah güzel geçer gitmek istiyorum ona
Süt etkilermi bilmiyorum benim oğlum 3.5 ay emdi daha sonra hep keci maması verdim . diğer mamalar gaz yapmıştı. Ama hala süt içmiyor . Daha çok küçükler bu günleri de atlatacagiz umarım . Sağlıkla kalın.

Süt etkilermi bilmiyorum benim oğlum 3.5 ay emdi daha sonra hep keci maması verdim . diğer mamalar gaz yapmıştı. Ama hala süt içmiyor . Daha çok küçükler bu günleri de atlatacagiz umarım . Sağlıkla kalın.
Biz cuma günü barış korkmaza gidicez ben o güne kadar kafayı yerim gibi hissediyorum buradsn bir arkadaştan telefon istedim çünkü ben birşey bilmiyorum en azından birkaç video gönderirim diye bilmiyorum yukarıdaki arkadaş sizden telefon istemiş ya gerçekten tavsiye istiyor insan çaresiz kalıyor ben ne yerdeyim ne gökte garip bir haldeyim şu an

Eski videolar izliyorum sarılıyor küçük çocuklara geçen hafta kızin tekini parkta öptü sarıldı sabah kardeşine emzik verdi sarıldı sevdi cici bebe diyor

Annemin elinde eldiven gördü bulaşık yıkarken anneanne bici bici dedi

Dün takside bizim arabada olan kafa salllayan köpekten gördü biz daha görmeden hav hav hav dedi herşeyin farkında

Bazen canı bile yanmıyor beni izliyor kardeşi ile ilgileniyor olursam biyernu Bursa ay ay diyor geliyor yanıma

Bilmiyorum biz arada bir olan el çırpma olayına takiyoruz çünkü eşimin down sendorumu olan bir akrabasının çocuğu da öyleymks ondan korkuyoruz neden böyle diye

Biz cuma günü barış korkmaza gidicez ben o güne kadar kafayı yerim gibi hissediyorum buradsn bir arkadaştan telefon istedim çünkü ben birşey bilmiyorum en azından birkaç video gönderirim diye bilmiyorum yukarıdaki arkadaş sizden telefon istemiş ya gerçekten tavsiye istiyor insan çaresiz kalıyor ben ne yerdeyim ne gökte garip bir haldeyim şu an

Eski videolar izliyorum sarılıyor küçük çocuklara geçen hafta kızin tekini parkta öptü sarıldı sabah kardeşine emzik verdi sarıldı sevdi cici bebe diyor

Annemin elinde eldiven gördü bulaşık yıkarken anneanne bici bici dedi

Dün takside bizim arabada olan kafa salllayan köpekten gördü biz daha görmeden hav hav hav dedi herşeyin farkında

Bazen canı bile yanmıyor beni izliyor kardeşi ile ilgileniyor olursam biyernu Bursa ay ay diyor geliyor yanıma

Bilmiyorum biz arada bir olan el çırpma olayına takiyoruz çünkü eşimin down sendorumu olan bir akrabasının çocuğu da öyleymks ondan korkuyoruz neden böyle diye
Siz cok panik haldesiniz su an herseyi birbirine karistiriyosunuz down sendromlu baska sey. Dogustan gelir. Oglunuz kotu bir durumda degil. Burda yavrulari hic konusamayan hic yuruyemeyen cocuklar var. Hepimiz kendimizi paralasak elden bisey gelmez.Once sakinlesmeye calisin. Biliyorum hepimiz boyle olduk baslarda ama inanin cocugunuzu daha kotu duruma sokacaksiniz bu panik halinde. Kucuk bir bebeginizde var. Otizm ne gelisim geriligi ne okuyun anlamaya calisin. Ayrıca bir suru iyilesen cocuk var yani iyilesmicek diye bisey yok ki. Daha tam teshis bile almadiniz henuz. Yanlis anlamayin ama bence bir psikiyatriye oncelikle sizin gorunmeniz gerek. Panik haliniz gecmesi gerek.

Sevgili umudumvar17,
Lütfen kendini suçlu hissetme... Sonucta sen bir annesin, oglun da bir cocuk. Yapmasını istemedigimiz seyler oldugunda çocuklarımızı hepimiz uyarıyoruz, sonucta onlar algılamaları farklı olsa da çocuk. Kuralları ogrenmeleri gerekiyor. Bizim iniş cikislarimiz çocuklarımıza da yansıyor ister istemez, hem de içimiz huzursuz ve gelecekten korkuyorken... Iki cocuk varken, davranislarimizi dengelemek zor. Biz de siz gibiyiz, benzer durumları zaman zaman yaşıyoruz. Bu kötü anne olduğumuzu gostermiyor. Size sunu söyleyeceğim durumu kontrol etmeyi zamanla öğrenecek, zamanla rahatlayacaksınız. Ve inanin cocuklarimiz bir sekilde normal dunyaya adapte olacaklar... Lütfen rahat olun :)

X