Yarışma Orman Meyveli Kurabiye - Kenton Sponsorluğunda

ordinary

🇹🇷 Çocuklar uyurken susulur, ölürken değil 🍉
Pro Üye
7 Mart 2013
5.867
17.445
Merhaba, yine ben dona kaldım

Hikayeye gelelim.
Günlerden bir gün ordi bacımız ormana gitmeye karar vermiş ama gidememiş. Sonra bir zula bulmuş ama sahipli bahçe sınırlarındaymış. Markette de fiyatlar uçuk oluncaaa...

Bu hikaye burada bitmemiş...

Malzemeler
Kurabiye Hamuru için
120 g tereyağı
120 g toz şeker (½ sb + 3 yk)
2 yumurta sarısı
2 yk limon suyu
Limon rendesi
1 pk kabartma tozu
1 pk vanilin
1 çk ucu kadar karbonat
1 çk ucu kadar tuz
1 yk nişasta (orman meyveli toz karışımda nişasta olduğu için eklemedim)
100 g kadar orman meyveleri (Orman meyvesi az geldiği için 100 g kadar orman meyveli toz karışımı ekledim)
Aldığı kadar un

Üzeri için
40 g tereyağı
75 g sürülebilir peynir (2 yk tepeleme)
75 g pudra şekeri (½ sb kadar)
½ çk vanilin
100 g kadar orman meyveleri

Yapılışı
Kurabiyesi için tereyağı ve şeker çırpılır. Yumurta sarısı eklenir ve çırpılmaya devam edilir (çırpma işlemi yüksek ayarda olmayacak). Limon suyu ve kabuğu eklenir. Toz malzemeler eklenir ve karıştırılır. Ele yapışmayacak bir hamur elde edilir. Suyunu salmaması için öncesinde yaş meyveler doğranıp dondurulur. Hamura katılır ve yoğrularak hemen şekil verilir ve yağlanmış tepsiye dizilir.

Önceden ısıtılmış 175°C'deki alt-üst ayarı açık (fansız) fırında 11 dk kadar pişirilir. Üstü hafif renk değiştirince kapatılır. İsteğe göre su bardağı altı ile hafifçe bastırılır.

Üzeri için tüm malzemeler iyice karıştırılır. Orman meyveleri ezilir. Kurabiyelerin üstüne sürülüp servis edilir.

Afiyet olsuun!..

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi ki yapmışsınız, elinize emeğinize sağlık ,orman meyvelerini çok severim.Orjinal bir tarif olmuş.
Başarılar diliyorum .

Orman meyvesi miii iki güzel şey yanyana,lezzeti hayal edemiyorum ordiiii kuşum yapmazsan kuserdik iyi ki yaptın missss eline sağlık bebisko

Ellerinize, emeğinize sağlık efenim.
Yarışmada başarılar dilerim.

Teşekkür ederim

Yakında böreği bile orman meyveli yapacağım ama pahalıymış marketlerde

Ellerine sağlık Ordim. Tam görsel şölen olmuş, insanın içi açılıyor baktıkça. Başarılar dilerim

Assolist ordiii emeğine sağlık başarılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…