orada mısın ?

pembesu

sağlıkla gel miniğim
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2013
2.322
3.501
hayatımın her evresinde anne olmak istesem de bir gün bu kadar şiddetlenip sağa sola saldıracak duruma geleceğimi hiç tahmin etmezdim..

öncelikle bunu uzun süredir yaşayıp sabreden akli dengesini koruyabilen bayanların önünde saygıyla eğiliyorum...

önce çevremde gözlemledim yeni evlileri bebek bekleyenleri doğanları son 1 yılda gördüklerimden beni en etkileyenler ;

1- kuzenim akademik kariyer yapmak istediği için 37 yaşına kadar bekledi ve bebeği down sendomlu oldu.
eşi en baştan beri istiyordu ve kariyer sevdan yüzünden bunlar başımıza geldi diye eşini suçladı.

ben Allahın takdiri diye düşünüyorum enişte beyi de kınıyorum bu sözleri için. ama kuzenimin ağlayışı hala kulaklarımda unutamıyorum.

2- iş yerinde ki en yakın arkadaşım 1 ay boyunca az az kanaması oldu bazen ağrılı bazen ağrısız bazı günler hiç.. devlet hastahanesine gidiyor kıza hiç bişeyin yok deyip ilaç veriyorlar.. bir gece rahatsızlanıp hastahaneye kaldırılıyor eşi özellikle özele götürüyor. adam eski tahlil sonuçlarına bakıp sen hamilesin zaten bu ilaçlar ne falan diyor.. nitekim bebeğini kaybediyor.

3- yine iş yerimden biri tam 7 yıldır çocuk sahibi olmak için uğraşıyorlar. herşeyi denemişler ama olmuyormuş...

bir de sağdan soldan duyduklarım var ama onları ciddiye almıyorum.. bunları gördükçe dedim ki ne bekliyorsun hayat geçip gidiyor yıllardır bu adamlasın zaten üniversitede beraber yaşadın bu ömüre ikimizden bi parça katalım dedim.. eşimde benim gibi düşünüyormuş ki hemen başladık...

tabi biz zannediyoruz ki hemen olacak.. çünkü ben düzenli adet görüyorum eşimde gayet iyi besleniyor bize göre hiiç sıkıntı yok kesin ya yüzde yüz olacak..

26 günde olan adetim ilk sefer de hemen geldi gününde..
aralıkta geldi tam gününde - üzüldüm azcık
ocakta geldi tam gününde - acaba sıkıntı mı var
şubatta geldi tam gününde - kesin kısırız
mart oldu gelen giden yok dedim yanlış hesapladım şubat 29 çekiyor ya...
bekledim yok.. hadi havalar ısındı olacak iş değil ama neyse bekle bekle yok... bir gün önceden başlayan ağrı da yok.. biraz içimden geçen bir sızı var ama ne sızısı belli değil.. daha önce konu açmıştım adet olmadan önce hep hissederim içimde bişeylerin söküldüğünü diye.. içimde sökülen de bişi yok..
sıfır tepki..
üstelik 1 hafta içinde arayıp rüyamda sen gördüm hamile misin diyen 3 farklı kişi..
annem gözlerin bi başka bakıyor hamilesin dedi...

işte bunların hepsi biraya geldi ve içimdeki o garip his evet ben hamileyim..
o kadar eminim ki kendimden.
testler yapıyorum negatif negatif ama adet gecikmesi dışında hiç bir belirti yok.
ama ben kesin diyorum...

dün iş çıkışı koşarak gittim doktora direkt kan testine..
gel kese gözüküyordur bakalım dedi bende 3 gün oldu gözükür mü dedim he o zaman gözükmez bi test yapalım bakalım o zaman dedi..

sonuç <1.2

eşim sürekli havalardandır lütfen kendini hırpalama dese de ben o kadar inanmıştım ki hamile olduğuma..
hayatımda ki en düzenli şeydir benim adet döngüm.
burada konu açtığımda herkes şaşırmıştı insan nasıl duvarının söküldüğünü hisseder diye..

ben ısrarla bi terslik var hatalı sonuç falan desem de hatalı olmadığını biliyordum..
ağlayamadım ama çok sarsıldım.
yıllardır uğraşıp ümidini yitirmeden devam eden herkesi taktir ediyorum.. zira ben bugün ayakta durmakta zorluk çekiyorum.
biri bişey sorsa ağlayasım geliyor. kimsenin yüzüne bakamıyorum..

hastahane dönüşü eşimin ya benim spermlerim kalitesiz ondan oluyor daha güzel beslencem dert etme sen olacak bugün olmazsa yarın olacak diyişi aklıma geliyor boğazım düğümleniyor.
kendi kendimi yıprattığım yetmiyor gibi eşimide huzursuz edip kendinde kusur arayacak duruma getiriyorum...

işe geldiğimden beri gebelik konularını okuyorum hala kan testi yanılır mı kan testinde negatif olup adet olmayanlar sonra hamile olduğunu öğrenenler... böyle.
başım çatlamak üzere..
bunu neden yapıyorum kendime inanın bilmiyorum.
eskiden tek konuştuğu bebek olan insanları kınardım düşünme canım stres yapma akışını bırak derdim içimden de hayat sanki bebekten ibaret elindekilere şükret be kadın diyede hayıflanırdım..
ne kolaymış söylemesi..

akışına bırakamıyorum.düşünemiyorum.

ve hala içimde bi yerlerde var olduğunu düşünüyorum.

kadın olmak çok zor..
ve ben kadın olduğumu daha yeni anladım.
ayrıca hepimizin dünya kadınlar günü kutlu olsun.
devamlı didişip durulsa bile böyle bi platformda olduğum için mutluyum.

ne kadar zamandır deniyosunuz?

çok olmadı sanırım. hala ayda isen hatta yılda isen bile sorun yok. insanlar yıllarca bekliyolar herhangi bi sağlık problemleri olmadığı halde. sağlık problemleri olan için bile artık bi ton yöntem var. bu kadar stres senin için de eşin için de evliliğin için de iyi değil.

akışına bırakamıyorum demişsin ama yapman gereken tek şey bu.

kadın olduğunuzu neden yeni anladınız?

evlenince anladım..
işe girip çalışınca bi evi çekip çevirince üstüne birde bebek sahibi olmak isteyince büyüdüğümü anladım.
yaş soranlara 20 diyesim geliyor halbuki..

ne kadar zamandır deniyosunuz?

çok olmadı sanırım. hala ayda isen hatta yılda isen bile sorun yok. insanlar yıllarca bekliyolar herhangi bi sağlık problemleri olmadığı halde. sağlık problemleri olan için bile artık bi ton yöntem var. bu kadar stres senin için de eşin için de evliliğin için de iyi değil.

akışına bırakamıyorum demişsin ama yapman gereken tek şey bu.

evet biliyorum..
çok olmadı zaten 3-4 ay

düşünmek istemiyorum inanın kafamdan atmak işime odaklanmak istiyorum ama elimde değil hep bişeyler okurken buluyorum kendimi.

evet biliyorum..
çok olmadı zaten 3-4 ay

düşünmek istemiyorum inanın kafamdan atmak işime odaklanmak istiyorum ama elimde değil hep bişeyler okurken buluyorum kendimi.

3-4 ay diyosun arkadaşım ne kadınlar var burada yıllarca deneyen. sen de biliyosun. ablam sekiz ay sonunda hamile kalabilmişti ki o bile az yani.

mesela strese giriyoruz , adetimiz gecikiyor ya sen de kendi stresinle hamile kalabilme şansını düşürüyor olabilir misin. bilemiyorum. biraz rahatlaman gerek. daha çok erken bunları yaşamak için.

evlenince anladım..
işe girip çalışınca bi evi çekip çevirince üstüne birde bebek sahibi olmak isteyince büyüdüğümü anladım.
yaş soranlara 20 diyesim geliyor halbuki..

o zaman önce kadın olmanın biraz daha tadını çıkarın bence. çocuk için stres olmaması lazım. kafanızı rahatlatın. inanın size iyi gelecek

Ya bilmiyorum...kadın olmak bana üper zor bir durum gibi gelmiyor...

Ama hayatta olmazsa olmazların varsa hayat zorlaşıyor.

Ne bileyim, illa aşk, illa evlilik, illa çocuk vs...

Amaan herşeyin hayırlısı, hiç bişey şart değil şu yalan dünyada

yasınız kac bilmiyorum ama ben 30 yasında hatta 31 e yol aldım hala hayatımda es adayı bile yok bence haline sükret bak bebek icin deniyosun ugrasıyosun.Bak ben de anne olmayı cok iştiyorum ama daha es adayım bile yok :KK43: yasımda sanki gecio die üzülmüyor degilim bu kadar takma

Daha birkaç ay olmuş
1 yıl olmaması normal
1 yıldan sonra doktora danışmak gerekiyor
Ne kadar karamsarsın yapma bunu lütfen

canım çok yeni daha hiç dert etme bak bizimde hiç bir sıkıntı olmadığı halde 13. ayda oldu bende olmucak dye çok ağladım üzüldüm her ay umutlanıp üzüldüm ama hiç beklemediğim işe girdiği ve bebek düşünmediğim ayda oldu.. daha çok yeni istiyosunuz üzülmene hiç gerek yok Allah hayırlı zamanda vericektr sabret bekle

adetinin gecikme sebebi bozduğun psikolojin.
benim de senin durumunda bi arkadaşım vardı
bunlara o kadar taktı ki vücut hamilelik hormonu salgıladı
ve boş kese oluştu karnında düşün yani insan psikolojisi nelere kadir

Sürekli düşünmek, adeti ve yumurtlamayı beklemek hep geciktiren etkenler. 3 ay dediğin nedir ki daha dur sabırlı ol. İkiniz de sağlıklı insanlarsınız Allah ne zaman nasip ederse o zaman olacak. Kimse müdahale edemez. Başkalarının bebeğinin hemen olması, geç olması veya sorunlu olması bir diğerinin kriteri olamaz.

Hamile kaldıktan sonra da rahminde büyüyen bebek için yine yapabileceğin bir şey yok. O Allah'ın mucizesiyle şekilleniyor.

Ayrıca eşinin ve senin iyi beslenmen şart ama ne sağlıksız insanlar, ne madde ve alkol bağımlıları çocuk sahibi oluyor. Buna da tamamen bağlama bu konuyu. Bir süre daha deneyin olmazsa doktora gidip muayene olun. İnşallah en yakın zamanda hayırlısıyla hamile kalırsın.

:KK57: bie yaşıma daha girdimm şu arkadaşından taktik alsana benim de işime yarar belki :-)

eyvah eyvah Allah korusun ya :KK43: ne üzücü
eşim söylüyordu kendi kendini hamile moduna sokarsan vucüt öyle davranır çıkmaza girersin diye ama inan ki öyle hissediyorum bu ay muhtemelen insanlarında çok etkisi altında kaldım. kesin var diye kodladım beynime.
belki 1-2 gün bi yerlere gitsem kafamı dağıtsam iyi olur :KK43:

evet biliyorum..
çok olmadı zaten 3-4 ay

bir arkadaşım 1,5 sene denedi olmadı.. onlarca doktora gittiler onlarca test yapıldı karı kocaya yok bişeyleri net...
hepsi psikolojik.. biz hep dedik.. yatağa bile sadece bebek için girenlerden olmuşlar.. zevk için beraberlik kalmamış..
sonra benim eşim işi gereği bi çocuk esirgeme kurumuna yardım yapıolar.. aldık bi gün oraya götürdük. 2 yaşından başlayıp 14-15 yaşına kadar çocuklar var.. sevgiye öyle muhtaçlar ki.. ciddi ciddi hep birlikte düşündük hem bir can kurtarmış olursun hem de evladın olur.. analık sadece doğurmak değil sonuçta. bak doğurup bırakmışlar dünya güzellerini ama ana olamamışlar..
biraz toparladı bunun üstüne. bıraktı çocuk yapma çabalarını.. maddi durumumu düzelteyim bir çocuk evlat edinirim dedi.. 3-4 aya kalmadı hamile kaldı.. biz şok olduk tabi.. ama zaten doktorlar hep olur seninki psikolojik diodu..
şimdi bebeğimizi bekliyoruz çok şükür ki hiç sıkıntısı yok..
ama hepimizin aklında çocuklarımızı büyüttükten sonra bir çocuğa koruyucu aile olmak orası ayrı..
diyeceğim arkadaşım üzme canını.. inan psikolojik.. ayıp kaçcak ama kocanla tutkulu birlikteliklerine dön.. ovülasyon günlerini felan sayma.. çocuk olsun die beraber olduktan sonra şekilden şekile girme.. sen bırak bak o sana koşa koşa gelecek ben inanıyorum..

hayatımın her evresinde anne olmak istesem de bir gün bu kadar şiddetlenip sağa sola saldıracak duruma geleceğimi hiç tahmin etmezdim..

öncelikle bunu uzun süredir yaşayıp sabreden akli dengesini koruyabilen bayanların önünde saygıyla eğiliyorum...

önce çevremde gözlemledim yeni evlileri bebek bekleyenleri doğanları son 1 yılda gördüklerimden beni en etkileyenler ;

1- kuzenim akademik kariyer yapmak istediği için 37 yaşına kadar bekledi ve bebeği down sendomlu oldu.
eşi en baştan beri istiyordu ve kariyer sevdan yüzünden bunlar başımıza geldi diye eşini suçladı.

ben Allahın takdiri diye düşünüyorum enişte beyi de kınıyorum bu sözleri için. ama kuzenimin ağlayışı hala kulaklarımda unutamıyorum.

2- iş yerinde ki en yakın arkadaşım 1 ay boyunca az az kanaması oldu bazen ağrılı bazen ağrısız bazı günler hiç.. devlet hastahanesine gidiyor kıza hiç bişeyin yok deyip ilaç veriyorlar.. bir gece rahatsızlanıp hastahaneye kaldırılıyor eşi özellikle özele götürüyor. adam eski tahlil sonuçlarına bakıp sen hamilesin zaten bu ilaçlar ne falan diyor.. nitekim bebeğini kaybediyor.

3- yine iş yerimden biri tam 7 yıldır çocuk sahibi olmak için uğraşıyorlar. herşeyi denemişler ama olmuyormuş...

bir de sağdan soldan duyduklarım var ama onları ciddiye almıyorum.. bunları gördükçe dedim ki ne bekliyorsun hayat geçip gidiyor yıllardır bu adamlasın zaten üniversitede beraber yaşadın bu ömüre ikimizden bi parça katalım dedim.. eşimde benim gibi düşünüyormuş ki hemen başladık...

tabi biz zannediyoruz ki hemen olacak.. çünkü ben düzenli adet görüyorum eşimde gayet iyi besleniyor bize göre hiiç sıkıntı yok kesin ya yüzde yüz olacak..

26 günde olan adetim ilk sefer de hemen geldi gününde..
aralıkta geldi tam gününde - üzüldüm azcık
ocakta geldi tam gününde - acaba sıkıntı mı var
şubatta geldi tam gününde - kesin kısırız
mart oldu gelen giden yok dedim yanlış hesapladım şubat 29 çekiyor ya...
bekledim yok.. hadi havalar ısındı olacak iş değil ama neyse bekle bekle yok... bir gün önceden başlayan ağrı da yok.. biraz içimden geçen bir sızı var ama ne sızısı belli değil.. daha önce konu açmıştım adet olmadan önce hep hissederim içimde bişeylerin söküldüğünü diye.. içimde sökülen de bişi yok..
sıfır tepki..
üstelik 1 hafta içinde arayıp rüyamda sen gördüm hamile misin diyen 3 farklı kişi..
annem gözlerin bi başka bakıyor hamilesin dedi...

işte bunların hepsi biraya geldi ve içimdeki o garip his evet ben hamileyim..
o kadar eminim ki kendimden.
testler yapıyorum negatif negatif ama adet gecikmesi dışında hiç bir belirti yok.
ama ben kesin diyorum...

dün iş çıkışı koşarak gittim doktora direkt kan testine..
gel kese gözüküyordur bakalım dedi bende 3 gün oldu gözükür mü dedim he o zaman gözükmez bi test yapalım bakalım o zaman dedi..

sonuç <1.2

eşim sürekli havalardandır lütfen kendini hırpalama dese de ben o kadar inanmıştım ki hamile olduğuma..
hayatımda ki en düzenli şeydir benim adet döngüm.
burada konu açtığımda herkes şaşırmıştı insan nasıl duvarının söküldüğünü hisseder diye..

ben ısrarla bi terslik var hatalı sonuç falan desem de hatalı olmadığını biliyordum..
ağlayamadım ama çok sarsıldım.
yıllardır uğraşıp ümidini yitirmeden devam eden herkesi taktir ediyorum.. zira ben bugün ayakta durmakta zorluk çekiyorum.
biri bişey sorsa ağlayasım geliyor. kimsenin yüzüne bakamıyorum..

hastahane dönüşü eşimin ya benim spermlerim kalitesiz ondan oluyor daha güzel beslencem dert etme sen olacak bugün olmazsa yarın olacak diyişi aklıma geliyor boğazım düğümleniyor.
kendi kendimi yıprattığım yetmiyor gibi eşimide huzursuz edip kendinde kusur arayacak duruma getiriyorum...

işe geldiğimden beri gebelik konularını okuyorum hala kan testi yanılır mı kan testinde negatif olup adet olmayanlar sonra hamile olduğunu öğrenenler... böyle.
başım çatlamak üzere..
bunu neden yapıyorum kendime inanın bilmiyorum.
eskiden tek konuştuğu bebek olan insanları kınardım düşünme canım stres yapma akışını bırak derdim içimden de hayat sanki bebekten ibaret elindekilere şükret be kadın diyede hayıflanırdım..
ne kolaymış söylemesi..

akışına bırakamıyorum.düşünemiyorum.

ve hala içimde bi yerlerde var olduğunu düşünüyorum.

kadın olmak çok zor..
ve ben kadın olduğumu daha yeni anladım.
ayrıca hepimizin dünya kadınlar günü kutlu olsun.
devamlı didişip durulsa bile böyle bi platformda olduğum için mutluyum.
Canım bende aynı şeyleri yaşadım. Adet donemim de aynen senin gibi. Ameliyat oldum ağır ilaçlar kullandım ki bunlar çoğu kadında adet dongusunu bozar ama benim tıkır tıkır islerdi. Sonra çocuk dnemelerine basladık bir sure Sonra adet döngüsü sasmaya başladı. Beninde belirtim adet olmadan bir kac saat once inanilmaz baş ağrım olur şaşmaz yani yıllardır böyle. Tabi gecikince koşa koşa test alıp hüsrana uğramak m sonra dedik kesin birimizde sorun var ben gittim Önce hani adetler de gecikiyor ya şüphe ettim ama herkesin yorumu demekki rahim çocuk için hazırlanıyor oldu. Bir sorun çıkmadı testlerde. Sonra eşim gitti ilk sefer hareketli siperm sayısı az bulundu ikinci test tarihi 1 buçuk ay sonrasına verildi. Dedikki demek bir sorun var tedavi olunca geçer. Varikosel di sanirim eşimin bir kaç arkadaşı operasyon geçirip çocuk sahibi oldu çünkü. Tabi nasılsa tedavi gerekecek diye korunma ihtiyacı duymuyoruz. Gün tutmuyoruz. İkinci test gününü bekliyoruz. Teste4 gün falan kalmıştı sabah yataktan midem bulanarak kalktım. Kendi kendime hadi canım dedim. Çünkü benim mide baya çöp tenekesi dir öyle bulanma falan bana ters:) gidip test aldım ve hamile olduğumu öğrendim.

Özet. Sters yapma :KK66:

pembesu pembesu bak takmayın kafanıza bu kadar ya psikoloji gerçekten etkili bak ben korunuyodum ağır yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım henüz halbu ki henüz çocukta istemiyodum dr de bana zaten çocuğumun olmasının düşük bi ihtimal olduğunu söyledi tabi ben zaten erken diyorum ya oh kafa rahat yan etkisiz korunma diyorum kendi kendime ama korunmayı bıraktıktan sonraki 2. adeti göremedim :KK57: hamile kalma olasılığı düşük olan ben hamileydim :KK57: yani sıfır sıkıntı hayat felsefeniz bu olmalı :21:

X