Opu sonrası rahim dinlendirme sürecinde vücudu hazırlamak için neler yapılabilir

Merhaba benzer durumlardaymışız sizle ☺️ Ben de öğretmenim 10 temmuzda opu oldum aynı şekilde 2 adet bekleyelim demişlerdi. Opudan hemen 1 hafta sonra oldum ilk adeti. İkinciyi de 13 ağustos gibi bekliyordum ama 31 temmuzda bi daha oldum diğerinden 4 gün sonra 🙄 şimdi diğer adeti bekliyorum umarım gecikmez de okula yetişilir
Ben şu anda doğum kontrol hapı kullanıyorum. 21 gün kullanıp bırakacağım. 12 Temmuz son hap günüm. Sonraki bir iki günde regl olurum diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle transfer de seminer dönemine denk gelir ve raporlu olurum 😇

Yok hiç bir ilaç kullanmıyorum. Anladığım kadarıyla tranfersden önceki günlerde de sizle ilaçsız devam ederiz demişlerdi

Ne güzel ☺️ benim adete bağlı işte normalde hep düzenlidir ama iğnelerden vs opudan sonra üst üste oldum umarım erken olurum yine de denk gelmiş olur

Ne güzel ☺️ benim adete bağlı işte normalde hep düzenlidir ama iğnelerden vs opudan sonra üst üste oldum umarım erken olurum yine de denk gelmiş olur

Bu süreçte şöyle olur böyle olur diyemiyoruz aslında. Vücut bi şaşırdı tabi nasıl tepki verecek bekleyip görmekten başka yol yok. OPU dan sonra benim de yumurtalıklarımda folikül kalıntıları gördü doktorum. Onların temizlenmesi için de doğum kontrol hapı ve coraspin başlattı. İnşallah bir sonraki adetimde temizlenmiş olur da transfer hazırlıklarına başlarız.
Sizin OPU nasıl geçti hocam? Bir de tüp bebek sebebi neydi?

Doğru hiç bir şeyi kestiremiyoruz önden. Aynı şekilde normalde bu adetle başkayacaktık önceki aydan foliküller olduğu için takibi zor olur vücut onları da atsın öyle başlayalım dediler. Opu çok şükür güzeldi 23 tane toplandı ilk aradılar 22 tanesi döllenmişti 5. Güne kadar bekleyip 9 tane dondurdular. Ama kalitelerini hiç hatırlamıyorum aradıklarınla heycandan oraları unutmuşum:) bizimkisi eş sebebiyle

Doğru hiç bir şeyi kestiremiyoruz önden. Aynı şekilde normalde bu adetle başkayacaktık önceki aydan foliküller olduğu için takibi zor olur vücut onları da atsın öyle başlayalım dediler. Opu çok şükür güzeldi 23 tane toplandı ilk aradılar 22 tanesi döllenmişti 5. Güne kadar bekleyip 9 tane dondurdular. Ama kalitelerini hiç hatırlamıyorum aradıklarınla heycandan oraları unutmuşum:) bizimkisi eş sebebiyle

Sürecimiz çok benziyor 😇 Bizimkisi de eş kaynaklı ve bizim de dokuz embriyomuz donduruldu. Kalitelerini ben de daha geçen hafta özellikle arayıp öğrendim. Başta söylememişlerdi zaten.

Gerçekten baya benziyormuşuz benim şu düzenim bozulmasa neredeyse transfer günlerimiz bile aynı olacakmış :) bana söylemişlerdi aradıklarında ama unuttum

Kızlar bende rahim dinlendirme sürecinceyim. 24 temmuzda ilk reglimi oldum şuan ikincisini bekliyorum ama bugün kahverengi kanamam oldu hafifte kasık ağrım var neden olabilir acaba. Hamilelik filan yok :) opudan sonra ilk adet bitince ilişki yaşadık ama vücudum ilaçlı diye korunduk sizde de oldu mu

Merhaba benzer durumlardaymışız sizle ☺️ Ben de öğretmenim 10 temmuzda opu oldum aynı şekilde 2 adet bekleyelim demişlerdi. Opudan hemen 1 hafta sonra oldum ilk adeti. İkinciyi de 13 ağustos gibi bekliyordum ama 31 temmuzda bi daha oldum diğerinden 4 gün sonra 🙄 şimdi diğer adeti bekliyorum umarım gecikmez de okula yetişilir
Aaaa sizde mi adet oldunuz. Benimde opudan sonra 5. Günde adet olmuştum. O bitti şimdi 10 gün sonra bidaha oldum. Aslında adet gibi de değil kahverengi lekelenmeler ama kasık ağrısı da var yine reglin ilk günü gibi. Korktum bende enfeksiyon mu oldu ki diye doktora gittiniz mi. Ben yazdım ama görmedi henuz

Benim ilk gün siyah kahve akıntı gibi gelmişti aynı şekilde bel kasık ağrısı vardı ama devam etmesini hiç beklemiyordum sonra baya adete çevirdi

Ben şu anda doğum kontrol hapı kullanıyorum. 21 gün kullanıp bırakacağım. 12 Temmuz son hap günüm. Sonraki bir iki günde regl olurum diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle transfer de seminer dönemine denk gelir ve raporlu olurum 😇
Merhaba, transfer hazırlığına başladınız mı ? Doktorunuz size lucrin iğne vermiş miydi doğum kontrol hapı kullanırken?
Ben geçen hafta pazartesi transfer hazırlığı için doktora gittim, bir yumurta büyümüştü adetli olmama rağmen. Doktor transfer olmayabilir dedi. Sizde durum nasıl ?

Merhaba, transfer hazırlığına başladınız mı ? Doktorunuz size lucrin iğne vermiş miydi doğum kontrol hapı kullanırken?
Ben geçen hafta pazartesi transfer hazırlığı için doktora gittim, bir yumurta büyümüştü adetli olmama rağmen. Doktor transfer olmayabilir dedi. Sizde durum nasıl ?
Merhaba. Doğum kontrol hapı ile birlikte coraspin kullanmıştım sadece. 15 Ağustos'ta ikinci adetimi oldum ve 17 Ağustos'ta doktoruma gittim. OPU sonrası oluşan kalıntılar temizlenmiş çok şükür. Sağda ve solda 7-8 adet folikül varmış. 5 gün boyunca sabah akşam Femera (yumurta geliştirme hapı) kullanacağım ve zamanı gelince yumurtam çatlayacak. Daha sonra da embriyomuz yerleştirilecek inşallah. 5 gün sonraki kontrolümde belki rahim için de ilaçlar verebilir diye düşünüyorum ☺

X