Opu sonrası ilk reglde yumurta üretimi başlar mı?

Medoerk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
8
3
38
Merhaba değerli anneler uzun uzun araştırdım ama bu konuda bilgi bulamadım.Benim 3 Temmuzda yumurtalarım toplandı.12 tanesinin 2 si iyi gidebildiği için 3.gün donduruldu beklemeden.Diğer yavaşlar takip ediliyor. Bu ay progesteron hormon değerim 2 olduğu için transfer olmayacak dedi.Doktor 2 regl geçirdikten sonra tranfer olacak dedi.Neden 2 regl geçiyor mantığını çok anlamadım.Bilen yazabilir mi?

Bide en çok merak ettiğim ben şimdi ilk reglimden itibaren yumurta üretmeye devam edeceğim dimi?Yani doğal gebelik şansım iki ay daha olabilir mi?

Olabilir. Tabiki yumurtlama devam eder ama bazj durumlarda rahim dinlendirme döneminde iliski onerilmiyor. Benim 1 regl donemi sonrasi transfer olmuştu. Kisiye gore degisiyor bu bekleme suresi

Olabilir. Tabiki yumurtlama devam eder ama bazj durumlarda rahim dinlendirme döneminde iliski onerilmiyor. Benim 1 regl donemi sonrasi transfer olmuştu. Kisiye gore degisiyor bu bekleme suresi
Cevap için teşekkür ederim.Neden 2 regl sonra olduğunu bana yumurta toplanan foliküllerin inmesi lazım yoksa hcg hormonuyla daha da büyüt dedi ama benim mantığım almadı taze transfer olanlarda da olabilir bu sorun.Mantığıma yatmadı nedeni,beklemek zaten sitresli beklemenin mantığını anlamamak daha sitresli.

Herkesin süreci baska. Benim taza transfer tutmadi. Dondurulmus embriyo transferi tuttu 🙏🩵hayirlisi olsun insallah

Yumurta toplama sonrası ilk regl hemen yumurta üretimi başlıyor.Olmaz diye düşünmüştüm.Bizzat yaşadım ve hamile kaldım.

Merhaba değerli anneler uzun uzun araştırdım ama bu konuda bilgi bulamadım.Benim 3 Temmuzda yumurtalarım toplandı.12 tanesinin 2 si iyi gidebildiği için 3.gün donduruldu beklemeden.Diğer yavaşlar takip ediliyor. Bu ay progesteron hormon değerim 2 olduğu için transfer olmayacak dedi.Doktor 2 regl geçirdikten sonra tranfer olacak dedi.Neden 2 regl geçiyor mantığını çok anlamadım.Bilen yazabilir mi?

Bide en çok merak ettiğim ben şimdi ilk reglimden itibaren yumurta üretmeye devam edeceğim dimi?Yani doğal gebelik şansım iki ay daha olabilir mi?
Doktorun çalışma stratejisine göre değişiyor.Bazilari dinlendirme yaparak daha iyi sonuç alacağını düşünüyor. Vücuduna o kadar hormon ilacı giriyor toparlansin diye bekleniliyor.
Opudan sonraki ilk adette yumurta üretimi olabilir de olmayadabilir. Ben opudan sonraki ilk adette transfer oldum ama değerlerim iyiydi ilaç etkisi vs kalmamıştı. Aynı şekilde başkasında ilk adette yumurta üretimi olmamisti mecbur ertelendi. Yani kişiden kişiye değişen bir durum. İstersen bir ay bekle. Genel olarak çoğu doktor 2 adet bekletiyor. Zaten biri opu sonrasi ilk adet, diğeri de bir adet dönemi olmuş oluyor

Merhaba bizim de embriyolarıniz 4. Gün donduruldu 8 ve 10 hücreli doktorunuz bu durumda size açıklama yaptimi neden beşinci güne gitmemiş?

bende transfer sonrası sonuç negatif çıktı adet gördüm ardından doktorum bir sonraki adette gideceğimi söyledi bende değerlendirmek istedim bu ay boş geçmesin diye ama ovulasyon testlerinde çift çizgiyi göremedim adetin 8. Gününden 15. Güne kadar yaptım ama hiç olmadı normalde çok düzenlidir adlında hep 12. Gün çift çizgiyi görürdüm bu konu hakkında bilgisi olan var mı

Merhaba bizim de embriyolarıniz 4. Gün donduruldu 8 ve 10 hücreli doktorunuz bu durumda size açıklama yaptimi neden beşinci güne gitmemiş?
Arayan embriyolog izah etti.İlk 3 gün yumurta,3ten 5e sperm kalitesi önemli dedi.Benim demekki yumurtalarım 3.güne gidecek kalitede değildi diye yorumladım.12 yumurtadan en son elde 2 tane 3.güne giden olunca riske atmamak için donduracağız dedi.

X