Opu - Ohss

Simal34

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
119
23
27
Tüp bebek tedavisi geçirip yumurta toplama sonrası komplikasyonlar oldu mu nasıl çözüm buldunuz. Doktorum ilk kontrol de sende sıvı birikmesi olabilir yumurtaların fazla ve iyi demişti. Dün yumurta toplama oldu bir kaç saat açık pembe peçeteye silince gelen bir kanamam vardı akşama geçti. İdrar çok sıkışıyorum ama sıkıştığım kadarını yapamıyorum yarısını 1 saat sonra yapabiliyorum. Büyük abdest zaten yok. Bugün büyük abdest için çok zorladım kendimi kanamam başladı zaten başlayacağını anladım peçeteye leke geliyordu kahverengi. Karnım çok ağrıyor ağrı kesici verdiler ama asla fayda etmiyor napıcam midem de bulanıyor yemek çok yiyemiyorum

Merhaba öncelikle geçmiş olsun benim de cumartesi günü opu işlemim oldu kanamam olmadı ama akşamları özellikle nefes darlığı ve hafif mide bulantısı eşlik etti. İdrar olarak olarak da maalesef ben de büyük abdestimi yapamadım ama antibiyotik aldıktan sonra ishale çevirdi o şekilde rahatlayabildim. Onun haricinde işlemin üzerinden üç gün geçmesine rağmen halen karnımda ağrı ve acı var oturup kalkınca. Ağrı kesici almadan idare ediyorum zamanla azalacaktır inşallah sizin de

Şuan aynı şeyleri yaşıyoruz antibiyotik lavaboya çıkartıyor mu yani? Nefes darlığı ve mide bulantısı aynı anda olunca çok yorgun düşüyorum. Ayakta durunca ağrı artık iğne batmasına çeviriyor doktor adet ağrısı gibi dedi ama alakası yok adet ağrısı daha hafif oluyor bende

Evet antibiyotik bende ishale çevirdi bir tık rahatlattı şişkinliğimi. İnanın ben de öyle oturup kalkarken çok zorluyor ve sürekli derinden hiç geçmeyen bir ağrı var gibi sanki.

Evet antibiyotik bende ishale çevirdi bir tık rahatlattı şişkinliğimi. İnanın ben de öyle oturup kalkarken çok zorluyor ve sürekli derinden hiç geçmeyen bir ağrı var gibi sanki.
Evet o ağrı çok yoruyor. Toplanırken iğne ile toplandığı için ağrı yapıyor

Merhaba ohss durumunu bende yaşadım. Uyuyamıyordum çok siskindim. Rahminde sıvı birikmesi oldu. Her gün serum aldım hastanede. Bir hafta sürdü. Çok kötü zamanlardı ama geçti.

Merhaba ohss durumunu bende yaşadım. Uyuyamıyordum çok siskindim. Rahminde sıvı birikmesi oldu. Her gün serum aldım hastanede. Bir hafta sürdü. Çok kötü zamanlardı ama geçti.
Kesinlikle şu an bile uyumakta çok zorlanıyorum ama kendim hasteneye gitmeden bu süreci atlatmaya çalışıyorum umarım başarabilirim

Merhaba, benim de yumurta sayım çok iyiydi ve ohssnin kıyısından döndüm diyebilirim. Perşembe günü opu olmuştu inanılmaz ödem topladım ve kabızlığa müsaittim çok çektim bu konuda o dönem. Cumartesi günü kusmaya başladım ve bel sırt ağrısından duramaz olmuştum, mide bulantım epey devam etti tartıda 6-7 kilo almış görünüyordum birden bire. Doktorum bol sıvı almamı ve dinlenmemi, 2 gün içinde geçmezse muayeneye gelmemi söyledi şükür ki gerek kalmadı 2 günün sonunda iyiydim. Bol sıvı tüketmeye ve dinlenmeye özen göstermenizde fayda var, ekstrem bir durum olursa mutlaka doktorunuzu bilgilendirin. Bu sürecin zorluğunu sadece yaşayan bilir, umarım en kısa sürede sağlıkla gebelik haberini alırsınız. Bol şanslar dilerim

Her sabah mide bulantısı oluyor kabızlık oldu zaten idrarın bile tamamı gelmiyor desem yeridir. Doktorum banada bu riskin olabileceğini söylemişti ama tedbir almak için cumartesi gününden sıvı toplamaması için ilaca başlatmıştı . Mide bulantısı anesteziden mi oluyor yoksa sıvıdan mı? Kusmak istemiyorum zaten her yerim ağrıyor kaburgalarım da ağrırsa perişan olurum. İnşallah sonu güzel olsun

Hastanede serum alırken nasıl bir açıklama yaptınız acaba bilgilendirir misiniz? Malum aciller serum takmamak için çok direniyor serum iyi geliyor mu doktorunuzu bilgilendirip mi serum aldınız

Anesteziden olsa aynı gün olurdu sanırım, büyük ihtimalle sıvıdan dolayı oldu. Ben çok kusmuştum. Pozitifi aldım ben, en kısa sürede sizin de almanızı dilerim

Benimde 22 temmuzda 32 yumurtam toplandı. O günden beri hastanede yatıyorum dün taburcu oldum . Felaket sekilde şişkinliğim mide bulantım kabızlığım vardı. Aşırı sivi birikmesi oldu bende . 7 kg su bosalttilar benden 10 günde. Çok kötü geçirdim gerçekten. Umarım sonu hepimiz için iyi olur

Kızlar ben de patlamak üzereyim 3. Günüm oluşan sonra ama sanki 5 aylık hamile gibi oldum . Şiştim de şiştim. Normal diyorlar ama nefes alamıyorum gece yatamıyorum kafayı yemek üzereyim birazdan doktora gidicem . Sıvı boşaltması demişsiniz oluyorsa yapsın kurtulayım gerçekten ağlaya ağlaya bir hal oldum . Protein diyor yiyemiyorum direkt midem bulanıyor çok zor gerçekten. Sizin geçti mi ne yaptınız ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…