Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

MERHABA TEST SONUÇLARIMI YORUMLARMISINIZ? REGLİMİN 4.GÜNÜYAPILDI. 8AYDIR BEBEK PLANLIYORUZ,ANCAK SONUÇLAR NEGATİF.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

TSH 0.97 mU/L 0.55 - 4.82
FSH 5.94 mIU/ml
LH 2.98 mIU/ml
PROLAKTİN 15.32 ng/ml
ESATRADİOL 54.94 pg/mL
PROGESTERON 54.94 pg/mL

ben infertilite bölümünde tedaviye başladım muaynede bi yumurtam var 16.5 cm bana yarın için randevu verdiler progesteron testi yapılcakmış yumurtan çatlamışmı baklacağız dedi, pek bişey soramadım bu test iyi ise bu ay hamile kalma şansım nedir ?
teşekkürler...

merhaba dr hanım faktor v, faktor ıı, mthfr 677 normal fakat 1298 homozigot mutasyonum var adet düzenlemek ve gebeliği kolaylastırmak için dr um duphaston verdi pıhtılasma sorunumla bi sıkıntı yaratırmı dr um pıhtıslasmayı düşünmemiş olabılır sonradan kafama takıldı ılacı 3 gundur kullanıorum pıhtılasmamı bılmedıgım bır donemdede 1 ay kullanıp bırakmıstım dr um 3 ay kullanmamı soyledi sizce ne yapmalıyım tesekkur ederım

Merhaba Aytun Hanim

Ben 2ay sonra sizin merkezinizde Tedaviye baslamayi düsünüyorum Dr.Mustafa Bahceci bana Omega 3 (Solgar) haplari ve Folic Acid (Solgar) yazdi simdi ben Almanyada yasadigim icin bunkari internetten siparis verdim ama Dr.bey grammlarini yazmamis bende arastirip siparis verdim

1.Soru
Omega 950mg
Epa 504mg
DHA 378mg hepsi bir Kapsülde ve günde iki defa almam gerekiyo mg olarak iyimi bunlar?

2.Soru
Folic Acid 400ug bulabildim normalde Doktor Bey günde 1tane almami yazmisti ama 400ug oldugu icin
2tane alabilirmiyim günlük.yoksa 400ug yeterlimi Folic Acsid?

Sevgilerle

Merhaba hocam,
eşim azosperm.. 5 yıl önce tese ameliyatı ile hücre dondurduk.. 4 kez tüp bebek denedik ama sonuç hep olumsuz.. Genetik testler histereskopi vs... Sıkıntı yok deniliyor.. Yaşım 34 ve ciddi derece de rezervim azaldı... Sadece 2 kaliteli yumurtam oluştu ve biri döllendi.. 6 hücreli 3. Gün ebriyosu idi.. Negatif sonuç aldım... Bu yıl eşim tekrar tese ameliyatı oldu ve sonuç 00000 ... Bu nedenle başka merkezde de tedavi olamıyorumm.... Bu tekrarlayan başarısız sonuç neye bağlıdır...

merhaba aytun hanım.benim 2 gebelik kaybım (ikisi de missed abortus) var. ilki 10 hftalık ikincisi 8 hftalık kalpleri durdu.nedeni ne olabilir acaba?üçüncü kez aynı şeyi yaşamamak için önlem almak istiyorum.eşimin spermiyogramda 180 milyon sperm sayısı ,%75 ileri hareketli ve morfoloji %2 çıkmıştı.buna rağmen ben kısa sürede hamile kalabiliyorum ancak bebeklerin yaşamaması sperm morfolojisi sebebiyle olabilir mi acaba? ne olur bana bir yol gösterin yardımcı olun ne olur :KK43: çok büyük bir yıkım..hamileliklerimde hiç kanamam lekelenme şikayetim falan olmuyor ama kalbinin durduğunu öğrenip şok oldum hep :KK43: lütfen yardım edin ne yapmalıyım?

Merhaba Aytun hanim.uc gundur gonal f 200 vuruluyorum.yalniz bugun ara ara bir hickirik basladi.bunun sebebi ilac olabilirmi

Sayın Aytun Hanım,

29 yaşındayım. 1,5 sene önce sağ yumurtalıktan 3 cm çapında bir çikolata kisti alındı, laparoskopi ile. Tüpler açık ama yumurtalıklarla ilişkileri yokmuş. Yaygın yapışıklıklar varmış. Operasyondan hemen 3 ay sonra tüp bebeğe başladık. 3 deneme de negatif. Şu an yapışıklıklar oluşmaya devam ediyor, ultrasonda öpüşen yumurtalık görünümü oluştu. Tedavide ortalama 9-10 olgun yumurta toplanıyor ve ICSI ile %90 ve üzerinde döllenme oluyor. Son denememizde 2. gün 7 tane 1. kalite embriyo varken 3. gün sadece 2 tane 1. kalite kalmıştı. İlk değerim 7, ikincisi 9 çıktı. Kalanlar 5. güne kadar gelemediler. Bu sebepler 2. gün transferi önerildi. 3 güne giden embriyo varken 2. günde transfer yapmak mantıklı mı?

Bir diğer sorum da immünolojik sebeplerle ilgili. ANA testim 1:220 benekli pozitif çıktı. Son denememde 5 gün prednol kullanmıştım. Bu sefer kan sulandırı iğne de eklenecek. ANA pozitifliğinin gebeliği engellediğini okudum. Bu doğru mu? Bunun için ne yapılabilir?

Çok teşekkür ederim.

Saygılar, sevgiler

Merhaba Aytun hn,
eşim 15 ay önce varikosel ameliyatı oldu. Ben bu sene içerisinde 3 kez aşılama yaptırdım. en son aşılamamı tüp bebek için başlamıştım. ancak yumurtalarım istediğimiz gibi gelişmedi.sadece 2 yumurta gelişti.(yaşım 30.)o yüzden aşılamaya çevirdik tedaviyi.
Benim ufak bir kistim vardı ayrıca prolaktinim yüksek çıkıyor bu sebepten gelişmemiş olabilirmii ?(kist için hormonlarımı etkilemediğini söylediler ve tedaviye başlamıştık)prolaktin içinde dostineks kullanmıştım.
kist tedavisi bu ay ilaç kullandım.prolaktinime tekrar baktırıp, birkaç ay içinde tekrar tedaviye başlamak istiyorum bahceci kliniğinde.
Benim sorum ; tekrar yumurtalarım gelişmezsee değişik bir tedavi uygulanıyormu.. ? uzun protokol diye birşey duymuştumm. böyle bir tedavimi uygulamak gerekir. yada gelişen o az yumurta ile mi embriyo elde etmeye çalışılıyor ve yumurta toplanmadan önce yumurtanın kalitesi anlaşılabiliyormu? birde kist için ilaç kullandıımı söylemiştim son adetimde kanamam olamdı sadece 3 gün kahverengi akıntı geldii. böyle birşey ilaçtan kaynaklanıyor olabilirmi ?
İlginize teşekkürler..

Merhaba Aytun hanim.uc gundur gonal f 200 vuruluyorum.yalniz bugun ara ara bir hickirik basladi.bunun sebebi ilac olabilirmi

Birde ilave olarak carpinti tansiyon dusuklugu yaparmi.acikcasi yabanci sitelerde tasikardi yaptigi yaziyor ama Turkce sayfalarda yazmiyor.bilgilendirebilirseniz sevinirim

Ben endimetriosiz hastasıyım yaklaşık 2 yıldır çocuğumuz olmuyor.Reglinin 2.gününde yaptırdığım test sonuçları hakkında bilgi verirmisiniz şimdiden çok teşekkürler.

Dehidroepiandrosteron sulfat 211
Estradiol <20
Total testesteron 0,51
Lüteinleştiren hormon (LH) 5,20
Prolaktin 12,42
TSH 2,23
FSH 7,74
Demir 18
Total Demir Bağ.Kap. 304
Demir bağlama kapasitesi 286
CA-125 110,3
CA-19-9 19,5
CA-15-3 20,5
HBsAg (Kemolum.veya benzeri) 0,4980 Negatif
Anti HBs (Mikrop immün assay-MEI) 0,000 Negatif
HCV (Kemoluminesans veya benzeri) 0,191 Negatif

doktor hnm merhabalar.yazın kliniğizde tüp bebek tedavisine başlamak istiyoruz allah nasip ederse.ankarada oturuyoruz.gittiğimiz kadın doğum ve ürologlar bize tüp bebeği önerdiler.eşimde hareket ve morfoloji sorunu var.morfoloji & 3.hareketlilik &20 .benim ultrason hormon ve rahim filmi sonuçlarım normal.maddi yonden bir kaç kez tekrarlamak gibi bir şansımız olmadıgı için sizden ricam istanbula gelmeden ne gibi testleri yaptıralım?(kan sayımı ,rubella hepatit b c vb...)ben size gelmeden bu konuda bilinçlenerek gelmek istiyorum.
ayrıca eşimin 4 adet spermiogram testi,hormon testi,ultrason,genetik testi yapıldı.sadece sperm dna hasar testi kaldı .bunlara ek olarak hangi testleri önerirsiniz.şimdiden teşekkürler

İyi gunler dr hnm 3 yaşında bir oğlum var 2. Çocuk için 1 yıldır uğraşıyoruz olmuyor adet duzensizliği var 30 ocakta dr a gittim kan değerlerim şöyle tsh 4.08, progesteron 10.47, fsh 1.52, prolaktin 13.3 alttan ultrasonla baktı drum ultrason kağıdın da 2 tane çarpı işareti var 18.5 mm yazıyor 15 gun içinde ya adet olursun ya hamilesindir dedi sonuç ne kafamız karıştı bu 15 gun içinde ilaç kullanma dedi

sizi muayene etmediğim için doğal yolla gebe kalamazsınız demem mümkün değil. sadece yaşdan ötürü fazla oyalanmadan, gerekli ise tüp bebek tedavi uygulamalarına biran önce geçmenizi önerdim. çünkü tüp bebek de belli bir yaşa kadar ve belli oranlarda gebelik şansı sunmaktadır.

mrb.. Ben 13 haftalık hamileym dokotr amniyos zarı ile uterus birleşmemiş dedi amniyotik bant olabilir dedi video çekmiştim size vdeoyu resim yada video olarak göndersm yorumlarmsnz..tşkllr..

mrb doktor hnm ben 23 yaşındayım 5 kez mol gebelik geçirdim eşimin ve benim genetik tahlil sonuçlarımız temiz rahim ve yumurtalıklarım normal dr ısrarla normal hamile kalmamı söylüyor tekrar mol olma olasığı yüksek mi acaba tüp bebek olsa sağlıklı olur mu şuan çok kararsızım tekrar hamile kalmakda yeniden aynı şeyleri yaşamak istemiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar

Son düzenleme:
merhabalar doktor hanım
benim sorum rahim kalınlıgı ne zaman ölçülür?
adet öncesi adet sonrası herhangi bi zaman dilimi varmıdır ?
4 yıldır gebelik oluşmadı rahim duvarımın ince olabileceğinden dolayı gebelik oluşmayabilir denildi. kafam karıştı bütün testlerim yapıldı ama bu konuda hiç bilgi verilmedi.ne zaman ölçtürmeliyim yardımcı olursanız çok memnun olurum iyi çalışmalar.

Merhaba Aytun Hanım bugün adetimin 32.günü ve 2 gün gecikti kan testi beta hcg yaptırdım sonuç 5,95 hamilemiyim. internettte yumurta döllendikten sonra bu değer 5 ila 10 arası olabilir bu hamilelik demek değildir yazısını gördüm. adet 2 gün geciktiğine göre umutlanmalmıyım?

Merhabalar Aytun Hanım ,
Kürtaj nedeni ile rahim içi yapışıklık oluştu.Histeroskopi oldum her şey iyi gidiyordu ancak bu seferde rahim kalınlaşmaması sorunu yaşıyorum 2 aydır.Geçen ay adetimin 3.günü estrofem ve coaspine başladım ancak kalınlaşma olmadığı için 22.günü ilaçları bıraktım.Adetimin 19 ve 20. günü ovulasyon kanaması yaşadım.Bu gün itibari ile adetim 5 gün gecikti sabah yaptığım idrar testi negatif.Adetimin gecikme nedeni ilaçlar olabilir mi yoksa geç ovulasyon olduysa ve gebelik oluşmuşsa henüz idrarda çıkmamış olabilir mi?Bu ay rahim filmi çektireceğim için adet olmayı bekliyorum olmazsa ne yapmalıyım?Şimdiden çok teşekkür ederim.

$jhjhjhjh.png $jhjhjhjh.png
merhabalar ben 27 yaşında 1,5 yıllık evli bayanım , 3 ay önce pcos tanısı kondu smear testi , hormon testi yapıldı sonuçlarım bu şekilde geldi , bu sonuçlara bakarak bebek sahibi olma ihtimalim nedir normal yollarla , daha önce hiç adet düzensizliği yaşamamıştır son ayı saymazsak, 1.50 boyunda 44 kilo bayanım :KK43: hormon testi adetin 2. gününde yapıldı bu arada pcos için herhangi bir ilaç tedavisine başladınmadı , akıntı için sadece fitil kullandım

Son düzenleme:
merhaba doktor hanım
ben 28 yaşında 7yıldır evli biriyim. şuana kadar bir çok tedavi gördüm son 2 aydır yumurta geliştirici iğne tedavisi görüyorum. bir süre prolaktin hormonu ile mücadele etim şuan adetlerim düzenli ama yumurtalarım gelişmiyormuş. doktor bu son iğne tedavin tüp bebeğe gönderecem seni dedi. eşimin sperm sayısı 19milyon. tüp bebekten önce başka uygulayabileceğim bir yöntem yokmudur. yardımcı olurmusunuz lütfen
tşk ederim

X