Öneriniz nedir? İntikam mı yoksa "ya bi git işine otur oturduğun yerde!" mi?

carmenares

Guru
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
1.896
2.559
Selamlar kknın sevgili hanımları
Burada pek konu açmıyorum, ama uzuuun uzun cevaplar yazmayı severim :KK48:
Bahsedeceğim meselenin üzerinden neredeyse bir ay geçti, konuyu kapatmaya karar vermiştim kendi içimde çünkü özeleştiri yapıp kendimi haksız bulduğum taraflar vardı ve inanmayacaksınız belki ama 8 yıldır hayatımda olan eşimden sakladığım ilk şey bu. O yüzden deşmek istemiyorum kapansın gitsin istiyorum çünkü sürekliliği olursa eşim mutlaka benim yüzümden başını belaya sokar :KK22:

Şimdi bu kadar tansiyon yaptım konu tırt gelecek belki bazılarınıza ama kafama takıldı bir kere...

Başlamadan önce küçük bir uyarı: Hem konuşma tarzım hem de yazı dilim çok kelimeli ve kalabalıktır çoğunlukla da gevezeliğe kayar. Maalesef sadeleşemiyorum özetleyemiyorum. Uzun yazı okumaktan hoşlanmayan arkadaşlarımla başka konularda buluşalım diyorum çünkü "bu ne yaaa kardeşim destan yazmışsın eften püften bir konuya" diyeceksiniz demeyin çok hassasım bu aralar :oops:

Evet başlıyorum :confused:

Bir ay kadar önce akşam saatlerinde eve dönüyordum kızımla, kafam birşeylere bozuktu, yolumda giderken bir araç önüme kırdı ben de kornaya asıldım. Adam arabasından inip burnumun dibine kadar geldi. Zaten kafam bozuk bir de akşamın o saatinde tedirgin oldum.
Adam 55 yaşlarında normal, rahatsız edici bir görüntüsü olmayan bir amca. Biraz üst perdeden ama ukalaca "Hoca hanım geldiğiniz yerde "dur" tabelası var, çoğu kişi bunu bilmiyor böyle hatalar yapıyor" gibi bir şey söyledi. Ben de gerek gergin oluşumdan gerekse akşam vakti burnumun dibine giren bir adamın verdiği tedirginlikten ötürü aynı şöyle dedim: "beyefendi orada tabela olabilir ancak siz benim önüme kırdınız ne vardı sen soldan gitseydin ben de sağdan geçerdim". sanırım buradaki tek falso "sen" hitabım oldu ama inanın bilinçli yapmadım. tanımadığım insanlarla senli benli konuşmayı zaten sevmem ama galiba gerginlikten ötürü ağzımdan böyle bir anlatım bozukluklu cümle çıktı.
Cevabımdan sonra adam bir öfkelendi laf saymaya başladı "insan gibi söylüyoruz anlayan yok!" gerisi küfür kıyamet aptal salak gerizekalı lafları havada uçuşuyor tabi bunlar iltifat sayılır.
ben neye uğradığımı şaşırdım adam arabasına söylene söylene giderken indim arabadan arkasından gidiyorum bir taraftan da "bana bunları söylemeye hakkınız yok!" deme derdindeyim. Adam tam arabasına binerken bir de "s." li küfür etti bende film koptu!
baktım arabayı çalıştırdı gidiyor ama ben duramam, iki çift laf edemezsem gece uyuyamam, adamı gideceği yere kadar takip etme potansiyelindeyim :KK53: araba hareket edince içgüdüsel olarak iki adım koşup durması için arabanın kenarına vurdum. vay sen misin arabaya vuran? adam küfürler eşliğinde tekrar fırladı burnumun dibine kadar girip "şuna bak arabaya vuruyor! bana da vur diye göğsünü yumruklamaya başladı. normalde "gerekirse sana da vururum" diyebilecek hatta adamın üstüne atlayabilecek bir pis öfkem var (5 seans psikolog kâr etmedi maalesef). ama bir durdum düşündüm serinkanlı olmaya çalıştım sadece dedim ki "durmanız için arabanıza vurdum, bir zarar vermediğime eminim. yaşınız benden büyük olabilir ama bana bu kadar hakaret etmeye hakkınız yok" adam dinlemedi hiç beni hala laf sayıyor. bir laf söyledi içime oturdu. Beni tiksintiyle süzüp "kadın mısın sen be?" dedi. İnanın çok zoruma gitti. Bu nasıl bir aşağılamadır? Kendimi savunmak için durdurma amacıyla arabasına hızlıca bir tokat attım diye kadınlıktan mı çıktım? Kabadayı mı oldum? O kadar hakareti küfürü sineye çekip arabaya sinip oturmak mı kadınlık?
Neyse bastı gitti.... Ben de kendi iç muhasebemle evime döndüm. Epey aldım verdim. Konu zaten uzadı iç muhasebelerimi anlatmayayım. :)
Sonra bir arkadaşa bahsettim bu olaydan. Kadınlar doğal dedektif derler ya ne yapmış etmiş adamın kimliğini tespit etmiş. Meğer benim yan fakültemde dip dibe araba parkettiğimiz bir doçentmiş kendileri. Sonradan da istihbarat edindik. Bir çok kişi onu "karısını döven, aldatan" bir tip olarak tanıyor.

(not: burada olayın kaynağı hakkında bir açıklama yapayım, olay sonrası olay yeri incelemelerimde adamın söylediği tabelanın tali yol işareti olduğunu tespit ettim ve aynı işaretin kendisinin geldiği yolda da olduğunu gördüm. kontrollü geçmemiz gerek fakat geçiş üstünlüğü açısından ben ana yoldan ve onun sağından gelirken o kavşaktan geliyordu ve geçiş üstünlüğünün benim olduğu fikrine kapıldım. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan fikir rica ediyorum)

Buraya kadar okuyan arkadaşlarımın güzel gözlerinde öperim :KK200: Sorum şu: bir ay geçmesine rağmen hala canımı sıkıyor bu olay, sizce birşey yapmalı mıyım yoksa kapatmalı mıyım bu konuyu?
özetin özeti: sizce kaşınıyor muyum oturayım mı oturduğum yere?
yoksa bir kadına bu kadar pervasızca hakaret ettiği için ben de onu rahatsız edecek birşey mi yapmalıyım?
hangimize % kaç hak veriyorsunuz? benim mantığım durdu bu konuda. kendimi tamamen haklı göremiyorum ama aldığım karşılığı da hiç adil bulmuyorum .

arkadaşım evet kimsenin kimseye bu denli hakaret etmeye, küfür etmeye hakkı yok
fakat ben seni özellikle yanında kızın varken, hiç tanımadığın bir adama (haklı veya haksız) bu kadar diklendiğin için hatalı buldum
bir kadın arkadaşım kamyon şoförü onu sıkıştırınca adamın peşine düştü, adam camı açıp küfür etti, iyice dellendi, ne yaptı etti adamı durdurdu, adam bir yumruk çaktı burnu kırıldı. davalık oldular o ayrı, ama ne gerek var?
böyle durumlarda ya yasal yollardan gideceksin, hakkını arayacaksın, ya da uzak duracaksın, hele ki kızın yanındayken

şimdi için de aynı şey
ne yapmayı düşünüyorsun ki? adamın karşısına geçip bana bunu bunu mu yaptın diyeceksin?
adam hakkında isimsiz yazı mı dağıtacaksın?
ya o da kaşınırsa?
ya olay çok büyürse, eşin ailen dahil olursa
olay olalı 1 ay olmuş!
kaşınıyorsun, otur oturduğun yerdeHoppa
bir kez daha altını çizeyim olay çok çirkin, kimsenin kimseye böyle davranma hakkı yok
fakat böyle olaylar için hayatı kendimize zindan etmenin de alemi yok

öte yandan devir bambaşka, insanlar bir anlık sinirle insan öldürüyorlar!
hakkımızı elbet aramalıyız ama olay anında ve yasal yollarla, böyle değil

Eşiniz zaten bilmiyor olayı ve oyleyken unutun gitsin . çünkü yapacağınız hamleden sonra işler buyuyebilir .. Yapmayın . yani oturun oturduğunuz yerde :) ...

fakat ben seni özellikle yanında kızın varken, hiç tanımadığın bir adama (haklı veya haksız) bu kadar diklendiğin için hatalı buldum
bir kadın arkadaşım kamyon şoförü onu sıkıştırınca adamın peşine düştü, adam camı açıp küfür etti, iyice dellendi, ne yaptı etti adamı durdurdu, adam bir yumruk çaktı burnu kırıldı. davalık oldular o ayrı, ama ne gerek var?
böyle durumlarda ya yasal yollardan gideceksin, hakkını arayacaksın, ya da uzak duracaksın, hele ki kızın yanındayken

şimdi için de aynı şey
ne yapmayı düşünüyorsun ki? adamın karşısına geçip bana bunu bunu mu yaptın diyeceksin?
ya o da kaşınırsa?
olay olalı 1 ay olmuş!
bir kez daha altını çizeyim olay çok çirkin, kimsenin kimseye böyle davranma hakkı yok

ilk yorumun sizden gelmesi beni mutlu etti fikirlerinizi önemsiyorum :KK36:

bahsettiğim iç muhasebe sürecinin ilk öğesi sizin haklı eleştirinizdi. Arabada bir çocuk varken ne cesaret arabadan fırladım bilmiyorum. Ben de bu konuda kendime çok kızıyorum. Bir aydır trafikte çok ılımlıyım umarım böyle devam eder...
eşim bana yıllardır sizin söylediklerinizi söylüyor. hatta baktı ki ben ne kadar kendimi frenlesem de öfkeme bir noktada hakim olamıyorum, arabaya bir sopa koydu "bari kendini savun" diye...
sanırım daha detaylı bir uzman yardımına ihtiyacım var öfke kontrolü için...
yıllarca kendimi kandırmışım "zaman geçtikçe munisleşicem yaş aldıkça olgunlaşıcam" diye, işte 55 yaşına da gelseniz bu adam gibi olabiliyormuşsunuz kendinizi değiştirmediğiniz sürece...
a
slında bu olay bana bir tür aydınlanma yaşattı diyebilirim.
çok çok teşekkür ederim güzel fikirlerinize,
sevgiler:KK36:

haklısın tabiki kadına heleki bir anneye saygı duymayi öğrenecekler okumus cahiller

işte olmayınca olmuyormuş... kendi karısını döven üniversite hocası!!
en azından ibret alıp kendimi düzelteyim bari, çünkü bu kadar çirkin olmasa da öfke sorunu bende de var maalesef :KK43: o da birinden belasını bulur mutlaka...

Ya bırakın artık şunları..ne demek siz çok doğal tepki vermişsiniz..bir ay değil bir sene sonra unutamam ben bunu yaşasam..kendinizi suçlamayın lütfen..söylediğiniz şeyler o kadar naif ki aslında..adam kaba öküz mal..
Gerçek olan bu..kafaya takmaya haklısınız..
Bir postane sırasında adamın biri bana o... Demişti yıllarca aklımdan gitmedi bakın laç yıl oldu hala aklımda..hala diyorum ki neden polisi aramadım üstine gitmedim..
Açıkçası sizin içinize oturan tepkiniz benim kendi yapamadıklarım adına içime su serpti
O kim ya

Ne mutlu hic derdin yok herhalde ki bi ay once olmus bitmis basit bi yol/trafik kavgasini bu kadar kafaya takiyosun. Arkadasin da bayagi issizmis adami tesbit etmeye varacak noldu ki olay gerginligiyle kufurlesmissiniz bitmis gitmis

:) tabi ki benim de dertlerim var ama çok şükür çözebilme ya da kendimi rahatlatma konusunda psikologlarla yarışırım. fakat dediğim gibi içime oturdu bir şey yapamamak o yüzden dert ettim galiba. ayrıca ben hiç küfür etmedim konuşma akışımı bozan tek şey "sen" hitabı ki bu bir hakaret değil. belki küfür etsem içim soğurdu. arkadaşım ilginç, çılgın bir kızdır ve kadına yönelik şiddet konusunda takıntılıdır.
mesele şu, haksız değildim, eminim bir şekilde trafikte hata yapanın ben olmadığımı ispatlayabilirim ama mahkeme kararı da alsam ne işe yarayacak? asıl ağır işsizlik bu olur.
ama sanırım burada odak nokta o kadar hakarete maruz kalmam ve bunu da bir adam(!)ın erkeklik egosu ve akademik üstünlüğü ile yapmaya çalışması...

Gidip arabasını çizin boydan boya...:KK53:
Hayatını çaktırmadan zorlaştırın, fake hesaplardan dedikodu yayın sosyal medyadan...:KK48:
Şaka şaka bir şey yapmayın bence bu dengesize, kadınlara karşı kompleksli bir yaratık demek ki enerjinize değmez.
Köpek sizi ısırdı diye siz de köpeği ısıracak değilsiniz herhalde?

şimdi için de aynı şey
ya o da kaşınırsa?
olay olalı 1 ay olmuş!

Aynen ben de tanimadigim adamdan korkarim. Bi vurur surat dagilir ne gerek var bu kadar cesarete? Al plakayi dava ac cok istiyosan dedigin gibi. Benim kadar lafi adamin suratina vuran kadin azdir ama ofkeli adama kufur el kol yapmam cunku en gucsuz erkek bile bi gecirse yeri boylarim yani niye bu riske gireyim devletin kolluk gucu var yapar isini

ilk yorumun sizden gelmesi beni mutlu etti fikirlerinizi önemsiyorum :KK36:

bahsettiğim iç muhasebe sürecinin ilk öğesi sizin haklı eleştirinizdi. Arabada bir çocuk varken ne cesaret arabadan fırladım bilmiyorum. Ben de bu konuda kendime çok kızıyorum. Bir aydır trafikte çok ılımlıyım umarım böyle devam eder...
eşim bana yıllardır sizin söylediklerinizi söylüyor. hatta baktı ki ben ne kadar kendimi frenlesem de öfkeme bir noktada hakim olamıyorum, arabaya bir sopa koydu "bari kendini savun" diye...
sanırım daha detaylı bir uzman yardımına ihtiyacım var öfke kontrolü için...
yıllarca kendimi kandırmışım "zaman geçtikçe munisleşicem yaş aldıkça olgunlaşıcam" diye, işte 55 yaşına da gelseniz bu adam gibi olabiliyormuşsunuz kendinizi değiştirmediğiniz sürece...
a
slında bu olay bana bir tür aydınlanma yaşattı diyebilirim.
çok çok teşekkür ederim güzel fikirlerinize,
sevgiler:KK36:

öncelikle iltifatınız için çok teşekkür ederim:KK60:
ikincisi evet bazı şeyler yaşla birlikte değişebiliyor
ben de eskiden çok fevri bir insandım
sadece bana değil, yanımda birine haksızlık yapıldığı zaman bile hemen atlardım :KK70:
hala atlıyorum :KK70:ama üslubum daha farklı, daha sakin
aslında yine aynı şeyleri söylüyorum ama farklı kelimelerle:KK70:
bir de artık, işte o yolda olan şeylere hiç takılmıyorum, çekinmeden söyleyebilirim, çok çok iyi bir şoförüm, delidir deyip geçiyorumHoppa

Ya bırakın artık şunları..ne demek siz çok doğal tepki vermişsiniz..bir ay değil bir sene sonra unutamam ben bunu yaşasam..kendinizi suçlamayın lütfen..söylediğiniz şeyler o kadar naif ki aslında..adam kaba öküz mal..
Gerçek olan bu..kafaya takmaya haklısınız..
Bir postane sırasında adamın biri bana o... Demişti yıllarca aklımdan gitmedi bakın laç yıl oldu hala aklımda..hala diyorum ki neden polisi aramadım üstine gitmedim..
Açıkçası sizin içinize oturan tepkiniz benim kendi yapamadıklarım adına içime su serpti
O kim ya

çok teşekkür ederim beni anladığınız için...
kör bir öfke gibi görünebiliyor ama o an sustuklarımız kendimize hakaretmiş gibi geliyor...
yaşadığınız olaya çok üzüldüm ama inanın polis bir halt yapmazdı kendi pisliğinde boğulsun böyleleri ne diyeyim...
belki kaza yapsaydık polis çağırmak bir işe yarardı ama yaşadığım yerde bu tür şeyler pek önemsenmiyor.
kaba kuvvet deseniz babama söylediğim anda biliyorum ki adamı un ufak eder, eşim de keza öyle ama mesele bu kadar ağır bir bedeli kaldırmıyor.
açıkçası ben hakkımı helal etmiyorum bu adama, eğer bir kişiyi haksız yere böyle kırdıysam o da bana hakkını helal etmesin...

:) tabi ki benim de dertlerim var ama çok şükür çözebilme ya da kendimi rahatlatma konusunda psikologlarla yarışırım. fakat dediğim gibi içime oturdu bir şey yapamamak o yüzden dert ettim galiba. ayrıca ben hiç küfür etmedim konuşma akışımı bozan tek şey "sen" hitabı ki bu bir hakaret değil. belki küfür etsem içim soğurdu. arkadaşım ilginç, çılgın bir kızdır ve kadına yönelik şiddet konusunda takıntılıdır.
mesele şu, haksız değildim, eminim bir şekilde trafikte hata yapanın ben olmadığımı ispatlayabilirim ama mahkeme kararı da alsam ne işe yarayacak? asıl ağır işsizlik bu olur.
ama sanırım burada odak nokta o kadar hakarete maruz kalmam ve bunu da bir adam(!)ın erkeklik egosu ve akademik üstünlüğü ile yapmaya çalışması...
Meseleyi yanlis yorumluyosun. Adam ofkelenmis ve karsisinda diklenen biri var. Sorun senin statusu dusuk bir kadin olman degil diklenmen ve tahrik etmen. Senin yerinde dengi biri de olsa aynisi olurdu. Bos yere canini sikma. Kendin icin faydali bi sey yapmak istiyosan ofke kontrolu saglamak icin bir seyler yap bence. Her zaman is kufurle sinirli kalmaz

Gidip arabasını çizin boydan boya...:KK53:
Hayatını çaktırmadan zorlaştırın, fake hesaplardan dedikodu yayın sosyal medyadan...:KK48:
Şaka şaka bir şey yapmayın bence bu dengesize, kadınlara karşı kompleksli bir yaratık demek ki enerjinize değmez.
Köpek sizi ısırdı diye siz de köpeği ısıracak değilsiniz herhalde?

kalp krizinden gider herhalde son model mersedesciği çizildiği için :KK70::KK70:
ben uğraşmasam da dedektif arkadaşım uğraşacakmış onu teskin etmeye çalışıyorum :KK48:
esprili cevabınıza teşekkür ederim sizlerle dertleşmek çok güzel bu forumu seviyorum :KK68:

Ben seni fazla sinirli buldum .
Adam en başında hakaret etmemiş işaretten bahsetmiş görmüyo musun vs dönmüş gitmiş
Ben olsam hiç cevap vermez yoluma devam ederdim , muhatap olmazdım .
Ama sen arabadan inip vurmuşsun diklenmişsin .
Hele de yanımda kızım varken asla böyle bişeyi göze almazdım
Neler duyuyoruz bu kadar cesaret iyi değil bence .
Unutun gitsin intikam falan çok gereksiz .

Meseleyi yanlis yorumluyosun. Adam ofkelenmis ve karsisinda diklenen biri var. Sorun senin statusu dusuk bir kadin olman degil diklenmen ve tahrik etmen. Senin yerinde dengi biri de olsa aynisi olurdu. Bos yere canini sikma. Kendin icin faydali bi sey yapmak istiyosan ofke kontrolu saglamak icin bir seyler yap bence. Her zaman is kufurle sinirli kalmaz

anlıyorum dediklerini hak da veriyorum tabi mantıklı olan da bu ama işte her zaman hulki cevizoğlu gibi çelik sinirleri olmuyor insanın, canın yanınca zıvanadan çıkabiliyorsun
olabilecek en serinkanlı halimle kapattım konuyu
öfke kontrolü konusunda detaylı yardım fikrini olay sonrası hemen edindim zaten
ama bir musibet bin nasihatten evlaymış
kendimi sorguladım sayesinde...
hala savunuyorsun diyeceksin ama kışkırtıcı bişey söylemedim, kendimi savunmasaydm kendime olan saygımı kaybederdim.
haklı olduğum her konuda ortamın gerektirdiği üslupça diklenmişimdir, bugüne kadar birşey kaybetmedim ama biliyorum ki sokak kavgasında kaybedilecek çok şey oluyor
eşim bana demişti ki "trafikte yaşadığın bir kavgada karşındaki erkek sana sadece bir tokat atsa bizim hayatımız tamamen değişir, beni hapse sokacak birşey yapmam gerekir bu durumda"
o yüzden sanırım beni tek durduran onun bu lafı
yoksa gerçekten kontrol altına alınması zor bir öfkem var
çare: profesyonel yardım

X