Önemli bir sorum var kızlar lütfen yardımcı olabilecek olan varsa yazsın ..

Mlk245

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2020
501
632
Su orucu tutmuştum. 66 ları görmüştüm derken şuan 74 e geri çıktım. Ama şöyle birşey var hamileyim hamilelikle beraber kilo vermiş olanlarınız var mı? Ben bu kilodan 100 e kadar varırım diye çok korkuyorum. İlk gebeliğimde 50 kilodan 83 e çıkıp sonrasında 93 olmuştum. Ne olur yardımcı olun daha ilk aydayım. Şimdiden çok teşekkürler

Merhaba bende 5 ay önce doğum yaptım zaten izin tatil derken baya kilo aldığım bir dönemde hamile kaldım sorunlu bir hamilelikti çok fazla ödem vardı bacaklarımda ayaklarım 4 numara büyümüştü basamiyordum üzerine aciyordu ve hep ayaklarını kaldırıp yat dedi doktor ve hep yattım eşimde sağolsun bebeğimize vitamin olsun diye herşeyi yedirdi o yüzden aşırı kilo aldım şimdi sağlıklı beslenme ve Leslie yaparak vermeye uğraşıyorum şimdiki aklım olsa kesinlikle hamileyken Karatay beslenmesi yapardım hamur işi şeker pilav makarna kızartma abur cubur yani sağlıksız şeylerden uzak durur bol su içerek bir hamilelik geçirirdim eminim o şekilde fazla kilo almadan tamamlanır hamilelik
Biraz uzun oldu ama inşallah faydası olur size

Allah razı olsun çok yazmışsınız hakkınızı helal edin. Yarından itibaren başlicam inşaAllah. Ama stresliyim. Şimdi iki çocuklu bünyede spor da yapamam ki. İlk hamileliğim hep kanamalı olmuştu. Çok dikkat etmem gerekmiş. Birde 6 günlük yerleşme kanamam oldu çünkü. Bol bol dinlen dedi doktorum. Korkuyla heyecan arasında kaldım. Kiloda ayrı dert. Bilmiyorum işte. Bi gülüyorum bi düşünüyorum

Sağlıklı beslenirseniz kilo alımınız asgari düzeyde kalır.
Unutmayın 6 aya kadar bebek sizden beslenmeyecek, yani yedeğiniz hiçbir şeyin ona faydası yok.
Sabahları 2 yumurta, bol yeşillik, peynir ve sütle kahvaltı yapın.
Öğlenleri çorba, kuruyemiş ve meyve ara öğünleri.
Akşamları sebze yemeği ya da ızgara etler, salata ve yoğurt.

Size bunlar kilo aldırmaz, sağlıklı yapar.

O zaman oruç tutarak mı geçirsem bu ayları acaba. Yoksa inanılmaz şişerim. Rabbim yardımcım olsun ne diim. Emin ol porsiyonlarım çok az. Kahvaltı hariç yemek yemeği sevmiyorum. Kahvaltıyı hayatımdan çıkarsam belki ciddi bir ilerleme olurdu

Kahvaltı en sağlıklı öğün.
Karbonhidrata dikkat ederseniz çok rahatlıkla geçer bu dönem.
Ben de yemeyi çok seven kilolu bir kadınım(doğum kilolarım kaldı)
İlkinde 12 kilo aldım bilinçli olarak, bebek küçüktü ve 8. Ayda sadece 7 kilo almıştım.
O süreçte patlayana kadar yiyerek kilo aldım.
Ve o kilo kaldı zaten.

İkincide ise 7 kilo aldım, doğumla beraber sıfırlandı.
Normalde yiyerek 1 ayda bu kiloyu alabilirim ama hamileliklerde başaramadım.
İstesem bile alamadım yani.

Orucu ben sağlıklı bulmuyorum hamilelikte, su ve sıvı kaybı sebebi ile.
Sağlıklı beslenirseniz inanın kilo almazsınız.

12 ne kızzz ben 30 kilo aldım ilk gebeliğimde şuan 15 kilo fazlam var. Hey gidi heyyy

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…