Ona yardim etmek bir akil vermek istiyorum ama nasil??

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
43
Kafam cok takkik kizlar, demin kuzenimle konustuk telefonda....

Yine kaynanasindan anlatiyor, Ya gülsüm abla ne yapiyim söyle, ben bu kadinla anlasamiyorum defalarca onunla güzelce konustum ama olmuyor iste diyor...

Kadin gercektende acayip kizlar yani ben gördüm ama böyle yüzsüz bir insan görmedim, gelinlerinin onu evinde istemedigni bile bile gidiyor hic ama hic bir gramm utanma arlanma yok, hem maddi hem manevi cok zarari oluyor ogullarinin evliliklerine...gelinlerini zaten hic adam yerine koymaz kaale almaz....:mymeka:

Her hafta sonu sip diye kahvaltiya damlar sonra keyif yapar uzanir yatar, alisversini kuzenimin evinden yapar, ne eksikse gider odan alir sanki market yok, bir sigarayi kar bilen bir kadin (buna bende kac defa sahid oldum) 2000 € borcu var daha kuzenime hala ödemedi....

Kiz bikti ilallah etti ondan ama abla suratina tükürsem umrunda degil inan diyor, oglumun evi burasi istedigim zaman gelirim giderim kafasinda, ogluda bikti ama birsey diyemiyor, onun yüzünden sürekli kari koca kötü oluyor...:çok üzgünüm:

Kuzenim ikitane kücük cocugu var birtanesi romatizma hastasi zaten maddi durumlarida iyi degil, abla herseye ammennah bunada sükür diyorum herseyi cekerim abla cektimde parasizlikta hastalikta ama bu kadinin siniri beni yiyip bitiriyor diyor!!:çok üzgünüm:

Ona yardim etmek istiyorum bir akil vermek istiyorum lakin ne dediysem abla yaptim söyledim tavrimi koydum hic yüz vermiyorum diyor, inaninki kizlar bende sasirdim kaldim artik....benneyaptımki

Belki sizin akliniza birseyler gelir heee

valla allah sabir versin utanmaz insanlardan allah korusun...

uzak bi yere tasinsinlar diycem ama malum tasinmada kolay degil bir suru masraf hadi onu gecdim bu seferde utanmadan uzak deyip kalirda kalir kuzeninin evinde... a.s.

Baska kaynanaları anlatsın kaynansınaa işte su arkadasımın kaynanası söyle yapıyormuş baksana çok ayıp olmaz böyle şeyyy yaaa falan tarzında...yasakkelime
Bir baskasını anlatırken kişisel özelliklerine kaynasını bagdastırsın çaktırmadan yapmalı amaaaasırnaşık şeysırnaşık şey
Yoksa anlar hemen kızım sana söylüyorum gelinim anla gibi mesela..
işe yarıyor arkadaslar denendi ve görüldü:lepi::teytey::teytey:

valla allah sabir versin utanmaz insanlardan allah korusun...

uzak bi yere tasinsinlar diycem ama malum tasinmada kolay degil bir suru masraf hadi onu gecdim bu seferde utanmadan uzak deyip kalirda kalir kuzeninin evinde... a.s.

O akili bende verdim ona canim, tasinin dedim, aman abla o zamanda gelir aylarca bende kalir dedi!!

Bu arada kaynanasi 46 yasinda gayet genc dinamik bir kadin yasli nine degil yani

Bu işin çözümü kuzeninizin kocasında güzelim. Ben bu erkekleri anlamıyorum, hemencecik çekiliveriyorlar bir kenara. Anne onun annesi, madem kendiside rahatsızmış annesinin bu tavırlarından oturtup karşısına söyleyecek başka yolu yok.
Bence kuzeniniz hiç araya girmesin. Eşi bu işi halletsin.

Konustu esi tatli dil ile elli defa söyledi annesine kadin acayip bir kadin inanki isi yüzsüzlüge vuruyor...isine geleni anliyor gelmeyeni anlamiyor....:tomato:

Kuzenim artik denli yüz göz olmak zorunda kaldiki evinden bile kovdu onu bir kavga esnasinda, Abla ben olsam birdaha bu eve ayak basmazdim dedi lakin kadin 1 hafta sonra hicbirsey olmamis gibi geldi oturdu....
benneyaptımki

Vallaha bende ne akil verecegimi sasirdim burbukcum

Ne diycemi bilemedim valla:1no2: çok sinir bozucu bişey, anlattığına göre bence bu kadının akıl sağlığı normal değil. Arkadaşına birde bunu söyle kadını hastaneye götürmeye çalışsınlar. Canım sakın yanlış anlama ama ben böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Bu artık yüzsüzlük, arsızlık falan değil. Kadın rahatsız bence sorunda bu

Madem laftan sözden anlamıyor...klava:
Kıssasa karşı kıssas :jeyyar::tomato:laelaelaelaelae
Kaynanası kuzeninin evine gelmeden .onlar gıtsınler kalsınlar orda yesinler içsinler olmassa...:içelim:
aynı tavrı hareketı kuzenın orda yapsın...lülülülülülü
acaba kcasının babası ne dıyor bu işe...:uhm:
ona anlatsalar belkı bu hareketlere dur der......

İnnasabirin yaaa.
Gülsümcüğüm (böyle cüğüm falan diyorum ama alınmazsın di mi? şahsen dinozor olmamdan kelli yaşlarımız yakındır diye düşünüyorum :)
Şimdi benim aklıma takılan şu ki bu kadının kocası yok mu?
Nasıl böyle rahat rahat geliyor gidiyor, yaşı da gençmiş daha, eşi demiyor mu bre kadın nerdesin sen diye?

anam bu ne böylesinide yeni görüyorum benimkide yüzsüz ama bu çığır atlamış valla... bu kadına yapcak bişey yok gibi geldi bana anca kapıyı açmican yada o gelmeden sen ona gitcen.

anam bu ne böylesinide yeni görüyorum benimkide yüzsüz ama bu çığır atlamış valla... bu kadına yapcak bişey yok gibi geldi bana anca kapıyı açmican yada o gelmeden sen ona gitcen.

:) Valla öyle.
Burada bir arkadaşın konusunda okumuştum.
Kayınvalidesi alt katta oturuyormuş ve her sabahın köründe zili çalıyormuş hadi kalkın diye. Adını hatırlamıyorum da bir arkadaşımız da akıl vermişti sen ondan erken uyan git her sabah zilini çal anne biz uyandık diye demişti. :roflol:
Bazen insana zorla böyle saçma şeyler yaptırıyorlar işte :)

valla zor durum gülsümcüm.kadının yaptıkları çok yanlış elbette.ama nihayetinde anne.gelme,gitme,uğrama,kalma diyemessin kigamyoncuiremsu
her ne kadar yanlış bi mantık olsa da,baktm büyüttüm,çilesini çektim oğlumun,sefasınıda sürerim şeklinde düşünüyor olabilir.(hem haklı hem haksız)
ayrıca anneye verilen 2000 euronun hesap edilmemesinden yanayım.insan evladına bakarken ne paralar harcıyor.kaç 2000 eurolar...durumları yoksa yok desinler madem.yada kadın bunu kötüye kullanıyosa bi dahakine yok desinler.
anne-baba hakkı kolay ödenmiyor.öf bile demeyeceksin denmiyormu ayette...herhangi biri bu hareketleri yaptığında tepkimizi koyabiliriz ama anneye yapılamıyor.yapılmamalıda.
karı-koca sabredecekler.
anlamıyor işte kadın,bilmiyorum ki daha nasıl anlatılırkaydirigubbakcemile

ay cnm allah sabırlar versin kuzenine
eşini alsın karşısına konuşsun kuzenini yani kadın gelinleri adam yerine koymadığına göre sonuçta kuzenin konuşsada umrunda olmıcak ve hiç bişey deişmicek nasıl olsa. eşi konuşsun annesiyle arayı onun ayarlaması gerekiyo zaten.
mümkünse daha uzaklara taşısınlar evlerini ama tabi bu da çok kolay değil . zaten öyle bir olayda da gelir kalır ve gitmez bu tarzda ki kadınlar.
kuzeninden neyin alışverişini yapıyor ya . anne babanne olarak onun getirmesi gerekirken o mu alıp götürüyo daha kuzenin müdahale etsin nasıl olsa ne kadar ii de olsa kadının gözünde kıymeti yok o zaman anlıyacağı gibi çirkef olsun her şeyde versin cevabını atıyorum dolap açıyorsa neye bakıyordun bana söyle ben veririm desin.

Yorumlariniz icin tsk. ederim kizlar!!

Ellmacim (bende cim diyorum bu aradayerimseniben) kadinin kocasi yok basinda varda yok say adam piskolojik hasta tedavi görüyor bir reha merkezinde yasiyor! Kuzenimin esinden haric daha 3 evladi evinde yasiyor bekarlar yani aslinda isi gücü yokmu bu kadinin demek lazim!!

Birde kendi hergün gidip yer icer arkasindanda cocuklari gelir (hepsi delikanli olacak yasta), Fulya (kuzenim) diyorki, abla inanki bazen sofrada yer bulamiyorum kendi evimde dogru düzgün karnimi doyuramiyorum...yinede cok sabirli bir kiz bilmiyorum baskasi olsa ne yapardi!!

Kronick, cok haklisin annelermize babalarimiza her ne olursa olsun saygili olmamiz lazim, lakin bir annede annelik yapacak, bir annede az da olsa anlayisli olacak, tamam orasi senin oglunun evi tabiki gelecek gidecek yiyecek icecek fakat düsünki senin kayinvaliden sana dis kapinin dis mandali muamelesi yapiyor, yani sanki sen o evde kimsinki gíbi tavirlar sergiliyor!!

Para meselesine gelince alsinda 4.300 € borcu var kuzenime, bu parayida diger oglunun dügünü icin borc aldi onlardan, 3 kisiden daha borc almis, kiz kardesinden, annesinden, ve bir evli oglu daha var ondanda, onlarinkinin borcunu ödemis, bir fulyaya gelince yok!!

Fulya diyorki, Abla 2.300 ben ona helal ettim, tamam onu vermesin oda bizim katkimiz olsun esim bir abi olarak kardesinin dügününe yardim edicek tabiki, lakin diger 2.000 € ben bileziklerimi emanete vererek ona borc verdim, o parayi ona helal etmiyorum, istiyorum diyor, kac defada söylemis kadina, verecem verecem deyip salliyormus...

Inanki bende akil kalmadi bu kiza verecek, ama cok üzülüyorum cünkü burda bizden baska kimsesi yok, teyzem türkiyede o buraya gelin geldi, bizim karismamizi istemiyor kötü olmayin abla diyor sakin, zaten bize laf düsmez ama böyle haksizliklari gördükce cok sinirleniyorum....

wallahi gülsümcüm alacak su cadı kaynanayı karsısına bir bir şikayuetlerini cekinmeden sert bir sekilde söyleyecek
ha bu şekilde anlamadı mı baska taktiğe geçiş geleceğini bildiği zaman evde olmasın yada hiç samimi davranmasın sürekli tepkili olsun:dilcikar:

okadın gibi yüzsüzlük yapmaya calıssın eşi neden müdahale edemiyor ki CADIARZUhersey aslında onda bitera.s

Çok üzüldüm be Gülsümcüm...benneyaptımki
Parayı,bilezikleri geçtim de insanın evinde huzurunun olmaması çok fena..
Ahh ahh aile danışmanı diyoruz ya hep,bir de kayınvalide danışmanı olsa,benimkini de Fulyanınkini de göndersek ne güzel olur..gamyoncuiremsu

Laale, malesef bende de aynı sorun var aile huzuru cok önemli bu lafına katılıyorum

uzak bir yere tasınsa evde hergün senlik olur kendi adıma söylüyorum
kaynanaların geneli böyle anlamıyorlar sanki sadece kendilerini düşünüyorlar

Keske olsaymis laalisim, gerci böyle insanlar icin ne kadar yararli olur orasida düsünülür??

Zaten Fulyaninda istedigi o, biraksin bizi abla ya diyor bir faydasi olmasin yeterki huzurumu bozmasin diyor!!:1closedeyes:

En sinir bozucu igren tarafida bu tür kaynanalar kendi kizlari evli olunc ne kadar anlayisli ne kadar dikkatli ne kadar fedakar oluyor birden bire, el kizina gelince böyle despot nasil olsa benim canim degil, ama kendi kizlarina hic kiyamazlar....

Simdi kendi kizida yakinda evlenecek, Fulyanin ahlari onu bir bir tutmayacakmi??

Yüce adalet yerini bulur herkez ettigni bulacak eninde sonunda...Sen elini kizini ez, istedigin gibi oynatmak iste onu bir birey olarak kabul etme, seninde kizin var be kadin, yarin öbür gün bu yaptiklarini senin kizinin kayinvalidesi yapinca ne yapicaksin??

Allah herkezin gönlüne göre versin laalisim:teselli:

Tam çocuklarıyla bir konuşsanız diyecektim baktım ki çocuklar da bir yerde problemin bir parçası. Hay Allah ya.
Ya peki madem daha 46 yaşındaymış, kocayı da yollamış evden...tööbe töööbe... peki diyorum ki bir iş falan bulsanız bu kadına?
Belki oyalanacak bir şeyler bulursa bu kadar rahatsızlık vermez. Olmaz mı ki? :uhm:

Calisiyor zaten canim, öglene kadar!! Evine pislikten girilmez!!
Telefon acar Fulya gel yardim et kizim ben yapamiyorum bas edemiyorum!
Fulya ikitane kücük cocukla gidip ona temizlik yapicak düsün yani, böyle bir kadin!!:1closedeyes:

Sizinde benim gibi akliniz durdu arkadasim, ben ki kendimi cok akili bilirdim, inanki bir akil veremedim su kiza:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…